Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 48

Θέμα: Παρακαλώ τη γνώμη σας για επιλογή μηχανής

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    καταλαβα καλα οτι θες μονο καινουριο με τα... να ι λα...η λαθος ?
    γιατι σε μεταχειρο....εχει KLX... αλλα και CRF..που ειπε και ο φιλος πιο πανω

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δώσε το και πάρε ένα πιο σύγχρονο 250-300cc με ~3 χιλιάρικα. Μια χαρά θα σε βολέψει, εφόσον έχουν κοπεί οι βόλτες εκτός πόλης, και έτσι κι αλλιώς κάθε μέρα που κρατάς το Versys, μόνο χάνεις. Ούτε καλύτερο θα γίνει, ούτε πιο σύγχρονο, ούτε θα κερδίσει αξία, ούτε θα μείνει απροβλημάτιστο για πάντα.

    Ειδικά εφόσον μιλάμε για φτηνό μονοκύλινδρο δε θα είναι πιο σύγχρονο (πιο καινούριο μπορεί...) Όσον αφορά τα έξοδα μάλλον πιο ακριβό θα αποδειχτεί το Versys όντως...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    καταλαβα καλα οτι θες μονο καινουριο με τα... να ι λα...η λαθος ?
    γιατι σε μεταχειρο....εχει KLX... αλλα και CRF..που ειπε και ο φιλος πιο πανω
    Καινούριο κινεζοειδές, μεταχείρο γιαπωνεζοειδές. Honda δε θέλω όμως, θα με κοροιδεύουν οι Καβασακαίοι φίλοι μου

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Στη θέση σου θα κρατούσα το Versys.
    ακόμα και για ψυχολογικούς λόγους.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dhzou Προβολή μηνύματος
    Καινούριο κινεζοειδές, μεταχείρο γιαπωνεζοειδές. Honda δε θέλω όμως, θα με κοροιδεύουν οι Καβασακαίοι φίλοι μου
    ρεντίκολο της κοινωνίας θα γίνεις άμα καβαλάς τέτχοια....
    (θα το διαπιστώσεις και μόνος σου μόλις το πάρεις)
    ανανήψαντας

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ακόμα και να το ανταλλάξεις με ένα μικρό (πχ crf, klx) εννοείται θα κάνεις οικονομία. Βενζίνη, ασφάλεια, τέλη, σερβις, αναλώσιμα, όλα είναι φθηνότερα στα μικρά.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Ακόμα και να το ανταλλάξεις με ένα μικρό (πχ crf, klx) εννοείται θα κάνεις οικονομία. Βενζίνη, ασφάλεια, τέλη, σερβις, αναλώσιμα, όλα είναι φθηνότερα στα μικρά.
    οι διαφορές ειναι πολύ μικρες. τοσο μικρες που δεν γινετε να καλυψουν το γεγονος οτι αυτα τα μικρά πανε μεχρι το σουνιο.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    οι διαφορές ειναι πολύ μικρες. τοσο μικρες που δεν γινετε να καλυψουν το γεγονος οτι αυτα τα μικρά πανε μεχρι το σουνιο.
    Εε μικρές δεν τις λες

  7. #22
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.330
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Ακόμα και να το ανταλλάξεις με ένα μικρό (πχ crf, klx) εννοείται θα κάνεις οικονομία. Βενζίνη, ασφάλεια, τέλη, σερβις, αναλώσιμα, όλα είναι φθηνότερα στα μικρά.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    οι διαφορές ειναι πολύ μικρες. τοσο μικρες που δεν γινετε να καλυψουν το γεγονος οτι αυτα τα μικρά πανε μεχρι το σουνιο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Εε μικρές δεν τις λες
    τις λες χαοτικες ομως...
    εγω τωρα με το cbf500 (2005) εχω ακριβως τα διπλα εξοδα απ'οτι με το ybr250... μονο η ασφαλεια ειναι σχεδον η ιδια.. βενζινες λαδια τελη αναλωσιμα κτλ ειναι τα διπλασια.. (αλλα οταν το καβαλαω το χαμογελο ειναι μεγαλυτερο...)

    με το 250 πηγαινα λευκαδα (δε πανε μονο μεχρι το σουνιο τα μικρα...) και μου κοστιζε σε καυσιμα και διοδια πιο φθηνα και απο το εισητηριο του κτελ... για χρηση πολης ενα 250 ειναι απειρως πιο οικονομικο απο ενα 650αρι..

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    τις λες χαοτικες ομως...
    εγω τωρα με το cbf500 (2005) εχω ακριβως τα διπλα εξοδα απ'οτι με το ybr250... μονο η ασφαλεια ειναι σχεδον η ιδια.. βενζινες λαδια τελη αναλωσιμα κτλ ειναι τα διπλασια.. (αλλα οταν το καβαλαω το χαμογελο ειναι μεγαλυτερο...)

    με το 250 πηγαινα λευκαδα (δε πανε μονο μεχρι το σουνιο τα μικρα...) και μου κοστιζε σε καυσιμα και διοδια πιο φθηνα και απο το εισητηριο του κτελ... για χρηση πολης ενα 250 ειναι απειρως πιο οικονομικο απο ενα 650αρι..
    Διπλάσια μπορει, αντι για 300 το χρονο δινεις 600. Η διαφορα παραμενει 300 ευρω και ειναι μικρη. Το ybr λευκαδα απο που? Απο αγρινιο? Γιατι απο αθηνα ειναι 340χλμ και σορυ κιολας αλλα εγω δεν θα πηγαινα. Ουτως η αλλως μιλαγαμε για εντουρακια. Σουνιο ισως ειπα κοντα, αντε να το κανω κορινθο με πολυυ ζορι.

    2λ/100 ειναι η διαφορα σε βενζινη αναμεσα στο 300αρι και το 650 btw

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Διπλάσια μπορει, αντι για 300 το χρονο δινεις 600. Η διαφορα παραμενει 300 ευρω και ειναι μικρη. Το ybr λευκαδα απο που? Απο αγρινιο? Γιατι απο αθηνα ειναι 340χλμ και σορυ κιολας αλλα εγω δεν θα πηγαινα. Ουτως η αλλως μιλαγαμε για εντουρακια. Σουνιο ισως ειπα κοντα, αντε να το κανω κορινθο με πολυυ ζορι.

    2λ/100 ειναι η διαφορα σε βενζινη αναμεσα στο 300αρι και το 650 btw
    Ο op κάνει 4-5κ χλμ όλα στην πόλη.Και θα γλιτώνει ένα 300άρι,λοιπόν,και θα οδηγεί ένα μηχανάκι που δεν θα ζητάει πολλά και ούτε θα το λυπάται να το λιώνει στην κίνηση.Win-win κατά την γνώμη μου.Μόνη προυπόθεση να μην δώσει χρήματα για την αγορά απ'την τσέπη του.

  10. #25
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.330
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Το ybr λευκαδα απο που? Απο αγρινιο? Γιατι απο αθηνα ειναι 340χλμ και σορυ κιολας αλλα εγω δεν θα πηγαινα.
    απο αθηνα, σπιτι με σπιτι 410 χλμ περιπου εχει παει και μακρυτερα παντως το 250αρακι

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Versys 300 ή ζεντ 250-300

  12. #27
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Με το Wolf 250 δικάβαλο έχω κάνει πόσες εξορμήσεις δικάβαλο...
    Αθηνα-Ναυπλιο,Αθήνα-Καλαμάτα,Αθήνα-Μετέωρα,Αθήνα-Δελφοί...Μονοκάβαλα μέχρι πλαταμώνα και αλλού.
    Ναι οκ δεν είναι οτι πιο βολικό και φυσικά πάει πιο καλά απο εντουράκι αλλά δεν πάει μόνο μέχρι το σούνιο ένα μικρό.
    Και πραγματικά ελάχιστα κόστη.

  13. #28
    Στη δεύτερη σελίδα μου τα γυρνάτε. Τουλάχιστον αποκλείσαμε μάλλον τα κινέζικα εκτός αν στην τρίτη σελίδα του νήματος βγουν όλοι οι χαρούμενοι ιδιοκτήτες τους.





    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Versys 300 ή ζεντ 250-300
    Για δικύλινδρα μικρά δεν το συζητάω, δεν μου προσφέρουν τίποτα ιδιαίτερο παραπάνω απ' αυτό που έχω.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Επειδή είναι λίγο δύσκολο όλοι μας να κάνουμε μια έρευνα για εσένα, εφόσον ξέρεις τα κόστη του versys μπορείς να κατεβάσεις ένα manual από 2-3 μηχανάκια που σε ενδιαφέρουν και να δεις τι ισχύει όσον αφορά το service τους. Αυτό που εικάζω εγώ, εκτός των προφανών λόγω ενός λιγότερου κυλίνδρου, πολύ φθηνότερα αναλώσιμα, λιγότερο λάδι, φθηνότερα ελαστικά κλπ

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dhzou Προβολή μηνύματος
    Στη δεύτερη σελίδα μου τα γυρνάτε. Τουλάχιστον αποκλείσαμε μάλλον τα κινέζικα εκτός αν στην τρίτη σελίδα του νήματος βγουν όλοι οι χαρούμενοι ιδιοκτήτες τους.
    Οτι ενα μικροτερο μηχανακι θα σου κανει μια μικρη οικονομια δε χρειαζεται να εισαι επιστημονας για να το καταλαβεις. Το θεμα ειναι αλλου. Το versys σου το ξερεις και ειναι και ενα γενικα αξιοπιστο μοντελο. Το μεταχειρισμενο που θα παρεις δεν μπορεις να το ξερεις. Αν ξεκινησεις δηλαδη για να γλυτωσεις 200-300€ το χρονο και τελικα βρεθεις να πληρωνεις γαμησιατικα γιατι βγηκε ξινο το γλυκο μπορει ευκολα να βρεθεις χαμενος. Να εχεις μπει μεσα οικονομικα και να καβαλας κατι υποδεεστερο. Εκει κολλαει το κατσε στα αβγα σου που σου λενε οι περισσοτεροι.

    Και κατι ακομα. Μην περιμενεις να ακουσεις ομοφωνη αποφαση απο ενα φορουμ. Εδω ειμαστε χιλιοι διαφορετικοι νοματαιοι. Αλλος σου λεει εγω με παπακι κανω το γυρο του κοσμου, αλλος σου λεει αν δεν ειναι πανω απο 1000 κυβικα ντρεπομαι να το καβαλαω. Εδω ο κοσμος δεν μπορει να συμφωνησει για το αν η Γη ειναι στρογγυλη (βλεπε flat earthers), περιμενεις να συμφωνησουν ολοι για το τι μηχανακι θα παρεις εσυ;

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2013, 17:57
  2. τη γνωμη σας για Klr 650
    από geoJ στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2008, 10:24
  3. Τη γνώμη σας για αγορά μηχανής
    από ManosMoto στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2008, 21:06
  4. Τη γνώμη σας για Gps
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2005, 11:47
  5. Λοιπόν τη γνώμη σας για tatto
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 20:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF