Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 195

Θέμα: Μοτοσυκλέτα και νέα γενιά: ένας χαμένος έρωτας

  1. #1

    Μοτοσυκλέτα και νέα γενιά: ένας χαμένος έρωτας

    ενα άρθρο του Λάζαρου Μαυράκη σχετικά με την σχεση νεας γενιας - μοτοσυκλετας..
    (προσωπικά , βλέπω οτι λεει κάποια σωστά , άλλα του βγαίνει και μια μεγάλη "γερονοτογκρινια"...)


    https://www.motomag.gr/news/apopseis...hamenos-erotas

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Ο εικονικός κόσμος στον οποίο τα σπρώχνουμε συνειδητά ή ασυναίσθητα είναι πολύ πιο επιβλαβής και δημιουργεί ανθρώπους άρρωστους ψυχικά και πνευματικά, ανθρώπους εξαρτημένους και ανασφαλείς και για να μη θεωρηθεί ότι δαιμονοποιούμε το internet και την τεχνολογία, αυτό ισχύει όταν τα πράγματα συμβαίνουν χωρίς μέτρο.
    Το fallacy της επιχειρηματολογιας του νομιζω πως εμπεριεχεται εδω ακριβως. Εχει δηλαδη ως προϋποθεση σε οσα γραφει οτι γινεται λαθος χρηση της τεχνολογιας σημερα, ενω ταυτοχρονα οτι γινοταν / θα γινεται σωστη χρηση της μοτοσυκλετας. Δηλαδη κινδυνευει το παιδι που παζει σημερα βιντεοπαιχνιδια, αλλα δεν κινδυνευε ο Παπασουζας οταν οδηγουσε μηχανη χωρις διπλωμα και εξοπλισμο στα νιατα του.

    Αλλα ναι, "εμεις τοτε..." τα καναμε ολα σωστα. Γι'αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    To βλέπω και στον δικό μου που είναι 8,5 (και δεν ασχολείται με κινητά) , όταν προσωπικά το ποδήλατο ήταν η προέκταση του εαυτού μου/το μέσον μου, για εκείνον είναι απλά ένα ακόμα παιχνίδι. Θα κάνει δηλ. μια βόλτα και θα το παρατήσει

    Γενικά βλέπω μια γενικότερη αποχαύνωση και χαίρομαι όταν βλέπω πιτσιρίκια εδώ πέρα που ενδιαφέρονται για μηχανάκια (να τα σκαλίσουν, να, να).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Αυτό το προσηλωμένοι σε μια οθόνη που το βλέπουν όλοι ρε πστ μου; Στο μετρό; Που για να μην κόψεις τις φλέβες σου πρέπει να κατεβάσεις ένα παιχνιδάκι να απασχοληθείς αυτά τα 10-15 λεπτά; Όταν περιμένεις το λεωφορείο; Που επιλέγεις να διαβάσεις ένα άρθρο ή να scrollάρεις λίγο στο internet γιατί η μόνη εναλλακτική είναι να χαζεύεις τα αμάξια να παιρνάνε; Στην δουλειά; Που παλαιότερα έχανες 8 ώρες απ'την ζωή σου με μόνη κοινωνική επαφή τα επιφανειακά "Καλημέρα,πώς πάει;" "Το πάει για βροχή" "Γμσ τα,όλοι άρρωστοι είναι" και τώρα πια μπορείς να συνομιλείς με την παρέα σου πανεύκολα; Όταν είσαι για καφέ; Οκ πήγα με την κοπέλα μου/παρέα μου για έναν καφέ και η κουβέντα ψιλοπέθανε,τι πειράζει αν ο καθένας κοιτάξει το κινητό του για 1-2 λεπτά; Εμένα όλο αυτό μου βγάζει ένα κόμπλεξ όλων όσων χαίρονταν που πριν 15-20-25 χρόνια η κ@βλα τους(ή δουλειά για τον αρθρογράφο) ήταν και η κ@βλα εκατοντάδων χιλιάδων άλλων ανθρώπων και τώρα που έχει ηρεμήσει λίγο όλο αυτό ψάχνουν να βρουν τον φταίχτη.Trends είναι,έρχονται και φεύγουν.Τώρα είναι τα gadgets,πριν 15 χρόνια οι μηχανές,σε 15-20 χρόνια μπορεί να 'ναι τα AI housekeepers,who knows? Μπορεί να κάνω λάθος και να μην είναι όλο αυτό ένα κύρηγμα υπέρ των μοτοσυκλετών απλά επειδή βλέπει το moto-και το κάθε moto-ότι πέφτουν οι πωλήσεις και τα clicks του και απλά να είναι οι πεποιθήσεις του συγκεκριμένου αρθρογράφου,αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι ο τελευταίος βλέπει το θέμα φορώντας παρωπίδες.

    Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι ο άνθρωπος που έγραψε το άρθρο,αλλά εμένα όχι δεν με ενθάρρυναν οι γονείς μου να πάρω κινητό και γενικότερα να ασχοληθώ με την τεχνολογία,αντιθέτως από τότε που με θυμάμαι "σήκω λίγο απ'τον υπολογιστή" μου έλεγαν.Τέλος πάντων,σεντονίζει επικίνδυνα το post μου.Είχα καιρό να διαβάσω τόσο κοινωνικά ανακριβές άρθρο.

    "που δεν μετρούν πλέον αντίστροφα τις μέρες, τους μήνες ή τα χρόνια που τους απομένουν για να βγάλουν το πρώτο τους δίπλωμα."

    "η απόκτηση μιας μικρής μοτοσυκλέτας ένας ακόμη παράγοντας ανησυχίας"

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Η τεχνολογία, όπως και τα παιχνίδια ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ (τα περισσότερα τουλάχιστον), είναι ένα υπέροχο πράγμα, και δεν έχουν καμία σχέση με τηλεόραση, λοιπές παθητικές δραστηριότητες, χαζοπαίχνιδα κινητών/κονσολών και αποχαύνωση στο facebook. Όποιος δεν το βλέπει αυτό, δεν έχει καμία επαφή με τον χώρο ή δεν έχει τον απαραίτητο εγκέφαλο για να τα χρησιμοποιήσει σωστά. Απλά πράγματα.

    Σαφώς, όπως με κάθε τι, μπορεί να γίνει και κακή χρήση τους, αλλά αυτό δε μειώνει την αξία τους.

    Τέλος, δεν αγαπάνε όλοι την οδήγηση ή το να λερώνουν τα χέρια τους και δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό αυτό. Υπάρχουν άπειρες ασχολίες για τον καθένα, πολύ καλύτερες και απείρως πιο ωφέλιμες από τον μοτοσικλετισμό. Πίσω στη σπηλιά σου, λοιπόν, όποιος κι αν είσαι.

    ΥΓ. Για να μην παρεξηγούμαστε, το ότι 9 στους 10 είναι σκυμμένοι μονίμως πάνω από ένα κινητό με ενοχλεί και μένα και "κράζω" συχνά δικούς μου ανθρώπους γι'αυτόν τον λόγο. Αλλά αυτό δε συμβαίνει επειδή δεν ασχολούνται με μοτοσικλέτες.
    Life begins at 45°.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    To βλέπω και στον δικό μου που είναι 8,5 (και δεν ασχολείται με κινητά) , όταν προσωπικά το ποδήλατο ήταν η προέκταση του εαυτού μου/το μέσον μου, για εκείνον είναι απλά ένα ακόμα παιχνίδι. Θα κάνει δηλ. μια βόλτα και θα το παρατήσει

    Γενικά βλέπω μια γενικότερη αποχαύνωση και χαίρομαι όταν βλέπω πιτσιρίκια εδώ πέρα που ενδιαφέρονται για μηχανάκια (να τα σκαλίσουν, να, να).
    και εγω που μεγάλωσα στην αθηνα ετσι ημουν αλλα πλεον -δυστυχως- δεν ειναι μέρος για να κοβει βολτες κανενα παιδι με ποδηλατο. το κινητο δεν σκοτωνει τουλαχιστον. Αλλωστε και παλαιοτερα δεν ηταν ολα τα παιδια φαν του ποδηλατου. ηταν μια ταση της εποχης βεβαια οι μισοι να εχουν ποδηλατο και αλλοι μισοι πατινι. Στην τελικη τοτε δεν ειχαμε και τιποτε αλλο. Ακομη και ενα τηλεκατευθυνομενο αμαξακι εκανε οσο ενα ποδηλατο...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Η τεχνολογία, όπως και τα παιχνίδια ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ (τα περισσότερα τουλάχιστον), είναι ένα υπέροχο πράγμα, και δεν έχουν καμία σχέση με τηλεόραση, λοιπές παθητικές δραστηριότητες, χαζοπαίχνιδα κινητών/κονσολών και αποχαύνωση στο facebook. Όποιος δεν το βλέπει αυτό, δεν έχει καμία επαφή με τον χώρο ή δεν έχει τον απαραίτητο εγκέφαλο για να τα χρησιμοποιήσει σωστά. Απλά πράγματα.

    Σαφώς, όπως με κάθε τι, μπορεί να γίνει και κακή χρήση τους, αλλά αυτό δε μειώνει την αξία τους.

    Τέλος, δεν αγαπάνε όλοι την οδήγηση ή το να λερώνουν τα χέρια τους και δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό αυτό. Υπάρχουν άπειρες ασχολίες για τον καθένα, πολύ καλύτερες και απείρως πιο ωφέλιμες από τον μοτοσικλετισμό. Πίσω στη σπηλιά σου, λοιπόν, όποιος κι αν είσαι.

    ΥΓ. Για να μην παρεξηγούμαστε, το ότι 9 στους 10 είναι σκυμμένοι μονίμως πάνω από ένα κινητό με ενοχλεί και μένα και "κράζω" συχνά δικούς μου ανθρώπους γι'αυτόν τον λόγο. Αλλά αυτό δε συμβαίνει επειδή δεν ασχολούνται με μοτοσικλέτες.
    Συμφωνώ εκτός απο το ότι τα παιχνίδια στον υπολογιστή διαφέρουν απο τα παιxνίδια των κονσολών.Ισα ισα που η αποχαύνωση και ο έθισμός έρχεται κυριως απο mmo games που είναι κατεξοχήν παιχνίδια για υπολογιστές.
    Τα περισσότερα single player games είναι multiplatform .Aλλωστε οι σημερινές κονσόλες είναι pc based με ένα απλό λειτουργικό που εστιάζει στο gaming.

  8. #8
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    To βλέπω και στον δικό μου που είναι 8,5 (και δεν ασχολείται με κινητά) , όταν προσωπικά το ποδήλατο ήταν η προέκταση του εαυτού μου/το μέσον μου, για εκείνον είναι απλά ένα ακόμα παιχνίδι. Θα κάνει δηλ. μια βόλτα και θα το παρατήσει

    Γενικά βλέπω μια γενικότερη αποχαύνωση και χαίρομαι όταν βλέπω πιτσιρίκια εδώ πέρα που ενδιαφέρονται για μηχανάκια (να τα σκαλίσουν, να, να).
    Ομοιοπαθής... Ο δικός μου είναι 17...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    To βλέπω και στον δικό μου που είναι 8,5 (και δεν ασχολείται με κινητά) , όταν προσωπικά το ποδήλατο ήταν η προέκταση του εαυτού μου/το μέσον μου, για εκείνον είναι απλά ένα ακόμα παιχνίδι. Θα κάνει δηλ. μια βόλτα και θα το παρατήσει
    Πανο και μερικες γενιες πισω που δεν υπηρχαν ουτε ποδηλατα τα παιδια παιζαν με το πουλι τους μονο.
    Οι επιλογες δεν ειναι κακο. Το οτι οι παλιες γενιες επελεγαν να παιζουν μονο εξω δεν ειναι επειδη "τοτε ξεραμε". Αλλα επειδη δεν υπηρχε και κατι αλλο να κανουν.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ εκτός απο το ότι τα παιχνίδια στον υπολογιστή διαφέρουν απο τα παιxνίδια των κονσολών.Ισα ισα που η αποχαύνωση και ο έθισμός έρχεται κυριως απο mmo games που είναι κατεξοχήν παιχνίδια για υπολογιστές.
    Τα περισσότερα single player games είναι multiplatform .Aλλωστε οι σημερινές κονσόλες είναι pc based με ένα απλό λειτουργικό που εστιάζει στο gaming.
    Found the console peasant.

  10. #10
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ εκτός απο το ότι τα παιχνίδια στον υπολογιστή διαφέρουν απο τα παιxνίδια των κονσολών.Ισα ισα που η αποχαύνωση και ο έθισμός έρχεται κυριως απο mmo games που είναι κατεξοχήν παιχνίδια για υπολογιστές.
    Τα περισσότερα single player games είναι multiplatform .Aλλωστε οι σημερινές κονσόλες είναι pc based με ένα απλό λειτουργικό που εστιάζει στο gaming.
    Gaming σε κονσόλα και υπολογιστή δεν είναι το ίδιο, δεν ήταν ποτέ, ούτε θα είναι, άσχετα αν τα περισσότερα παιχνίδια βγαίνουν συχνά για όλες τις πλατφόρμες. Αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα, για άλλη συζήτηση. Ας μείνουμε στο ότι τα περισσότερα, αν όχι όλα, pc games βελτιώνουν τις πνευματικές ικανότητες του παίκτη, από παρατηρητικότητα, hand/eye coordination μέχρι εξαιρετικά πολύπλοκες εγκεφαλικές λειτουργίες, ανάλογα το είδος του παιχνιδιού, οι οποίες συγκροτούν, στην τελική, την ευφυΐα. Ο εθισμός, το "κάψιμο", το πόσες ώρες θα σπαταλήσεις μπροστά σε μια οθόνη είναι ένα άλλο θέμα επίσης. Σε όλα πρέπει να υπάρχει μέτρο, δεν ενθαρρύνω ακραίες καταστάσεις.

    ΥΓ. Δεν υποστηρίζω ότι παρόμοια οφέλη δεν έχουν ΚΑΙ τα console games ή ακόμα και κάποια κινητών. Έχουν. Απλά σε αυτές τις πλατφόρμες παίρνεις συνήθως έναν πιο απλουστευμένο τρόπο αλληλεπίδρασης. Κάτι σαν το ABS στα μηχανάκια.
    Life begins at 45°.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Gaming σε κονσόλα και υπολογιστή δεν είναι το ίδιο, δεν ήταν ποτέ, ούτε θα είναι, άσχετα αν τα περισσότερα παιχνίδια βγαίνουν συχνά για όλες τις πλατφόρμες. Αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα, για άλλη συζήτηση. Ας μείνουμε στο ότι τα περισσότερα, αν όχι όλα, pc games βελτιώνουν τις πνευματικές ικανότητες του παίκτη, από παρατηρητικότητα, hand/eye coordination μέχρι εξαιρετικά πολύπλοκες εγκεφαλικές λειτουργίες, ανάλογα το είδος του παιχνιδιού, οι οποίες συγκροτούν, στην τελική, την ευφυΐα. Ο εθισμός, το "κάψιμο", το πόσες ώρες θα σπαταλήσεις μπροστά σε μια οθόνη είναι ένα άλλο θέμα επίσης. Σε όλα πρέπει να υπάρχει μέτρο, δεν ενθαρρύνω ακραίες καταστάσεις.

    ΥΓ. Δεν υποστηρίζω ότι παρόμοια οφέλη δεν έχουν ΚΑΙ τα console games ή ακόμα και κάποια κινητών. Απλά σε αυτές τις πλατφόρμες παίρνεις συνήθως έναν πιο απλουστευμένο τρόπο αλληλεπίδρασης. Κάτι σαν το ABS στα μηχανάκια.
    Lol ρε συ τι διαφέρει? το μονιτορ σε σχέση με την τηλεόραση και ένα ποντίκι σε σχέση με ένα joypad?Μπορώ και εγώ να μιλήσω για σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα.Αλλωστε οπως μπάινει joypad σε ένα pc Μπαίνει και ποντίκι σε κονσόλα.
    Εκτός αν μιλάς για πολύ ειδικούς simulators.Τεσπά το να νομίζει κάποιος ότι παίζοντας ένα fps προάγει εγκεφαλικές λειτουργίες πλανάται πλάνην οικτράν και ίσως είναι και μια δικαιολογία για να συνεχίζει.

  12. #12
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το fallacy της επιχειρηματολογιας του νομιζω πως εμπεριεχεται εδω ακριβως. Εχει δηλαδη ως προϋποθεση σε οσα γραφει οτι γινεται λαθος χρηση της τεχνολογιας σημερα, ενω ταυτοχρονα οτι γινοταν / θα γινεται σωστη χρηση της μοτοσυκλετας. Δηλαδη κινδυνευει το παιδι που παζει σημερα βιντεοπαιχνιδια, αλλα δεν κινδυνευε ο Παπασουζας οταν οδηγουσε μηχανη χωρις διπλωμα και εξοπλισμο στα νιατα του.

    Αλλα ναι, "εμεις τοτε..." τα καναμε ολα σωστα. Γι'αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε.
    Ηντα σου κανε μωρέ ο Παπασούζας???
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Lol ρε συ τι διαφέρει? το μονιτορ σε σχέση με την τηλεόραση και ένα ποντίκι σε σχέση με ένα joypad?Μπορώ και εγώ να μιλήσω για σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα.Αλλωστε οπως μπάινει joypad σε ένα pc Μπαίνει και ποντίκι σε κονσόλα.
    Εκτός αν μιλάς για πολύ ειδικούς simulators.Τεσπά το να νομίζει κάποιος ότι παίζοντας ένα fps προάγει εγκεφαλικές λειτουργίες πλανάται πλάνην οικτράν και ίσως είναι και μια δικαιολογία για να συνεχίζει.
    Άντε ένα τελευταίο και το αφήνω εδώ, δε θα υπάρξει άλλη απάντησή μου στο θέμα. Θεωρείς ειλικρινά ότι 2 παίκτες με σαφή διαφορά επιπέδου ευφυΐας θα τα καταφέρουν το ίδιο σε ένα fps; ΕΙΔΙΚΑ σε ένα fps που παίρνεις εκατοντάδες αποφάσεις ανά δευτερόλεπτο, απαιτεί εξαιρετική παρατηρητικότητα, αντανακλαστικά, στόχο, στρατηγική; Ναι, προφανώς, αν παίζεις σε επίπεδο άμπαλων κονσολάδων (όχι εσύ προσωπικά ε), τριγυρνάς και πυροβολείς και νομίζεις ότι παίζεις. Δες κάνα πρωτάθλημα Κινέζων, σε ό,τι είδους παιχνίδι προτιμάς, και έλα πες μου ότι δεν έχουν ΠΟΛΥ υψηλό iq.

    ΥΓ. ΔΕΝ παίζω εδώ και πολλά χρόνια, ούτε χρηματίζομαι (ούτε με ενδιαφέρει κιόλας), αλλά έχω ασχοληθεί πάρα πολύ και έφτασα πολύ κοντά στο να κάνω το μεταπτυχιακό μου πάνω σε Games Technology.
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Πρωτα απο ολα τα παιδια δεν παιζουν εξω γιατι δεν τα αφηνουν οι γονεις τους ναα παιζουν μονα τους εξω ειδικα στις πολεις που ετσι κιαλλιως δεν υπαρχουν αλανες οπως ειχαμε εμεις να παιξουμε. Εμεις παιζαμε στα ουφαδικα ηλεκτρονικα παιχνιδια απλα παιζαμε λιγο γιατι δεν μας φταναν τα λεφτα τοτε αν η μανα μας μας εδινε ενα πεντακοσαρικο ειμαι σιγουρος οτι θα τρωγαμε ωρες ολοκληρες μεχρι να τελιωσει απλα εμεις ειχαμε δυο -τεσσερα εικοσαρικα και αυτο ηταν.ποτε δεν ασχολουνταν ολα τα παιδια με ποδηλατα ή αργοτερα μηχανες εγω απο οτι θυμαμαι και τοτε ημασταν μειοψηφια. Οι μηχανες ειναι ειδος πολυτελειας εξαιρουνται τα παπακια και τα σκουτερακια.Τοτε υπηρχαν δουλειες και με λιγο οικονομια οποιος ηθελε επαιρνε μια μηχανη αλλωστε μετα το 2000 μεχρι το 2009τα καταναλωτικα δανεια εβγαιναν πολυ ευκολα και ολοι επαιρναν αμαξια μηχανες διακοπες στην χαβαη κτλπ. Ακομη τοτε οι γονεις με χιλια παρακαλια μπορουσαν να βοηθησουν το παιδι τους να αγορασουν μηχανη πολλοι δε τους αγοραζαν ολοκληρο αυτοκινητο για να ξεχασουν την μηχανη τωρα στις μερες μας κααι να ηθελαν να βοηθησουν δεν μπορουν. Ακομη καθε εποχη εχει τις τασεις της και την μοδα της. Πιστευω οτι αν η οικονομια μας μισθοι ευκολια ευρεσης εργασιας ευκολια δανειου ηταν οπως πριν τοτε οι πωλησεις θα ηταν πιο πανω γιατι απλα αυτοι που γουσταρουν δεν μπορουν αμα ηταν αλλιως θα αγοραζαν

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Άντε ένα τελευταίο και το αφήνω εδώ, δε θα υπάρξει άλλη απάντησή μου στο θέμα. Θεωρείς ειλικρινά ότι 2 παίκτες με σαφή διαφορά επιπέδου ευφυΐας θα τα καταφέρουν το ίδιο σε ένα fps; ΕΙΔΙΚΑ σε ένα fps που παίρνεις εκατοντάδες αποφάσεις ανά δευτερόλεπτο, απαιτεί εξαιρετική παρατηρητικότητα, αντανακλαστικά, στόχο, στρατηγική; Ναι, προφανώς, αν παίζεις σε επίπεδο άμπαλων κονσολάδων (όχι εσύ προσωπικά ε), τριγυρνάς και πυροβολείς και νομίζεις ότι παίζεις. Δες κάνα πρωτάθλημα Κινέζων, σε ό,τι είδους παιχνίδι προτιμάς, και έλα πες μου ότι δεν έχουν ΠΟΛΥ υψηλό iq.

    ΥΓ. ΔΕΝ παίζω εδώ και πολλά χρόνια, ούτε χρηματίζομαι (ούτε με ενδιαφέρει κιόλας), αλλά έχω ασχοληθεί πάρα πολύ και έφτασα πολύ κοντά στο να κάνω το μεταπτυχιακό μου πάνω σε Games Technology.
    Ρε συ blitz τι συγκρίνεις αυτοί βγάζουν χρήμα απο το gaming.Eιναι η ζωή τους και προπονούνται με τις ώρες.Είναι σα να συγκρίνεις τους οδηγούς gp με τον μέσο οδηγό.Οταν μιλάμε για gaming ,μιλάμε για το
    μέσο χρήστη είτε κονσόλας είτε υπολογιστή.Σε κάθε τομέα υπάρχει και ο καλύτερος ακόμα και στο κυνήγι στρογγυλού τυριού σε πλαγιά

Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ............και ήρθε η νέα γενιά μοτοσυκλετιστών
    από PacMan στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2011, 17:37
  2. Αναβάτης, μοτοσυκλέτα και ... λακούβες
    από Operater στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2009, 07:02
  3. Μοτοσυκλέτα και ροκ..
    από makis206 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 83
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2008, 10:09
  4. ΣτΕ και Νέα Φιλαδελφεια
    από spyrakos35 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 11:58
  5. XT660X και νεα λαστιχα (ον-οφ)>help
    από makocer στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 20:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF