Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 104

Θέμα: Μεταχειρισμένο enduro μεταβίβαση και έκδοση πινακίδας

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Τα 125 θέλουν οδήγηση με φόρα, ειδικά στα δύσκολα αν χάσεις τη ροή δεν θα σε ανεβάσει...

    Αν όμως μάθεις να πηγαίνεις ενα 125 καλά στα μονοπςτια, θα γίνεις οδηγάρα. Αν 125 μόνο ΚΤΜ, λογω ροπάτου εντουράδικου μοτέρ.



    Σημαντικό, ενα 250 το κρατάς όσο γουστςρεις, το 125 θα το βαρεθείς κάποια στιγμή. Επίσης τα 125 ζητάνε πιο συχνά πιστονάκι. Αν πάρεις εντούρο 2τ 250 και ΟΧΙ μοτοκρος δεν νομίζω να εχεις θεμα. Να χει και το γκαζάκι του να γουστάρεις οταν το συνηθήσεις. Προσοχή στην χρονολογία υπάρχουν 250 αγρίμια και αρνάκια.
    Ναι για 125 μόνο γΚανΤέΜ κοιτάω.

    Βρε ας βρω εγώ 250άρι και θα ρωτήσω αν πρόκειται για αρνί, κατσίκι ή μουλάρι...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    786
    Το λοιπόν το ΣΚ είδα 2 WR (της τάξης των 1000€).
    Μιλάμε για μεγάλη ήττα.
    Το ένα τελείως χρέπι και χαρτιά ότι να ναι...δεν θα το έπαιρνα και να μου το χάριζε.
    Το άλλο κάποιου πιτσιρικά κάγκουρα (χαρτιά κανονικά), σπασμένα πλαστικά, καρμπιρατέρ πάρα πολύ βρώμικο, αλυσίδες γρανάζια αφημένα στην τύχη τους και δεν κρατούσε ρελαντί με τίποτα.
    Θα μπορούσε και να έρθει με χώσιμο κάποιον φράγκων και προσωπική δουλειά, αλλά μετά δεν συνέφερε οικονομικά όπως το είδα με ένα πρόχειρο υπολογισμό.
    Βέβαια όταν το έβγαλε στο δρόμο για να το δω το μηχανάκι φαίνονταν να "τραβάει" κανονικά.
    Επίσης μου φάνηκε αρκετά ψηλό όταν ανέβηκα και ψιλό-κώλωσα να το πάρω και αφού είχα αρχίσει ήδη να το αποκλείω σαν αγορά.
    Τεσπα δεν ξέρω... ίδωμεν

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Δε ξέρω αν το είχε πειράξει σε αναρτήσεις (ψιλοαπιθανο) αλλά υποτίθεται ότι wr είναι
    Recreational Enduro όπως το έλεγε η γιαμαχα τότε, δηλαδή πατάει χώμα, κάνει, δείχνει, αλλά μη περιμένεις κάτι παραπάνω από βόλτα (που δεν είναι καθόλου κακό). Γενικά υποτίθεται ότι "χαμηλό" κι εύκολο για Enduro μηχανάκι..

    Από κει κ πέρα πλαστικά κλπ μη σε αγχωνουν ιδιαίτερα. Καλό θα ήταν να υπάρχουν όλα να μην λείπουν κομμάτια. Ταλαιπωρημένα θα είναι όπως κ να έχει. Με λίγη δουλίτσα κ ένα σετ αυτοκόλλητα θα γίνουν όμορφα. Το θέμα είναι να υπάρχει ο εξοπλισμός (και να δουλεύει)
    Όργανα, διακόπτες, βίδες, φίλτρα, σωληνάκια. Αυτα είχανε αντλία λαδιού... Οι γνώμες διηστανται.. άλλοι της έχουν τυφλή εμπιστοσύνη (μέχρι να κολλήσει το μοτέρ) άλλοι την καταργούν κ βάζουν λάδι στο ρεζερβουάρ. Καπνίζει παραπάνω, αλλά στο βουνό δεν είναι τόσο θέμα.
    Το καλό με τα wr είναι ότι θα βρεις εύκολα ανταλλακτικά κ αρκετοί μάστορες έχουν το know how να σε βοηθήσουν στα δύσκολα

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Δε ξέρω αν το είχε πειράξει σε αναρτήσεις (ψιλοαπιθανο) αλλά υποτίθεται ότι wr είναι
    Recreational Enduro όπως το έλεγε η γιαμαχα τότε, δηλαδή πατάει χώμα, κάνει, δείχνει, αλλά μη περιμένεις κάτι παραπάνω από βόλτα (που δεν είναι καθόλου κακό). Γενικά υποτίθεται ότι "χαμηλό" κι εύκολο για Enduro μηχανάκι..

    Από κει κ πέρα πλαστικά κλπ μη σε αγχωνουν ιδιαίτερα. Καλό θα ήταν να υπάρχουν όλα να μην λείπουν κομμάτια. Ταλαιπωρημένα θα είναι όπως κ να έχει. Με λίγη δουλίτσα κ ένα σετ αυτοκόλλητα θα γίνουν όμορφα. Το θέμα είναι να υπάρχει ο εξοπλισμός (και να δουλεύει)
    Όργανα, διακόπτες, βίδες, φίλτρα, σωληνάκια. Αυτα είχανε αντλία λαδιού... Οι γνώμες διηστανται.. άλλοι της έχουν τυφλή εμπιστοσύνη (μέχρι να κολλήσει το μοτέρ) άλλοι την καταργούν κ βάζουν λάδι στο ρεζερβουάρ. Καπνίζει παραπάνω, αλλά στο βουνό δεν είναι τόσο θέμα.
    Το καλό με τα wr είναι ότι θα βρεις εύκολα ανταλλακτικά κ αρκετοί μάστορες έχουν το know how να σε βοηθήσουν στα δύσκολα
    Κοίτα επειδή και οι δύο τα είχαν τα κιλά τους, ο ένας μου είπε ότι είχε αλλάξει την ανάρτηση, ο άλλος δεν ξέρω.
    Εμένα στο ίδιο ύψος μου φάνηκαν και τα δύο.
    Δεν ξέρω πόσο μπορείς να εμπιστευτείς τα specs των εταιριών αλλά βάση manual το ύψος σέλας του WR είναι 99cm! Δεν το λες και χαμηλό.
    Αντίστοιχα στο DT200R είναι 88.5cm σχεδόν 10cm πιο χαμηλό.
    Κάτι ΚΤΜ από την άλλη βλέπω σαν ύψος σέλας τα 92.5cm

    Καταλαβαίνω ότι το WR δεν είναι σε καμία περίπτωση μηχανάκι επιδόσεων απλά ίσως να είναι καλό σχολείο για ένα παντελώς άσχετο με το χώμα και με τα δίχρονα, που δεν έχει και πολλά φράγκα να διαθέσει.

    Και τα δύο που είδα είχαν καταργήσει την αντλία και ο ένας δεν είχε ούτε καν το παγούρι. Αυτό δεν με πολύ-χαλάει.

    Εκείνο που με απασχολεί είναι αν αξίζει τον κόπο να δώσω ένα χιλιάρικο για μοτο 20+ χρόνων, ειδικά όταν βλέπω ότι ο ιδιοκτήτης δεν το φρόντιζε, βέβαια τι να βγάλει σαν ζημιά ένα τέτοιο παλιό σκυλί διχρονάκι.

  5. #35
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Λοιπον κοιταξε να δεις.... Με εαν 1000ρικο ( αντε εναμιση ) που ψαχνεις να βρεις μηχανακι ειναι η ....

    Για πεταμα.....

    Η υποπτο.....

    Τωρα απο εκει και περα για μηχανακια 20αετιας που μεχρι και ιδια μοντελα μπουλντοζες εχουν πεταχτει ηδη.....

    Δεν νομιζω να κανεις και πολλα........

    Το σωστο μπατζετ που πρεπει να διαθετεις για μηχανακι ... Σε καμμια περιπτωση δεν μπορει να πεσει κατω απο τα 2200 τουλαχιστον....

    Απο εκει και κατω τσαμπα τον χρονο σου χανεις....!!!

    Φιλικα...!!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Λοιπον κοιταξε να δεις.... Με εαν 1000ρικο ( αντε εναμιση ) που ψαχνεις να βρεις μηχανακι ειναι η ....

    Για πεταμα.....

    Η υποπτο.....

    Τωρα απο εκει και περα για μηχανακια 20αετιας που μεχρι και ιδια μοντελα μπουλντοζες εχουν πεταχτει ηδη.....

    Δεν νομιζω να κανεις και πολλα........

    Το σωστο μπατζετ που πρεπει να διαθετεις για μηχανακι ... Σε καμμια περιπτωση δεν μπορει να πεσει κατω απο τα 2200 τουλαχιστον....

    Απο εκει και κατω τσαμπα τον χρονο σου χανεις....!!!

    Φιλικα...!!
    Καταλαβαίνω πως το λες, αλλά κανονικά δεν θα έπρεπε να ψάχνω αγγελίες για μηχανάκι αλλά αγγελίες για εργασία με μεγαλύτερες αποδοχές...

    Δυστυχώς φίλε τα 2500€ αντιστοιχούν σε κάτι παραπάνω από το 1/4 του ετήσιου εισοδήματος μου οπότε κάτι τέτοιο αποκλείεται.
    Και επειδή δεν είμαι τύπος που για να αγοράσει μηχανάκι, θα πιστολιάσει φίλους και συγγενείς ή θα στηθεί στην ουρά για τα συσσίτια των παπάδων ή όποιων άλλων, το βλέπω χλωμόοοοοο.
    Για μένα η αγορά δεν πρέπει να ξεπερνά το 20% του ετήσιου εισοδήματος, ιδανικά το 15%. (Και πάλι εξαρτάται από την εργασιακή και οικογενειακή κατάσταση του καθενός).

    Anyways, ευχαριστώ για τη βοήθεια, νομίζω πως το θέμα βγήκε αρκετά off-topic σε σχέση με το αρχικό ερώτημα μου, και όπως θα έλεγε και κάποιος εδώ μέσα...
    Nuff Said

    Ίσως ανοίξω νέο θέμα κάποια στιγμή με τίτλο "Ποιο enduro-χρέπι να πάρω με ενάμιση χιλιάρικο"

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.310
    Θα πρεπει να πας σε κάτι πολύ παλιό και θέλει πολύ μεγάλη προσοχή για να μη την πατήσεις . Μη βιαστείς σε καμμία περίπτωση.

    Αν κάνεις υπομονή μερικούς μήνες, ώστε να μαζέψεις ενα μεγαλύτερο ποσό;

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Θα πρεπει να πας σε κάτι πολύ παλιό και θέλει πολύ μεγάλη προσοχή για να μη την πατήσεις . Μη βιαστείς σε καμμία περίπτωση.

    Αν κάνεις υπομονή μερικούς μήνες, ώστε να μαζέψεις ενα μεγαλύτερο ποσό;
    Ότι δεν βιάζομαι... δεν βιάζομαι!
    Έχει ένα 6μηνο-8μηνο που χαζεύω... αλλά όσο περνάει ο καιρός δεν νομίζω να βρω κάτι αξιόλογο από αγγελία.
    Τα καλά φεύγουν χέρι με χέρι, όπως και στα διαμερίσματα κλπ.
    Πρέπει να είσαι πολύ τυχερός για να σου κάτσει κελεπούρι...και πίστεψε με δεν είμαι από απ' αυτούς.


    Άντε να μαζέψω max 2000€, παραπάνω θα πρέπει να αρχίσει να βρέχει δουλειές... αλλά τότε δεν θα έχω χρόνο για βόλτες.
    Τέσπα είναι και τόση αβέβαιη η δουλειά μου που δεν με παίρνει για ρίσκα μεγάλα.
    Καραούλι λοιπόν, μπας και βγει καμιά ΕΥΚΑΙΡΙΑ!!!

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Τα καλά φεύγουν χέρι με χέρι
    That's fucking true... Κ το θέμα είναι αν δεν είσαι μέσα στο χώρο δε μπορείς να μάθεις τις ευκαιρίες... Αλλά πώς μπαίνεις στο χώρο, χωρίς μηχανάκι, χωρίς να βγεις δύο βόλτες, χωρίς να γνωριστείς κλπ...????
    Anyway υπομονή, προσπάθησε να αυξήσεις το μπάτζετ σου κ κρατά τα μάτια κ τ αυτιά σου ανοιχτά

  10. #40
    Περιμένεις μαζεύεις λεφτά.. και ψάχνεις... .

    Μη βιαστείς γιατι enduro δε θα κανεις και τα λεφτα σου θα πετάξεις . 2.200 2.500 χιλιαρικα βρισκεις σιγουρα ενα καλο μηχανακι διχρονο που θα κανεις τη δουλεια σου.

    αυτα

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.310
    Υπάρχει και η λύση του χωματερού ον/ΟΦ, πχ XR250, TTR 250, KLX250 το παλιό αλλά και το καινούργιο, CRF L 250, DRZ 400 και σε δίχρονα ότι βρεις καλό, μιας και δεν υπάρχουν νέα τέτοια μοβτέλα, DT200WR, KDX200

    Μπορείς να κάνεις τα πάντα με αυτά, μονοπάτι, χωματάδες, χωμάτινα ταξίδια, χρήση στη πόλη, ταξιδάκια κτλ με πολύ μικρό κόστος χρήσης σε σχέση με ενα καθαρόαιμο. Μόνο αν εχεις απαιτήσεις για αποκλειστική χρήση απαιτητικού εντούρο, πάρε καθαρόαιμο εντούρο.

    Αν δεν εχεις αλλη μηχανή σκέψου και αυτή τη λύση. Με 2000 θα βρεις καλό XR250 για παράδειγμα.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoonpost Προβολή μηνύματος
    That's fucking true... Κ το θέμα είναι αν δεν είσαι μέσα στο χώρο δε μπορείς να μάθεις τις ευκαιρίες... Αλλά πώς μπαίνεις στο χώρο, χωρίς μηχανάκι, χωρίς να βγεις δύο βόλτες, χωρίς να γνωριστείς κλπ...????
    Catch 22

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει και η λύση του χωματερού ον/ΟΦ, πχ XR250, TTR 250, KLX250 το παλιό αλλά και το καινούργιο, CRF L 250, DRZ 400 και σε δίχρονα ότι βρεις καλό, μιας και δεν υπάρχουν νέα τέτοια μοβτέλα, DT200WR, KDX200
    Θα προτιμούσα να μην μπλέξω με τετράχρονα. Μου φαίνονται πολύ μπελάς στα service τους ειδικά αν πρέπει να γίνονται σχετικά συχνά.
    Αλλά πάλι καταλήγουμε εκεί που αρχίσαμε σε μηχανάκι 20 ετών που κάποιοι λένε ότι είναι ένα βήμα πριν την ανακύκλωση.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Μπορείς να κάνεις τα πάντα με αυτά, μονοπάτι, χωματάδες, χωμάτινα ταξίδια, χρήση στη πόλη, ταξιδάκια κτλ με πολύ μικρό κόστος χρήσης σε σχέση με ενα καθαρόαιμο. Μόνο αν εχεις απαιτήσεις για αποκλειστική χρήση απαιτητικού εντούρο, πάρε καθαρόαιμο εντούρο.
    Όχι δεν υπάρχει ανάγκη για καθαρόαιμο αυτή τη στιγμή τουλάχιστον!
    Είμαι τελείως άσχετος, παρέα δεν έχω, μπορεί στις 10 φορές να ξενερώσω και να πω άστο δεν είναι για μένα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Αν δεν εχεις αλλη μηχανή σκέψου και αυτή τη λύση. Με 2000 θα βρεις καλό XR250 για παράδειγμα.
    'Εχω και προς το παρόν θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ με αυτήν.

    Παίδες ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    χωμάτινα ταξίδια, χρήση στη πόλη, ταξιδάκια κτλ με πολύ μικρό κόστος χρήσης
    Δίχρονο 200άρι και ταξίδια είναι οξύμωρο. Όχι τόσο απο θέμα αντοχής του μοτέρ κλπ, αν το πας σαν άνθρωπος (60-70) μια χαρά πάει και αξιόπιστα, ούτε απο θέμα κούρασης (εντελώς υποκειμενικό το πόσο αντέχει καθένας). Οι καταναλώσεις των διχρόνων είναι απο άλλες εποχές όμως. Τα 5-6 λίτρα ανα 100χλμ είναι μια πολύ νορμαλ κατανάλωση γι αυτά τα μοτεράκια (τα οποία σημειωτέον βγάζουν κοντά 35-40 άλογα), αλλά αν αναλογιστεί κανείς τις καταναλώσεις των σύγχρονων 4χρονων μοτοσυκλετών, τα 5-6 λίτρα στα 100, παίζει στα 1000άρια...
    Επίσης στο κόστος της βόλτας, πέραν της βενζίνης , συνυπολογίζεις και το κόστος του διχρονολαδου. Ενα καλό συνθετικό (το οποίο συστήνεται ανεπιφύλακτα κι ας έχεις μηχανάκι 25 ετών)κοστίζει περί τα 20€ το λίτρο και στην κλασσική αναλογία 2% premix , στα 10 λίτρα γέμισμα βενζίνης χρειάζεται 4€ λάδι (200ml στα 10lit)

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Δίχρονο 200άρι και ταξίδια είναι οξύμωρο. Όχι τόσο απο θέμα αντοχής του μοτέρ κλπ, αν το πας σαν άνθρωπος (60-70) μια χαρά πάει και αξιόπιστα, ούτε απο θέμα κούρασης (εντελώς υποκειμενικό το πόσο αντέχει καθένας). Οι καταναλώσεις των διχρόνων είναι απο άλλες εποχές όμως. Τα 5-6 λίτρα ανα 100χλμ είναι μια πολύ νορμαλ κατανάλωση γι αυτά τα μοτεράκια (τα οποία σημειωτέον βγάζουν κοντά 35-40 άλογα), αλλά αν αναλογιστεί κανείς τις καταναλώσεις των σύγχρονων 4χρονων μοτοσυκλετών, τα 5-6 λίτρα στα 100, παίζει στα 1000άρια...
    Επίσης στο κόστος της βόλτας, πέραν της βενζίνης , συνυπολογίζεις και το κόστος του διχρονολαδου. Ενα καλό συνθετικό (το οποίο συστήνεται ανεπιφύλακτα κι ας έχεις μηχανάκι 25 ετών)κοστίζει περί τα 20€ το λίτρο και στην κλασσική αναλογία 2% premix , στα 10 λίτρα γέμισμα βενζίνης χρειάζεται 4€ λάδι (200ml στα 10lit)
    Μπορούν να πάνε ταξιδάκια μισ χαρά, όχι τα καθατόαιμα αλλά τα πολιτικά του τότε. Απλά το έγραψα ενδεικτικά, πως για παράδειγμσ αν δεν εχει αλλη μηχανή, θα φορτώνει το DTάκι το καλοκαίρι και θα κάνει το γυρο της Κρήτης με το κορίτσι του (αρκεί να αντέχει τη διχρονίλα). Θα εχει και αυτη υην επιλογή με συμβιβαπύς εννοείται.

    Ομως χαλάμε το θεμα γιατί ο ανθρωπος εχει μηχανή οπότε συνεχίζουμε την κουβέντα για εντούρπ μηχανάκι.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    786
    Αν και το θέμα ξεκίνησε για το τι γίνεται με τα χαρτιά και τα διαδικαστικά των εντούρο μηχανών, ξέφυγε λίγο, αλλά ΟΚ, ζωντανή συζήτηση είναι, εγώ το άνοιξα, ας πάει όπου είναι να πάει...

    Ας το πάμε λοιπόν από την αρχή. Εξηγώ τη θέση μου και το σκεπτικό μου.

    Το budget έχει ταβάνι 2000€ μαζί με τον εξοπλισμό. (Και πάλι τρώω μεγάλη μπουκιά για τα δόντια μου).

    Σκοπός σε πρώτη φάση είναι να δοκιμάσω. Δεν με ενδιαφέρει να πάρω το καλύτερο, το πιο σύγχρονο, το πιο δυνατό...γιατί δεν θα καταλάβω τις διαφορές και πιθανότατα να μην μου χρειάζεται.

    Είμαι κουλάδι, το ξαναλέω! Θα είμαι για μεγάλο διάστημα ο βασιλιάς της τούμπας, της σβάρνας, της κατρακύλας.

    Μηχανικά πολλά δεν ξέρω, αλλά είμαι διατεθειμένος και να μάθω (και μαθαίνω σχετικά γρήγορα) και να λερώσω τα νύχια μου δεν με πειράζει.

    Παρέα δεν υπάρχει, αλλά δεν πρόκειται να βρεθεί στην καφετέρια, αν θα βρεθεί θα βρεθεί στο βουνό.

    Δεδομένου του πολύ χαμηλού budget, της κουλαμάρας, του "ώριμου" της ηλικίας, της μη ύπαρξης παρέας, της μη κατοχής τρέιλερ, υπέθεσα ότι ένα παλιό on-off, εγγυημένο σκυλί, με ανταλλακτικά να βρίσκονται σχετικά εύκολα ακόμα, θα μπορούσε να αποτελέσει μια καλή αρχή.
    Δεν θα έχει την συχνότητα service και τα έξοδα ενός καθαρού και θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω για να βρω κάνα χώμα πιο μακριά, αλλά και σαν δεύτερο, όταν το άλλο είναι στον "πάγκο".(Γιατί συνεργείο όσο μπορούμε δεν πάμε).
    Υπέθεσα δίχρονο θα ήταν καλύτερα, γιατί και τα αλογάκια μου (έστω και γέρικα) θα είχα, αλλά και πιο απλό στην συντήρηση θα ήταν. (Να μην χρειάζεται να βγάζω 2 εκκεντροφόρους κάθε τόσο για μια ρύθμιση βαλβίδων).
    Έτσι κατέληξα σε δύο μοντέλα. DT200R και DT200WR.(Ίσως και WR200).
    Με όσους μίλησα και εδώ και δίπλα μου είπαν "Ξέχασε Το!, στην χειρότερη πάνε σε KTM μετά το 2000 και ανέβα στα 2000€".
    Και "ως εκ θαύματος", βρίσκω ένα 200 EXC '02 κάτω από 2000€. Μιλάω με το παλικάρι, μου φαίνεται τίμιο, μου λέει την ιστορία, μου λέει ότι δεν έχει πινακίδα αλλά βγάζει γιατί το έχει ρωτήσει και ισχύει.
    Βρίσκω ένα ακόμα παρόμοιο και ο τύπος με κόβει με τη μια (προς τιμήν του) και μου λέει "Άστο φίλε, αν δεν είσαι από χωριό, κοίτα αλλού, δεν θα μπορείς να κυκλοφορείς δεν βγάζει χαρτιά".
    Οπότε άνοιξα αυτό το νήμα, για να ξεστραβωθώ.

    Τι δικό μου συμπέρασμα μέχρι στιγμής είναι:
    Ή ανεβάζω αρκετά το budget ή κάθομαι και περιμένω μπας και βρεθεί καμιά ευκαιρία σε μηχανάκι 20ετίας.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ιραν και εκδοση βιζας
    από Pattaya boy στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2014, 21:05
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2012, 13:53
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2011, 09:58
  4. Έκδοση πινακιδας σε καθαροαιμο
    από christosyz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2008, 07:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF