Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 66

Θέμα: Πουλμουριδης Α κατηγοριας

  1. #46
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε συ αλλά αυτά δεν ειναι μηχανάκια για πόλη που θα πάει με το ρολεξακι και το πουκαμισο στο βουνο?Γιατί να μην πάρει ένα ωραιότατο γυμνό agusta?
    για τον ιδιο λογο που τα suv πουλανε σαν τρελα...bigger is better

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Κάτσε φίλος ακόμα δεν βάλαμε τις αγάπες...
    Eσένα με το γούστο που έχεις όποιος σε πει πουλμουριδη θα τον κάψει η Παναγία
    Τελευταία τροποποίηση από rainmike; 16/01/2019 στις 01:49.

  3. #48
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Eσένα με το γούστο που έχεις όποιος σε πει πουλμουριδη θα τον κάψει η Παναγία
    Είναι πουλμουρίδης παλιάς κοπής, τι δεν καταλαβαίνεις;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Eσένα με το γούστο που έχεις όποιος σε πει πουλμουριδη θα τον κάψει η Παναγία
    Πολύ σφιγμένο σε βλέπω ρε...

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Πουλμουρίδης = Τουρατεκίδης ο τριβάλιτσος = gs 1200 μέ όλο τον κατάλογο της τούρατεκ για να πατήσει 200 μ χώμα στο εξοχικό και μονο αν δεν εχει βρέξει.

    Κυκλοφορεί και με αλλα big ON off, απο 15.000 και πάνω αλλά συνήθως με bmw ή ducati γιατί αυτά αρέσουν στα μωρά.

  6. #51
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Μαιστα...πως οριζουμε το πουλ μουρ δηλαδη γιατι ετσι ολοι πουλμουρ πουλαμε ειτε σε μεγαλο η μικρο βαθμο...οταν παιρνεις το 600-1000 ss η naked η onoff και πας μια βολτα για καφε 50-100-200χλμ αργη η γρηγορη και ανεβασεις φωτο σε σοσιαλ μεδια(φορουμ-ινστα-fb) αυτοματα κανεις πουλμουρ...οχι??οταν κανονιζεις καφε με παρεα και πας με το μοτο αν ειναι κοντα και εχεις ελευθερες εξατμισεις τοτε κανεις πουλμουρ(ασχετα αν το εβγαλες απλα για αν δουλεψει)....οχι??αν ειναι ss τοτε αυτοματα πρεπει να βγαινει μονο για πιστα αν ειναι onoff η κανα καθαρο τοτε μονο στα βουνα σε χωματινες..οτιδηποτε αλλο με τη λογικη αυτη ειναι πουλμουρ......νο???


    Εμμ σο εγω κανω πουλμουρ και ειμαι περήφανος για αυτο..για αυτο εχω και τοσο ομορφο μηχανακι εξαλλου...ΚΑΙ ΝΑΙ ειναι μηχανακι οχι μηχανη η η ταδε η 600αρα και ας χαλάει το πουλ μουρ ο χαρακτιρισμος μηχανακι..
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #52
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Ναι, αλλά είναι διαφορετικό να μπορείς να πουλμούρ με οτιδήποτε διαθέτεις και διαφορετικό να περιμένεις να πουλμούρ απλά επειδή έχεις κάποιο συγκεκριμένο μηχανάκι. Εδώ συζητάμε για τη 2η περίπτωση.
    Life begins at 45°.

  8. #53
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, αλλά είναι διαφορετικό να μπορείς να πουλμούρ με οτιδήποτε διαθέτεις και διαφορετικό να περιμένεις να πουλμούρ απλά επειδή έχεις κάποιο συγκεκριμένο μηχανάκι. Εδώ συζητάμε για τη 2η περίπτωση.
    ο καθενας με οτι εχει και μπορει μανιτσαμ...αν του ταδε του αρεσει το tdm 900 η το z το 750 η το ταδε σκουτερ δεν εχει σημασια
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #54
    Μιλάμε αποκλειστικά για πόντιους; Ή πιάνει και πουλμουρόπουλους/πουλμουράκηδες κλπ;
    safety doesn't happen by accident

  10. #55
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Στο τέλος της μέρας φυσικά ο καθένας θα αγοράσει αυτό που του αρέσει.Νομίζω πως το θέμα αφορά τα κριτήρια αγοράς του καθένα.
    Από εκεί και πέρα υπάρχουν άτομα που τις αγοράσανε μόνο για το εφέ και την κακία,άτομα με χιλιάρι SS και κράνος ΜΤ των 70ε,.Γνωρίζω τέτοιους προσωπικά.
    Ρώτησα μια μέρα έναν τέτοιο με Ζ 750,''για πες,από αναρτήσεις τι λέει το μοτόρι;Τι ρυθμίσεις έχει;'' .Δεν τον ρώτησα για να τον πιάσω αδιάβαστο,μιλούσαμε για το μηχανάκι του.Ε απάντησε δεν ξέρω φίλε,δεν ασχολήθηκα με αυτές τις λεπτομέρειες.
    Το πήρε δηλαδή καθαρά για να πουλάει μούρη στο χωριό, είναι όντος ωραίο επιθετικό μηχανάκι,κράνος δεν ξέρω αν έχει,δεν τον είδα να φοράει ποτέ,σαν και αυτόν έχει πολλούς.
    Αν τον κατακρίνω/κατηγορώ;Όχι δεν με νοιάζει,του άρεσε,είχε χρήμα το αγόρασε.
    porca miseria.

  11. #56
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Στο τέλος της μέρας φυσικά ο καθένας θα αγοράσει αυτό που του αρέσει.Νομίζω πως το θέμα αφορά τα κριτήρια αγοράς του καθένα.
    Από εκεί και πέρα υπάρχουν άτομα που τις αγοράσανε μόνο για το εφέ και την κακία,άτομα με χιλιάρι SS και κράνος ΜΤ των 70ε,.Γνωρίζω τέτοιους προσωπικά.
    Ρώτησα μια μέρα έναν τέτοιο με Ζ 750,''για πες,από αναρτήσεις τι λέει το μοτόρι;Τι ρυθμίσεις έχει;'' .Δεν τον ρώτησα για να τον πιάσω αδιάβαστο,μιλούσαμε για το μηχανάκι του.Ε απάντησε δεν ξέρω φίλε,δεν ασχολήθηκα με αυτές τις λεπτομέρειες.
    Το πήρε δηλαδή καθαρά για να πουλάει μούρη στο χωριό, είναι όντος ωραίο επιθετικό μηχανάκι,κράνος δεν ξέρω αν έχει,δεν τον είδα να φοράει ποτέ,σαν και αυτόν έχει πολλούς.
    Αν τον κατακρίνω/κατηγορώ;Όχι δεν με νοιάζει,του άρεσε,είχε χρήμα το αγόρασε.
    Καλά, αυτό δεν ισχύει απαραίτητα όμως. Και στο λέω γιατί, προσωπικά, έχω φίλο ΤΙΜΟΝΙ που δε ρύθμιζε ποτέ αναρτήσεις, δεν έκανε βελτιώσεις, έβγαινε με λάστιχα κομμάτια, και ξεφτίλιζε οτιδήποτε είχε ρόδες, με το ένα χέρι. Προτιμώ 1000 φορές αυτόν, παρά άλλους που ασχολούνται 39 ώρες την ημέρα με αναρτήσεις, γραμμές, λάστιχα, φρένα, κουβέρτες, άλογα και δεν είναι ούτε κοντά σε αυτό το οδηγικό επίπεδο.
    Life begins at 45°.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Καλά, αυτό δεν ισχύει απαραίτητα όμως. Και στο λέω γιατί, προσωπικά, έχω φίλο ΤΙΜΟΝΙ που δε ρύθμιζε ποτέ αναρτήσεις, δεν έκανε βελτιώσεις, έβγαινε με λάστιχα κομμάτια, και ξεφτίλιζε οτιδήποτε είχε ρόδες, με το ένα χέρι. Προτιμώ 1000 φορές αυτόν, παρά άλλους που ασχολούνται 39 ώρες την ημέρα με αναρτήσεις, γραμμές, λάστιχα, φρένα, κουβέρτες, άλογα και δεν είναι ούτε κοντά σε αυτό το οδηγικό επίπεδο.
    Είμαι πεπεισμένος ότι είναι και ορθογράφος ο εν λόγω

  13. #58
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Συμφωνώ , από μόνο του δεν λέει κάτι ούτε ισχύει πάντα,ο φίλος σου όμως ήξερε τουλάχιστον τι αγόρασε,εγώ λέω για τον συγκεκριμένο ότι αγόρασε μια μοτοσυκλέτα μόνο για το θεαθήναι και δεν έψαξε να μάθει τουλάχιστον τι ρυθμίσεις έχει το πίσω αμορτισέρ από το μηχανάκι που αγόρασε,όχι να το σκαλίσει,αν ξέρει κιόλας ότι έχουν ρυθμίσεις
    Από την άλλη εγώ έχω φίλο με Hayabusa,ναι αυτός είναι με το κράνος των 70ε που βλέπει στροφή και ιδρώνει
    porca miseria.

  14. #59
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Είμαι πεπεισμένος ότι είναι και ορθογράφος ο εν λόγω
    Ναι, έχουμε παρόμοια αγάπη και για τη γλώσσα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ , από μόνο του δεν λέει κάτι ούτε ισχύει πάντα,ο φίλος σου όμως ήξερε τουλάχιστον τι αγόρασε,εγώ λέω για τον συγκεκριμένο ότι αγόρασε μια μοτοσυκλέτα μόνο για το θεαθήναι και δεν έψαξε να μάθει τουλάχιστον τι ρυθμίσεις έχει το πίσω αμορτισέρ από το μηχανάκι που αγόρασε,όχι να το σκαλίσει,αν ξέρει κιόλας ότι έχουν ρυθμίσεις
    Από την άλλη εγώ έχω φίλο με Hayabusa,ναι αυτός είναι με το κράνος των 70ε που βλέπει στροφή και ιδρώνει
    Ε βρήκες μηχανάκι κι εσύ. Z750, TDM και τζίξερ ήταν οι χαρές του Έλληνα κάγκουρα της τελευταίας 10ετίας.
    Life begins at 45°.

  15. #60
    Εχω GSX-R και dedicated thread με φωτογραφίες απο βόλτες στο μοτορζιάρ .

    -"Ο ορισμός του πουλ-μουρίδη, Σούλα μου..."
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ερωτήσεις περί κατηγορίας Supersport
    από Ferraristis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 18:28
  2. Επιλογή Κατηγορίας...
    από GyPsy στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2006, 12:07
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2006, 12:37
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2006, 18:52
  5. Ανακοινωση νεας κατηγοριας στα Ταξιδιωτικα
    από Webmaster στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2006, 10:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF