Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 117 από 117

Θέμα: Yamaha YBR 125 - Brat style

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ακριβώς όπως τα είπες, δεν ταιριάζει φουλ, αλλά φαίνεται σελαρα.

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Λίγο off topic, αλλά αν θυμηθείς γράψε δυο κουβέντες για το πώς σου φάνηκαν οι συγκεκριμένοι καθρέφτες στη βόλτα.

    Κούκλα πάντως...

  3. #108
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Λίγο off topic, αλλά αν θυμηθείς γράψε δυο κουβέντες για το πώς σου φάνηκαν οι συγκεκριμένοι καθρέφτες στη βόλτα.

    Κούκλα πάντως...
    Σ'ευχαριστώ πολύ. Τους καθρέπτες τους δοκίμασα πριν λύσω τη μηχανή. Από ορατότητα χάλια μαύρα. Βλέπεις μόνο τα βασικά.
    Πατέρας πια..

  4. #109
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Πολυ ωραιο αποτέλεσμα μπραβο σου! Η σελα πολυ ωραια και πολυ καλη επιλογη απόχρωσης!

    Ιδεα: μελλοντικά βρες μεταχειρισμένους τροχούς xt125x(μοταρτ εκδοση) φοραει 130/70/17 & 100/80/17+ τα δισκοφρενα (και το υδραυλ.κυκλωμα του πισω)
    Με ενα αντάπτορα θα το ταιριαξεις στο πιρούνι σου
    Θα εχεις πιο εξειδικευμένο ως προς το προτζεκτ λουκ λογο των πιο μοτοσικλετιστικων διαστασεων (απο τους υπάρχον που ειναι σχεδον παποδιαστασεων) + πισω δισκοφρενο με το υδραυλικο κυκλωμα του

  5. #110
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Συμφωνώ 100%
    Ηταν στα σχέδια κάτι ρόδες από sr250, όμως αφενός θα άνοιγα μεγαλύτερες εργασίες και αφετέρου θα έχανα σε φρένα. Επίσης θα ανέβαζα δραματικά την κατανάλωση.
    Γι αυτό και τα λάστιχα που πήρα ήταν 2 νούμερα μεγαλύτερα από τα μαμισια. 3.00/18 μπρος 3.50/18 πίσω.
    Κοιτώντας όμως το αποτέλεσμα πιστεύω μια τέτοια προσθήκη θα ομορφαινε το αποτέλεσμα.
    Στα υπόψην...
    Πατέρας πια..

  6. #111
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Βγήκαμε έξω..
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG_20190303_184113-1449x1116.jpg‎   IMG_20190303_184142-1449x1120.jpg‎   IMG_20190303_232446.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από universalgr1; 03/03/2019 στις 23:25.

  7. #112
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Αμήχανο το τελικό αποτέλεσμα imho. Φαίνεται ότι έχει γίνει προσεκτική δουλειά, αλλά η σέλα και το φανάρι το χαλάνε πααααααρα πολύ. Δεν φαινόταν τόσο στις προηγούμενες φωτογραφίες. Φυσικά αν σου αρέσει εσένα λόγος δεν πέφτει σε κανέναν μας. Καλές βόλτες

  8. #113
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Αμήχανο το τελικό αποτέλεσμα imho. Φαίνεται ότι έχει γίνει προσεκτική δουλειά, αλλά η σέλα και το φανάρι το χαλάνε πααααααρα πολύ. Δεν φαινόταν τόσο στις προηγούμενες φωτογραφίες. Φυσικά αν σου αρέσει εσένα λόγος δεν πέφτει σε κανέναν μας. Καλές βόλτες
    Το ξέρω γι αυτό και το έγραψα αμεσως μετά την τοποθέτηση της σέλας. Προς το παρόν δεν μπορεί να γίνει κάτι. Πήρα την απόφαση να μείνει η σελα αναπαυτικη και θα πορευτω με αυτή μέχρι να με ενοχλησει τελικά τόσο ώστε να την αντικαταστησω..
    Σ'ευχαριστώ πολύ! Καλο βραδυ!
    Πατέρας πια..

  9. #114
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Πολύ ωραίο μου αρέσει!
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #115
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ωραίο ,θα μου άρεσε πολύ κάτι τέτοιο για μετακινήσεις σαν εναλλακτική πάπιας ή σκούτερ ίδιων κυβικών.
    Το γούστο είναι καθαρά προσωπικό θέμα ,τι δεν μου κάνει κλικ προσωπικά : Η εξάτμιση που είναι σαν ρουκέτα rpg,το χρώμα που τύλιξες τον λαιμό,τα κόκκινα grips και το χρώμα της σέλας.
    Τι μου άρεσε πολύ,το χρώμα, όλο το τιμόνι-φανάρι-κοντέρ,το πίσω στοπ ωραίο.To τεπόζιτο το έβαψες ωραία μάστορα.
    Θα ήθελα πολύ να το δω με κατάμαυρα αμορτισέρ,άλλες μανέτες και βαμμένο μαύρο τον κινητήρα.
    porca miseria.

  11. #116
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Σας ευχαριστώ παιδες!!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ωραίο ,θα μου άρεσε πολύ κάτι τέτοιο για μετακινήσεις σαν εναλλακτική πάπιας ή σκούτερ ίδιων κυβικών.
    Το γούστο είναι καθαρά προσωπικό θέμα ,τι δεν μου κάνει κλικ προσωπικά : Η εξάτμιση που είναι σαν ρουκέτα rpg,το χρώμα που τύλιξες τον λαιμό,τα κόκκινα grips και το χρώμα της σέλας.
    Τι μου άρεσε πολύ,το χρώμα, όλο το τιμόνι-φανάρι-κοντέρ,το πίσω στοπ ωραίο.To τεπόζιτο το έβαψες ωραία μάστορα.
    Θα ήθελα πολύ να το δω με κατάμαυρα αμορτισέρ,άλλες μανέτες και βαμμένο μαύρο τον κινητήρα.
    Δεν έχει ολοκληρωθεί πάντως. Τα αμορτισέρ θα αλλαχθούν μελλοντικά συμφωνώ, ο θερμικός ιμάντας δεν βρήκα άλλο χρώμα (ήθελα μαύρο), τα γκριπς είναι καφέ όχι κόκκινα. Η εξάτμιση θα διαφωνήσω, μου αρέσει πολυ!!
    Το μοτέρ ωραίο θα ήταν μαύρο αλλά δεν την πήρα την απόφαση. Ίδωμεν..

    Επίσης στα πλαινά προγραμματίζω να μπουν καφέ τσαντάκια από τεχνόδερμα.
    Πατέρας πια..

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    963
    Πάρα πολύ ωραίο αλλά φωνάζει οτι πάει για scrambler , όχι για cafe racer.

    2 ζάντες με ακτίνες κ ίσως λαστιχάκια πιο τακουνάτα, είσαι έτοιμος.
    Γμτο θα γίνει.

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha crypton x vs kawasaki zx130 vs yamaha ybr 125
    από mustaine1990 στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2009, 13:43
  2. Ο γύρος του κόσμου με... Yamaha YBR 125 !!!
    από slacker στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2008, 16:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF