Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 72

Θέμα: Κλειδωμα κουλούρας, πάνω σε άλλη κουλούρα

  1. #1
    life is a ride... Το avatar του/της Dorous
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    21

    Κλειδωμα κουλούρας, πάνω σε άλλη κουλούρα

    Καλησπέρα παιδιά.

    Χρειάζομαι τα φώτα σας σ' ένα θέμα. Παρκάρω εδώ και 7 χρόνια το μηχανάκι μου, κάτω από το σπίτι μου και το κλειδώνω με κουλούρα η οποία είναι μόνιμα στο δέντρο (Χωρίς να το ενοχλεί). Εδώ και ένα μήνα έχει έρθει καινούριος γείτονας στην πολυκατοικία (αγόραστής). Εδώ και 3 μέρες "τσαμπουκά" έχει βάλει δύο δικές του κουλούρες πάνω από τη δικιά μου και μου έχει πάρει φυσικά τη θέση που πάρκαρα τόσα χρόνια. Φυσικά τα έχω πάρει...Τι μου προτείνετε; Πώς να το χειριστώ το θέμα; Είμαι γυναίκα και δεν θέλω να τσακωθώ...
    Life is a ride, once upon a ride...Music, love & bike

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Πως λέγεται αυτό? Χρησικτησία δημόσιου χώρου ??
    Πως το χειρίζεσαι αυτό?

    Πολύ απλά ..Δεν το χειρίζεσαι

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Θα σου έλεγα να αφήσεις απειλητικό σημείωμα ότι θα του το σπάσεις,αλλά θα μπει ρωτώντας εδώ
    τι να κάνει γιατί τον απειλούν
    Βασικά πες του ευγενικά ότι αυτό που κάνει είναι αγένεια,αλλά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά
    γιατί το δέντρο δεν ανήκει σε κανέναν.
    Οπότε αν δεν δεις προκοπή με την ευγένεια,άστο και πάρκαρέ την αλλού,μην ασχολείσαι.

  4. #4
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dorous Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά.

    Χρειάζομαι τα φώτα σας σ' ένα θέμα. Παρκάρω εδώ και 7 χρόνια το μηχανάκι μου, κάτω από το σπίτι μου και το κλειδώνω με κουλούρα η οποία είναι μόνιμα στο δέντρο (Χωρίς να το ενοχλεί). Εδώ και ένα μήνα έχει έρθει καινούριος γείτονας στην πολυκατοικία (αγόραστής). Εδώ και 3 μέρες "τσαμπουκά" έχει βάλει δύο δικές του κουλούρες πάνω από τη δικιά μου και μου έχει πάρει φυσικά τη θέση που πάρκαρα τόσα χρόνια. Φυσικά τα έχω πάρει...Τι μου προτείνετε; Πώς να το χειριστώ το θέμα; Είμαι γυναίκα και δεν θέλω να τσακωθώ...
    Είχα παρόμοιο περιστατικό με έναν λεβέντη που κάθε Τρίτη και Πέμπτη κλείδωνε την μηχανή του μπροστά στην πλαϊνή είσοδο του μαγαζιού μου σε τέτοια θέση που σχεδόν δεν μπορούσαμε να μπούμε μέσα. Η μηχανή με συναγερμό και την έπαιρνε το μεσημέρι. Μετά από 3-4 φορές τον περίμενα ένα μεσημέρι κι ευγενικά του εξήγησα ότι ενοχλεί. Του έδωσα 20 εναλλακτικές θέσεις που θα μπορούσε να βάζει το μηχανάκι του χωρίς να ενοχλεί και να είναι και ασφαλές. Με έγραψε στα παπάκια του, μου είπε ότι είναι δημόσιος χώρος και ότι θα το βάζει όπου γουστάρει.
    Την επόμενη φορά του το κλείδωσα εγώ με κλειδαριά φτηνιάρικη στο γρανάζι. Μόλις το είδε άρχισε να βλαστημάει και να βρίζει, έφυγε και γύρισε πίσω σε 1 ώρα με τροχό κι έκοψε το λουκέτο. Και την επόμενη το ίδιο. και την επόμενη το ίδιο. Συνεχίστηκε αυτό το βιολί 5-6 φορές ακόμα μέχρι που την τελευταία του το κλείδωσα και με μία κρυπτονάιτ. Εκεί ζορίστηκε αρκετά στο κόψιμο, ήταν και καλοκαίρι και είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα οπότε αποφάσισε να μην το ξαναβάλει εκεί.
    Δυστυχώς όταν ο άλλος είναι μικρόμυαλος και με έντονο το ιδιοκτησιακό μέσα στο λίγο μυαλό του, έχεις θέμα, αλλά όλα λύνονται με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    σατανικό σχέδιο αλλά αποτελεσματικό. Εγκρίνεται

  6. #6
    life is a ride... Το avatar του/της Dorous
    Εγγραφή
    08/12/2016
    Μηνύματα
    21
    Απ' όσο ξέρω υπάρχει "άγραφος νόμος" που λέει δεν βάζουμε την κουλούρα μας εκεί που υπάρχει ήδη άλλη. Οκ. Δεν μου ανήκει προφανώς ούτε το δέντρο, ούτε το πεζοδρόμιο ή η θέση πάρκινγκ. Αλλά...

  7. #7
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Και οι 2 είστε παράνομοι, οπότε δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Έχετε και οι δυο ακριβώς 0 δικαιώματα στα δέντρα. Βρες τον, μίλησέ του, εξήγησέ του όμορφα, κι αν δεν αλλάξει κάτι, άλλαξε δέντρο.

    Προσωπικά, αν κάποιος μου κλείδωνε το μηχανάκι μου, θα τον είχε πάρει ο διάολος και θα του το έκανα κλύσμα, μαζί με το λουκέτο του (σόρι βάσκα, όχι σε σένα ). Ο βάσκας είναι τυχερός που έπεσε σε αφελή. Αλλιώς στην καλύτερη θα έβρισκε την αστυνομία στην πόρτα του, μαζί με ό,τι νομικό προβλέπεται, στη χειρότερη θα έβρισκε το μαγαζί του καλοκαιρινό. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να ακουμπήσεις ξένη περιουσία, οπότε μην παίρνεις ιδέες.
    Life begins at 45°.

  8. #8
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dorous Προβολή μηνύματος
    Δεν μου ανήκει προφανώς ούτε το δέντρο, ούτε το πεζοδρόμιο ή η θέση πάρκινγκ.
    Δυστυχώς για εσένα, το ζουμί είναι εδώ.

    Υποθέτω ότι τώρα παρκάρει όποιος βρει τη θέση άδεια; Δεν μου φαίνεται και άδικο.

  9. #9
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Χωρίς να παρεξηγηθεις ή να θηκτης με αυτό που θα σου πω.
    Είσαι κοπέλα, βρες τον μιλά του ευγενικά και ωραία.
    Πρέπει να είναι πολύ γκασμας για να κάνει μανούρα σε μια κοπέλα.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  10. #10
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να είναι πολύ γκασμας για να κάνει μανούρα σε μια κοπέλα.
    That's sexist.
    Life begins at 45°.

  11. #11
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Είσαι κοπέλα, βρες τον μιλά του ευγενικά και ωραία.
    Πρέπει να είναι πολύ γκασμας για να κάνει μανούρα σε μια κοπέλα.
    Σεξισμός! Ως πότε θα είναι οι άντρες πολίτες δεύτερης κατηγορίας στο καβάτζωμα δέντρων;



    Edit: Πρέπει να πληκτρολογώ γρηγορότερα....

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος

    Αλλιώς στην καλύτερη θα έβρισκε την αστυνομία στην πόρτα του, μαζί με ό,τι νομικό προβλέπεται, στη χειρότερη θα έβρισκε το μαγαζί του καλοκαιρινό. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να ακουμπήσεις ξένη περιουσία, οπότε μην παίρνεις ιδέες.
    Μάλλον θα πάρκαρε και παράνομα ο λεβέντης.¨Οπως είπα είναι διαβολικό σχέδιο και των άκρων και σε καμία περίπτωση δεν εγκρίνεται για να παίρνουμε ιδέες. Προσωπικά με ευγενικό διάλογο θα άρχιζα και αν δεν καταλάβαινε με την πρώτη δέυτερη θα είχαμε δράματα.Ευθέως και ευθαρσώς στην προκειμένη μιας και πρόκειτα για δημόσιο ΄χωρο Και όλο αυτό μόνο στην περίπτωση που δεν υπήρχε άλλος διαθέσιμος χώρος.
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 31/01/2019 στις 03:30.

  13. #13
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    That's sexist.
    Αυτό κατάλαβες από αυτό που έγραψα?

    Εσύ δηλαδή σε κάτι ανάλογο θα έκανες τσαμπουκά σε μια κοπέλα?

    Χαρά στα παντελόνια σου...

    Ρε ας σταματήσουμε να ψάχνουμε το λαυρακι στα γραφόμενα του καθενός και ας επεξεργαστουμε λίγο αυτό που διαβάζουμε.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  14. #14
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    [...]ας επεξεργαστουμε λίγο αυτό που διαβάζουμε.
    Συμφωνώ, φίλε!
    Life begins at 45°.

  15. #15
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Και οι 2 είστε παράνομοι, οπότε δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Έχετε και οι δυο ακριβώς 0 δικαιώματα στα δέντρα. Βρες τον, μίλησέ του, εξήγησέ του όμορφα, κι αν δεν αλλάξει κάτι, άλλαξε δέντρο.

    Προσωπικά, αν κάποιος μου κλείδωνε το μηχανάκι μου, θα τον είχε πάρει ο διάολος και θα του το έκανα κλύσμα, μαζί με το λουκέτο του (σόρι βάσκα, όχι σε σένα ). Ο βάσκας είναι τυχερός που έπεσε σε αφελή. Αλλιώς στην καλύτερη θα έβρισκε την αστυνομία στην πόρτα του, μαζί με ό,τι νομικό προβλέπεται, στη χειρότερη θα έβρισκε το μαγαζί του καλοκαιρινό. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να ακουμπήσεις ξένη περιουσία, οπότε μην παίρνεις ιδέες.
    Ο Vaska δεν είναι τυχερός, ξέρει τι κάνει και πότε το κάνει. Απλά στην συγκεκριμένη περίπτωση είχε και μπόλικα λουκέτα περισσευούμενα και άπειρη υπομονή να ενεργήσει όποτε και όταν. Και βεβαίως ήταν παράνομος ο λεβέντης παρκάροντας εμπρός στην πόρτα μου πάνω στο πεζοδρόμιο, και βεβαίως ο vaska περίμενε να περάσει η όλη φάση στο επόμενο λέβελ αλλά μπααα, ο λεβέντης έβαλε μυαλό ή τουλάχιστον σταμάτησε να ενοχλεί.
    Σε καμία περίπτωση δεν λέω η κοπελιά να κάνει το ίδιο αλλά είναι μερικοί εκεί έξω που νομίζουν ότι όλος ο κόσμος τους τους ανήκει.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ασελγειστε πανω σε ενα Vtr 1000 '98..
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2006, 14:00
  2. Γυναίκα Πάνω σε Μηχανή (Ποιος είναι ο φονιάς)
    από marine521 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 20:44
  3. Χρωμα βαφης πανω σε μηχανη
    από ea6gka στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2005, 00:53
  4. Σκουτερακι πανω σε περιπολικο!!
    από GTZ750 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2005, 17:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF