Σελίδα 6 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 156

Θέμα: Μηχανή ή σκούτερ???

  1. #76
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος


    οσο παει και χειροτερα...
    Nα φανταστώ οτι είσαι από αυτούς που βλέπουν την μοτό ως ένα μέσο μετακίνησης;
    Δεν είσαι απο εμάς τους λίγους τρελούς ρομαντικούς...
    Όχι πως είναι κακό...ξέρεις σε άλλοι προτιμούν τον μουσακά και άλλοι το σπανακόρυζο, γούστα είναι.

  2. #77
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Όταν βρέχει και είσαι στο σκούτερ δεν βρέχονται τα ποδαράκια σου.Αλλα αν δεν φοράς αδιάβροχο γίνεσαι μούσκεμα ο υπόλοιπος.Και αν φορέσεις αδιάβροχο για να μην γίνεις μούσκεμα πάνω πόσος κόπος είναι να φορέσεις και το κάτω;
    Αν θές χώρο κάτω από την σέλα...πάρε Honda wave,honda supraX που εντάσονται στα παπιά ακα μοτοσυκλέτες junior.
    Στις μηχανές δεν βρέχεσαι μόνο από την βροχή.Βρέχεσαι και από τον δρόμο και τις λακκούβες.

    Αν φοράς τον ελάχιστο εξοπλισμό σου(κράνος,γάντια,μπουφάν) στο σκούτερ δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο,αφού τα περισσότερα χειμερινά μπουφάν και γάντια είναι και αδιάβροχα,ενώ στην μηχανή χρειάζεσαι αδιάβροχο παντελόνι και αδιάβροχα παπούτσια/γκέτες.Καταλαβαίνεις,ελπίζω,ότι δεν είναι καθόλου το ίδιο.Πόσο μάλλον αν έχεις και ανεμοθώρακα στο σκούτερ,που εκεί δεν σε ακουμπάει σταγόνα.

  3. #78
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Στις μηχανές δεν βρέχεσαι μόνο από την βροχή.Βρέχεσαι και από τον δρόμο και τις λακκούβες.

    Αν φοράς τον ελάχιστο εξοπλισμό σου(κράνος,γάντια,μπουφάν) στο σκούτερ δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο,αφού τα περισσότερα χειμερινά μπουφάν και γάντια είναι και αδιάβροχα,ενώ στην μηχανή χρειάζεσαι αδιάβροχο παντελόνι και αδιάβροχα παπούτσια/γκέτες.Καταλαβαίνεις,ελπίζω,ότι δεν είναι καθόλου το ίδιο.Πόσο μάλλον αν έχεις και ανεμοθώρακα στο σκούτερ,που εκεί δεν σε ακουμπάει σταγόνα.
    Κ'ατσε να ρίχνει καρέκλες και να σε πιάσει φανάρι.Δεν πα να χεις ανεμοθώρακα;απο πάνω έρχεται τι να σου κάνει;

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Ένας Donald Trump μας χρειάζεται. Να μπει μέσα στο φόρουμ και να το καθαρίσει στο λεπτό. Βενεζουέλα και μ@λακιες
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της cornell
    Εγγραφή
    16/05/2010
    Μηνύματα
    112
    Έχω και μηχανή(cbr 954) και σκούτερ(Sr max 300). Το πρώτο for pleasure και το δεύτερο για μετακινήσεις εντός Αθηνών.
    Το σκούτερ το εκτιμάω για πολλούς λόγους, τους περισσότερους τους έχετε ήδη γράψει, αλλά για μένα ο βασικός είναι ότι φορτώνεται με χμ, κάνει τον καθημερινό εργάτη και έτσι το 954 περιμένει στωικά για την βόλτα που της αξίζει και μου αξίζει.

  6. #81
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ένας Donald Trump μας χρειάζεται. Να μπει μέσα στο φόρουμ και να το καθαρίσει στο λεπτό. Βενεζουέλα και μ@λακιες
    Γιατί ρε συ; άσε τα παιδιά να μαλιοτραβηχτουν, παλιό καλό μότο. Γρ
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #82
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Και εγω ειχα την εντύπωση οτι ειχαμε ξεπερασει καποιες ταμπελες αλλα ακομη παιδευομαστε.
    Δεν υπαρχει ορος μοτοσυκλετα που αφαιρει τα σκουτερ.
    Και στην προσπαθεια σας να ορίσετε κατηγορίες υποβιβαζετε καποιες αλλες. Ειναι κριμα γιατι δεν το αξιζουν θα ελεγα διοτι ολα τα δυκιλα προσδίδουν ελευθερια, ειναι ολα μια χαρα για τις χρησεις που προορίζονται, ομως ουτε αυτο ειναι θέσφατο.
    Υπαρχει το υποκειμενικότητα η προσωπική αισθητικη κλπ, υπαρχουν αναβατες σκουτερ που εχουν κανει round the world.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Και εγω ειχα την εντύπωση οτι ειχαμε ξεπερασει καποιες ταμπελες αλλα ακομη παιδευομαστε.
    Δεν υπαρχει ορος μοτοσυκλετα που αφαιρει τα σκουτερ.
    Και στην προσπαθεια σας να ορίσετε κατηγορίες υποβιβαζετε καποιες αλλες. Ειναι κριμα γιατι δεν το αξιζουν θα ελεγα διοτι ολα τα δυκιλα προσδίδουν ελευθερια, ειναι ολα μια χαρα για τις χρησεις που προορίζονται, ομως ουτε αυτο ειναι θέσφατο.
    Υπαρχει το υποκειμενικότητα η προσωπική αισθητικη κλπ, υπαρχουν αναβατες σκουτερ που εχουν κανει round the world.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    δυκιλα προσδίδουν ελευθερια.
    αλλο ενα μεγαλο ψεμα που ακουω 15 χρονια τωρα.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Μηχανή ή σκούτερ είμαστε όλοι μοτοσυκλετιστές. Ξεφύγετε λίγο από (τις ταμπέλες) και διαβάστε παρακάτω ένα ωραίο άρθρο. Κυριακή είναι τα σπαμ συγχωρούνται

    https://www.google.com/amp/s/www.new...tokinita%3famp
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #86
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Μηχανή ή σκούτερ είμαστε όλοι μοτοσυκλετιστές. Ξεφύγετε λίγο από (τις ταμπέλες) και διαβάστε παρακάτω ένα ωραίο άρθρο. Κυριακή είναι τα σπαμ συγχωρούνται

    https://www.google.com/amp/s/www.new...tokinita%3famp
    αυτός που κατά ανάγκη παίρνει δίκυκλο που στη μεγάλη πλειοψηφία είναι σκούτερ δεν μπορεί να θεωρηθεί μοτοσικλετιστής γιατί το κάνει μόνο και μόνο για την ευκολία της μετακίνησης και τα χαμηλότερα έξοδα.
    κατά τη γνώμη μου μοτοσικλετιστής μπορεί να θεωρηθεί Αυτός που έχει και την αντίστοιχη φιλοσοφία

    Και μη με ρωτήσετε τι εννοώ "την αντίστοιχη φιλοσοφία", οσοι είστε μοτοσυκλετιστές θα καταλάβετε...

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    αυτός που κατά ανάγκη παίρνει δίκυκλο που στη μεγάλη πλειοψηφία είναι σκούτερ δεν μπορεί να θεωρηθεί μοτοσικλετιστής γιατί το κάνει μόνο και μόνο για την ευκολία της μετακίνησης και τα χαμηλότερα έξοδα.
    κατά τη γνώμη μου μοτοσικλετιστής μπορεί να θεωρηθεί Αυτός που έχει και την αντίστοιχη φιλοσοφία

    Και μη με ρωτήσετε τι εννοώ "την αντίστοιχη φιλοσοφία", οσοι είστε μοτοσυκλετιστές θα καταλάβετε...
    https://youtu.be/-qM0a71xrLU

    Υπάρχουν και σκουτεραδες όμως. Μπορεί να είναι λίγοι αλλά υπάρχουν. Μην τους βάζουμε όλους στον ίδιο κουβά
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #88
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Και εγω ειχα την εντύπωση οτι ειχαμε ξεπερασει καποιες ταμπελες αλλα ακομη παιδευομαστε.
    Δεν υπαρχει ορος μοτοσυκλετα που αφαιρει τα σκουτερ.
    Και στην προσπαθεια σας να ορίσετε κατηγορίες υποβιβαζετε καποιες αλλες. Ειναι κριμα γιατι δεν το αξιζουν θα ελεγα διοτι ολα τα δυκιλα προσδίδουν ελευθερια, ειναι ολα μια χαρα για τις χρησεις που προορίζονται, ομως ουτε αυτο ειναι θέσφατο.
    Υπαρχει το υποκειμενικότητα η προσωπική αισθητικη κλπ, υπαρχουν αναβατες σκουτερ που εχουν κανει round the world.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  14. #89
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    https://youtu.be/-qM0a71xrLU

    Υπάρχουν και σκουτεραδες όμως. Μπορεί να είναι λίγοι αλλά υπάρχουν. Μην τους βάζουμε όλους στον ίδιο κουβά
    Σαφως και θα υπάρχουν, δεν μιλάω για αυτους

    Μιλάω για την πλειοψηφία...

    Και το ιδιο ισχυει και για τους παπακιδες

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Σαφως και θα υπάρχουν, δεν μιλάω για αυτους

    Μιλάω για την πλειοψηφία...

    Και το ιδιο ισχυει και για τους παπακιδες
    Ναου γουι αρ τοκινκ
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2015, 12:54
  2. Επιστροφή στο δρόμο (μηχανή η σκούτερ) ?
    από Zid στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2014, 09:38
  3. ΣΚΟΥΤΕΡ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΥΒΙΣΜΟΥ
    από p@n@giwths στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2011, 07:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF