Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 53

Θέμα: Παρκάρισμα μοτοσικλέτας!!!

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    μλκ όλοι δικηγόροι έχετε γίνει εδώ...


    Κοίτα ποιος μένει στη δίπλα πόρτα, λογικά είναι 50+ (γιατί τέτοιοι είμαστε εμείς οι π...γεροί)
    Λογικά παρκάρει κάποιο κωλάμαξο εκεί που παρκάρεις εσύ. (90% κάποιο ...ρδέλο 20ετίας)
    Λογικά είναι και δικό του κωλοσπιτο.
    Πιάστ' τον λοιπόν δείξε του το σημείωμα και πες του ότι αν πάθει κάτι το μηχανάκι
    θα του γ... ότι έχει και δεν έχει άσχετα αν είναι αυτός ή δεν είναι.
    Αλλιώς πάρτο και πάρκαρε αλλού.
    Αστυνομίες λέει και μλκιες...
    Λες κι έκαναν ποτέ και τίποτα αυτοί οι αργόσχολοι
    πέραν από το να γράφουν και να πίνουν καφέδες.


    υγ
    Τα κάνανε και σε μένα παλιά ότι και καλά γύριζα σπίτι με το μηχανάκι μεσημέρι και ενοχλούσα.
    Με τα πρώτα χριστοκάντιλα πάντως δούλεψε και το σιλανσιέ ΑΥΤΟΜΑΤΑ
    ανανήψαντας

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    ρε παιδια δεν εχει και πολυ νοημα να παραθετετε λινκ ετσι ξεκαρφωτα...και το να πετας τσιγαρο κατω παρανομο ειναι...για να εφαρμοστει ο νομος, και να καταληξει σε καποια διωξη/ποινη πρεπει να προηγηθει τεραστια διαδικασια η οποια εχει αμετρητες εξαιρεσεις και διευκρινησεις, δεν πρεπει να υπαγεσαι σε καποια απο αυτες, και πρεπει να ξεκινησει και εισαγγελικη εντολη για οποιαδηποτε εκκινηση της οποιας διαδικασιας διωξης...και μιλαμε για ΟΔΗΓΕΙΕΣ και οχι για νομους που συντελουν σε κακουργηματα

    αμα ειστε τοσο ευαισθητοι στο θεμα της νομοθεσιας και των οδηγειων ειστε ελευθεροι να πραξετε αναλογως, οπως φανταζομαι θα πραττετε και με την απολεση σκουπιδιων, το οριο ταχυτητας και οτιδηποτε σχετικο...
    =========================================================
    Το να επιμενεις σε κατι ειναι δικαιωμα σου!
    Εγω σεβομαι αυτο που λες !
    ΟΠΟΤΕ...θα στο πω με απλα ελληνικα ...οσο πιο απλα μπορω.
    Και σε ρωταω ...εσυ που τα λες δοκιμασε να βαλεις μια καμερα στο μπαλκονι σου...και να ειναι σε λειτουργια....
    εαν περασω εγω...που ειμαι μαλακας--κολημενος---περιεργος---αναποδος..κ.α ....και δω την δικη σου καμερα οτι τραβαει δικη μου κινηση....και εκεινη την στιγμη καλεσω αστυνομια καταγγελοντας το γεγονος...εισαι υποχρεωμενος να δειξεις τι εχει τραβηξει η καμερα!!
    Εαν ειμαι μεσα στο πλανο....σου καταβαζω το παντελονι....και σε βιαζω κανονικα
    Το να εισαι ερμαιο...ανα πασα στιγμη στα γουστα καποιου....φανταζομαι δεν το θες !
    Δεν ειναι θεμα ευαισθησιας στον νομο λοιπον...απλα για κανεναν δεν θα παω κατηγορουμενος.....και να εχω στο κεφαλι μου και την τιμωρια του νομου....και την αποζιωση στον αλλον.
    ===============================
    Στο δια ταυτα
    Μην παρασυρεσαι στο κανω οτι γουσταρω και δεν λογαριαζω τιποτα...το νομισμα εχει 2 οψεις
    ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ το νομισμα των προσωπικων δεδομενων....καλο ειναι να αποφυγεις να λες οτι λες γιατι ενω εχεις πονταρει γραμματα στο νομισμα...αυτο το νομισμα...ειναι με 2 κορωνες !

  3. #33
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    =========================================================
    Το να επιμενεις σε κατι ειναι δικαιωμα σου!
    Εγω σεβομαι αυτο που λες !
    ΟΠΟΤΕ...θα στο πω με απλα ελληνικα ...οσο πιο απλα μπορω.
    Και σε ρωταω ...εσυ που τα λες δοκιμασε να βαλεις μια καμερα στο μπαλκονι σου...και να ειναι σε λειτουργια....
    εαν περασω εγω...που ειμαι μαλακας--κολημενος---περιεργος---αναποδος..κ.α ....και δω την δικη σου καμερα οτι τραβαει δικη μου κινηση....και εκεινη την στιγμη καλεσω αστυνομια καταγγελοντας το γεγονος...εισαι υποχρεωμενος να δειξεις τι εχει τραβηξει η καμερα!!
    Εαν ειμαι μεσα στο πλανο....σου καταβαζω το παντελονι....και σε βιαζω κανονικα
    Το να εισαι ερμαιο...ανα πασα στιγμη στα γουστα καποιου....φανταζομαι δεν το θες !
    Δεν ειναι θεμα ευαισθησιας στον νομο λοιπον...απλα για κανεναν δεν θα παω κατηγορουμενος.....και να εχω στο κεφαλι μου και την τιμωρια του νομου....και την αποζιωση στον αλλον.
    ===============================
    Στο δια ταυτα
    Μην παρασυρεσαι στο κανω οτι γουσταρω και δεν λογαριαζω τιποτα...το νομισμα εχει 2 οψεις
    ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ το νομισμα των προσωπικων δεδομενων....καλο ειναι να αποφυγεις να λες οτι λες γιατι ενω εχεις πονταρει γραμματα στο νομισμα...αυτο το νομισμα...ειναι με 2 κορωνες !
    φιλε μου δεν αποτελει αυταπαγγελτο αδικημα, οποτε και στην αστυνομια να πας, θα σου πει σε εσενα τον Χ περιεργο οτι πρεπει να παρει εισαγγελικη εντολη για να γινει η οποιαδηποτε διερευνηση, ενταλμα κλπ

    και αν παρει την συγκεκριμενη εντολη και ο ''παραβατης'' δε μπορει με κανεναν τροπο να αντικρουσει γιατι το εκανε, θα πρεπει να βρεθουν και αποδεικτικα στοιχεια, δηλαδη μνημες που θα εχει χασει προφανως η που δε θα υπαρχουν, που να εχουν υλικο καταγεγραμενο και λοιπα στοιχεια...αν δε, τα ανεβαζει και σε cloud, καλη τυχη στην ελληνικη δικαιοσύνη που θα ζητησει στην εταιρεια του εξωτερικου που ανεβαζεις τα αρχεια γιατι ειναι πολυ πιθανο να εχει ξεχασει και τους κωδικους

    οποτε αν εισαι μεσα στο πλανο, θα πρεπει να διανυσεις ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ δρομο και να περασεις απο πολλα κυματα, μεχρι να καταφερεις να κατεβασεις το παντελονι και να βιασεις αυτον που θεωρεις οτι σε εχει καταγραψει...και μεχρι να το κανεις αυτο, το πιθανοτερο ειναι να εχει κατεβασει και ο αλλος το παντελονι του και να σου κουναει τα @@ του γελωντας τοσο με την προσπαθεια σου, οσο και με τον εκνευρισμο σου....


    οκ η λεξη προσωπικα δεδομενα οπως το θετεις ακουγεται πολυ βαρυγδουπο, αλλα και αυτα και η προστασια τους ειναι η μεγαλυτερη παπατζα του 21ου αιωνα, οπου εινια πραγματικα τα παντα στη φορα, οι εταιρειες τα αγοραζουν/πουλανε οπως γουσταρουν, και οχι μονο αυτο, αλλα και για το 99% των ανθρωπων που εχουν προσβαση στο ιντερνετ πλεον κυκλοροφουν και μερικες ξεβρακωτες τους φωτο καπου εκει μεσα στο χαος...

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Επιμενεις σε κατι...καλα κανεις !

    Να σου θυμισω οτι οπου και να τα βαλεις τιποτα με ηλεκτρονικη καταγραφη...δεν σβηνεται 100%
    Με εναν δικηγορο μπορεις να παρεις εισαγγελικη καθως (μπορεις να αναφερθεις και στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων) ..συνηθως το απογευμα μετα τις 3 η ωρα....το οποιο το παραδιδεις στο αρμοδιο τμημα και την επομενη μερα αν οχι την ιδια (πρεπει σε 24 ωρες να εκτελεστει)....μπορει να γινει ελενχος σε αυτα που αναφερει η καταγγελια- μυνηση!

    ..να σου πω οτι μαζευεται ολος ο εξοπλισμος?
    να σου πω οτι ουτε για κατουρημα δεν προλαβαινει να παει?
    θα σου πω οτι αφενος δεν εχεις αδικο για την ''παπατζα'' που αναφερεις
    αφετερου ομως σε καταγγελια εξαντλητε ολη η αυστηροτητα του νομου για να δειξουν οτι υπαρχει ειναι ενεργη...και λειτουργει

    ακου που σου λεω !
    σπανια περιπτωση να γινει?.....ΝΑΙ
    αδυνατη....ΟΧΙ !

    εαν πας μονο στην αρχη....επιβαλεται προστιμο
    εαν πας με εισαγγελικη πας να βγαλεις μεροκαματο
    τελος εαν δεν βαριεσαι δες οτι υπαρχουν ελενχοι για το θεμα αυτο...και με προστιμα καμπανες
    αυτα...τελος !

  5. #35
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ενταξει φιλε drako μη βαλεις καμερα τι να σε πω
    αν η μια στο τρισεκατομμυριο πιθανοτητα που λες να συμβει σε αποτρεπει, κανε την επιλογη σου οπως ο καθενας


    εγω ΦΥΣΙΚΑ δεν εχω καμερα αλλα οταν καποιο καλο παιδακι μπηκε στο γκαραζ και εσπασε το αμαξι μπορεσα να τον βρω και να του κανω μια καλη προσφορα που δε μπορουσε να αρνηθει, γιατι μου το σφυριξε ενα πουλακι ποιος ηταν

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Θα έκανα μεγέθυνση στο ραβασάκι και πλαστικοποίηση.

    Θα πρόσθετα κάτι σαν

    "Γείτονες, προσοχή, κυκλοφορεί ελεύθερος και είναι επικίνδυνος"
    "Και καλά εγώ θα φοβάμαι για τη μηχανή μου. Εσύ δε θα φοβάσαι για το αμάξι σου?"

    Αναφορά στην αστυνομία όπως και έκανες και πλέον έχεις 100 κάμερες απο τους γείτονες

  7. #37
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2017
    Μηνύματα
    7
    πω πω χαμός εδώ και τρώγεστε και μεταξύ σας! Τα πράγματα κυλάνε χαλαρά αλλα φαντάζομαι οτι αν είναι ανθρωπος ανάποδος (που είναι) θα μου κάνει καποια μαλακία πάνω στην αναποδιά του. Εξακολουθώ να το παρκάρω στο ίδιο σημείο που πάντα είχε και θα έχει 3-4 μηχανές δίπλα. Υπάρχει το ενδεχόμενο φυσικά να με έχει δει στην γειτονιά με την μηχανή και να μην γουστάρει την φάτσα γι'αυτο και να έβαλε σημείωμα μόνο σε εμένα. Ή το ενδεχόμενο οταν το έκανε να είχαν ξεπαρκάρει οι άλλες μηχανές και να φάνηκε μόνο η δικιά μου (υπήρχε όμως και άλλη δίπλα απο την προηγούμενη μέρα που δεν τις κουνήσαμε) Ειναι στον δρόμο μου στην διπλανή οικοδομή μπροστά στην έξοδο, υποψιάζομαι 99% οτι είναι απο εκείνη την οικοδομή και όχι απο την δικιά μου. Δεν έχω καποια θέματα με την γειτονιά , ειδικά στην διπλανή οικοδομή δεν έχω ιδέα ποιοι μένουν. Έχω μιλήσει με αρκετους απο την γειτονιά και ελπίζω κάποιος να τον τσακώσει. Εκει θα παίξω με τον νόμο για να μου κάνει την μηχανή καινούρια (διαλυμένη είναι ήδη) Το οτι πήγα στους μπάτσους το έκανα μήπως και 0.01% είχαν κάποιο προσφατο περιστατικό στην οδό μου. Δεν περίμενα οτι μαγικά θα λυθεί το θέμα, γενικά δεν ποντάρω στην αστυνομία. Και δεν συμφωνώ για τις κάμερες σε δημόσιο χώρο, αν ήταν κάποιος που μου ψήριζε πράγματα έξω στην αυλή μου τότε ισως να έβαζα κάμερα να τον τσακώσω. Αλλα πάνω στον δρόμο έτσι χύμα να βάλω μια κάμερα κάπου κρυμένη και καλά να γράφει .. σοβαρευτείτε.

  8. #38
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex-1978 Προβολή μηνύματος
    Εκει θα παίξω με τον νόμο για να μου κάνει την μηχανή καινούρια (διαλυμένη είναι ήδη)
    Σίγουρα δεν έχεις ιδέα ποιος έγραψε το σημείωμα;
    Life begins at 45°.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Και ομως ειναι οντως παρανομη η ληψη βιντεο απο καμερα σε δημοσιο χωρο. Μαλιστα εχει τυχει σε δικαστηριο φιλου να μην δεχθει η δικαστης να δει βιντεο που υπηρχε ως αποδεικτικο στοιχειο στην δικογραφια επειδη ηταν απο "παρανομη καμερα". Βεβαια σε υποθεσεις με κακουργηματα συνηθως βλεπουν τα βιντεο ακομη και παρατυπα.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    1) Το βάζεις πάνω πάνω στο μηχανάκι!, 2) είναι και συναγερμός ?? ή κάτι τέτοιο... !!

    https://www.e-smarteck.gr/krifi-acti...ra-s02-ip-wifi

    https://www.aliexpress.com/item/Upgr...AbTest=ae803_5
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 26/01/2019 στις 03:20.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    καλα γριές δεν εχετε στην γειτονιά?

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    καλα γριές δεν εχετε στην γειτονιά?
    Σωστά! live streaming 247

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Στις άλλες παρκαρισμένες μοτο δεν έχει αφήσει σημείωμα? Μόνο στην δική σου ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #44
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Εμένα πάντως πιο πολύ για πλάκα μου φαίνεται. Αν δεν θες να παρκάρει ο άλλος κάπου, απλά του χαραζεις το όχημα χωρίς να πεις κάτι, θα το πάρει το μήνυμα. Και ούτε μπλεκεις με απειλές κ λοιπά ούτε τίποτα. Το χαρτάκι σε φάρσα παραπέμπει μάλλον...

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zoslen Προβολή μηνύματος
    Εμένα πάντως πιο πολύ για πλάκα μου φαίνεται. Αν δεν θες να παρκάρει ο άλλος κάπου, απλά του χαραζεις το όχημα χωρίς να πεις κάτι, θα το πάρει το μήνυμα. Και ούτε μπλεκεις με απειλές κ λοιπά ούτε τίποτα. Το χαρτάκι σε φάρσα παραπέμπει μάλλον...
    Έτσι το κανεις εσύ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά καινούριας μοτοσικλέτας
    από ixnilatis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2005, 15:28
  2. Οι γυναίκες είναι σαν τις θέσεις για παρκάρισμα.
    από GTZ750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 10:14
  3. ΓΥΝΑΙΚΕΣ Vs ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ
    από GTZ750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2004, 21:00
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2004, 10:07
  5. Μεταβίβαση Μοτοσικλέτας
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 12:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF