Σελίδα 4 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 195

Θέμα: Μοτοσυκλέτα και νέα γενιά: ένας χαμένος έρωτας

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Εχετε πει ολοι παρα πολυ σωστες κουβεντες.
    Αλλα μια λεξη μου εμεινε...










    Μπακλικο?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Τωρα σοβαρα.Τι ειναι αυτα που γραφει ο δημοσιογραφος?Επικοινωνει?Ποσο χρωνων ειναι πια.Τον φανταζομαι σαν το γερο στη διαφυμιση με το μαγκνουμ"να φυγετε.Να πατε αλου".
    Ασε τα κοπελια ρε μπαρμπα να κανουν οτι θελουν.Νομιζω οτι οτι και να εκαναν εσενα θα σε ενοχλουσε.
    Δε μπορω να καταλαβω πως συνχεει το κινητο με το δυτροχο.Δηλαδη αυτος που ειναι κολιμενος με το κινητο(εγω.Δεν εχω pc.Τον εχω αντοικαταστηση με το κινητο)και με το δυτροχο τι ειναι?Εξωγηινος?Ο κουμπαροςμου εχει κινητο σαγκεμ μαρκας το οποιο δεν εχει ουτε καμερα ουτε ιντερνετ ουτε τιποτα.Ειναι παλιο.Κατα τον μαυρακη θα επρεπε να ειναι ο κουμπαρος μου τρελος για τα μοτο.Οχι δεν ειναι.Οποτε εχει προβλημα.
    Οποιος νομιζει οτι τα νεαρα παιδια με μηχανακια εχουν εξαφανιστει θα τον στειλω εγω σε ενα σχολειο εδω στο ηρακλειο να δει οταν σχολανε τα αλανια με τη φευγουν.Δεν μπορεις να ακουσεις τιποτα απο τις ζεμπρικιες.
    Και κατι τελευταιο.Πιο παλια τα πραγματα με τη τροχαια δεν ηταν τοσο σφυχτα οπως τωρα.Εγω οδηγουσα χρονια χωρις διπλωμα(οπως ειπε και ο ptc).Τωρα για να παρει καποιοςμηχανακι πρεπει να εχει βγαλει διπλωμα πρωτα.Λεφτα λεφτα και λεφτα...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #48
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Αλλα ενδιαφέροντα τοτε αλλα τωρα, ενα δεν μπορουμε να το αντιληφθούμε ειναι "Χασμα Γενεών" το δίκυκλο και η ελευθερία που προσφέρει θα συνεχίσει να υπάρχει ισως πιο περιορισμένα σε χρήση στη γηραιά ήπειρο ομως σε αλλες γωνιες της γης να "ανθίζει"

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Αστεία ανάλυση και άρθρο. Εντελώς άδικο για μια γενιά που πρέπει να πληρωσει τα γαμησιατικα των προηγούμενων γενεών. Δηλαδή των δικών μας και του αρθρογράφου.

  5. #50
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αχχχχ αυτά ήταν χρόνια...... Παίζαμε leisure suit Larry στην amiga και μπολιαστικαμε με το πάθος του γύπα.....
    Leisure larry μέχρι και το 7 πρόλαβα....Και είχα φάει βιβλίο στο κεφάλι από την μάνα μου που ούρλιαζε να κλείσω την τσόντα!

  6. #51
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    Τι διαβάζουμε - κατά καιρούς - εδώ μέσα Θεέ μου...

    Πρώτα βγάζουμε προβληματικούς όσους δεν έχουν τα δικά μας μοτοσικλετιστικά (και όχι μόνο) γούστα
    Και μετά από ατελείωτα, ατέρμονα, ΑΔΙΑΦΟΡΑ και ΒΑΡΕΤΑ, ποσταρίσματα σκοτώματος χρόνου, είπαμε τελικά να το ανεβάσουμε σε ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. Να το τερματίσουμε που λέμε. Να επικρίνουμε μία ολόκληρη γενιά! Και τελικά - όπως διαμορφώνεται η συζήτηση - όχι μόνο μία..

    Αφού η νέα γενιά λοιπόν δεν έχει τα δικά μας ενδιαφέροντα, τότε κάπου είναι λάθος...!! Τι ατυχία, πόση αποτυχία που δεν μας έμοιασε! Πούναι τα παλιά τα καλά τα χρόνια. Και άλλες τέτοιες φαιδρότητες.
    Όποιος πιστεύει (ή έστω σκέφτηκε στιγμιαία) κάτι τέτοιο, απλά - απλά γέρασε. Οριστικά και αμετάκλητα. Ότι ηλικία (αριθμητικά) και να έχει.
    Κάθε γενιά είναι καλύτερη από την προηγούμενη. Τελεία και παύλα. Η εξέλιξη των ειδών φίλοι μου. Το ότι δεν τους καταλαβαίνουμε, δεν συμφωνούμε έστω, είναι και αυτό φυσικό επόμενο.

    Αλλά και το αντίθετο άκρο. Αφού (χμμμμ) ωρίμασες, έ, άντε πέθανε!! Και εσύ και ότι αντιπροσωπεύεις. Εσύ και η εποχή σου. Κατέθεσε το δίπλωμα οδήγησης από τα 50, το εκλογικό βιβλιάριο από τα ..45 (!), αλλά θα δουλεύεις κανονικά μέχρι τα 70! Και ρίξε στον Καιάδα ότι θυμίζει εκείνα τα χρόνια. Δεν έχει σημασία άν το πανέμορφο στύλ της χρυσής δεκαετίας των 60ς (πχ) αντιγράφεται σήμερα από αυτοκίνητα μέχρι ψυγεία, και από μηχανάκια μέχρι γυαλιά ηλίου. Εμείς, ως σώφρονες άνθρωποι, πρέπει να σβήσουμε το παρελθόν και ότι μας το θυμίζει (μη μας μολύνει) έτσι ώστε να ατενίσουμε ανεμπόδιστα το μέλλον εμπρός.


    Ψυχραιμία ρε σεις. Απολαύστε ο καθένας ότι του αρέσει και αφήστε και τους υπόλοιπους να κάνουν και αυτοί το ίδιο ανεξαρτήτως ηλικίας. Γιατί τελικά τα επικριτικά σχόλια γιά τις προτιμήσεις των άλλων, ειδικά όταν η δραστηριότητα τους είναι νόμιμη, δεν μας αφορά και δεν μας ενοχλεί, το μόνο που κάνουν, είναι να δείχνουν κάποια "αδύναμα" στοιχεία γιά τον χαρακτήρα και την προσωπικότητα του σχολιαστή.
    Τελευταία τροποποίηση από Triathlon 7; 23/01/2019 στις 03:14.

  7. #52
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Το αρθρο ειναι μαλλον εν ειδει επιθανατιου ρογχου.. Το συντακτη θα επρεπε να τον απασχολει περισσοτερο οτι οι νεοι δεν γνωριζουν καν τι ειναι ενα "περιοδικο". Και ευτυχως δηλαδη μιας και ηταν καιρος να ξεμπερδευουμε με τον εντυπο "ειδικο" τυπο που το μονο που εκανε ηταν εμμεση διαφημιση επι πληρωμη.
    Aς βαλει λοιπον το πατερναλιστικο υφακι του εκει που ξερει (κατω απο τη σελα ή στη μπαγαζιερα εν προκειμενω), ας παρει τη μηχανουλα που του εχει δωσει η εκαστοτε εταιρια, μαζι με μια συμφωνια για διαφημιση στις σελιδες του περιοδικου, για να κανει το "αντικειμενικο" review του, που φυσικα αν δεν αρεσει στην εταιρια δεν ξαναεχει ουτε μηχανακι ουτε αγορα διαφημιστικου χωρου απο το περιοδικο, και ας παει να δει αν ερχομαι.
    Τα κοροϊδα τελειωσαν ¨κυριοι¨του ειδικου τυπου. Αϊ στα τσακιδια!
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #53
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.489
    Γιατι το δημοσίευσαν αυτο;;;

    Αρχισυντάκτη δεν έχουν;;;

    Ό,τι να 'ναι....


    Υ.Γ: Ας πάνε μια βολτα στα σχολεία τύπου Yamaha Juniors Academy, IMR Greece κλπ να δουν τι γινεται και μετα ας βγάλουν θέματα τέτοιου είδους... Βεβαια αν το κανουν αυτο, το άρθρο θα πρεπει να κατέβει και θα χάσουν τα κλικ...
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 23/01/2019 στις 07:48.

  9. #54
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Άντε ένα τελευταίο και το αφήνω εδώ, δε θα υπάρξει άλλη απάντησή μου στο θέμα. Θεωρείς ειλικρινά ότι 2 παίκτες με σαφή διαφορά επιπέδου ευφυΐας θα τα καταφέρουν το ίδιο σε ένα fps; ΕΙΔΙΚΑ σε ένα fps που παίρνεις εκατοντάδες αποφάσεις ανά δευτερόλεπτο, απαιτεί εξαιρετική παρατηρητικότητα, αντανακλαστικά, στόχο, στρατηγική; Ναι, προφανώς, αν παίζεις σε επίπεδο άμπαλων κονσολάδων (όχι εσύ προσωπικά ε), τριγυρνάς και πυροβολείς και νομίζεις ότι παίζεις. Δες κάνα πρωτάθλημα Κινέζων, σε ό,τι είδους παιχνίδι προτιμάς, και έλα πες μου ότι δεν έχουν ΠΟΛΥ υψηλό iq.

    ΥΓ. ΔΕΝ παίζω εδώ και πολλά χρόνια, ούτε χρηματίζομαι (ούτε με ενδιαφέρει κιόλας), αλλά έχω ασχοληθεί πάρα πολύ και έφτασα πολύ κοντά στο να κάνω το μεταπτυχιακό μου πάνω σε Games Technology.
    Μάλλον Κορέα εννοείς.... ο γιος μου ξημεροβραδιάζεται στο LOL (μιλάμε για τρελό εθισμό και δεν ξέρω τι να κάνω για να τον ξεκολλήσω κάπως) έχει γίνει από τους καλύτερους σε αυτό, στο Ελλάντα και μου έχει πει ότι όσες φορές επιχείρησε να συμμετάσχει σε Κορεάτικο σέρβερ έχει φάει γερές κατραπακιές από δαύτους.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.238
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Μάλλον Κορέα εννοείς.... ο γιος μου ξημεροβραδιάζεται στο LOL (μιλάμε για τρελό εθισμό και δεν ξέρω τι να κάνω για να τον ξεκολλήσω κάπως) έχει γίνει από τους καλύτερους σε αυτό, στο Ελλάντα και μου έχει πει ότι όσες φορές επιχείρησε να συμμετάσχει σε Κορεάτικο σέρβερ έχει φάει γερές κατραπακιές από δαύτους.....
    Κλείσε το γενικό

  11. #56
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Μάλλον Κορέα εννοείς.... ο γιος μου ξημεροβραδιάζεται στο LOL (μιλάμε για τρελό εθισμό και δεν ξέρω τι να κάνω για να τον ξεκολλήσω κάπως) έχει γίνει από τους καλύτερους σε αυτό, στο Ελλάντα και μου έχει πει ότι όσες φορές επιχείρησε να συμμετάσχει σε Κορεάτικο σέρβερ έχει φάει γερές κατραπακιές από δαύτους.....
    Βρες του ένα ζευγάρι μεγάλα βυζια να αλλάξει χόμπι....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #57
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    "Technological progress has merely provided us with the most efficient means for going backwards.”
    Aldous Huxley

    Ισως η αποδειξη.....
    http://discovermagazine.com/2010/sep...rain-shrinking

    Ισως το αντιδοτο:
    https://www.quora.com/Can-psychedeli...ke-you-smarter


  13. #58
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Οφφτοπικ.
    Και εμείς παλιά που παίζαμε Starcraft νομίζαμε ότι είχαμε ένα καλό επίπεδο αλλά όταν έβλεπες Κορεάτες καθόσουν προσοχή.Εκέι βέβαια είναι επάγγελμα,σπόνσορες κτλ,άσε που σχεδόν όλοι οι διάσημοι Κορεάτες παίχτες Starcraft ήταν game developers,programers ή είχαν κάποιο πόστο ανάλογο στο ίδιο το παιχνίδι. Lee ''Red'' Nada,σεβασμός!!!

    ΟνΤοπικ.
    Ενδιαφέρον το άρθρο,είχα διαβάσει ένα παλαιότερο που έδειχνε σε θεωρητικό επίπεδο τον άνθρωπο σε χίλια χρόνια,μικρά ποδαράκια και χεράκια λόγο μη χρήσης,μεγαλύτερα μάτια.Κάτι σαν την γνωστή φιγούρα εξωγήινου.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 23/01/2019 στις 11:45.
    porca miseria.

  14. #59
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Κλείσε το γενικό
    Το έχω δοκιμάσει...το αποτέλεσμα είναι σαν να κλέβεις από πρεζάκι την δόση του...αν καταλαβαίνεις

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Βρες του ένα ζευγάρι μεγάλα βυζια να αλλάξει χόμπι....
    Τον αφήνουν παγερά αδιάφορο......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    "Technological progress has merely provided us with the most efficient means for going backwards.”
    Aldous Huxley

    Ισως η αποδειξη.....
    http://discovermagazine.com/2010/sep...rain-shrinking

    Ισως το αντιδοτο:
    https://www.quora.com/Can-psychedeli...ke-you-smarter

    Αποδειξη για τι ακριβως ειναι αυτο; Δεν καταλαβα.

    Ψιλοασχετο το τι συμβαινει βιολογικα στον ανθρωπο με την εξελιξη της κοινωνιας μας, η οποια ειναι ραγδαια. Μετα τη βιομηχανικη επανασταση και ενα παραπανω τον ερχομο των υπολογιστων η ανθρωποτητα επαψε να στηριζεται στο δαρβινισμο για να προχωρησει, να εξελιχθει. Κουβαλαμε τονους οχι επειδη γιναμε πιο δυνατοι, αλλα επειδη φτιαξαμε εργαλεια και οχηματα. Κανουμε εκατομμυρια πραξεις το δευτερολεπτο οχι επειδη μεγαλωσε ο εγκεφαλος μας, αλλα επειδη φτιαξαμε ηλεκτρονικους εγκεφαλους.

    Ενας νεαντεραλ ηταν πιο δυνατος απο το σημερινο ανθρωπο. Οπως και ενας γοριλας. Θα επρεπε να μας λεει κατι αυτο;

Σελίδα 4 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ............και ήρθε η νέα γενιά μοτοσυκλετιστών
    από PacMan στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2011, 18:37
  2. Αναβάτης, μοτοσυκλέτα και ... λακούβες
    από Operater στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2009, 08:02
  3. Μοτοσυκλέτα και ροκ..
    από makis206 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2008, 11:09
  4. ΣτΕ και Νέα Φιλαδελφεια
    από spyrakos35 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 12:58
  5. XT660X και νεα λαστιχα (ον-οφ)>help
    από makocer στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 21:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF