Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: Βόλτα στη βορειοανατολική Αττική - Χαλκίδα

  1. #16
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Ps
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	received_527551501068168.jpg 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	403438

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	received_311951079665137.jpg 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	73,7 KB 
ID:	403439


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	received_344355769747943.jpg 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	103,8 KB 
ID:	403440
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Ps
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	received_527551501068168.jpg 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	403438

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	received_311951079665137.jpg 
Προβολές:	132 
Μέγεθος:	73,7 KB 
ID:	403439


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	received_344355769747943.jpg 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	103,8 KB 
ID:	403440
    Κούκλα ρε το ντειτονα

  3. #18
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τι να το κάνω το μηχανάκι σε βόλτα με τον νεοσσό;
    Όπως μπορείς να δεις στις φωτογραφίες, ήμανε συνεχώς στην ουρά του Hayabusa.


    Και λίγα λόγια για το οδοιπορικό: Όλα ξεκίνησαν χθες που καβάλησα τη μηχανή. Λίγο ο καιρός τις τελευταίες εβδομάδες, λίγο κάποιες υποχρεώσεις και ένιωθα ότι δεν τη χορταίνω, ήθελα κάτι περισσότερο. Δε μου έφθαναν οι λίγες καθημερινές και το πηγαινέλισμα στη δουλειά, ήθελα περισσότερο χρόνο μαζί της.

    Πάω λοιπόν για ποδήλατο χθες το βράδυ, αλλά σκέφτομαι συνέχεια το μοτοσακό. Μου έλειπε ήδη, με βαριά καρδιά το άφησα το απόγευμα. Οπότε έπρεπε επειγόντως να σχεδιάσω κάτι. Πιάνω ένα φίλο ποδηλάτη με Triumph Street Triple R:
    - Αύριο Εύβοια;
    - Έχω μία υποχρέωση με τη γυναίκα, αλλά θα προσπαθήσω να γλιτώσω τη μπαντόφλα και να έρθω.

    Το πρωί μου λέει, ότι έπεσε τσόκαρο, οπότε δεν. Εκεί σκάει μήνυμα από το Θοδωρή: "Έλα Λουτράκι, θα είναι μαζί και ένας φίλος σχετικά αργός."
    Με το που ακούω το αργός, σκέφτομαι: "Εδώ είμαστε!"


    Φθάνω στο γνωστό περίπτερο του Σκαραμαγκά. Η γνωστή ροζ κόκκινη Daytona 675, παρέα με τον "αργό" με τη ...Hayabusa. Χωρίς pin-ακίδα ο ένας, με σηκωμένη ο άλλος. Σκέφτομαι ότι κάποιος μου κάνει πλάκα. Πρωταπριλιά δεν είναι, άρα τη στρουμφίσαμε.

    Μου περνάει από το μυαλό να κάνω το Γκινέζο και να κάνω αναστροφή για βόρειο Εύβοια. Αλλά με καταλαβαίνει ο Θοδωρής: "Καλημέρα. Δεν είναι αυτό που νομίζεις, έχει φρέσκα λάστιχα ο Χαγιαμπούσας, οπότε τα στρώνει και δεν τρέχει."
    Κάνω τις πράξεις: Ας πούμε ότι πάει με τα μισά από τα 330 km/h της τελικής του, ήτοι 165 km/h, θα έχει ενδιαφέρον. Ψάχνω την ταυτότητα, τη δαγκώνω και ξεκινάμε. Έτσι κι αλλιώς το μηχανάκι μου έχει ABS, το έχω ζεστάνει πάνω από 20 λεπτά μέχρι να φθάσω στο Σκαραμαγκά, οπότε είναι έτοιμο.

    Η διαδρομή ήταν του τύπου "Τρέχεις, τρέχω, κυνηγώ, αν σε πιάσω σε γ@μ0, καμπανάκι και μ@λ@κ13ς δεν έχει." Μπροστά ο Χαγιαμπούσας να κάνει ζιγκ-ζαγκ για να φθείρει ομοιόμορφα τα λάστιχα, ακολουθώ από πίσω με την ταυτότητα στο στόμα και εκεί παν'-κατ' ο Θοδωρής. Τι εννοώ: Άκουγα από πίσω μου ένα F16 να έρχεται, στο καπάκι περνούσε με τα όσα ένα Daytona και μετά από 50 χιλιόμετρα σταματούσε για βενζίνη. Το περνούσαμε εμείς μέχρι να πληρώσει, μας ξαναπερνούσε και έκανε και τη διαδρομή ανάποδα, γιατί ...βαριόταν.

    Ο καιρός τέλειος, οπότε αποφασίζουμε ότι το Λουτράκι παραείναι κοντά και αλλάζουμε τον προορισμό για να πάμε Παλαιά Επίδαυρο. Κάτι είπε ο Blitzer για Stork και ήταν προφητικό. Φοβερή καφετιέρα, τέλει μέρα, ωραία παρέα και μαθήματα οδήγησης από το Θοδωρή.

    286 χιλιόμετρα με ένα μόνο γέμισμα στο ντεπόζιτο και δεν έφθασε καν στη ρεζέρβα. Φοβερή διαδρομή, ιδανικός καιρός. Ευχαριστώ για την παρέα!
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 02/02/2019 στις 17:24.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #19
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Όπως μπορείς να δεις στις φωτογραφίες, ήμανε συνεχώς στην ουρά του Hayabusa.
    Γι'αυτό δεν αμφιβάλλω καθόλου, χωρίς ίχνος ειρωνείας.

    Σας πειράζω, φυσικά. Μπράβο σας.

  5. #20
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γι'αυτό δεν αμφιβάλλω καθόλου, χωρίς ίχνος ειρωνείας.

    Σας πειράζω, φυσικά. Μπράβο σας.
    Φτου σου δεν ντρέπεσαι..
    Throttle that mysterious friend of ours

  6. #21
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Πάντα τέτοια μάγκες!!
    porca miseria.

  7. #22
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Όπως μπορείς να δεις στις φωτογραφίες, ήμανε συνεχώς στην ουρά του Hayabusa.


    Και λίγα λόγια για το οδοιπορικό: Όλα ξεκίνησαν χθες που καβάλησα τη μηχανή. Λίγο ο καιρός τις τελευταίες εβδομάδες, λίγο κάποιες υποχρεώσεις και ένιωθα ότι δεν τη χορταίνω, ήθελα κάτι περισσότερο. Δε μου έφθαναν οι λίγες καθημερινές και το πηγαινέλισμα στη δουλειά, ήθελα περισσότερο χρόνο μαζί της.

    Πάω λοιπόν για ποδήλατο χθες το βράδυ, αλλά σκέφτομαι συνέχεια το μοτοσακό. Μου έλειπε ήδη, με βαριά καρδιά το άφησα το απόγευμα. Οπότε έπρεπε επειγόντως να σχεδιάσω κάτι. Πιάνω ένα φίλο ποδηλάτη με Triumph Street Triple R:
    - Αύριο Εύβοια;
    - Έχω μία υποχρέωση με τη γυναίκα, αλλά θα προσπαθήσω να γλιτώσω τη μπαντόφλα και να έρθω.

    Το πρωί μου λέει, ότι έπεσε τσόκαρο, οπότε δεν. Εκεί σκάει μήνυμα από το Θοδωρή: "Έλα Λουτράκι, θα είναι μαζί και ένας φίλος σχετικά αργός."
    Με το που ακούω το αργός, σκέφτομαι: "Εδώ είμαστε!"


    Φθάνω στο γνωστό περίπτερο του Σκαραμαγκά. Η γνωστή ροζ κόκκινη Daytona 675, παρέα με τον "αργό" με τη ...Hayabusa. Χωρίς pin-ακίδα ο ένας, με σηκωμένη ο άλλος. Σκέφτομαι ότι κάποιος μου κάνει πλάκα. Πρωταπριλιά δεν είναι, άρα τη στρουμφίσαμε.

    Μου περνάει από το μυαλό να κάνω το Γκινέζο και να κάνω αναστροφή για βόρειο Εύβοια. Αλλά με καταλαβαίνει ο Θοδωρής: "Καλημέρα. Δεν είναι αυτό που νομίζεις, έχει φρέσκα λάστιχα ο Χαγιαμπούσας, οπότε τα στρώνει και δεν τρέχει."
    Κάνω τις πράξεις: Ας πούμε ότι πάει με τα μισά από τα 330 km/h της τελικής του, ήτοι 165 km/h, θα έχει ενδιαφέρον. Ψάχνω την ταυτότητα, τη δαγκώνω και ξεκινάμε. Έτσι κι αλλιώς το μηχανάκι μου έχει ABS, το έχω ζεστάνει πάνω από 20 λεπτά μέχρι να φθάσω στο Σκαραμαγκά, οπότε είναι έτοιμο.

    Η διαδρομή ήταν του τύπου "Τρέχεις, τρέχω, κυνηγώ, αν σε πιάσω σε γ@μ0, καμπανάκι και μ@λ@κ13ς δεν έχει." Μπροστά ο Χαγιαμπούσας να κάνει ζιγκ-ζαγκ για να φθείρει ομοιόμορφα τα λάστιχα, ακολουθώ από πίσω με την ταυτότητα στο στόμα και εκεί παν'-κατ' ο Θοδωρής. Τι εννοώ: Άκουγα από πίσω μου ένα F16 να έρχεται, στο καπάκι περνούσε με τα όσα ένα Daytona και μετά από 50 χιλιόμετρα σταματούσε για βενζίνη. Το περνούσαμε εμείς μέχρι να πληρώσει, μας ξαναπερνούσε και έκανε και τη διαδρομή ανάποδα, γιατί ...βαριόταν.

    Ο καιρός τέλειος, οπότε αποφασίζουμε ότι το Λουτράκι παραείναι κοντά και αλλάζουμε τον προορισμό για να πάμε Παλαιά Επίδαυρο. Κάτι είπε ο Blitzer για Stork και ήταν προφητικό. Φοβερή καφετιέρα, τέλει μέρα, ωραία παρέα και μαθήματα οδήγησης από το Θοδωρή.

    286 χιλιόμετρα με ένα μόνο γέμισμα στο ντεπόζιτο και δεν έφθασε καν στη ρεζέρβα. Φοβερή διαδρομή, ιδανικός καιρός. Ευχαριστώ για την παρέα!
    Υπερβολές...Άκου f16...675 απλό και ταπεινό..το νου στις συμβουλές του Θόδωρα...εχει μια τάση να βιάζεται να φάει παγωτό και δεν βλέπει μπροστά του...

    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #23
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fIMG-067070057e802c0fa26e6f00d3b02331-V.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	79,7 KB 
ID:	403441


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fIMG_20190202_135729.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	48,4 KB 
ID:	403442
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #24
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Edit 1: τον τεος τον έχουνε κάνει τάμα να μην κάνει άλλη διαδρομή εξόν απο Λουτράκι και Σούνιο
    edit 2: νεοσσέ, για το μέλλον, πιο έγκαιρη αναγγελία θα βοηθήσει τις συμμετοχές.δεν εχει την αμεσότητα του τσατ το φόρουμ.
    Ωραία μέρα για βολτα!
    1. Κι όμως τον καταφέραμε να πάει Επίδαυρο.
    2. Πράγματι, όσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα. Όμως η απόφαση ήταν μία μέρα πριν και τελικά το forum βοήθησε να συναντηθούμε έστω και λίγοι. Σίγουρα θα ήταν καλύτερα αν το είχαμε πει από την αρχή της εβδομάδας. Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι να πάω και αύριο καμιά βόλτα, αλλά θα πρέπει να δω πρώτα τι ώρα θα επιστρέψω απόψε...
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Βόλτα στη Σιθωνία, Κυριακή 6/11, 11:00
    από Barchman στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2005, 07:40
  2. Βόλτα στη Ναύπακτο με καιρό Θούπερ επιτέλους!!!
    από stako στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2005, 22:53
  3. Βόλτα στη Πάργα...
    από parji στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2004, 08:41
  4. Βόλτα στη Λευκάδα, τη Κυριακή 21/3
    από parji στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 17:29
  5. Πάμε μια βόλτα στη........στη........
    από Capo_Di_Capi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 00:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF