Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: Kle 500

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298

    Kle 500

    Καλησπέρα, έχει κάνα χρόνο πήρα ένα kle, τώρα έχω 37.000, το εργαλείο δουλεύει άψογα από ρελαντί μέχρι κόκκινα, οι βαλβίδες πρέπει να ρυθμιστούν λόγο χιλιομέτρων; δεν έχει κάνα θέμα το μηχανάκι.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    ενας μηχανικός μου ειπε κάποτε. kawasaki αν δουλεύει μην το πειράζεις. βασικά το ειπε και για εναν δεύτερο εμεσο λογο. εχει δυσκολία. αν ειναι για να το ρυθμίσεις να το πας στην kawasaki και να τα πληρώσεις, γενικά ειναι μπελαλίδικο στο kle και ελάχιστοι γενικοί μάστορες θα ασχοληθούν σωστά. θα σου ρυθμησει 2βαλβιδες αυτες που εχει εύκολα πρόσβαση και τις αλλες θα σου πει μαλακίες. γενικά πως το ακούς? αλλαξε ο ηχος κάπου? ειδες μεγαλύτερη κατανάλωση? 37.000 χλμ σύνολο εχει το kle? ή 37 έκανες εσυ?
    Τελευταία τροποποίηση από SONone; 20/01/2019 στις 10:12.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    37.000 έχει τώρα, με 33.000 το πήρα, ο χρήστης ήταν χωρίς πινακίδες 12χρονια περίπου. Το μηχανάκι μια χαρά ακούγεται δεν έχει θέμα το μοτέρ, προληπτικά έλεγα.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Κατανάλωση μου φαίνεται ότι καίει πάντως, 80 χλμτρα 10 € αλλά κάθε μέρα 4 φορές το ζεστενω κάνα 5λεπτο, στην πόλη αυτή η κατανάλωση, έξω δεν καίει σε διαδρομές με 120-140 στο κοντέρ.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Είχα το αδελφακι του το er 500. Πραγματικά πολύ αξιόπιστο μοτέρ. Κάποια στιγμή και εγω περισσότερο από άγχος και όχι από ανάγκη το άνοιξα να του ρυθμίσω βαλβίδες. Το καπάκι του μοτέρ ηταν πολύ μπελαλιδικο να βγει λόγω στριμοκωλιας με το πλαίσιο. Μιλαω πάντα για το er αλλα φαντάζομαι και το kle ετσι θα ειναι. Τελικά κρέμασα και λίγο τον κινητήρα και το έβγαλα. Έκανα τα πάντα σωστά αλλά όταν το έδεσα και το έβαλα μπροστά οι βαλβίδες ακουγοντουσαν πολύ. Φρικαρα γιατί είχα φάει κάνα οκτάωρο για να τα καταφέρω. Τελικα εριξα τον εγωισμό μου και το πήγα έτσι σε μάστορα και μου το έφτιαξε. Δεν παρατήρησα καμία διαφορά στην απόδοση η στον ήχο με την κανονική κατάσταση του μοτέρ ( πριν το αγγίξω). Συμπέρασμα προτίμησε για ρύθμιση βαλβίδων τον μηχανικό σου. Μην περιμένεις διαφορά στην απόδοση.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Μιλάω πάντα για μηχανικό για τέτοιες δουλειές, ωραίο κ το Er5, μαρεσει πολύ

  7. #7
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ενας μηχανικός μου ειπε κάποτε. kawasaki αν δουλεύει μην το πειράζεις. βασικά το ειπε και για εναν δεύτερο εμεσο λογο. εχει δυσκολία. αν ειναι για να το ρυθμίσεις να το πας στην kawasaki και να τα πληρώσεις, γενικά ειναι μπελαλίδικο στο kle και ελάχιστοι γενικοί μάστορεοιις θα ασχοληθούν σωστά. θα σου ρυθμησει 2κυληνδρους τους 1 και 4 που εχει εύκολα πρόσβαση και τους άλλους θα σου πει μαλακίες. γενικά πως το ακούς? αλλαξε ο ηχος κάπου? ειδες μεγαλύτερη κατανάλωση? 37.000 χλμ σύνολο εχει το kle? ή 37 έκανες εσυ?
    το κλε εχει 2 οχι 4 κυλινδρους
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    το κλε εχει 2 οχι 4 κυλινδρους
    Σωραιος!Απ'οσους το διαβασαμε κανεις δε το πιασε!Εισαι γατονι
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    το κλε εχει 2 οχι 4 κυλινδρους
    εχεις δικιο. εννοουσα τις βαλβίδες.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ενας μηχανικός μου ειπε κάποτε. kawasaki αν δουλεύει μην το πειράζεις. βασικά το ειπε και για εναν δεύτερο εμεσο λογο. εχει δυσκολία. αν ειναι για να το ρυθμίσεις να το πας στην kawasaki και να τα πληρώσεις, γενικά ειναι μπελαλίδικο στο kle και ελάχιστοι γενικοί μάστορες θα ασχοληθούν σωστά. θα σου ρυθμησει 2κυληνδρους τους 1 και 4 που εχει εύκολα πρόσβαση και τους άλλους θα σου πει μαλακίες. γενικά πως το ακούς? αλλαξε ο ηχος κάπου? ειδες μεγαλύτερη κατανάλωση? 37.000 χλμ σύνολο εχει το kle? ή 37 έκανες εσυ?
    -Το kle είναι 2 κύλινδρο, σε σειρά. Εύκολα έχεις πρόσβαση αν βγάλεις ρεζερβουάρ.
    -Θα σου έλεγα τα φρένα του είναι χάλια, γι αυτό το έδωσα εγώ, δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις εκεί. Και το μπροστινό του είναι λίγο λαγάνα. Αυτά.

  11. #11

    ελαστικα

    εχει ασχοληθει κανενας με το θεμα ελαστικα για το KLE; Επειδη θα τα αλλαξω σε λιγο καιρο ηθελα καμια γνωμη ενεκα και φρεσκος με την KLE. Λεω να βαλω καποια 80-20 επειδη δεν παταω πολυ χωμα

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Michelin aneke πως τα λεν, τα έβαλε ο μάστορας μου στο δικό του το παλιοτρανσαλπ του 98,ακριβά,εμενα έχει πάνω dunlop 50/50 όταν ταλλαξω Michelin θα βάλω.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aratos Προβολή μηνύματος
    εχει ασχοληθει κανενας με το θεμα ελαστικα για το KLE; Επειδη θα τα αλλαξω σε λιγο καιρο ηθελα καμια γνωμη ενεκα και φρεσκος με την KLE. Λεω να βαλω καποια 80-20 επειδη δεν παταω πολυ χωμα
    michelin anakee 2 ή 3 εδω εισαι.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Ωραιο το kle περασε καποτε απο τα χερια μου τα πηνια του ειναι λιγο ευαίσθητα κατα τ αλλα σκυλι μαυρο..

    Ανακι λαστιχα φίλε...ολιγον ακριβα αλλα οτι πρέπει.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Ωραιο το kle περασε καποτε απο τα χερια μου τα πηνια του ειναι λιγο ευαίσθητα κατα τ αλλα σκυλι μαυρο..

    Ανακι λαστιχα φίλε...ολιγον ακριβα αλλα οτι πρέπει.
    Αν προσέχεις πόσο κρατάς το λάδι κ βάζεις καλό επώνυμο δεν βγάζει πηνία, έτσι λεν οι φήμες, δεν λέω μεγάλα λόγια εχω 36.700 κ μέχρι στιγμής δεν έχει θέμα αχαχαχα

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KLE 500 ζελατίνα ?
    από THEOD στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 12:00
  2. KLE 500 Ζελατίνα
    από THEOD στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 14:21
  3. Kle 500 ή Klr 650
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 18:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF