Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 156

Θέμα: Μηχανή ή σκούτερ???

  1. #61
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ε ναι, πανω απ ολα οι κωλιες στη γεωργιου, αυτο μετραει ως γνωστον

  2. #62
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Και να φανταστείς ότι του είπα φίλε πάρε σκούτερ στο #10
    porca miseria.

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    ναι ειναι σιγουρα το ιδιο να πλατσουριζεις στη μαιζωνος με το 850 σε σχεση με την προστασια ενος σκουτερ τη μια φορα το χρονο που βρεχει στην πατρα απο τον νοεμβρη μεχρι τον απριλη
    Και να ήταν μόνο αυτό!
    Απορώ που το συζητάμε κιόλας!

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Το kawa athletic πως το λεν, σε πια κατηγορία εντάσσεται; το χω απορία πραγματικά!

  5. #65
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Τότε μην το συζητάς ρε φίλε αφού απορείς και απορείς,πες την άποψη σου και τέλος.Λες και εμείς δεν είχαμε σκουτερ και παπάκι και χιλιάρι και και και και ,μόνο εσύ είχες και τα έμαθες όλα.

    ''ΥΓ2.
    Άσε με να γνωρίζω καλύτερα αφού τα έχω οδηγήσει και τα δύο.
    Το λέω γιατί είπες "δε νομίζω".
    ΥΓ3. SH300 θα ξανα-αγοράσω στο μέλλον όταν βγάλουν μία νέα έκδοση κινητήρα και δεν αλλάζουν το περιτύλιγμα στον κινητήρα του 2008/2009
    Ή κάποιο με ίδια/καλύτερη οδηγική συμπεριφορά. ''

    Να το πάρεις και να το χαρείς και να κερνάς τσάι στα χιλιάρια.

    Κάνετε λες και έγραψα κάπου μην πάρεις σκουτερ,είναι για φλώρους,για γκόμενες κτλ.Οτί χάνεις σε αίσθηση έγραψα και ότι κερδίζεις κάποια άλλα πράγματα.
    porca miseria.

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    τι εγινε ρεεε βγηκαν μηχανες με αριστερο γκαζι???
    ΣΥΜΠΛΕΚΤΗς you now !

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Τότε μην το συζητάς ρε φίλε αφού απορείς και απορείς,πες την άποψη σου και τέλος.Λες και εμείς δεν είχαμε σκουτερ και παπάκι και χιλιάρι και και και και ,μόνο εσύ είχες και τα έμαθες όλα.

    ''ΥΓ2.
    Άσε με να γνωρίζω καλύτερα αφού τα έχω οδηγήσει και τα δύο.
    Το λέω γιατί είπες "δε νομίζω".
    ΥΓ3. SH300 θα ξανα-αγοράσω στο μέλλον όταν βγάλουν μία νέα έκδοση κινητήρα και δεν αλλάζουν το περιτύλιγμα στον κινητήρα του 2008/2009
    Ή κάποιο με ίδια/καλύτερη οδηγική συμπεριφορά. ''

    Να το πάρεις και να το χαρείς και να κερνάς τσάι στα χιλιάρια.

    Κάνετε λες και έγραψα κάπου μην πάρεις σκουτερ,είναι για φλώρους,για γκόμενες κτλ.Οτί χάνεις σε αίσθηση έγραψα και ότι κερδίζεις κάποια άλλα πράγματα.
    Μπήκα με φόρα δε λέω αλλά το τι αγοράζω δεν έχει σχέση με το θέμα μας!
    Ξαναδιάβασε πώς μου απάντησες και τί έγραψες.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ο dude πήρε μτ07 και λέει στους άλλους να πάρουν σκούτερ
    Ξέρεις πόλη ΔΕΝ είναι μόνο η Αθήνα και το κέντρο της.Στο κέντρο της Πάτρας,της τρίτης μεγαλύτερης πόλης,δεν νομίζω ότι θα έκανα με σκούτερ κάτι καλύτερα από το 850ρι μου εκτός από οικονομία σε βενζίνη.
    Προσωπικά και στα δύο σε βρίσκω άκυρο και στο πρώτο με προσβάλλεις

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Σφάλεις όταν μιλάς εξ ονόματος άλλων.
    Ειδικά αυτό το πρώτο "όλοι" μου ήρθε κεραμίδα.

    Για τον φιλο τωρα που ψάχνει, μάλλον ένα σκουτερ θα σε καλύψει.
    Και στην τελική αν δεις ότι δεν σου αρκεί, δεν το παντρεύεσαι. Αγγελία και το καρ να ναι καλα.
    ================================
    Δεν εισαι ενταξει !!
    αιτιολογω....αυτο που λεω....και απλα δεν το αναφερεις...
    δεν θες να το παραδεχθεις πως σε καμια 5ετια...θα παρεις σκουτερ

  9. #69
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Εντάξει φίλος ας σταματήσουμε αυτή την κουβέντα που πήγε σε προσωπικό επίπεδο και ξεκατινιαζόμαστε ονλαιν.Δεν με πειράζει που με βρίσκεις άκυρο,άποψη σου ,από εκεί και πέρα νομίζω δεν ενδιαφέρει κανέναν εδώ μέσα ποιος την έχει πιο μεγάλη.Την εμπειρία με μηχανές.Άντε καλά χιλιόμετρα να έχεις.
    porca miseria.

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Εντάξει φίλος ας σταματήσουμε αυτή την κουβέντα που πήγε σε προσωπικό επίπεδο και ξεκατινιαζόμαστε ονλαιν.Δεν με πειράζει που με βρίσκεις άκυρο,άποψη σου ,από εκεί και πέρα νομίζω δεν ενδιαφέρει κανέναν εδώ μέσα ποιος την έχει πιο μεγάλη.Την εμπειρία με μηχανές.Άντε καλά χιλιόμετρα να έχεις.
    Επίσης @ στον dude που πήρε tdm και λέει στους άλλους να πάρουν σκούτερ

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Δεν νομίζω πως το σκούτερ έχει πάνω από 2 προτερήματα σε σχέση με την μηχανή.Αυτά είναι imho το ότι δεν βρέχονται τα πόδια σου και ο χώρος κάτω από την σέλα.Κρίνεις αν αυτά τα 2 είναι dealbreakers για σένα και την μοτοσυκλετιστική σου φιλοσοφία και πράττεις αναλόγως.

    Προσωπικά το 2ο δεν το σκέφτομαι καν,ποτέ δεν με απασχόλησε,έχω κουβαλήσει είτε με σακίδιο είτε μέσα απ'το μπουφάν τα πάντα.Το 1ο είναι ο μόνος λόγος που υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού μου η αγορά σκούτερ κάποια στιγμή,όταν εννοείται πάρω μια μεγαλύτερη μηχανή.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Προσωπικά δεν θα με χάλαγε να είχα και ένα tmax στο γκαράζ μου .
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #73
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Όταν βρέχει και είσαι στο σκούτερ δεν βρέχονται τα ποδαράκια σου.Αλλα αν δεν φοράς αδιάβροχο γίνεσαι μούσκεμα ο υπόλοιπος.Και αν φορέσεις αδιάβροχο για να μην γίνεις μούσκεμα πάνω πόσος κόπος είναι να φορέσεις και το κάτω;
    Αν θές χώρο κάτω από την σέλα...πάρε Honda wave,honda supraX που εντάσονται στα παπιά ακα μοτοσυκλέτες junior.
    Το kawasaki athlete είναι στην κατηγορία μοτοσυκλέτα ακρίδα ειδικά αν είναι πράσινο.(Πιο άσχημο μηχανάκι είναι μόνο το καινούριο στρογγυλοφάναρο)
    Τα σκούτερ ΔΕΝ είναι μοτοσυκλέτες διότι δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με την φιλοσοφία της μοτοσυκλέτας.Τουλάχιστον όπως ήταν.Σαν να ονομάζεις μοτοσυκλέτες τις βέσπες;Γίνεται;Δεν γίνεται.Είναι άλλο πράγμα τα σκούτερ.Όχι πως είναι άχρηστα απλά μην τα μπερδεύουμε.Οτι η τάση της εποχής επιβάλλει σκούτερ και μάλιστα έχουν βελτιωθεί πολύ από τότε που είχα εγώ (βλέπε piaggio fly 125) είναι αναμενόμενο γεγονός.Απλά είναι άλλο πραγμα.Και έχει άλλη αίσθηση.
    Το γεγονός πως τα μηχανοκίνητα οδεύουν όλο και περισσότερο στους αυτοματισμούς σε καμία περίπτωση δεν αναιρεί αυτό που προορίζονται να κάνουν.Να σου δώσουν αυτή την αίσθηση μοναδικότητας και ελευθερίας που μόνο οι μοτοσυκλέτες μπορούν και να μην τις βλέπεις ως ένα μέσο μετακίνησης αλλά σαν την αγαπημένη σου που κάθε φορά όταν είσαι μακρυά της αδημονείς πότε θα την δείς.Πότε θα πιάσεις τα γκριπ και θα γυρίσεις το κλειδί στην κλειδαριά να πάρει εμπρός,μαζί να κατακτήσετε τον δρόμο.Τα ατέλειωτα χιλιόμετρα δρόμου η και χώματος που θα σας οδηγήσουν στο τέλος της επόμενης μέρας κάπου αλλού...σε άλλα μέρη...αυτή να ξεκουράζεται στο σταντ και εσύ στην σέλα της παρέα με μια μπύρα και φόντο το φεγγάρι.
    όχι κύριοι...η άνεση του σκούτερ δεν σου δίνει το δέσιμο αυτό που τρώς με το σκληρό τρόπο πάνω στην άβολη για πολύωρες διαδρομές σέλα της μοτοσυκλέτας.

    Και μιας και μου λές για αυτοματισμούς θα σου πώ εγω μια μοτοσυκλέτα που δεν έχει καν λευγέ ταχυτήτων.Και έχει και αυτόματο και χειροκίνητο κιβώτιο.Σαν σκούτερ.Αλλα είναι μοτοσυκλέτα.
    Africa Twin 2018mod
    Αλλά είναι μοτοσυκλέτα και όχι σκούτερ και ας απέχει τόσο απο τα πρότυπα που έχουμε μέχρι τώρα στο μυαλό μας.Ναι προχωράμε μπροστά αλλά κάποια πράγματα δεν αλλάζουν.
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 03/02/2019 στις 02:18.

  14. #74
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Όταν βρέχει και είσαι στο σκούτερ δεν βρέχονται τα ποδαράκια σου.Αλλα αν δεν φοράς αδιάβροχο γίνεσαι μούσκεμα ο υπόλοιπος.Και αν φορέσεις αδιάβροχο για να μην γίνεις μούσκεμα πάνω πόσος κόπος είναι να φορέσεις και το κάτω;
    Αν θές χώρο κάτω από την σέλα...πάρε Honda wave,honda supraX που εντάσονται στα παπιά ακα μοτοσυκλέτες junior.
    Το kawasaki athlete είναι στην κατηγορία μοτοσυκλέτα ακρίδα ειδικά αν είναι πράσινο.(Πιο άσχημο μηχανάκι είναι μόνο το καινούριο στρογγυλοφάναρο)
    Τα σκούτερ ΔΕΝ είναι μοτοσυκλέτες διότι δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με την φιλοσοφία της μοτοσυκλέτας.Τουλάχιστον όπως ήταν.Σαν να ονομάζεις μοτοσυκλέτες τις βέσπες;Γίνεται;Δεν γίνεται.Είναι άλλο πράγμα τα σκούτερ.Όχι πως είναι άχρηστα απλά μην τα μπερδεύουμε.Οτι η τάση της εποχής επιβάλλει σκούτερ και μάλιστα έχουν βελτιωθεί πολύ από τότε που είχα εγώ (βλέπε piaggio fly 125) είναι αναμενόμενο γεγονός.Απλά είναι άλλο πραγμα.Και έχει άλλη αίσθηση.
    Το γεγονός πως τα μηχανοκίνητα οδεύουν όλο και περισσότερο στους αυτοματισμούς σε καμία περίπτωση δεν αναιρεί αυτό που προορίζονται να κάνουν.Να σου δώσουν αυτή την αίσθηση μοναδικότητας και ελευθερίας που μόνο οι μοτοσυκλέτες μπορούν και να μην τις βλέπεις ως ένα μέσο μετακίνησης αλλά σαν την αγαπημένη σου που κάθε φορά όταν είσαι μακρυά της αδημονείς πότε θα την δείς.Πότε θα πιάσεις τα γκριπ και θα γυρίσεις το κλειδί στην κλειδαριά να πάρει εμπρός,μαζί να κατακτήσετε τον δρόμο.Τα ατέλειωτα χιλιόμετρα δρόμου η και χώματος που θα σας οδηγήσουν στο τέλος της επόμενης μέρας κάπου αλλού...σε άλλα μέρη...αυτή να ξεκουράζεται στο σταντ και εσύ στην σέλα της παρέα με μια μπύρα και φόντο το φεγγάρι.
    όχι κύριοι...η άνεση του σκούτερ δεν σου δίνει το δέσιμο αυτό που τρώς με το σκληρό τρόπο πάνω στην άβολη για πολύωρες διαδρομές σέλα της μοτοσυκλέτας.

    Και μιας και μου λές για αυτοματισμούς θα σου πώ εγω μια μοτοσυκλέτα που δεν έχει καν λευγέ ταχυτήτων.Και έχει και αυτόματο και χειροκίνητο κιβώτιο.Σαν σκούτερ.Αλλα είναι μοτοσυκλέτα.
    Africa Twin 2018mod
    Αλλά είναι μοτοσυκλέτα και όχι σκούτερ και ας απέχει τόσο απο τα πρότυπα που έχουμε μέχρι τώρα στο μυαλό μας.Ναι προχωράμε μπροστά αλλά κάποια πράγματα δεν αλλάζουν.
    Σεβαστη η γνωμη σου, αλλα ολα αυτα που περιγραφεις τα εχω νοιωσει και με σκουτερ και με μηχανη και με ποδηλατο οταν ημουν νεος και ταξιδευα με ποδηλατο. Παντως τα σκουτερ εχουν βελτιωθει και δεν εχουν πλεον να ζηλεψουν τιποτα σχεδον απο τις μηχανες και για την πολη υπερτερουν σαφως.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Να σου δώσουν αυτή την αίσθηση μοναδικότητας και ελευθερίας που μόνο οι μοτοσυκλέτες μπορούν και να μην τις βλέπεις ως ένα μέσο μετακίνησης αλλά σαν την αγαπημένη σου που κάθε φορά όταν είσαι μακρυά της αδημονείς πότε θα την δείς.Πότε θα πιάσεις τα γκριπ και θα γυρίσεις το κλειδί στην κλειδαριά να πάρει εμπρός,μαζί να κατακτήσετε τον δρόμο.Τα ατέλειωτα χιλιόμετρα δρόμου η και χώματος που θα σας οδηγήσουν στο τέλος της επόμενης μέρας κάπου αλλού...σε άλλα μέρη...αυτή να ξεκουράζεται στο σταντ και εσύ στην σέλα της παρέα με μια μπύρα και φόντο το φεγγάρι.
    όχι κύριοι...η άνεση του σκούτερ δεν σου δίνει το δέσιμο αυτό που τρώς με το σκληρό τρόπο πάνω στην άβολη για πολύωρες διαδρομές σέλα της μοτοσυκλέτας.


    οσο παει και χειροτερα...
    pew pew pew pew pew pew !!!

Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2015, 13:54
  2. Επιστροφή στο δρόμο (μηχανή η σκούτερ) ?
    από Zid στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2014, 10:38
  3. ΣΚΟΥΤΕΡ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΥΒΙΣΜΟΥ
    από p@n@giwths στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2011, 08:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF