Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 72

Θέμα: Κλειδωμα κουλούρας, πάνω σε άλλη κουλούρα

  1. #31
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    είναι μερικοί εκεί έξω που νομίζουν ότι όλος ο κόσμος τους τους ανήκει.
    Γιαυτους που περιγραφεις η θεραπεία θα ηταν να ενταχθουν σε ενα κλιμάκιο κομμουνιστικής κοινωνιας για μερικα χρονακια να φαει μπόλικη κοινοκτημοσύνη μεχρι να επανεκτιμήσει καποια ιδιωτικα δικαιώματα στην καθημερινότητα

  2. #32
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Δεν μου αρέσουν οι διαμεσολαβητές για να βρεθεί λύση και να γίνει το σωστό ούτε είμαι από κείνους που γυρίζουν την πλάτη στο πρόβλημα. Δεν λέω ότι αυτό είναι το σωστό αλλά έτσι λειτουργώ εγώ.
    Πήγα νόμιμα κι έχουν περάσει 6 χρόνια από την ημέρα που μία κ@ριόλα γειτόνισσα μας γέμισε τα αυτοκίνητα πιτσιλιές από χρώμα γιατί ήθελε να βάψει τα κάγκελα στο μπαλκόνι της και ακόμα αργεί η λύση δια της νόμιμης οδού.

    Λουκέτο κ@ριόλη και να δεις αν ξαναβάζεις το ρδέλο σου σε σημείο που ενοχλεί.
    Μου έλειψες....

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Γυναίκα και να εχει πρόβλημα με κουλούρα πρώτη φορά το ακούω

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    τις εχει βαλει στο δέντρο ή πανω στην δικια σου κουλούρα(ως προέκταση)?

  5. #35
    life is a ride... Το avatar του/της Dorous
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Γυναίκα και να εχει πρόβλημα με κουλούρα πρώτη φορά το ακούω
    Life is a ride, once upon a ride...Music, love & bike

  6. #36
    life is a ride... Το avatar του/της Dorous
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    τις εχει βαλει στο δέντρο ή πανω στην δικια σου κουλούρα(ως προέκταση)?
    Πάνω στο δέντρο...
    Life is a ride, once upon a ride...Music, love & bike

  7. #37
    life is a ride... Το avatar του/της Dorous
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Πώς σου φαίνεται να βρίσκεις καφάσια στο δρόμο απο καβατζωμένες θέσεις?

    Για μένα δεν έχει νόημα ούτε η συζήτηση.
    Όποιος προλάβει πρόλαβε είναι το δίκαιο (που και αυτό παράνομο είναι).

    Μπορείς να του θέσεις το θέμα όποιος προλάβει πρόλαβε και αν διαφωνήσει αρχίζεις τις καταγγελίες όποτε το βάζει ώστε στο τέλος να μη το βάζει κανείς σας.
    Δεν καταλαβαίνω τη σύγκριση που κάνεις με τα καφάσια και τη δική μου περίπτωση η οποία είναι διαφορετική...Είναι σα να έχεις βγάλει αλάρμ για να παρκάρεις και να έρχομαι εγώ σφήνα και να σου παίρνω τη θέση ''τσαμπουκά'', αν θες έτσι θα το παρομοίαζα πιο πολύ.
    Life is a ride, once upon a ride...Music, love & bike

  8. #38
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dorous Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβαίνω τη σύγκριση που κάνεις με τα καφάσια και τη δική μου περίπτωση η οποία είναι διαφορετική...
    Δεν είναι τόσο διαφορετική, στη ουσία ένα καφάσι - σε σχήμα κουλούρας - έχεις στο δέντρο συνέχεια. Απλά τώρα έβαλε και ο τύπος τα δικά του καφάσια.

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Κοπελιά δεν έχω καταλάβει που ακριβώς έχεις αδικηθεί στην φάση με το δέντρο αλλά για να μπαίνεις και να το γράφεις εδώ πάει να πει ότι έχεις κάπου νιώσει άσχημα και μειωτικά με αυτό το θέμα.

    Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αλλά θα σου θυμίσω ότι στην Ελλάδα κάθε είδους επιθετικότητα απέναντι στις γυναίκες οδηγούς (και όχι μόνο οδηγούς) είναι καθημερινό φαινόμενο (και αυτό στο γραφεί καποιος που έχει πάει στο νοσοκομείο απο γυναικα οδηγό). Ειναι εύκολο για τον καθένα να κάνει τσαμπουκα ή να λειτουργεί σαν άρπαγας απέναντι στον ποιο αδύναμο και αυτό φαίνεται σε όλα τα κοινωνικα επίπεδα και τις ανθρώπινες δραστηριότητες. Από την κουλούρα στο δέντρο, την ουρά σε ένα ταμείο μέχρι τις καταπατήσεις ιδιωτικής και δημόσιας περιουσίας. Ετσι λοιπόν μην απορεις που ένας μοτοσυκλετιστης μπορει να φερθεί γαϊδούρινα σε μια συνάδελφο του. Είναι θέμα νοοτροπίας και παιδειας.

    Τώρα από εκεί και πέρα μην ξεχνάς ότι ένα μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού έχει μανιες και διάφορες ψυχοπαθειες και πραγματικά είναι μεγαλος μπελάς να βγάλεις άκρη μαζί του . Κουβεντιασε λοιπον μαζί με τον άνθρωπο ζύγισε τα πράγματα και δες πόσο άξιζει να ασχοληθεις για όλη την φαση....
    Τελευταία τροποποίηση από mia_zoi_kawa; 02/02/2019 στις 06:43.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    βασικά ναι μίλα του να δεις αν ειναι άνθρωπος και παίρνει απο λογική κουβέντα να βρείτε μια λύση μαζι, αν ειναι κάνα ζώον αστο καλύτερα.
    ποιο καλα να κόψεις το δεντρο να μην εχει κανεις παρα να προσπαθήσεις να βρεις λυση.
    παίρνεις την μοτο σου απο εκει για το επόμενο ποστ θα είναι " βρήκα την σελα σκισμένη να βάλω κάμερα?"

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Πιστεύω σε έχουμε καλύψει με τις απαντήσεις. Έχεις δίκαιο να αισθάνεσαι άσχημα , γιατί υπάρχει ο άγραφος νόμος, έχω την κουλούρα μου στο δέντρο, άρα κλειδώνω εγώ. Ουσιαστικά είστε και οι δύο παράνομοι, γιατί είστε πεζοδρόμιο. Όλοι σου λένε να τον γνωρίσεις, να δεις αν μπορεί να συζητήσει ή όχι.
    Η περίπτωση να κλειδώνεται και οι δύο παίζει, ένας δεξιά ένας αριστερά από το δέντρο;
    Αν δεν μιλιέται, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dorous Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβαίνω τη σύγκριση που κάνεις με τα καφάσια και τη δική μου περίπτωση η οποία είναι διαφορετική...Είναι σα να έχεις βγάλει αλάρμ για να παρκάρεις και να έρχομαι εγώ σφήνα και να σου παίρνω τη θέση ''τσαμπουκά'', αν θες έτσι θα το παρομοίαζα πιο πολύ.
    Όχι δεν είναι έτσι.
    Στα αλάρμ ΕΙΜΑΙ εκεί.
    Δεν καβατζώνω θέση ενώ μπορεί να είμαι σε άλλη χώρα για παράδειγμα.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Ερώτηση.

    Τι μηχανή παρκάρεις εσύ; Μάρκα, μοντέλο, χρονιά.

    Τι μηχανή παρκάρει αυτός; Μάρκα, μοντέλο, χρονιά.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #44
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Αρχικά,εσύ γιατί αφήνεις την κουλούρα στο δέντρο?Για να καβατζώσεις θέση,σωστά?Αυτό δεν το βλέπεις λάθος?Τη θέση τη δικαιούσαι όσο το όχημά σου είναι εκεί και δεν υπάρχει άλλο "παρκαρισμένο".Φεύγοντας οφείλεις να "παραχωρείς" τη θέση που καταλάμβανε το όχημά σου στον επόμενο ενδιαφερόμενο.Γιατί να την καβατζώσεις εσύ τη θέση εφόσον πρόκειται για σημείο σε δημόσιο χώρο (άρα ανήκει σε όλους) και όλοι έχουν δικαίωμα "στάθμευσης" σ'αυτό?Μήπως κάποιος σε "πληρώνει με το ίδιο νόμισμα"?(κάνοντάς σου τη ίδια μλκια που εσύ άρχισες αφήνοντας την κουλούρα σου εκεί χωρίς να έχεις σταθμευμένη τη μηχανή σου)Εν τέλει,έχεις εξ αρχής λάθος τρόπους και σου κακοφαίνεται που κάποιος έχει "πιο λάθος" τρόπους απ'ότι εσύ και μάλιστα ανοίγεις και θρεντ θεωρώντας πως είσαι αδικημένη.Μάθε πως όταν παίζεις με τους "νόμους της ζούγκλας"(αφήνω εδώ την κουλούρα μου άρα εδώ παρκάρω μόνον ΕΓΩ) θα κερδίζεις μέχρι να βρεθεί κάποιος που την έχει πιο μεγάλη...(την κουλούρα )
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Κοπελιά αν είχε δει ότι πάρκαρες το μηχανάκι σου εκεί μπορεί να το κάνει επίτηδες για να σε γνωρίσει. Υποψήφιος γαμπρός.
    Αν το κάνει επίτηδες βάλε sugru ή εποξική 2 συστατικών στην τρύπα της κλειδαριάς και άστον να παιδεύεται.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ασελγειστε πανω σε ενα Vtr 1000 '98..
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2006, 14:00
  2. Γυναίκα Πάνω σε Μηχανή (Ποιος είναι ο φονιάς)
    από marine521 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 20:44
  3. Χρωμα βαφης πανω σε μηχανη
    από ea6gka στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2005, 00:53
  4. Σκουτερακι πανω σε περιπολικο!!
    από GTZ750 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2005, 17:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF