Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 150

Θέμα: Yamaha Crypton S 115

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2019
    Μηνύματα
    70
    Πιο πάνω με ρώτησες αν το έχω όχι το οδήγησα για πολύ λίγο και κατέληξα στο keeway target 125 για οικονομικούς λόγους και δεν το μετάνιωσα

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Ζεύκα ευχαριστώ για την απάντηση.

    να ρωτήσω και για το σταντ το πλαϊνό που διαβάζω ότι δεν το φοράει από το εργοστάσιο (έλεος) αλλά το βάζει εδώ η γιαμαχα άμα το ζητήσεις με δέκα δεκαπέντε ευρώ,

    αυτό όταν το βάζουν συνδέεται και με διακόπτη που σβήνει το μοτέρ όταν είναι κατεβασμένο;

    ή θα ξεκινάμε με το σταντ να ξύνει την άσφαλτο όπως με τα στρογγυλά το πάλαι πότε;
    συνήθως στο κάνουν δώρο με την αγορά και όχι δεν συνδέεται με διακόπτη

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    μια χαρα τα λες κι χιλια ευχαριστώ.

    φίλε μου δεν πρόκειται να πειράξω τπτ, μαμά θα το χω οτι πάρω...είμαι άνω των 40 οπότε καταλαβαίνεις δεν με ενδιαφέρουν πλέον καγκουριλικια..

    αν δεν παρω το χοντα gtr που ειναι ο μεγαλος μου στοχος (αλλα τα λεφτα δεν τα λες και λίγα) τοτε μεταξυ sym vfr και κριπτον s θα παιχτει η μονομαχία και κατα πασα βεβαιότητα θα πάω στο κριπτον...

    από αμορτισέρ τι λέει; (το κριπτον πάντα)...κοπανάει τη μέση ή είναι μαλακά; τα όργανα είναι εντάξει;

    κάποιος φίλος πιο πίσω λέει για υγρασία εντός από τον πρώτο καιρό που το πήρε..
    Στο sym τι σε χαλαει?
    Γιατι οκ ποιοτητα σε πλαστικα μπορει να υφισταται αλλα με την διαφορα σε χρηματα
    των 800 ευρω την θεωρω αδικαιολογητη !
    Απλα μην πεσεις στην ''παγιδα'' μπαρουφας που λενε καποιοι
    ''τα vf τα πουλανε'' γιατι και τα gtr τα πουλανε με λιγα χλμ.....

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Drakonet φίλε δεν με χαλάει τίποτα ιδιαίτερα και μια χαρά μηχανάκι είναι, θα αναλύσω τους ενδοιασμούς που έχω στο άλλο τοπικ όταν πλησιάσει η ώρα της απόφασης για να μην βγούμε εκτός σε αυτό εδώ που είναι για το κριπτονακι..

    Το κριπτον στατικά που το είδα σε μαύρο μου άρεσε πολύ έως πάρα πολύ θα έλεγα.. Ο φίλος ντελιβερας έχει άσπρο και δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα μαζί του όσο καιρό το έβλεπα γιατί το κάνει ψιλό αδιάφορο..
    Εχει πάντως πολύ ποιότητα πάνω του είναι προσεγμένο είναι απλό και δεν ξέρω ακόμα γιατί αλλά πραγματικά έχει αρχίσει να μου κάνει κλικ.

    Είναι και αυτά τα 2κ και τριακόσια ευρωπαϊκά που κατεβάζουν αρκετά το χρήμα που θα ξοδέψω οπότε όλα μπαίνουν στη ζυγαριά.. όσο πάμε προς την τελική απόφαση..
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2020
    Μηνύματα
    25
    Τα αμορτισέρ του είναι λίγο σκληρά, αλλά απορροφάνε πολύ καλά τις ανωμαλίες. Η σέλα πολύ καλή ποιότητα και αρκετά αναπαυτική για παπί. Σε σύγκριση με ένα σκούτερ είναι σκληρή. Το crypton το παίρνεις απλά για μεταφορικό μέσο. Εάν θέλεις και κάτι παραπάνω επέλεξε το vf. Αν καταλήξεις στο vf δες και το sym nht 200. Ίδιος κινητήρας με το vf αλλά προσωπικά πιο ενδιαφέρον μηχανάκι. Εγώ τα είχα δει όλα αυτά, αλλά κατέληξα ότι ήθελα κάτι μόνο για μετακίνηση. Εάν είχα ανάγκη για κάτι περισσότερο θα επέλεγα τα προαναφερόμενα.

  6. #36
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Πλαινό σταντ παίρνει του CryptonX.Απλό λιτό απέριτο.Χωρίς κάποιο μηχανισμό για να σβήνει κτλπ.Το κόστος τουθ ανταλακτικού κυμαίνεται από 4 ως 15 ευρώ ανάλογα το κατάστημα και την ποιότητα..Bρίσκεις της ΝΙΚΜΕ που είναι και Ελληνική εταιρία γύρω στα 8-9 ευρώ μαζι με ελατήριο και ΔΕΝ εχεις ΚΑΝΕΝΑ θεμα.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Από βδομάδα αν δεν έχουν κλείσει και τα περίπτερα λόγω κατάστασης θα πάω να οδηγήσω μια το κριπτον..

    Προς το παρόν προέκυψαν κάποια έξοδα και το χοντα δεν το φτάνω σε λεφτά πλέον.. Είμαι μεταξύ vf και κριπτον..
    Ξέρω είναι δύο διαφορετικά μηχανάκια.. Αλλά εμενα μου αρέσουν εξίσου..
    Ή κριπτον λοιπόν και απλότητα και πλήρης ξενοιασιά και όλα πάμφθηνα και εγγυημένα πράγματα..

    Ή θα υπερισχύσει η συμπάθεια μου στο στιλ μοτοσυκλέτας (συμπλέκτη, αναρτήσεις κτλ) και το δυνατότερο και πιο σύγχρονο σε περιφερειακά Sym.

    Ή θα κάτσω στ αυγά μου και θα περιμένω να μαζέψω κάνα φράγκο και να πάω στο χοντα που ξεκάθαρα στο μυαλό μου υπερέχει του sym σε ποιότητα.

    Εντωμεταξύ δεν βλέπω και κανέναν εδώ μέσα με sym να πας πει δύο λόγια.. Τι διαλα, τα περιοδικά το παίζουν ότι πούλησε τρελά από τη μέρα που βγήκε..
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  8. #38
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Εντωμεταξύ δεν βλέπω και κανέναν εδώ μέσα με sym να πας πει δύο λόγια.. Τι διαλα, τα περιοδικά το παίζουν ότι πούλησε τρελά από τη μέρα που βγήκε..
    Το μοτο.γρ ξερει!!

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Πλαινό σταντ παίρνει του CryptonX.Απλό λιτό απέριτο.Χωρίς κάποιο μηχανισμό για να σβήνει κτλπ.Το κόστος τουθ ανταλακτικού κυμαίνεται από 4 ως 15 ευρώ ανάλογα το κατάστημα και την ποιότητα..Bρίσκεις της ΝΙΚΜΕ που είναι και Ελληνική εταιρία γύρω στα 8-9 ευρώ μαζι με ελατήριο και ΔΕΝ εχεις ΚΑΝΕΝΑ θεμα.
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ πάλι τα πουλάνε χωρίς Σταντ?Στο τέλος θα αγοράζουμε ξεχωριστα και καμιά ρόδα , κάνα τιμόνι...Γιατί όχι και κάνα μοτέρ?

    Εγώ πάντως λέω να πάω με την καινούργια μόδα που δίνεις 2κ για να πάρεις το αυτοκόλλητακι της Yamaha και μετά αγοράζεις και ένα παπί ξεχωριστα

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Από βδομάδα αν δεν έχουν κλείσει και τα περίπτερα λόγω κατάστασης θα πάω να οδηγήσω μια το κριπτον..

    Προς το παρόν προέκυψαν κάποια έξοδα και το χοντα δεν το φτάνω σε λεφτά πλέον.. Είμαι μεταξύ vf και κριπτον..
    Ξέρω είναι δύο διαφορετικά μηχανάκια.. Αλλά εμενα μου αρέσουν εξίσου..
    Ή κριπτον λοιπόν και απλότητα και πλήρης ξενοιασιά και όλα πάμφθηνα και εγγυημένα πράγματα..

    Ή θα υπερισχύσει η συμπάθεια μου στο στιλ μοτοσυκλέτας (συμπλέκτη, αναρτήσεις κτλ) και το δυνατότερο και πιο σύγχρονο σε περιφερειακά Sym.

    Ή θα κάτσω στ αυγά μου και θα περιμένω να μαζέψω κάνα φράγκο και να πάω στο χοντα που ξεκάθαρα στο μυαλό μου υπερέχει του sym σε ποιότητα.

    Εντωμεταξύ δεν βλέπω και κανέναν εδώ μέσα με sym να πας πει δύο λόγια.. Τι διαλα, τα περιοδικά το παίζουν ότι πούλησε τρελά από τη μέρα που βγήκε..
    1)πάρε το συμ μην κάνεις την μλκια και πας σε crypton...S

    2) μπες στην ομαδική τους στο φβ και ρώτα είναι πάρα πολλά άτομα

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Μα αυτή είναι η μλκια... Δεν εχω φεϊσμπουκ και δεν μπορώ να μπω... Πηγα να μπω με φίλου και δεν σε αφήνει να διαβάσεις τι λενε... Πρέπει να γραφτείς..

    Το sym το χω οδηγήσει και είναι υποψηφιο δεν το συζητώ... Το κριπτον που θα το οδηγήσω κι αυτό είναι η πιο λογική λύση γιατί δεν θα έχω καμία αμφιβολία... Το μηχανάκι είναι φουλ αξιόπιστο και πολύ απλό... Είναι κλασική πάπια..

    Κάποιος με sym που να χει γράψει χιλιόμετρα θα μπορούσε να μας διαφωτίσει πιστεύω.. (θα πάω στο άλλο τοπικ γιατί βγαίνουμε εκτός ή θα ανοιξω από βδομάδα ένα vf vs crypton s)
    Τελευταία τροποποίηση από Kickstart; 14/03/2020 στις 23:25.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    Εγω παντως που ειμαι στην ομαδα βλεπω να συζητανε για καμποσα προβληματα στο VF

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Από βδομάδα αν δεν έχουν κλείσει και τα περίπτερα λόγω κατάστασης θα πάω να οδηγήσω μια το κριπτον..

    Προς το παρόν προέκυψαν κάποια έξοδα και το χοντα δεν το φτάνω σε λεφτά πλέον.. Είμαι μεταξύ vf και κριπτον..
    Ξέρω είναι δύο διαφορετικά μηχανάκια.. Αλλά εμενα μου αρέσουν εξίσου..
    Ή κριπτον λοιπόν και απλότητα και πλήρης ξενοιασιά και όλα πάμφθηνα και εγγυημένα πράγματα..

    Ή θα υπερισχύσει η συμπάθεια μου στο στιλ μοτοσυκλέτας (συμπλέκτη, αναρτήσεις κτλ) και το δυνατότερο και πιο σύγχρονο σε περιφερειακά Sym.

    Ή θα κάτσω στ αυγά μου και θα περιμένω να μαζέψω κάνα φράγκο και να πάω στο χοντα που ξεκάθαρα στο μυαλό μου υπερέχει του sym σε ποιότητα.

    Εντωμεταξύ δεν βλέπω και κανέναν εδώ μέσα με sym να πας πει δύο λόγια.. Τι διαλα, τα περιοδικά το παίζουν ότι πούλησε τρελά από τη μέρα που βγήκε..
    Υπαρχει μπουλινγκ σε οποιον φυγει απο την γραμμη 4 ιαπωνικα !
    Και δεν μιλανε !

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    [QUOTE=andreaspetr;3038637]Εγω παντως που ειμαι στην ομαδα βλεπω να συζητανε για καμποσα προβληματα στο VF

    Οπως...για στειλε να δουμε.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παιδιά επειδή έχω φάει το ίντερνετκαι δεν το βρίσκω πουθενά να αναφερεται τα δε μαγαζιά είναι κλειστά και δεν υπάρχει κανείς να ρωτήσω..

    Και μιας και από τη βαρεμάρα μου ξεκοκαλιζω πάπιες ως υποψήφιος αγοραστής.. Μήπως ξέρει κανείς διάμετρο καλάμιων στο crypton s;
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Service Manual Yamaha Crypton R '00+
    από Tropeas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2022, 15:23
  2. Yamaha crypton r 115 βοηθειααα
    από Cryptonian στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2016, 16:22
  3. Suzuki AG Address vs Honda ANF 125 Innova vs Yamaha Crypton R 115 vs Modenas Kristar
    από sNaKeGT στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2012, 02:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF