Σελίδα 10 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 195

Θέμα: Μοτοσυκλέτα και νέα γενιά: ένας χαμένος έρωτας

  1. #136
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    @3αθλε μάλλον κάτι κατάλαβες εξαρχής λάθος.στο πρωτο σου μήνυμα θεωρείς τις απόψεις του αρθρογράφου ως απόψεις όλων εδώ
    Γιάννη [;] μάλλον σου είναι δυσνόητος ο γραπτός μου λόγος. Πρέπει να μου έχεις πεί αρκετές φορές αυτό το "δεν κατάλαβες".
    Ο πληθυντικός αναφέρεται σε αυτούς που υποστηρίζουν αυτές τις απόψεις. Εσείς, σημαίνει εσείς οι δύο, οι πέντε, οι δεκαπέντε. Ο κος Μαυράκης και άλλος ένας, άλλοι τέσσερεις, άλλοι δεκατέσσερεις. Αν έγραφα "εσείς που υποστηρίζετε τέτοιες απόψεις" θα γινόμουν πιό κατανοητός; Και πόσες φορές είναι συντακτικά ορθό να το επαναλάβεις μέσα σε ένα σύντομο κείμενο;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Μετα με τον κτινο σε πήρε η μπάλα και το χασες.
    Αυτό κανονικά θα έπρεπε να το γράψω στο θέμα που ασχολείται με την πορεία του φόρουμ. Αλλά μου κάνει εντύπωση η αποβολή από το φόρουμ λίαν αξιόλογων μελών (όσο μπορείς να τους κρίνεις από εδώ μέσα), με μεστό λόγο, σωστά Ελληνικά και πάνω από όλα γνώστες της μοτοσικλέτας, επειδή "κάτι έγραψαν".
    Την ίδια ώρα που άλλοι μπαινοβγαίνουν ανενόχλητοι σε όποιο θέμα θέλουν να ασχημονήσουν και να προσβάλλουν, χωρίς μάλιστα πραγματική αφορμή. Και όχι μόνο τους συμφορουμίτες. Μέχρι και τον μεγάλο Ρόσι περιγελούν, σαν να απολαμβάνουν κάποιου είδους ασυλία.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Εγώ έμενα Μπουμπουλίνας όταν έγινε το Πολυτεχνείο.
    Τι θες να πείς; Τότε ήσουν εφτά χρονών.
    Δεν θα σου γράψω που κακοπερνούσα εγώ, γιατί ήδη πολύ μελόδραμα με παρέσυρες και είπα. (Όχι, δεν ήμουν μέσα).

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Είμαι 53 και έχω συμμαθητές από την ΟΑ που είναι συνταξιούχοι.
    Έχω και άλλους συμμαθητές που βγήκαν με εθελουσία (πήραν πακέτο) από τράπεζες και περιμένουν να βγουν στη σύνταξη.
    (με τα λεφτά ποιανού πληρώθηκε η εθελουσία?)
    Αυτό τώρα γιατί μου το (ξανα)γράφεις; Είπα καπου το αντίθετο; Ίσα - ίσα που σου απάντησα ότι συμφωνώ απολύτως.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Επί χούντας όλες οι καλές δουλειές ήθελαν χαρτί απ την ασφάλεια.
    Ενώ τώρα έεεεε; Τότε το χαρτί το πήγαινες στον συνταγματάρχη, ενώ τώρα στον βο(υ)λευτή σου. Με τον δεύτερο, τον τσοχατζοπουλικό (πχ) προϊστάμενό του πρώτου, να είναι πολύ πιό βρώμικος.
    Και τι πάει να πεί ρε φιλαράκο "καλή δουλειά"; Η λούφα και παραλλαγή; Καλή δουλειά έχει ο επιστήμονας που λιώνει στο εργαστήριο μέχρι αργά το βράδυ, ο γιατρός που κάνει χειρουργείο στις 2 τα ξημερώματα και σου σώζει την ζωή, ο φυσικός στο CERN και στο ΜΙΤ που "την βρίσκει" με την εργασία του, την πρόοδο, την ανακάλυψη. Χωρίς να προσκομίζει "χαρτιά", χωρίς να έχει, ούτε να θέλει ωράρια και θεσούλες.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Άμα ήταν να κουβαλάς τούβλα στην οικοδομή ε... τι να το κάνεις το χαρτί?
    Μισό αιώνα πρίν, οι χειρωνακτικές εργασίες ήταν πολυπληθέστερες των λεγόμενων πνευματικών. Δεν υπήρχαν υπολογιστές, τμήματα πωλήσεων, ηλεκτρονικών ΜΜΕ και χίλιες δύο άλλες συνηθισμένες σήμερα εργασίες γραφείου. Οι σκληραγωγημένοι, τίμιοι και άξιοι άνθρωποι της εποχής τις έκαναν αγόγγυστα. Οι καλοπερασάκηδες (εδώ κάτι άλλο ήθελα να γράψω), μιά ζωή έψαχναν και ψάχνουν γιά δικαιολογίες.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Αν κι έπαιζε ΟΥΤΕ εκεί να σε πάρουν. Στο χέρι του εργολάβου ήταν και πιο πολύ στην καλή του την καρδιά γιατί έβγαιναν και φήμες.
    Φίλε αυτό το παραμυθάκι είπαμε, άστο. Στην Αθήνα που γεννήθηκα και μεγάλωσα υπηρχε έλλειψη εργατικού δυναμικού. Σαν μαθητές και φοιτητές βρίσκαμε αμέσως δουλειά το καλοκαίρι. Κάπου κοντά, αφού διαφορετικά τα μόνα μέσα μετακίνησης ήταν η συγκοινωνία και τα πόδια μας. Οι ενήλικοι συνάδελφοι μας ήταν βέβαια κουμπωμένοι, ενίοτε φοβισμένοι και τις πολιτικές συζητήσεις τις απέφευγαν. Όχι πάντα. Όταν αποκτούσες την εμπιστοσύνη τους, μερικές φορές εκδήλωναν κρυφά και τα πολιτικά τους φρονήματα. Με εχεμύθεια, αφού υπήρχε και ο "απαραίτητος" χαφιές που τον ήξεραν όλοι και πρόσεχαν.
    Γιά να μην μπορείς να σταυρώσεις δουλειά, θα έπρεπε να ήσουν ενεργός αντιστασιακός. Αυτούς όμως τους είχαν "τακτοποιήσει" στους γνωστούς τόπους.
    Στη επαρχία δεν ξέρω τι επικρατούσε. Δεν ζούσα εκεί, δεν γράφω."Έγκυρα" ποσταρίσματα του τύπου "μου τόπε η μάνα μου, το άκουσα από την γιαγιά μου", όχι από εμένα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Θες κάτι άλλο?
    Θέλω και στό έγραψα με την λέξη "παρακαλώ". Πολιτισμένα. Δημοκρατικά που θάλεγες και εσύ.

    Χωρίς βρισιές, προσβολές και επικόλλησεις ανύπαρκτων χαρακτηριστικών. Όπως ένας Χουντικός ας πούμε!
    Τελευταία τροποποίηση από Triathlon 7; 24/01/2019 στις 23:29.

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.748
    Ναρκωτικά. Πολλλλλάαααα ναρκωτικάάάά.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #138
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ναρκωτικά. Πολλλλλάαααα ναρκωτικάάάά.
    ρίξε λάδι στο καντήλι που λέει και ο Βασίλης ,όχι στη φωτιά

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ναρκωτικά. Πολλλλλάαααα ναρκωτικάάάά.
    Και γαμώ τις τεκμηριώσεις

  5. #140
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Triathlon 7 Προβολή μηνύματος
    Γιάννη [;] μάλλον σου είναι δυσνόητος ο γραπτός μου λόγος. Πρέπει να μου έχεις πεί αρκετές φορές αυτό το "δεν κατάλαβες".
    Ο πληθυντικός αναφέρεται σε αυτούς που υποστηρίζουν αυτές τις απόψεις. Εσείς, σημαίνει εσείς οι δύο, οι πέντε, οι δεκαπέντε. Ο κος Μαυράκης και άλλος ένας, άλλοι τέσσερεις, άλλοι δεκατέσσερεις. Αν έγραφα "εσείς που υποστηρίζετε τέτοιες απόψεις" θα γινόμουν πιό κατανοητός; Και πόσες φορές είναι συντακτικά ορθό να το επαναλάβεις μέσα σε ένα σύντομο κείμενο;
    Αρχηγέ μου, να σου ζητήσω αρχικά να χαλαρώσεις γιατί το γραπτό σου βγάζει μια ένταση, η οποία μου μοιάζει παντελώς αδικαιολόγητη για το θέμα που πραγματεύεται το νήμα.
    Εν συνεχεία να αναφέρω και για σένα και για όλους, ότι εδώ δεν είμαστε σπουδαστήριο της Ελληνικής γραμματικής.
    Στο ψητό τώρα.
    Μάλλον εσύ είσαι αυτός που δεν κατάλαβε.
    Σου έγραψα μια (πως προκύπτει το αρκετές????) φορά με σαφώς φιλική διάθεση ότι μάλλον δεν κατάλαβες.
    Δεν βλέπω κατι κακο στο να έχει συμβεί αυτο.
    Και εξηγούμαι. Στο ποστ σου #51 ανοίγεις το κουβαδάκι με το σκατό (δικαίωμα σου) και μιλάς σαν οι προλαλήσαντες σου να επικροτησαν το άρθρο το αρχικό.
    Και σου λέω ότι μάλλον κάπου το χασες γιατί μπλα μπλα μπλα.
    Ε, μετά απο κει κι έπειτα αρχίζεις την σταυροφορία και με τον Κτίνο, ο οποίος οπως εγώ το αντιλαμβάνομαι (και δικηγόρος του δεν είμαι) στο ποστ #95, απλώς πιάνεται απο το ποστ το δικό σου και δίνει μια δική του άποψη στο θέμα.Δεν σου επιτίθεται, δεν σε κατηγορεί, δεν ΣΕ προβάλει.
    Γιατί εσύ επιλέγεις να το γυρίσεις σε σταυροφορία, δεν το αντιλαμβάνομαι.
    Αν αυτά αδυνατείς να τα κατανοήσεις, τότε δεν φταίω εγώ.
    Ήδη το τραβήξαμε πολύ..

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Triathlon 7 Προβολή μηνύματος
    Αυτό κανονικά θα έπρεπε να το γράψω στο θέμα που ασχολείται με την πορεία του φόρουμ. Αλλά μου κάνει εντύπωση η αποβολή από το φόρουμ λίαν αξιόλογων μελών (όσο μπορείς να τους κρίνεις από εδώ μέσα), με μεστό λόγο, σωστά Ελληνικά και πάνω από όλα γνώστες της μοτοσικλέτας, επειδή "κάτι έγραψαν".
    Την ίδια ώρα που άλλοι μπαινοβγαίνουν ανενόχλητοι σε όποιο θέμα θέλουν να ασχημονήσουν και να προσβάλλουν, χωρίς μάλιστα πραγματική αφορμή. Και όχι μόνο τους συμφορουμίτες. Μέχρι και τον μεγάλο Ρόσι περιγελούν, σαν να απολαμβάνουν κάποιου είδους ασυλία.
    Στη διάθεση σου ειλικρινά, για τυχόν εξηγήσεις πάνω σε αυτά που όχι και τόσο πλαγίως μας κατηγορείς.
    Είτε ανοιχτά είτε με πμ. Θα προτιμούσα ανοιχτά να ξέρεις.
    Πολύ θα ήθελα όμως να γίνεις πιο σαφής και, ως άλλος Χρήστος Δάντης, να μιλήσεις με αποδείξεις & ονόματα (χιούμορ ε!) ώστε να μπορέσουμε και να μετρηθούμε και λιγάκι.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.748
    Μπάκλι,

    Είχα γράψει και δεύτερη απάντηση, πιο αναλυτική, αλλά λέω, ποιό το νόημα; Στο θέμα περί χρήσης μοτοσυκλέτας σήμερα, συζητάνε ατελεύτητα και φορτισμένα για το αν έβρισκες δουλειά επί ΧΟΥΝΤΑΣ.



    Και δεν πάτησα ποτέ την αποστολή.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #142
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Ρε σταματήστε επιτέλους να τσακώνεστε. Όλοι έχουμε δικαιο και άδικο ταυτόχρονα σε κάποια πράγματα από αυτά που γραφουμε. Μερικές φορές δεν υπάρχει η απόλυτη αλήθεια αλλά τα πάντα είναι υποκειμενικά και κάνουμε μονο προβολές. Κουλαρετε και κανονίστε να πιούμε καμία μπύρα τώρα που είναι βροχερός ο καιρός...

  8. #143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Μπάκλι,

    Είχα γράψει και δεύτερη απάντηση, πιο αναλυτική, αλλά λέω, ποιό το νόημα; Στο θέμα περί χρήσης μοτοσυκλέτας σήμερα, συζητάνε ατελεύτητα και φορτισμένα για το αν έβρισκες δουλειά επί ΧΟΥΝΤΑΣ.



    Και δεν πάτησα ποτέ την αποστολή.
    Αυτό που λες είναι ακόμα χειρότερο φίλε ,ετοίμασες ένα δώρο και έστειλες τελικά μόνο το περιτύλιγμα

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Triathlon 7 Προβολή μηνύματος
    Γιάννη [;] μάλλον σου είναι δυσνόητος ο γραπτός μου λόγος. Πρέπει να μου έχεις πεί αρκετές φορές αυτό το "δεν κατάλαβες".
    Ο πληθυντικός αναφέρεται σε αυτούς που υποστηρίζουν αυτές τις απόψεις. Εσείς, σημαίνει εσείς οι δύο, οι πέντε, οι δεκαπέντε. Ο κος Μαυράκης και άλλος ένας, άλλοι τέσσερεις, άλλοι δεκατέσσερεις. Αν έγραφα "εσείς που υποστηρίζετε τέτοιες απόψεις" θα γινόμουν πιό κατανοητός; Και πόσες φορές είναι συντακτικά ορθό να το επαναλάβεις μέσα σε ένα σύντομο κείμενο;



    Αυτό κανονικά θα έπρεπε να το γράψω στο θέμα που ασχολείται με την πορεία του φόρουμ. Αλλά μου κάνει εντύπωση η αποβολή από το φόρουμ λίαν αξιόλογων μελών (όσο μπορείς να τους κρίνεις από εδώ μέσα), με μεστό λόγο, σωστά Ελληνικά και πάνω από όλα γνώστες της μοτοσικλέτας, επειδή "κάτι έγραψαν".
    Την ίδια ώρα που άλλοι μπαινοβγαίνουν ανενόχλητοι σε όποιο θέμα θέλουν να ασχημονήσουν και να προσβάλλουν, χωρίς μάλιστα πραγματική αφορμή. Και όχι μόνο τους συμφορουμίτες. Μέχρι και τον μεγάλο Ρόσι περιγελούν, σαν να απολαμβάνουν κάποιου είδους ασυλία.



    Τι θες να πείς; Τότε ήσουν εφτά χρονών.
    Δεν θα σου γράψω που κακοπερνούσα εγώ, γιατί ήδη πολύ μελόδραμα με παρέσυρες και είπα. (Όχι, δεν ήμουν μέσα).



    Αυτό τώρα γιατί μου το (ξανα)γράφεις; Είπα καπου το αντίθετο; Ίσα - ίσα που σου απάντησα ότι συμφωνώ απολύτως.



    Ενώ τώρα έεεεε; Τότε το χαρτί το πήγαινες στον συνταγματάρχη, ενώ τώρα στον βο(υ)λευτή σου. Με τον δεύτερο, τον τσοχατζοπουλικό (πχ) προϊστάμενό του πρώτου, να είναι πολύ πιό βρώμικος.
    Και τι πάει να πεί ρε φιλαράκο "καλή δουλειά"; Η λούφα και παραλλαγή; Καλή δουλειά έχει ο επιστήμονας που λιώνει στο εργαστήριο μέχρι αργά το βράδυ, ο γιατρός που κάνει χειρουργείο στις 2 τα ξημερώματα και σου σώζει την ζωή, ο φυσικός στο CERN και στο ΜΙΤ που "την βρίσκει" με την εργασία του, την πρόοδο, την ανακάλυψη. Χωρίς να προσκομίζει "χαρτιά", χωρίς να έχει, ούτε να θέλει ωράρια και θεσούλες.



    Μισό αιώνα πρίν, οι χειρωνακτικές εργασίες ήταν πολυπληθέστερες των λεγόμενων πνευματικών. Δεν υπήρχαν υπολογιστές, τμήματα πωλήσεων, ηλεκτρονικών ΜΜΕ και χίλιες δύο άλλες συνηθισμένες σήμερα εργασίες γραφείου. Οι σκληραγωγημένοι, τίμιοι και άξιοι άνθρωποι της εποχής τις έκαναν αγόγγυστα. Οι καλοπερασάκηδες (εδώ κάτι άλλο ήθελα να γράψω), μιά ζωή έψαχναν και ψάχνουν γιά δικαιολογίες.



    Φίλε αυτό το παραμυθάκι είπαμε, άστο. Στην Αθήνα που γεννήθηκα και μεγάλωσα υπηρχε έλλειψη εργατικού δυναμικού. Σαν μαθητές και φοιτητές βρίσκαμε αμέσως δουλειά το καλοκαίρι. Κάπου κοντά, αφού διαφορετικά τα μόνα μέσα μετακίνησης ήταν η συγκοινωνία και τα πόδια μας. Οι ενήλικοι συνάδελφοι μας ήταν βέβαια κουμπωμένοι, ενίοτε φοβισμένοι και τις πολιτικές συζητήσεις τις απέφευγαν. Όχι πάντα. Όταν αποκτούσες την εμπιστοσύνη τους, μερικές φορές εκδήλωναν κρυφά και τα πολιτικά τους φρονήματα. Με εχεμύθεια, αφού υπήρχε και ο "απαραίτητος" χαφιές που τον ήξεραν όλοι και πρόσεχαν.
    Γιά να μην μπορείς να σταυρώσεις δουλειά, θα έπρεπε να ήσουν ενεργός αντιστασιακός. Αυτούς όμως τους είχαν "τακτοποιήσει" στους γνωστούς τόπους.
    Στη επαρχία δεν ξέρω τι επικρατούσε. Δεν ζούσα εκεί, δεν γράφω."Έγκυρα" ποσταρίσματα του τύπου "μου τόπε η μάνα μου, το άκουσα από την γιαγιά μου", όχι από εμένα.



    Θέλω και στό έγραψα με την λέξη "παρακαλώ". Πολιτισμένα. Δημοκρατικά που θάλεγες και εσύ.

    Χωρίς βρισιές, προσβολές και επικόλλησεις ανύπαρκτων χαρακτηριστικών. Όπως ένας Χουντικός ας πούμε!
    Έχεις πρόβλημα κατανόησης κειμένων
    και προφανώς αγνοείς (ή δεν θέλεις να ξέρεις)
    τι γίνονταν στη χούντα.
    Σήμερα μπορείς να πάρεις διαβατήριο να φύγεις
    (όπως έφυγε ο γιός μου)
    Τότε δεν μπορούσες αν δεν είχες ... χαρτί.
    Τότε σε δέρνανε και σε πετάγανε από την ταράτσα της Ασφάλειας στη Μπουμπουλίνας
    Σήμερα αυτά δεν συμβαίνουν.
    και τέλος η κΟυβεντα γιατί βαριέμαι να διαβάζω τους λόγους που βγάζεις
    Τελευταία τροποποίηση από MG-KTiNoS; 25/01/2019 στις 15:48.
    ανανήψαντας

  10. #145
    Παιδες , το θεμα του νήματος δεν είναι αν χτυπούν το βραδυ στην ταράτσα τον Ανδρέα ..
    Και , εδώ και πολύ καιρό , δεν ανοίγονται τέτοια θέματα στο φόρουμ.

    Οπότε , μείνετε στο θέμα του νήματος.

  11. #146
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ναρκωτικά. Πολλλλλάαααα ναρκωτικάάάά.
    Nεο λερα!!συμφωνω!!

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Παιδες , το θεμα του νήματος δεν είναι αν χτυπούν το βραδυ στην ταράτσα τον Ανδρέα ..
    Και , εδώ και πολύ καιρό , δεν ανοίγονται τέτοια θέματα στο φόρουμ.
    (το αν μου άρεσε)
    Οπότε , μείνετε στο θέμα του νήματος.
    Μένω δένω πλένω...
    Το κατζίβα μίτο 125 του 94 96 (αν θυμάμαι καλά τα χρόνια)
    έβγαζε 31 (ή παραπάνω με κιτάκι) άλογα
    είχε 170 τελική και κόστιζε κοντά στις 4000 γιούργια.
    Έβγαζε δίπλωμα ο Ιταλός στα 16 για δαυτο και μετά έπρεπε
    και στα 18 να πάρει 3,5 για 2 χρόνια κι ύστερα μεγάλα.
    Μιλάμε η πιτσιρικαρία τον έπ.... κανονικά μ αυτά τα μηχανάκια.
    Μετά ήρθαν τα εύρω 1 2 3 4 κλπ
    Οι πολίτικαλ κορέκτ άσχετοι
    και ο έρωτας Απέθανε !
    Δηλαδή τι να ερωτευτεί τώρα ο νέος το ΣΙΜ ή το ΜΡ3 ?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	swap.jpg 
Προβολές:	124 
Μέγεθος:	96,8 KB 
ID:	403275
    ανανήψαντας

  13. #148
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    στη δικιά μου σειρά μεσα-τελη 90'ς, ήταν η δυση των γκουλαρμ/αρτζεβε. τα tzr/tdr/χτ μεσουρανούσαν και φυσικά οι πάπιες. ειδικά εκείνη η σκοτώστρα χωρίς φρένα το Ζ.
    όλη η μαρίδα με μηχανακι της Β' Πειραιά κάπου σε αυτά τα οχηματα έπαιζε.
    και πάλι όμως, ήταν μειοψηφία μπάη φαρ.
    Απο την εφηβική μου παρέα που παίζανε γενικά παπάκια, μόνο εγώ κι άλλοι δύο συνεχίσαμε. ο ένας ήταν πολύ άτυχος και τσακίζοταν σχεδόν συνέχεια οπότε και το ψιλοάφησε, ο άλλος το παλεύει αλλά χάνει.
    Μειοψηφία ήμασταν πάντα.so what?
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #149
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Μένω δένω πλένω...
    Το κατζίβα μίτο 125 του 94 96 (αν θυμάμαι καλά τα χρόνια)
    έβγαζε 31 (ή παραπάνω με κιτάκι) άλογα
    είχε 170 τελική και κόστιζε κοντά στις 4000 γιούργια.
    Έβγαζε δίπλωμα ο Ιταλός στα 16 για δαυτο και μετά έπρεπε
    και στα 18 να πάρει 3,5 για 2 χρόνια κι ύστερα μεγάλα.
    Μιλάμε η πιτσιρικαρία τον έπ.... κανονικά μ αυτά τα μηχανάκια.
    Μετά ήρθαν τα εύρω 1 2 3 4 κλπ
    Οι πολίτικαλ κορέκτ άσχετοι
    και ο έρωτας Απέθανε !
    Δηλαδή τι να ερωτευτεί τώρα ο νέος το ΣΙΜ ή το ΜΡ3 ?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	swap.jpg 
Προβολές:	124 
Μέγεθος:	96,8 KB 
ID:	403275
    Ωραιο το μιτο που παραθεσες.Τοτε μεσουρανουσε και το απριλια φουτουρα.Αλη κ@υλα...Το τζρ 125 ηταν και αυτο δυνατο(το ειχα κανα 3μηνο πριν παρω το φζρ 250)αλλα αυτο που δε παλευοτανε ηταν το τζρ 250.Ατελειωτες κολιες.Γκαζαρες φυσικα χωρις φρενα.
    Εγω ειχα κολησει για καιρο σε ενα γιαμαχακι 50 jog νομιζω λεγοτανε.Ηταν τσοπερακι.Δεν εγινε ποτε δικο μου...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Κανω καποιο λαθος.Δε μπορω να βρω το τσοπερακι που λεω.Οποιος ξερει ας βοηθησει.jazz λεγοτανε?Καπος ετσι...Ισως να μην ηταν και γιαμαχα...
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 10 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ............και ήρθε η νέα γενιά μοτοσυκλετιστών
    από PacMan στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2011, 17:37
  2. Αναβάτης, μοτοσυκλέτα και ... λακούβες
    από Operater στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2009, 07:02
  3. Μοτοσυκλέτα και ροκ..
    από makis206 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2008, 10:09
  4. ΣτΕ και Νέα Φιλαδελφεια
    από spyrakos35 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 11:58
  5. XT660X και νεα λαστιχα (ον-οφ)>help
    από makocer στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 20:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF