Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: 69 FAQ Για Overlanders - Μία νέα Overland Έκδοση

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    26

    69 FAQ Για Overlanders - Μία νέα Overland Έκδοση

    Ορισμένοι μπορεί να μας έχει πάρει το αυτί τους από εδώ (https://www.moto.gr/forums/showthrea...ht=traveliving).

    Ταξιδιάρηδες όπως πολλές ψυχές εδώ μέσα.

    Ο λόγος για το παρόν θέμα είναι το νέο μας ταξιδιωτικό βιβλίο 69 FAQ Για Overlanders το οποίο εκδώσαμε σήμερα και θέλαμε να μοιραστούμε μαζί σας. Διαθέσιμο στα Ελληνικά & στα Αγγλικά.

    Διατίθεται ΔΩΡΕΑΝ από εδώ: https://www.thepinproject.eu/shop/.

    Tο 69 FAQ Για Overlanders είναι το νέο μας βιβλίο σχετικά με τα overland ταξίδια. Πρόκειται για ένα ελαφρύ ανάγνωσμα 142 σελίδων με πολύ απλές αλλά ειλικρινείς Ερωτήσεις & Απαντήσεις για όλους αυτούς που σχεδιάζουν και ονειρεύονται να κάνουν ένα μεγάλο ταξίδι στον κόσμο.

    Το βιβλίο αυτό δημιουργήθηκε στο δρόμο (στην Αργεντινή συγκεκριμένα) σε μία προσπάθεια να γεμίσει η καθημερινότητά μας με δημιουργικότητα και παράλληλα να αφήσουμε κάτι πίσω μας στη μεγάλη overland ταξιδιωτική κοινότητα (παραμένοντας φυσικά ρομαντικοί, αθώοι & αθεράπευτα ονειροπόλοι).

    Σας ευχαριστούμε θερμά!

    Με εκτίμηση

    Νίκος & Γεωργία
    Τελευταία τροποποίηση από nidi06; 30/01/2019 στις 02:43.
    Vespistas '09

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Εκανα τη πατατα και το παραγειλα στα αγγλικα.Οταν μου ερθει θελει καποιος να του το στειλω και να το ξαναπαραγγειλω στα ελληνικα?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    26
    Μαλλον κατι εκανες λαθος & δεν το παρηγγειλες καν. Δεν μου εχει ερθει καποιο μηνυμα. Ξαναμπες απο την αρχη στο eshop, κανε την επιλογη, συμπληρωσε τα στοιχεια σου & αμεσως μετα θα σου δωσει την επιλογη να το κατεβασεις. Αν δυσκολευτεις, πες μου.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Εβγαλα μια ακρη.Σε ευχαρηστω!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #5
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    ομορφη κινηση, ευχαριστουμε πολυ!!

    ομως εγω αυτο που δε καταλαβα ειναι αν οσοι το παραγγειλουμε το παραλαμβανουμε σε εντυπη η ηλεκτρονικη μορφη..
    γιατι μολις ολοκληρωσα τη παραγγελια μου βγηκε στο checkout συνδεσμος για download..

  6. #6
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.595
    Ε λογικά για e-book πρόκειται,κι εγω αυτο κατεβασα.
    Θα ήταν παράλογα ασύμφορο να δίνουν τυπωμενο βιβλίο (με μεταφορικά) δωρεάν.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #7
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ε λογικά για e-book πρόκειται,κι εγω αυτο κατεβασα.
    Θα ήταν παράλογα ασύμφορο να δίνουν τυπωμενο βιβλίο (με μεταφορικά) δωρεάν.
    με μπερδεψε το οτι στη παραγγελεια ζητανε διευθυνση..

    edit:
    α νταξ ηλεκτρονικο ειναι...τωρα που το ξαναειδα διπλα απο τα στοιχεια διευθυνσης γραφει (optional)...
    αλλα μιας κι εγω την εβαλα και αρα ο νικος και η γεωργια ξερουν πλεον που μενω, τους περιμενω να ερθουν
    να μου απαγγειλουν το βιβλιο οι ιδιοι...

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    26
    Το 69 FAQ Για Overlanders διατίθεται μόνο σε ηλεκτρονική μορφή ακριβώς για λόγους κόστους. Μετά την συμπλήρωση του ονόματος σας και του email σας, εμφανίζεται ένα link για να το κατεβάσετε σε αρχείο .pdf (όσοι έχουν ipad και θέλουν αρχείο .epub, υπάρχει διαθέσιμο!). Η διεύθυνσή σας δεν είναι απαραίτητη και ΦΥΣΙΚΑ δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί ποτέ από εμάς για οποιδήποτε λόγο (εεε.. μόνο λίγο spam θα σας ρίξουμε στα email..χαχαχα).

    Μακάρι να μας περίσσευαν να το τυπώσουμε.. πάλι τσάμπα θα το δίναμε! Από την αρχή (τότε το μακρινό 2012) είχαμε ξεκαθαρίσει ότι το ταξίδι αυτό, το τελευταίο που θέλουμε είναι να το πουλήσουμε & να βγάλουμε χρήματα από αυτό καθεαυτό.

    Όπως τονίζουμε και στον πρόλογο, η έκδοση πέρα από τους λόγους ματαιοδοξίας & απέραντης ψωνίασης που όλοι λίγο πολύ έχουμε, το βασικό ζητούμενο είναι να αφήσουμε κάτι πίσω μας.. καθείς με τον τρόπο του


    Υ.Γ.: Το Traveliving είναι μια άλλη ιστορία αλλά και για αυτό το βιβλίο η αρχική πρόθεση -που βέβαια δεν έγινε πράξη- ήταν η δωρεάν διάθεσή του. Από τη στιγμή που γράφτηκε στα αγγλικά (γεγονός που άλλαξε τις αγορές στις οποίες απευθυνόταν) & τυπώθηκε, κάναμε τη συνειδητή επιλογή να βάλουμε μία τιμή, όχι για να βάζουμε πετρέλαιο και να επιμυκήνουμε το ταξίδι (αυτό γίνεται με πολλούς άλλους τρόπους) αλλά καθαρά και μόνο για να έχει το βιβλίο κάποια τιμή που συνήθως συμβολίζει μία αξία στο μυαλό του υποψήφιου αναγνώστη (πέρα από την προστιθέμενη αξία που έχει κάθε άυλο ή υλικό έργο τέχνης).

    Σας ευχαριστούμε όλους σαν κοινότητα που το υποστηρίζετε με όποιο τρόπο μπορείτε. Να είστε όλοι καλά
    Vespistas '09

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    αλλα μιας κι εγω την εβαλα και αρα ο νικος και η γεωργια ξερουν πλεον που μενω, τους περιμενω να ερθουν
    να μου απαγγειλουν το βιβλιο οι ιδιοι...
    Πρόσεχε τι εύχεσαι!!!! Υπάρχει πολύ παλαιό μέλος από εδώ μέσα με τον οποίο μας συνδέει μία πολύ καλή φιλία, ο οποίος με κράζει καθημερινά ακριβώς για τις ακατάπαυστες "απαγγελίες" μου.

    Σε κάθε περίπτωση όμως, αντιστρέφουμε την ιδέα σου και προσκαλούμε για έναν καφέ/ τσίπουρο στην Εύβοια τον οποιοδήποτε έχει σχέδια για εκτός Ελλάδος ταξίδι να τα πούμε να τα αναλύσουμε και να μοιραστούμε ταξιδιωτικές ιστορίες
    Vespistas '09

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ομορφη κινηση, ευχαριστουμε πολυ!!

    ομως εγω αυτο που δε καταλαβα ειναι αν οσοι το παραγγειλουμε το παραλαμβανουμε σε εντυπη η ηλεκτρονικη μορφη..
    γιατι μολις ολοκληρωσα τη παραγγελια μου βγηκε στο checkout συνδεσμος για download..
    Αυτο δεν ειχα καταλαβει και εγω.Με ειχε μπερδεψει η διευθηνση.Γιαυτο παραπανω ειπα να το στειλω σε καποιον οταν μου ερθει.Μετα ειδα το donwload και καταλαβα...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nidi06 Προβολή μηνύματος
    Το 69 FAQ Για Overlanders διατίθεται μόνο σε ηλεκτρονική μορφή ακριβώς για λόγους κόστους. Μετά την συμπλήρωση του ονόματος σας και του email σας, εμφανίζεται ένα link για να το κατεβάσετε σε αρχείο .pdf (όσοι έχουν ipad και θέλουν αρχείο .epub, υπάρχει διαθέσιμο!). Η διεύθυνσή σας δεν είναι απαραίτητη και ΦΥΣΙΚΑ δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί ποτέ από εμάς για οποιδήποτε λόγο (εεε.. μόνο λίγο spam θα σας ρίξουμε στα email..χαχαχα).

    Μακάρι να μας περίσσευαν να το τυπώσουμε.. πάλι τσάμπα θα το δίναμε! Από την αρχή (τότε το μακρινό 2012) είχαμε ξεκαθαρίσει ότι το ταξίδι αυτό, το τελευταίο που θέλουμε είναι να το πουλήσουμε & να βγάλουμε χρήματα από αυτό καθεαυτό.

    Όπως τονίζουμε και στον πρόλογο, η έκδοση πέρα από τους λόγους ματαιοδοξίας & απέραντης ψωνίασης που όλοι λίγο πολύ έχουμε, το βασικό ζητούμενο είναι να αφήσουμε κάτι πίσω μας.. καθείς με τον τρόπο του


    Υ.Γ.: Το Traveliving είναι μια άλλη ιστορία αλλά και για αυτό το βιβλίο η αρχική πρόθεση -που βέβαια δεν έγινε πράξη- ήταν η δωρεάν διάθεσή του. Από τη στιγμή που γράφτηκε στα αγγλικά (γεγονός που άλλαξε τις αγορές στις οποίες απευθυνόταν) & τυπώθηκε, κάναμε τη συνειδητή επιλογή να βάλουμε μία τιμή, όχι για να βάζουμε πετρέλαιο και να επιμυκήνουμε το ταξίδι (αυτό γίνεται με πολλούς άλλους τρόπους) αλλά καθαρά και μόνο για να έχει το βιβλίο κάποια τιμή που συνήθως συμβολίζει μία αξία στο μυαλό του υποψήφιου αναγνώστη (πέρα από την προστιθέμενη αξία που έχει κάθε άυλο ή υλικό έργο τέχνης).

    Σας ευχαριστούμε όλους σαν κοινότητα που το υποστηρίζετε με όποιο τρόπο μπορείτε. Να είστε όλοι καλά
    Σας ευχαρηστουμε παρα πολυ γιαυτη σας τη κινηση.Στους δυσκολους καιρους που ζουμε ο καθενας θα επρατε διαφορετικα απο εσας.

    Υ.Γ.Εχω ξεκινησει ενα βιβλιο που παραγγειλα και μου ηρθε εχθες.Μολις το τελιωσω θα διαβασω το ταξιδι σας
    καθε μερα ...νεα μερα.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2010, 14:50
  2. ...για ριξτε μια ματια...
    από Dexter στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 10:46
  3. Βοήθεια για εντελώς άπειρη νέα
    από johnpan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 18:11
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2003, 16:06
  5. Σας καλοσορίζουμε σε μία νέα κατηγορία
    από Webmaster στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 00:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF