Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 103

Θέμα: αγορά MT-09 ή Tracer 900 ?

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimou_j Προβολή μηνύματος
    Καταναλωση ? Service Κτλ? Πονάνε?
    Δωσε μου μερικα στοιχεια να βγω απο το σκοταδι!
    Ασφαλεια κλοπης , ξερεις κανενας κοστος?

    Υ.Γ. :Αλλαξε avatar σε παρακαλώ Tracer 900 πήρες και απ οτι λες εισαι και καταευχαριστημενος
    ειναι απο το προηγουμενο. δεν μπορω να την αλλαξω την φωτο δεν την δεχεται το συστημα χαχααχ. απο καταναλωση μεσα στην πολη με νορμαλ οδηγηση και χωρις σκεφτεσαι το γκαζι και παντα σε full power το προγραμμα οδηγησης ειμαι απο 6.1-6.5 λιτρα..τωρα ειναι και χειμωνας βεβαια. καλοκαιρι θα ειναι λιγο χαμηλοτερα. σερβις ειναι αστειο το κοστος. 3 λιτρα λαδι παιρνει και 1 φιλτρο θελει. και 3 μπουζι στο μεγαλο. κανα 50αρι ειναι το σερβις για λαδια-φιλτρο στην αντιπροσωπεια..οταν τελειωσει η εγγυηση τα κανεις και μονος σου.
    Επισης τετοια μηχανακια χωρις ασφαλεια κλοπης καλυτερα να μην τα παιρνεις. ακομα και στο αντιεμπορικο βερσυς ειχα ασφαλεια κλοπης. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ λοιπον θα κανεις απο την πρωτη στιγμη ακομα και σε κλειστο γκαραζ να το βαζεις. Η μοτοσυκλετα καλως η κακως ειναι ακριβο αθλημα και ειδικα η καινουργια. προχωρα για την τρεισερουκλα...welcome to the club

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimou_j Προβολή μηνύματος
    Καταναλωση ? Service Κτλ? Πονάνε?
    Δωσε μου μερικα στοιχεια να βγω απο το σκοταδι!
    Ασφαλεια κλοπης , ξερεις κανενας κοστος?

    Υ.Γ. :Αλλαξε avatar σε παρακαλώ Tracer 900 πήρες και απ οτι λες εισαι και καταευχαριστημενος
    Τα σέρβις μέχρι στιγμής δεν μου έχουν πάει πάνω από 80€ (στο παλιό και στο σέρβις των 10000χλμ), ασφάλεια κλοπής στα 155€ το τρίμηνο Interamerican αλλά με έδρα επαρχία.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    +847 Και για μένα είναι πιό ολοκληρωμένο το Tracer από το γυμνό σε θέμα χρήσης και να κοιτάξεις το τελευταίο Tracer και όχι το παλιότερο γιατί απλά έχουν λυθεί όλες οι ασθένειες του παλιού (είχα Tracer 2017 και το έδωσα για το Tracer 2018).
    Apache, μιας και εισαι ο πλεον αρμοδιος να απαντησεις. Μονο σε μενα φανηκε τοσο μεγαλη η διαφορα αναμεσα στα δυο tracer οδηγικα; Προφανως οποια αλλαγη εγινε την καναν για να διορθωθει το θεμα του wobbling αλλα πραγματικα για μενα που ειμαι του γυμνου μου φανηκε οτι εχασε αρκετα σε manouvrability. Το ενιωσα πιο βαρυ δηλαδη και πιο απροθυμο σε αλλαγες κατευθυνσης. Σκεφτομαι μονο μηπως επαιζε ρολο το λαστιχο και μου σχηματιστηκε λαθος εντυπωση.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    σαν κατοχος tracer (2018) εχω να πω πως δυσκολα θα το εδινα αυτο το μηχανακι..πρεπει να ξετρελαθω με κατι αλλο πραγματικα. φοβερο μοτερ και πολυ ευκολο στο χειρισμο ακομα και μεσα στην πολη και αναμεσα ;απο αυτοκινητα. λιγο οι χουφτες πολυ σπανια μπορει να μην χωρανε καπου. σφηνες παντου και ταξιδια ανετοτατα. εννοειται παρε 2018-2019 μην ρισκαρεις με τα παλαιοτερα
    Καλά ρε παιδιά ειπαμε "ωραιο" και "καλο" και "αγιο" το MT αλλα οχι και έτσι ................

    Ουτε τον 1ο αριθμο στο λαχείο να πέτυχες

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimou_j Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φιλε μου ,
    Ενα Nuda 900r θα επαιρνα να σας πω την αμαρτια μου αλλα δεν παιζει πουθενα !
    Καλη ιδέα και κανε οτι μπορείς να την καλλιεργήσεις ωστε να κανεις την χάρη στον εαυτο σου να μην είσαι αλλος ενας στο φανάρι με το ίδιο παραμύθι ...

    Τωρα σοβαρα, καλό ειναι αλλα μην ξεγελιέσαι, οτι πληρώνεις παίρνεις, οπως τις περισσότερες φορές.

    ΝΑΙ ειναι ωραιο και μπουγιόζικο και ομορφο και γρήγορο και ........ και ........ αλλα αν πας να δεις λεπτομέρεις οπως πχ κλειδί (ημαρτον, τα παπια ειχαν πιο μεγαλο κλειδί), μπροστινό σύστημα λεγε με καλαμάκια με ρυθμίσεις πλάκας, κλπ κλπ θα δεις απο που βγαίνει το κοστος.

    Κατα τα αλλα το θεμα ΜΤ θυμίζει το "ΟΧΙ αλλο κάρβουνο" οποτε θα βρεις πληθώρα πληροφοριών, τωρα βεβαια λενε οτι ολα διορθώθηκαν αλλα δεν ειμαι σιγουρος ότι θα το λένε και μετα απο Χ μηνες που θα εχει ξανα δοκιμαστεί το νεο μοντελο.

    Επισης στο τελευταιο μοντελο πολύς κοσμος διαμαρτύρεται για την θεση στα πατάκια οδηγου και συνεπιβάτη αλλα και την σέλα, απο οτι θυμαμαι μιας και δεν είχα την τυχη/ευτυχία να το οδηγήσω

    Καλη τύχη και καλες αγορές!

  5. #20
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimou_j
    Εγγραφή
    22/01/2019
    Μηνύματα
    12
    Oκ με καλυψατε , θα το τσιμπησω το ρημαδι .
    Σε ενα μηνα, εναμησι θα το χω.
    Aρα λετε με τιποτα το 17αρι ε? το λεω γιατι ειναι στα 10.000 με εξατμισουλα , αμαρτια ειναι.
    Εσεις ξερετε καλυτερα παρ ολα υτα γ αυτο ρωταω κιολας.

    155 τριμηνο...? Αθηνα δηλαδη ποσο παιζουνε?

  6. #21
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimou_j
    Εγγραφή
    22/01/2019
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Καλά ρε παιδιά ειπαμε "ωραιο" και "καλο" και "αγιο" το MT αλλα οχι και έτσι ................

    Ουτε τον 1ο αριθμο στο λαχείο να πέτυχες



    Καλη ιδέα και κανε οτι μπορείς να την καλλιεργήσεις ωστε να κανεις την χάρη στον εαυτο σου να μην είσαι αλλος ενας στο φανάρι με το ίδιο παραμύθι ...

    Τωρα σοβαρα, καλό ειναι αλλα μην ξεγελιέσαι, οτι πληρώνεις παίρνεις, οπως τις περισσότερες φορές.

    ΝΑΙ ειναι ωραιο και μπουγιόζικο και ομορφο και γρήγορο και ........ και ........ αλλα αν πας να δεις λεπτομέρεις οπως πχ κλειδί (ημαρτον, τα παπια ειχαν πιο μεγαλο κλειδί), μπροστινό σύστημα λεγε με καλαμάκια με ρυθμίσεις πλάκας, κλπ κλπ θα δεις απο που βγαίνει το κοστος.

    Κατα τα αλλα το θεμα ΜΤ θυμίζει το "ΟΧΙ αλλο κάρβουνο" οποτε θα βρεις πληθώρα πληροφοριών, τωρα βεβαια λενε οτι ολα διορθώθηκαν αλλα δεν ειμαι σιγουρος ότι θα το λένε και μετα απο Χ μηνες που θα εχει ξανα δοκιμαστεί το νεο μοντελο.

    Επισης στο τελευταιο μοντελο πολύς κοσμος διαμαρτύρεται για την θεση στα πατάκια οδηγου και συνεπιβάτη αλλα και την σέλα, απο οτι θυμαμαι μιας και δεν είχα την τυχη/ευτυχία να το οδηγήσω

    Καλη τύχη και καλες αγορές!
    Μαζι σου φιλε μου , και μενα με χαλαει να βλεπω στο φαναρι 10 ιδια μηχανακια.
    Που να βρω το Νuda Ομως ελλαδα?
    Και ποιος θα το αναλαβει αν παθει κατι ?
    Και που θα βρω ανταλλακτικα κτλ..

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimou_j Προβολή μηνύματος
    Μαζι σου φιλε μου , και μενα με χαλαει να βλεπω στο φαναρι 10 ιδια μηχανακια.
    Που να βρω το Νuda Ομως ελλαδα?
    Και ποιος θα το αναλαβει αν παθει κατι ?
    Και που θα βρω ανταλλακτικα κτλ..
    καλα δεν ειπαμε μονο το Nuda, πχ να ενα ωραιο μηχανάκι με 3κιλυνδρο οπως το ΜΤ αλλα κλάσσεις ανωτερο (το θεμα με τα πιστόνια εχει λυθει προ πολλού!)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	325 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	403197

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimou_j Προβολή μηνύματος
    Oκ με καλυψατε , θα το τσιμπησω το ρημαδι .
    Σε ενα μηνα, εναμησι θα το χω.
    Aρα λετε με τιποτα το 17αρι ε? το λεω γιατι ειναι στα 10.000 με εξατμισουλα , αμαρτια ειναι.
    Εσεις ξερετε καλυτερα παρ ολα υτα γ αυτο ρωταω κιολας.

    155 τριμηνο...? Αθηνα δηλαδη ποσο παιζουνε?
    Στα 230€ περίπου για 11000€ ασφάλιση, ρώτα καλού κακού.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    235 δινω το εξαμηνο με ολες τις καλυψεις μεσα και κλοπης φυσικα. ασφαλιζομενη αξια 10.000ευρω. το 17αρι απλα ξεχνα το. το 18αρι το παιρνεις με εκπτωση απο εμπορο στα 10.300-10.400..για την εξατμιση δωρο θα ρισκαρεις να εχεις μηχανακι που διορθωθηκε εκει που επασχε? δικα σου τα λεφτα σου φιλε μου και δικο σου και το προβλημα μετα. μην μπαινεις μετα ομως μεσα και ρωτας για σταμπιλιζατερ και χαμηλωματα

  10. #25
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	325 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	403197[/QUOTE]

    Είναι σε πολύ καλή τιμή το tiger και θα το κοίταζα εύκολα.


    Επίσης αφήνω κι αυτό εδω..
    https://www.car.gr/11341029-ducati-multistrada-950

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Δες το συγκριτικό Tracer & Tiger.....

    https://www.motomag.gr/news/dokimes-...mujvYy-6oN2MEU

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2017
    Μηνύματα
    51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	325 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	403197
    Είναι σε πολύ καλή τιμή το tiger και θα το κοίταζα εύκολα.


    Επίσης αφήνω κι αυτό εδω..
    https://www.car.gr/11341029-ducati-multistrada-950[/QUOTE]

    Αν είναι μα φτασεις εκεί δωσε 13.000 περνεις το tracer GT που με αυτά που έχει πάνω δεν αξίζει κάτι άλλο στην κατηγορία

  13. #28
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimou_j
    Εγγραφή
    22/01/2019
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Merciless Προβολή μηνύματος
    Είναι σε πολύ καλή τιμή το tiger και θα το κοίταζα εύκολα.


    Επίσης αφήνω κι αυτό εδω..
    https://www.car.gr/11341029-ducati-multistrada-950

    Αν είναι μα φτασεις εκεί δωσε 13.000 περνεις το tracer GT που με αυτά που έχει πάνω δεν αξίζει κάτι άλλο στην κατηγορία

    Πολλα λεφτα παιδες τα 13.000 , ενταξει δεν λεω ,παιδια δν εχω κτλ αλλα 23 ειμαι ,μην χρεωθω και 13.000 μηχανη παρα ειναι εξαλλου το σκεφτομουνα να παιξω με ενα 4-5αρι χιλιαρικα μπροστα.
    Και τα υπολοιπα χρηματοδοτηση.

    Τι παιζει με τις χρηματοδοτησεις , ξερετε?

    Βλεπω στο car.gr που λενε οι εμποροι:
    1) Μέσω τραπέζης από 0% προκαταβολή & μέχρι 72 μήνες.
    2) Μέσω πιστωτικής κάρτας από 30% προκαταβολή και 24 ΑΤΟΚΕΣ δόσεις ή από 0% προκαταβολή έως και 36 μήνες με έντοκο διακανονισμό.
    3) Μετρητοίς ( Με Δώρα )
    4) Μέσω άτοκων γραμματίων στο κατάστημά μας.


    Tι θα με συνεφερε?
    Εαν γνωριζει καποιος
    Τελευταία τροποποίηση από dimou_j; 23/01/2019 στις 13:37.

  14. #29
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimou_j Προβολή μηνύματος
    χαχαχα παντως σας ευχαριστω και παλι για την βοηθεια ολους , πολυ πολιτισμενο forum too good to be true ειναι εδω μεσα
    Υπάρχει προσφορά tracer 900 8000??
    Αν ψάξεις λίγο εδώ μέσα, θα βρεις μπόλικο πολιτισμό τα παλιόπαιδα εδώ έχουν το συνήθειο να ρωτάς εσύ για μοτάρντ και να σου προτείνουν...σερβιέτες

    Καλώς ήρθες, καλοτάξιδο ότι επιλέξεις
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimou_j Προβολή μηνύματος
    Πολλα λεφτα παιδες τα 13.000 , ενταξει δεν λεω ,παιδια δν εχω κτλ αλλα 23 ειμαι ,μην χρεωθω και 13.000 μηχανη παρα ειναι εξαλλου το σκεφτομουνα να παιξω με ενα 4-5αρι χιλιαρικα μπροστα.
    Και τα υπολοιπα χρηματοδοτηση.

    Τι παιζει με τις χρηματοδοτησεις , ξερετε?

    Βλεπω στο car.gr που λενε οι εμποροι:
    1) Μέσω τραπέζης από 0% προκαταβολή & μέχρι 72 μήνες.
    2) Μέσω πιστωτικής κάρτας από 30% προκαταβολή και 24 ΑΤΟΚΕΣ δόσεις ή από 0% προκαταβολή έως και 36 μήνες με έντοκο διακανονισμό.
    3) Μετρητοίς ( Με Δώρα )
    4) Μέσω άτοκων γραμματίων στο κατάστημά μας.


    Tι θα με συνεφερε?
    Εαν γνωριζει καποιος
    13k για ένα tracer που έχει πραγματική αξια 10κ ειναι αυτοκτονική κινηση.

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha MT-09 Tracer
    από Kostas-Tracer στο forum Yamaha Tracer
    Απαντήσεις: 1636
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2021, 11:26
  2. Αγορά μηχανής: Tiger 800, Tracer 900 ή κάτι άλλο;
    από tsimouxas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2018, 22:01
  3. Yamaha Tracer 900, MT-09, XSR900
    από amyroukai στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2017, 18:52
  4. Triumph Tiger 800 XRx vs. Yamaha MT 09 Tracer
    από kostas-menu στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2016, 00:57
  5. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09 Tracer
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2015, 22:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF