Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 156

Θέμα: Μηχανή ή σκούτερ???

  1. #136
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Τώρα εμένα που μ'αρέσει αυτό το πράσινο είμαι ανώμαλος;;
    Με λίγη δουλειά και (αρκετή) φαντασία γίνεται Συνημμένο 403486
    ..του φτωχου
    Είσαι

  2. #137
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Πρότεινα στην γυναίκα να πάρουμε ένα τέτοιο,να βγάλουμε την καρότσα,να βάλουμε κάθισμα αυτοκινήτου πίσω να αράζει,μίνι τραπεζάκι,λαπτοπ,όλα τα comforts ,είσαι τρελός με είπε θα μας κοροιδεύουν.How demotivational που λένε και στο χωριό ..
    porca miseria.

  3. #138
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    =======================================
    Επρεπε να βαλω φατσουλα...για να σου δειξω οτι δεν με πειραξε...
    αλλωστε το οτι σου λεω οτι θα παρεις σκουτερ..πιστευα οτι αρκουσε...λαθος μου...επρεπε να την βαλω !!
    Α με το μπαρδον, δεν αντεληφθειν οτι ηταν χουμορ.
    Οταν δεν ξεραινομαστε (ωστε να εχουμε λιγο εικονα του τρόπου του πλησιον) νομίζω οτι δεν μπορούμε να περιμένουμε απο τους αλλους να μαντευουν.
    Βάλτε φατσούλες,για αυτο προορίζονται.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #139
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Α με το μπαρδον, δεν αντεληφθειν οτι ηταν χουμορ.
    Οταν δεν ξεραινομαστε (ωστε να εχουμε λιγο εικονα του τρόπου του πλησιον) νομίζω οτι δεν μπορούμε να περιμένουμε απο τους αλλους να μαντευουν.
    Βάλτε φατσούλες,για αυτο προορίζονται.
    E, ρε, Blitz που σου χρειάζεται εσένα.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #140
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2019
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitris 04 Προβολή μηνύματος
    Καλό μήνα σε όλους, θέλω μια γνώμη ήθελα να αγοράσω ενα σκούτερ 300 μεταχειρισμενό για την πόλη και για κοντινές αποδράσεις, και πιο πολυ βόλτα το καλοκαίρι,

    το δίλημμα μου προήλθε οτι με τα ίδια χρήματα παίρνω μια Kawasaki er 6- n απλα τώρα μήπως για την πόλη δεν αξίζει η μηχανή??? αλλα σκεφτόμαι οτι σε κοντινές αποδράσεις θα υπερεχει εναντι του σκούτερ.
    κάθε γνώμη δεκτή.
    O άνθρωπος έκανε μία ερώτηση και απ' ότι διάβασε σε όλο το υπόλοιπο θέμα δεν ξανασχολήθηκε..............

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stookerman Προβολή μηνύματος
    O άνθρωπος έκανε μία ερώτηση και απ' ότι διάβασε σε όλο το υπόλοιπο θέμα δεν ξανασχολήθηκε..............
    Να υποθέσω δεν είσαι ο ΓΝΩΣΤΟΣ Στούκερμαν...
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #142
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2019
    Μηνύματα
    11
    ;;;;;;;;ς

  8. #143
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stookerman Προβολή μηνύματος
    O άνθρωπος έκανε μία ερώτηση και απ' ότι διάβασε σε όλο το υπόλοιπο θέμα δεν ξανασχολήθηκε..............
    ναι, και;

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stookerman Προβολή μηνύματος
    ;;;;;;;;ς
    ΟΚ, δεν είσαι.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #145
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    ΟΚ, δεν είσαι.

  11. #146
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Έχετε 200 άλογα και σας γλεντάνε τα σκουτερακια στον δρόμο...
    με 200 άλογα πιο πολύ ανησυχείς μην εκτοξευθείς στην στρατόσφαιρα από κανένα απότομα άνοιγμα παρά για τον σκουτεράκια.
    The R is for Respect.

  12. #147
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2019
    Μηνύματα
    11
    Πληροφοριακα πήγα να δω απο κοντά το medley 150 (την τριτη θα το κάνω test drive).
    Ποιοτικά δεν τρελάθηκα (δεν πρεπει να υπάρχει ποιο αισχος διακόπτης stop idle)
    O χώρος στην πόδια μικρός σε αντίθεση του χώρου κάτω απο τη σέλα αλλά το πορτακι του πολύ πλαστικουρα.
    Τη τριτη θα δω και συμπεριφορα ...........γιατί κατα τ'αλλα με 3070 με πινακίδες και δωρεάν το μαμά συναγερμό δεν το λες και άσχημη λύση......(άμα θες +2 χρόνια εγγύηση βάλε και +120€)
    (Αλλά με Honda με βλέπω στο τέλος......)
    Τελευταία τροποποίηση από stookerman; 03/03/2019 στις 10:39.
    Καλά που έπεσα από αριστερά
    ......χθες άλλαξα εξατμιση

  13. #148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stookerman Προβολή μηνύματος
    Πληροφοριακα πήγα να δω απο κοντά το medley 150 (την τριτη θα το κάνω test drive).
    Ποιοτικά δεν τρελάθηκα (δεν πρεπει να υπάρχει ποιο αισχος διακόπτης stop idle)
    O χώρος στην πόδια μικρός σε αντίθεση του χώρου κάτω απο τη σέλα αλλά το πορτακι του πολύ πλαστικουρα.
    Τη τριτη θα δω και συμπεριφορα ...........γιατί κατα τ'αλλα με 3070 με πινακίδες και δωρεάν το μαμά συναγερμό δεν το λες και άσχημη λύση......(άμα θες +2 χρόνια εγγύηση βάλε και +120€)
    (Αλλά με Honda με βλέπω στο τέλος......)
    αξιζει το χιλιαρικο παραπανω το χοντα 150 αλλα να ξερεις ότι καινε λαδια όταν τα τερματιζεις, πρεπει να συμπληρωνεις που και που..το Yamaha nexter το ειδες;
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  14. #149
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2020
    Μηνύματα
    3
    Καλησπέρα παιδιά εν μέσω καραντίνας λόγω κορονοιού σχεδόν ένα χρόνο μετά την τελευταία παράθεση!
    Δεν θέλω να λάβω μέρος στην αντιπαράθεση για το τι είναι μοτοσυκλέτα και αν τα scooters ανήκουν στην κατηγορία αυτή.
    Η ουσία είναι πως όλα είναι δίτροχα και βολεύουν μέσα στην κίνηση λόγω έκπτωσης σημαντικού χρόνου σε μια μετακίνηση ειδικά στο κέντρο μιας πόλης με σύνηθες μποτιλιάρισμα.
    Το αν άλλα σου προσθέτουν κύρος, άλλα είναι έργα τέχνης και γκομενοπαγίδες", άλλα σε κρατάνε ζεστό και στεγνό και άλλα σου προκαλούν ρεύση και ρίγη συγκίνησης όταν τα καβαλάς και άλλα πολλά που μπορεί να σκαρφιστεί ο ποιητής, το αποτέλεσμα είναι ένα, ευχρηστία, ταχύτητα και γιατί όχι φυχοθεραπεία ή αν προτιμάτε ψυχαγωγία.
    Πάρτε ό,τι σας αρέσει στο μάτι, στο χέρι και στον καβάλο ή γιατί όχι και ό,τι αρέσει στο έτερο ήμισυ.
    ΟΜΩΣ όταν κάποιος ρωτάει αρχικά για το άν θα πάρει scooter ενώ με τα ίδια χρήματα μπορεί να πάρει μοτό στα ίδια κυβικά, σίγουρα ο άνθρωπος κοιτάει και το οικονομικό κομμάτι αλλιώς θα έπαιρνε ό,τι γούσταρε ή ένα απ' όλα για να τα καβαλάει με βάση την όρεξή του.
    Σκεφτείτε λοιπόν αυτό που θα σας ακολουθεί πάντα μετά την απόκτηση του οτιδήποτε, την συντήρηση.
    Τα χρήματα που θα δίνετε εφόρου ζωής της κτίσης του κάθε δίτροχου που θα καταβάλετε μια και μόνο φορά το ποσό της αξίας του.
    Πόσα όμως θα δίνετε σε μόνιμη βάση για να κινείται αξιοπρεπώς η "καλή σας" στον δρόμο;
    Τι θέλουν οι λεγόμενες μοτοσυκλέτες που δεν είναι scooters ή αλλιώς τι θέλει ό,τι έχει σασμάν και όχι φυγοκεντρικό;
    Λαδάκι, φίλτρα λαδιού και αέρα, μπουζάκι ή μπουζάκια και τακάκια φρένων.
    Τι θέλει ό,τι έχει φυγοκεντρικό;
    Όλα τα παραπάνω συν βαλβολίνες μετάδοσης, σιαγόνες φυγοκεντρικού, ράουλα φυγοκεντρικού και ιμάντα κίνησης.
    Όλα τα επιπλέον κοστίζουν ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό δεδομένου ότι τα διαστήματα συντήρησης ενός scooter είναι σχεδόν πάντα πιό πυκνά απ' ότι σε μία μοτοσυκλέτα αλλά είναι φυσικό αντίτιμο της ευκολίας που προσδίδουν.
    Γυρνάς μόνο τον δεξί καρπό και με τα χέρια φρενάρεις εμπρός και πίσω. Τα πόδια αραχτά και ξεκούραστα χωρίς λάσπες και νερά.
    Άρα λοιπόν πρέπει να μπουν στην ζυγαριά εκτός από το prestige και την κ@υλ@ και ο οικονομικός παράγοντας ούτως ώστε όχι μόνο να έχετε ό,τι σας αρέσει και σας διευκολύνει αλλά καί να μπορεί να κινείται και όχι να μένει παρκαρισμένο γιατί το service του είναι συχνό και είναι φωτιά και λαύρα.
    Αυτά από εμένα που έχω ένα Agility 16+ 200i abs και μου κάνει μια χαρά την δουλειά μου ΑΛΛΑ σκέφτομαι μιας και είμαι στα 50 και έχω αλλάξει τουλάχιστον 30 μοτοσυκλέτες και scooters άλλοτε από ανάγκη και άλλοτε από επιλογή, να κάνω την τελευταία μου επιλογή και να κλείσω με αυτήν και λόγω οικονομικού παράγοντα (δεν υπάρχει η πολυτέλεια αυτήν την εποχή να αλλάζεις μοτοσυκλέτες σαν πουκάμισα) αλλά και λόγω ηλικίας (50+ γαρ!), να είναι μια μοτοσυκλέτα της οποίας το όνομα θα αποκαλύψω αφού την αποκτήσω, για να χαίρεται το πνεύμα μου, το στέρνο μου και ο καβάλος μου διότι όπως λέει και ο σοφός λαός, "περί ορέξεως.....κολοκυθόπιτα!!!"

  15. #150
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Commander Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά εν μέσω καραντίνας λόγω κορονοιού σχεδόν ένα χρόνο μετά την τελευταία παράθεση!
    Δεν θέλω να λάβω μέρος στην αντιπαράθεση για το τι είναι μοτοσυκλέτα και αν τα scooters ανήκουν στην κατηγορία αυτή.
    Η ουσία είναι πως όλα είναι δίτροχα και βολεύουν μέσα στην κίνηση λόγω έκπτωσης σημαντικού χρόνου σε μια μετακίνηση ειδικά στο κέντρο μιας πόλης με σύνηθες μποτιλιάρισμα.
    Το αν άλλα σου προσθέτουν κύρος, άλλα είναι έργα τέχνης και γκομενοπαγίδες", άλλα σε κρατάνε ζεστό και στεγνό και άλλα σου προκαλούν ρεύση και ρίγη συγκίνησης όταν τα καβαλάς και άλλα πολλά που μπορεί να σκαρφιστεί ο ποιητής, το αποτέλεσμα είναι ένα, ευχρηστία, ταχύτητα και γιατί όχι φυχοθεραπεία ή αν προτιμάτε ψυχαγωγία.
    Πάρτε ό,τι σας αρέσει στο μάτι, στο χέρι και στον καβάλο ή γιατί όχι και ό,τι αρέσει στο έτερο ήμισυ.
    ΟΜΩΣ όταν κάποιος ρωτάει αρχικά για το άν θα πάρει scooter ενώ με τα ίδια χρήματα μπορεί να πάρει μοτό στα ίδια κυβικά, σίγουρα ο άνθρωπος κοιτάει και το οικονομικό κομμάτι αλλιώς θα έπαιρνε ό,τι γούσταρε ή ένα απ' όλα για να τα καβαλάει με βάση την όρεξή του.
    Σκεφτείτε λοιπόν αυτό που θα σας ακολουθεί πάντα μετά την απόκτηση του οτιδήποτε, την συντήρηση.
    Τα χρήματα που θα δίνετε εφόρου ζωής της κτίσης του κάθε δίτροχου που θα καταβάλετε μια και μόνο φορά το ποσό της αξίας του.
    Πόσα όμως θα δίνετε σε μόνιμη βάση για να κινείται αξιοπρεπώς η "καλή σας" στον δρόμο;
    Τι θέλουν οι λεγόμενες μοτοσυκλέτες που δεν είναι scooters ή αλλιώς τι θέλει ό,τι έχει σασμάν και όχι φυγοκεντρικό;
    Λαδάκι, φίλτρα λαδιού και αέρα, μπουζάκι ή μπουζάκια και τακάκια φρένων.
    Τι θέλει ό,τι έχει φυγοκεντρικό;
    Όλα τα παραπάνω συν βαλβολίνες μετάδοσης, σιαγόνες φυγοκεντρικού, ράουλα φυγοκεντρικού και ιμάντα κίνησης.
    Όλα τα επιπλέον κοστίζουν ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό δεδομένου ότι τα διαστήματα συντήρησης ενός scooter είναι σχεδόν πάντα πιό πυκνά απ' ότι σε μία μοτοσυκλέτα αλλά είναι φυσικό αντίτιμο της ευκολίας που προσδίδουν.
    Γυρνάς μόνο τον δεξί καρπό και με τα χέρια φρενάρεις εμπρός και πίσω. Τα πόδια αραχτά και ξεκούραστα χωρίς λάσπες και νερά.
    Άρα λοιπόν πρέπει να μπουν στην ζυγαριά εκτός από το prestige και την κ@υλ@ και ο οικονομικός παράγοντας ούτως ώστε όχι μόνο να έχετε ό,τι σας αρέσει και σας διευκολύνει αλλά καί να μπορεί να κινείται και όχι να μένει παρκαρισμένο γιατί το service του είναι συχνό και είναι φωτιά και λαύρα.
    Αυτά από εμένα που έχω ένα Agility 16+ 200i abs και μου κάνει μια χαρά την δουλειά μου ΑΛΛΑ σκέφτομαι μιας και είμαι στα 50 και έχω αλλάξει τουλάχιστον 30 μοτοσυκλέτες και scooters άλλοτε από ανάγκη και άλλοτε από επιλογή, να κάνω την τελευταία μου επιλογή και να κλείσω με αυτήν και λόγω οικονομικού παράγοντα (δεν υπάρχει η πολυτέλεια αυτήν την εποχή να αλλάζεις μοτοσυκλέτες σαν πουκάμισα) αλλά και λόγω ηλικίας (50+ γαρ!), να είναι μια μοτοσυκλέτα της οποίας το όνομα θα αποκαλύψω αφού την αποκτήσω, για να χαίρεται το πνεύμα μου, το στέρνο μου και ο καβάλος μου διότι όπως λέει και ο σοφός λαός, "περί ορέξεως.....κολοκυθόπιτα!!!"

    φιλε καλως ηρθες,αλλα αν θες να τα παμε καλα μην μου κλεβεις τις ατακες
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2015, 13:54
  2. Επιστροφή στο δρόμο (μηχανή η σκούτερ) ?
    από Zid στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2014, 10:38
  3. ΣΚΟΥΤΕΡ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΥΒΙΣΜΟΥ
    από p@n@giwths στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2011, 08:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF