Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 156

Θέμα: Μηχανή ή σκούτερ???

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Ο καθενας παιρνει αυτο που του αρεσει και νομιζει οτι τον καλυπτει.
    Σαν τα αγόρια εδώ ας πούμε
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Dublin-pride-500x339.jpg 
Προβολές:	167 
Μέγεθος:	59,9 KB 
ID:	403458
    Ποιοί είμαστε εμείς να κρίνουμε;


    (για σκουτεράκηδες τους βλέπω πάντως... στην μηχανή δεν χωράνε τα ohmibod κάτω από την σέλα, ε όχι και να χάσουν την χαρά τους)
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Αφιερωμένο σε όλους
    https://youtu.be/KQlThjhdGVw
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Σαν τα αγόρια εδώ ας πούμε
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Dublin-pride-500x339.jpg 
Προβολές:	167 
Μέγεθος:	59,9 KB 
ID:	403458
    Ποιοί είμαστε εμείς να κρίνουμε;


    (για σκουτεράκηδες τους βλέπω πάντως... στην μηχανή δεν χωράνε τα ohmibod κάτω από την σέλα, ε όχι και να χάσουν την χαρά τους)
    Για Fiat Multipla τους κοβω με τον 3ο να καθεται πανω απο το λεβιε!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  4. #109
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Γράψατε τόσα και τόσα για ανέσεις,για ταξίδια,για μπύρες,για οικονομία,για βροχές,για την κίνηση,για την ΓΚΑΥΛΑ της οδήγησης τίποτα.
    Αυτά.
    when life gets complicated... i ride.

  5. #110
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Αν στα κάνα τσουρέκια μην με διαβαζεις. Πότε δεν είπα ότι δεν γίνεται ταξίδι με τα σκούτερ η ότι δεν είναι άνετο. Κάθε άλλο, είναι πιο άνετο από μια οποιαδήποτε μοτοσυκλέτα. Αλλά δεν είναι το ίδιο. Αλλιώς δεν θα κάναμε αυτή την κουβέντα. Και σε προκαλώ να διαβάσεις και πιο πίσω τι έχω γράψει. Δεν είναι άχρηστα τα σκούτερ.Απλά δεν είναι μοτοσυκλέτες. Είναι κάτι σαν τα πατίνια πάγου με αυτά με ρόδες. Αδέρφια αλλά δεν είναι το ίδιο. Τωρα σε ότι αφορά ταξίδια έχω κάνει ταξίδια από στρογγυλοφαναρο 50ρι και Κινέζο 125 στριτοειδες μέχρι xv750 και custom c harley. Και ταξίδια και εντός και εκτός.
    Αλλα τα χιλιόμετρα που έχω με τα σκούτερ που δεν υπερβαίνουν τις 15000 σύνολο με διάφορα μοντέλα μου επιτρέπουν να έχω γνώμη στο στυλ οδήγησης. Εν πάση περίπτωση επειδή το να κάτσω να σε πείσω ότι συμφωνούμε δεν έχει νόημα σε προσπερνάω με την ελπίδα να κατανοήσεις πλήρως τα γραφόμενα μου.
    Και αν σε βγάλει ο δρόμος σου στα μέρη μου κερνάω και μπύρα.

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Ρε παικτη, ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ.
    Καθε φορα το ιδιο σκηνικο.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ολοι το ξερουμε, δεν ειμαστε γκασμαδες.

    Το ολο σκηνικο ξεκινησε απο τα ρομαντικα σου, περι κλειδιου, περι χαδιων, περι ροματζαδας, αισθησης, καβλας, δονησεων και λοιπα γλυκαναλατα... συναισθηματα δηλαδη που ΜΟΝΟ μια μοτοσυκλετα, απο αυτες με το τεποζιτο αναμεσα στα ποδια και τον κινητηρα ως δομικο στοιχειο του πλαισιου... Μη βαζεις τοση σαλτσα, γινεσαι γραφικος.

    Οχι, 15000χλμ με σκουτερ αν διαβασα καλα FLY125 της πουτσας, δεν σου επιτρεπουν να εχεις ολοκληρωμενη αποψη.
    Υπαρχουν μηχανες και μηχανες, οπως επισης σκουτερ και σκουτερ... 15 χιλιαδες χιλιομετρα δεν ειναι εμπειρια, ποσο μαλλον οταν εισαι προκατειλημενος για να μας αραδιαζεις ολα αυτα τα ρομαντικα "που μονο μια μοτοσυκλετα μπορει να προσφερει".
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Ρε παικτη, ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ.
    Καθε φορα το ιδιο σκηνικο.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ολοι το ξερουμε, δεν ειμαστε γκασμαδες.

    Το ολο σκηνικο ξεκινησε απο τα ρομαντικα σου, περι κλειδιου, περι χαδιων, περι ροματζαδας, αισθησης, καβλας, δονησεων και λοιπα γλυκαναλατα... συναισθηματα δηλαδη που ΜΟΝΟ μια μοτοσυκλετα, απο αυτες με το τεποζιτο αναμεσα στα ποδια και τον κινητηρα ως δομικο στοιχειο του πλαισιου... Μη βαζεις τοση σαλτσα, γινεσαι γραφικος.

    Οχι, 15000χλμ με σκουτερ αν διαβασα καλα FLY125 της πουτσας, δεν σου επιτρεπουν να εχεις ολοκληρωμενη αποψη.
    Υπαρχουν μηχανες και μηχανες, οπως επισης σκουτερ και σκουτερ... 15 χιλιαδες χιλιομετρα δεν ειναι εμπειρια, ποσο μαλλον οταν εισαι προκατειλημενος για να μας αραδιαζεις ολα αυτα τα ρομαντικα "που μονο μια μοτοσυκλετα μπορει να προσφερει".
    Αυτή τη στιγμή λογοκρίνεις και μαλιστα κακως .Δεν σε χαρακτήρισε άρα μην το κάνεις.Επίσης με το να λες ότι το fly 125 ειναι σκούτερ της πούτσας αναιρείς τα λεγόμενα σου.Δηλαδή για να έχει κάπoιος εμπειρία απο σκούτερ τι πρέπει να οδηγεί gp800?

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Αυτή τη στιγμή λογοκρίνεις και μαλιστα κακως .Δεν σε χαρακτήρισε άρα μην το κάνεις.Επίσης με το να λες ότι το fly 125 ειναι σκούτερ της πούτσας αναιρείς τα λεγόμενα σου.Δηλαδή για να έχει κάπoιος εμπειρία απο σκούτερ τι πρέπει να οδηγεί gp800?
    Τώρα με τα 125cc αυτόματου τί ζητάς και εσύ!
    Τα αυτονόητα?

  9. #114
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Είσαι και εριστικός και ΔΕΝ διαβάζεις σωστά. Εν πάση περίπτωση επειδή βλέπω ότι ξυνεσαι για καυγά δεν θα σε ακολουθήσω. Δεν πρόκειται να ξαναδιαβάσω δικό σου post ούτε να μπω στο τρυπακι να απαντήσω σε σένα ότι και να γράψεις. Καλή σου συνεχεια και πάντα όρθιος.

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Ρε παιδια,

    Οταν καβαλας μοτοσικλετα, το πουλι σου μεγαλωνει αυτοματως 10 ποντους· και μόνο τοτε λεγεσαι μηχανοβιος. Οταν καβαλας μοτοσικλετα χωρις abs, το πουλι σου μεγαλωνει αλλους 10 ποντους· και τοτε λεγεσαι Μηχανοβιος. Οταν καβαλας μοτοσικλετα 20-30 χρονων με ταμπουρο και καρμπυρατερ, το πουλι σου μεγαλωνει κι αλλο και τοτε λεγεσαι ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ. Αν δε, ολ αυτα συνδυαστουν με μεγαλη ταλαιπώρια, κουραση, βρεξιμο και καθε ειδους κακουχια, τοτε μιλαμε οτι χρησιμοποιεις το πουλι σου για πλαϊνο σταντ και εισαι πολυ σκληρος καργι μηχανοβιος.

    Αντε με τους φλωρους μικροτσουτσουνους σκουτερακηδες.

  11. #116
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορείτε να κρατήσετε την διαφωνία σε κόσμια επίπεδα...

  12. #117
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδια,

    Οταν καβαλας μοτοσικλετα, το πουλι σου μεγαλωνει αυτοματως 10 ποντους· και μόνο τοτε λεγεσαι μηχανοβιος. Οταν καβαλας μοτοσικλετα χωρις abs, το πουλι σου μεγαλωνει αλλους 10 ποντους· και τοτε λεγεσαι Μηχανοβιος. Οταν καβαλας μοτοσικλετα 20-30 χρονων με ταμπουρο και καρμπυρατερ, το πουλι σου μεγαλωνει κι αλλο και τοτε λεγεσαι ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ. Αν δε, ολ αυτα συνδυαστουν με μεγαλη ταλαιπώρια, κουραση, βρεξιμο και καθε ειδους κακουχια, τοτε μιλαμε οτι χρησιμοποιεις το πουλι σου για πλαϊνο σταντ και εισαι πολυ σκληρος καργι μηχανοβιος.

    Αντε με τους φλωρους μικροτσουτσουνους σκουτερακηδες.
    Δηλαδή ο bullmont τι έχει;
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129777
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #118
    Έχετε 200 άλογα και σας γλεντάνε τα σκουτερακια στον δρόμο...

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Έχετε 200 άλογα και σας γλεντάνε τα σκουτερακια στον δρόμο...
    +1371 Ασε φίλε μην παίζεις με τον πόνο μου έχω πιει τσαγάκι απο σκουτεράκια μπόλικο.Κράνος μπουφάν εγώ και με περνάει ο σκουτεράκιας
    ακράνωτος με σταράκι παπούτσι και γκομενάκι πίσω σα σταματημένο.Θα τα πουλήσω τα ρημάδια να πάρω κάνα αυτόματο της προκοπής ο κουλός μπας
    και δω άσπρη μέρα

  15. #120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    +1371 Ασε φίλε μην παίζεις με τον πόνο μου έχω πιει τσαγάκι απο σκουτεράκια μπόλικο.Κράνος μπουφάν εγώ και με περνάει ο σκουτεράκιας
    ακράνωτος με σταράκι παπούτσι και γκομενάκι πίσω σα σταματημένο.Θα τα πουλήσω τα ρημάδια να πάρω κάνα αυτόματο της προκοπής ο κουλός μπας
    και δω άσπρη μέρα
    Έτσι...
    Και μην πιάσουμε το θέμα κομενακια... Όλα τα σκουτερ δικαβαλα με κομενακια και οι μοτοσυκλετιστΑΙ μπακουροι σαν περιπολο στον Έβρο..

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2015, 12:54
  2. Επιστροφή στο δρόμο (μηχανή η σκούτερ) ?
    από Zid στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2014, 09:38
  3. ΣΚΟΥΤΕΡ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΥΒΙΣΜΟΥ
    από p@n@giwths στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2011, 07:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF