Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 156

Θέμα: Μηχανή ή σκούτερ???

  1. #91
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Ναι φιλοσοφια ζεν και τσι και τσιν... Να οργανώσουμε και ενα ταξιδιώτικο στο θιβετ να δουμε κανα σαολιν μονκ να μοιραστουμε τις φιλοσοφιες μας στο ηλιοβασιλεμα
    μερικοι ανθρωποι προσπαθουν να πεισουν τους εαυτους τους οτι κανουν κατι ιδιαιτερο μαλλον, δε ξερω τι να πω


    Εγω προσπαθω να κρατηθω παντως σαν γνησιος φλωρος μη μοτοσυκλετιστης που δεν εχει συναισθηματα για οδηγηση στο ηλιοβασίλεμα, παροτι μου εκαναν μια πολυ καλη προσφορα στην εκθεση

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	photo_2019-02-03_13-26-51.jpg 
Προβολές:	157 
Μέγεθος:	102,8 KB 
ID:	403446




    αμα μου ελεγαν πριν απο 10 χρονια οτι η χοντα θα εβγαζε μηχανακι, και μαλιστα τετοιου ειδους, που θα με εκανε να μου τρεχουν τα σαλια, παιζει να γελουσα ακομα

  2. #92
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Ναι φιλοσοφια ζεν και τσι και τσιν... Να οργανώσουμε και ενα ταξιδιώτικο στο θιβετ να δουμε κανα σαολιν μονκ να μοιραστουμε τις φιλοσοφιες μας στο ηλιοβασιλεμα
    μερικοι ανθρωποι προσπαθουν να πεισουν τους εαυτους τους οτι κανουν κατι ιδιαιτερο μαλλον, δε ξερω τι να πω


    Εγω προσπαθω να κρατηθω παντως σαν γνησιος φλωρος μη μοτοσυκλετιστης που δεν εχει συναισθηματα για οδηγηση στο ηλιοβασίλεμα, παροτι μου εκαναν μια πολυ καλη προσφορα στην εκθεση

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	photo_2019-02-03_13-26-51.jpg 
Προβολές:	157 
Μέγεθος:	102,8 KB 
ID:	403446




    αμα μου ελεγαν πριν απο 10 χρονια οτι η χοντα θα εβγαζε μηχανακι, και μαλιστα τετοιου ειδους, που θα με εκανε να μου τρεχουν τα σαλια, παιζει να γελουσα ακομα
    Ο,τι καταλαβαινει ο καθενας

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Και εγω ειχα την εντύπωση οτι ειχαμε ξεπερασει καποιες ταμπελες αλλα ακομη παιδευομαστε.
    Δεν υπαρχει ορος μοτοσυκλετα που αφαιρει τα σκουτερ.
    Και στην προσπαθεια σας να ορίσετε κατηγορίες υποβιβαζετε καποιες αλλες. Ειναι κριμα γιατι δεν το αξιζουν θα ελεγα διοτι ολα τα δυκιλα προσδίδουν ελευθερια, ειναι ολα μια χαρα για τις χρησεις που προορίζονται, ομως ουτε αυτο ειναι θέσφατο.
    Υπαρχει το υποκειμενικότητα η προσωπική αισθητικη κλπ, υπαρχουν αναβατες σκουτερ που εχουν κανει round the world.
    Δεν είναι κακό να υπάρχουν ταμπέλες ,δεν είναι κακό να λες τα σκουτερ σκουτερ ουτε τις μοτοσικλέτες μοτοσικλέτες,τα σκούτερ δεν είναι μοτοσικλέτες και αυτό δεν τα υποβιβάζει ισα
    ισα τα κάνει κάτι ξεχωριστό.Ενα διαφορετικό είδος δικύκλου που φτιάχτηκε για ναεκπληρώνει καποιο σκοπό και κάποιες ανάγκες.Τα υπόλοιπα όλα είναι υποκειμενικά και στις προτιμήσεις του καθενός.Μπορείς
    κάλλιστα με σκούτερ να κάνεις διηπειρωτικά ταξίδια όπως μπορείς και με superbike να πηγαίνεις στον μανάβη.

  4. #94
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Έχει μοτέρ??έχει 2 ρόδες??είναι μηχανάκι....Εντ οφ στορυ
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #95
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Οι ηλεκτρικες μοτο που ερχονται ειναι μοτοσυκλετες? Η επειδηΣ εχουν καλωδιο για φορτιση και ηλεκτρικο μοτερ ειναι ηλεκτρικες σκουπες ?
    Τελευταία τροποποίηση από alex14; 03/02/2019 στις 14:58.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  6. #96
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Ε ναι, αλλη δομη, εχουν πιο πολλα κοινα με ηλεκτρικες σκουπες

  7. #97
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Ξεκολατε ρε, ολα μοτο ειναι, το καθενα για την χρηση που προοριζεται
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  8. #98
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Έχει μοτέρ??έχει 2 ρόδες??είναι μηχανάκι....Εντ οφ στορυ
    Εντελώς τυχαίο, φυσικά, το γεγονός ότι μόνο άνθρωποι με σκούτερ γράφουν τέτοια πράγματα. Δεν είναι ντροπή, παιδιά. Δεν πειράζει, μην αμύνεστε έτσι. Εντάξει, καβαλάτε σκούτερ, τι να κάνουμε τώρα.
    Life begins at 45°.

  9. #99
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Έχει μοτέρ??έχει 2 ρόδες??είναι μηχανάκι....Εντ οφ στορυ
    Άρα και αυτό είναι μηχανάκι.Αλλά όχι μοτοσυκλέτα.

    Spoiler: Εμφάνιση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_1.jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	21,0 KB 
ID:	403450


    Και πάρε και λίγο υλικό ακόμα να μου πείς τι από αυτά είναι μοτοσυκλέτα;
    Γιατί μηχανάκια είναι...(αν είναι μηχανάκια του διαβόλου η όχι δεν θα το πώ εγώ )
    Spoiler: Εμφάνιση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_3.jpg 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	17,6 KB 
ID:	403451


    Kαι μιας και μιλάμε για σκούτερ και μπήκε και η ηλεκτροκίνηση στην μέση πές μου αν θεωρείς εσύ αυτό το πράμα μοτοσυκλέτα...Και είναι και SYM που είναι μανούλα στα σκούτερ....
    Spoiler: Εμφάνιση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_6.jpg 
Προβολές:	133 
Μέγεθος:	23,8 KB 
ID:	403452

    Και εδώ διπλωμένο να χωράει στο μετρό ένα πράμα...
    Spoiler: Εμφάνιση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_7.jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	26,7 KB 
ID:	403453


    Και για να κάνω το κέφι μου βασισμένος σε γεγονότα...
    Ενώ η SYM φτιάχνει ομολογουμένως καλά σκούτερ, στα παπιά τα έχει κάνει μαντάρα.Αυτό αποδεικνύει οτι όχι μόνο σαν τελικός χρήστης αλλά και σαν κατασκευαστής ακόμα...οτι τα σκούτερ είναι άλλο πράμα με τις μοτοσυκλέτες.
    Εξαίρεση το wolf 250 αν και έχει τα γνωστά θέματα με την μίζα και το σασμάν που λύνονται αν βάλεις απο honda cbf250
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 03/02/2019 στις 15:38.

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Άρα και αυτό είναι μηχανάκι.Αλλά όχι μοτοσυκλέτα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_1.jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	21,0 KB 
ID:	403450

    Και πάρε και λίγο υλικό ακόμα να μου πείς τι από αυτά είναι μοτοσυκλέτα;
    Γιατί μηχανάκια είναι...(αν είναι μηχανάκια του διαβόλου η όχι δεν θα το πώ εγώ )
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_3.jpg 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	17,6 KB 
ID:	403451
    Μπράβο ρε τσόλιά,πες του τα ρε αγόρι του σκουτεράκια με το αγγλικό το χαρχάλι

  11. #101
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Μπράβο ρε τσόλιά,πες του τα ρε αγόρι του σκουτεράκια με το αγγλικό το χαρχάλι
    Φήμες λένε οτι η νέα μπούσα θα είναι ηλεκτροκίνητη και θα διπλώνει στην μέση.... να μπαίνει στο κτελ αμα σε πιάσει λάστιχο...
    έλα να σε τσιγκλίσω λίγο ακόμα...
    Μηχανάκι με 2 ρόδες και 1 ιππου (ενίωτε γαιδάρου η μουλαριού αναλόγως τι διαθέτουμε)
    άγνωστη ημερομηνία κατασκευής του προτότυπου αλλά στα χρόνια του ομήρου κυκλοφορούσε ευρέως στην Ελλαδικό χώρο...
    Εδώ σε μια ελαφρά πιο σύνχρονη έκδοση του.
    Spoiler: Εμφάνιση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_8.jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	79,7 KB 
ID:	403454


    Και βγαίνει το ηθηκό δίδαγμα....ότι έχει μοτέρ και 2 ρόδες ΔΕΝ είναι απαραίτητα μοτοσυκλέτα (και ας είναι μηχανάκι)
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 03/02/2019 στις 15:30.

  12. #102
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Ρε τσολια ετσι απο περιεργεια... Εισαι πανω απο 15 χρονων;

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Έχει μοτέρ??έχει 2 ρόδες??είναι μηχανάκι....Εντ οφ στορυ
    για τα τρίκυκλα ούτε λόγος έτσι?? oh wait...

    τ΄ακούσαμε κι αυτό.





  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6b537f99185d1c2e67b1bd35310e09b74e23ebd9_hq.jpg 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	90,0 KB 
ID:	403455
    Για αυτό το στολίδι ούτε κουβέντα ρε παλιορατσιστές

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Nα φανταστώ οτι είσαι από αυτούς που βλέπουν την μοτό ως ένα μέσο μετακίνησης;
    Δεν είσαι απο εμάς τους λίγους τρελούς ρομαντικούς...
    Όχι πως είναι κακό...ξέρεις σε άλλοι προτιμούν τον μουσακά και άλλοι το σπανακόρυζο, γούστα είναι.
    Το προβλημα δεν ειναι οτι ο κοσμος εχει αποψη...
    Το προβλημα ερχεται οταν ο καθενας εχει αποψη για οτιδηποτε, ΧΩΡΙΣ να εχει δοκιμασει.

    Το να μας λες οτι μονο μια μοτοσυκλετα μπορει να σε κανει βολτα, ταξιδι, να προσφερει συγκινησεις και λοιπες twilight ιστοριες γι'αγριους... ειναι μια μπαρουφα και μιση. Ξανακανω παραθεση τα γραπτα σου:

    Να σου δώσουν αυτή την αίσθηση μοναδικότητας και ελευθερίας που μόνο οι μοτοσυκλέτες μπορούν και να μην τις βλέπεις ως ένα μέσο μετακίνησης αλλά σαν την αγαπημένη σου που κάθε φορά όταν είσαι μακρυά της αδημονείς πότε θα την δείς.Πότε θα πιάσεις τα γκριπ και θα γυρίσεις το κλειδί στην κλειδαριά να πάρει εμπρός,μαζί να κατακτήσετε τον δρόμο.Τα ατέλειωτα χιλιόμετρα δρόμου η και χώματος που θα σας οδηγήσουν στο τέλος της επόμενης μέρας κάπου αλλού...σε άλλα μέρη...αυτή να ξεκουράζεται στο σταντ και εσύ στην σέλα της παρέα με μια μπύρα και φόντο το φεγγάρι.
    Να σου πω λοιπον, πως τοσο με το σκουτερ, οσο και με τη μηχανη και το κοριτσι μου συνεπιβατη, εχω την ΙΔΙΑ αισθηση ελευθεριας και μοναδικοτητας.
    Ειτε τη μηχανη, ειτε το σκουτερ, ειτε το αυτοκινητο... τα εχω δει σαν μεσο μετακινησης αλλα και διασκεδασης. ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΚΕΦΙΑ!
    Εχω κανει και με μηχανες ταξιδι και με το σκουτερ και με το αμαξι ξεχωριζοντας σε καθε περιπτωση τα καλα του ταξιδιου. Απο την προετοιμασια, μεχρι τη διαδρομη μεχρι και τις στασεις και ολο γενικα το πακετο.

    Οσο για τα ατελειωτα χιλιομετρα, περισσοτερα εχω κανει με αμαξι, ΜΕΤΑ με σκουτερ και στο τελος με μηχανη. Ξερεις γιατι;
    Γιατι με το σκουτερ (βγαζω εκτος τα αυτοκινητα που εκανα χλμ μαζι τους, στο Moto ειμαστε) ... φορτωσα σαμαρια, μπαγαζιερα, κουβα κατω απο τη σελα, το κοριτσι με σακιδιο πλατης και λαπτοπ και φυγαμε μεχρι Καβαλα, Ξανθη, Κομοτηνη, Αλεξ/πολη, Ορεστιαδα, Τουρκια απο Θεσ/νικη .... πηγαμε και γυρισαμε ατσαλακωτοι και δεν μας ελειψε ΤΙΠΟΤΑ.
    Γιατι με το σκουτερ οταν δεν υπηρχε αμαξι, πηγαιναμε καθε Σαββατοκυριακο Χαλκιδικη 2ο ποδι στο εξοχικο και κουβαλαγαμε μαζι μας την προικα μας και τα λαπτοπ μας. Ακομα και σε καταιγιδες δεν ψαχναμε που θα κρυφτουμε....
    100+100 χιλιομετρακια καθε Σαββατοκυριακο με ΜΟΛΙΣ 10€. Ουτε η κινηση και το πηξιμο στην επιστροφη ουτε ζορια με το να καθαριζω καθε τρεις και λιγο το μπουφαν και το κρανος... Εαν παιζοταν και barbeque παιρναμε και ταπερακια πισω στη Θεσ/νικη μαζι μας για να εχουμε το κολατσιο την αλλη μερα στη δουλεια.
    Με τη μηχανη, το κοριτσι εφευγε με τη μανα της και τον πεθερο και εγω πηγαινα solo σε 2η φαση, με ενα σακιδιο στην πλατη με τα απαραιτητα ρουχα, το φορτιστη και το πορτοφολι. ΑΥΤΑ... τιποτα παραπανω.


    Και για το ρομαντικο της υποθεσης, δεν ειναι λιγες οι φορες που αντι μηχανης, ανεβηκα Χορτιατη με το σκουτερ, φορτωμενο απο κατω με σουβλακια και μπυρες, θεα θερμαικος απο τις κεραιες, διπλο stand, το μηχανακι παγκακι και μασαμπουκωμα.
    2-3 ωρες μετα, Νεα παραλια με τα κρανη στη μπαγαζιερα και κατω απο τη σελα, σουλατσαρισμα με τα χερια ΕΛΕΥΘΕΡΑ, χωρις καμια καζουρα παρε αυτο, ασε εκεινο καπου, με τα μπουφαν τι κανουμε κλπ....


    Ξαναλεω, εαν δεν εχεις δοκιμασει, απλα να μην εκφερεις αποψη και να μην εισαι τοσο δυσκοιλιος ή τουλαχιστον να μην θες να επιβαλλεις το δικο σου, γιατι ΕΤΣΙ λεει η προκαταληψη σου.
    Καλυτερα να ποσταρεις για το πως θα παρει το παπακι σου μισο αλογο για να κοντράρεις τα Crypton X στο πιο γρηγορο delivery. Τσουρεκια μας τα 'κανες...



    Η αγορα ειναι ελευθερη, η αγορα ειναι μεγαλη και οι επιλογες ΠΟΛΛΕΣ.
    Ο καθενας παιρνει αυτο που του αρεσει και νομιζει οτι τον καλυπτει.
    pew pew pew pew pew pew !!!

Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2015, 12:54
  2. Επιστροφή στο δρόμο (μηχανή η σκούτερ) ?
    από Zid στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2014, 09:38
  3. ΣΚΟΥΤΕΡ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΥΒΙΣΜΟΥ
    από p@n@giwths στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2011, 07:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF