Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 94

Θέμα: Σε άκουσα να λες...

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458

    Σε άκουσα να λες...

    είδα έπεσε σκούπισμα καλό στο καφενείο. λεω να το βαλω εδω και αμα θετε το μεταφέρετε ή το αλλάζουμε.
    Στις αστείες φώτο δεν πάει αλλα ειναι αστείες , περιεργες καταστάσεις μοτο και οχι περιεχόμενου, που γνωρίζουμε μονο τον διάλογο ειτε απο εμας ειτε απο άλλους.
    τωρα αμα θελετε να βάζουμε και μυθοπλασίες καλώς αλλα η πραγματικότητα εχει πολυ γέλιο απο μόνη της.
    Τελευταία τροποποίηση από SONone; 07/02/2019 στις 10:50.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    - ημουν σε κουβεντα που λεγανε για τα αδιάβροχα και να το ενα ετσι δεν κραταει , το αλλο μπαζει,με το αλλο ιδρώνω και νιώθω υγρασία. οποτε πεταγετε ενας και λεει "και προφυλακτικό να φοράς παλι υγρασία εχεις παρε λοιπόν ενα καλο να μην εχεις την βρωμιά των αλλων πάνω σου και εσυ μπες και κανε μπάνιο μετα"
    γαμηθήκαμε να γελάμε κατέστρεψε ολη την κουβέντα αλλα ηταν και σοφό ταυτόχρονα.

    - μου περιγράφει φιλος για εναν τυπο που εκανε παράπονα για ενα κρανος οτι δεν παλεύετε η φασαρία που κανει και δεν αντέχει και και και και. οποτε τον ρωτάει τι κράνος? "ενα jet των 40€" και συνεχίζει " αλλα δεν γίνετε ρε φιλε πολυ φασαρία στο shoei που ειχα δεν ακουγόταν ετσι"

  3. #3
    Εβιβες

  4. #4
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Συνάδελφος- παράγγειλα νέες λάμπες για το αμάξι.
    - τι λάμπες? Ρωτάει κάποιος
    - τα καινούρια ξένον που είναι Led!
    Καταπιαμε τις γλώσσες μας....
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Φιλος σε 5άδα CS:GO.

    Εμεις: Λοιπον, ολοι rush B για plant...
    ... moments later...

    Εμεις: Ρε μαλακα μητσο? Τι κανεις στο Α ψοφιος???
    Μητσος: ΑΦΟΥ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΟΙ 4 ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ!!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  6. #6
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Πρώην διευθυντής μου στην πρώην δουλειά μου, μου φέρνει ένα ασύρματο τηλέφωνο SONY με βάση.
    -Διευθυντής: πάρτο και πήγαινέ το στην αντιπροσωπεία να το φτιάξουν
    -Εγώ: τι έχει να τους πω;
    -Διευθυντής: πες τους ότι δεν φορτίζει το ρημάδι, μου έχει σπάσει τα νεύρα
    -Εγώ: να ρίξω μια ματια πριν το πάω; (το μαγαζί ήταν στο Μαρούσι και εμείς Βοτανικό....)
    -Διευθυντής: Ε, ρίχτου, δεν νομίζω να κάνεις και τίποτα αλλά τεσπα
    -Εγώ: (το ανοίγω και βλέπω μέσα 2 απλές αλκαλικές μπαταρίες του περιπτέρου!) τι είναι αυτές; που είναι οι δικές του που το συνόδευαν;
    -Διευθυντής: τις πέταξα βέβαια, είχαν...αδειάσει!!!
    -Εγώ: Αφού δεν πήρες φωτιά με αυτές που έβαλες ούτε του παπά μην το πεις.... αυτές που πέταξες ήταν επαναφορτιζόμενες και θέλουν χρόνο για να μαζέψουν ενέργεια.....
    -Διευθυντής: α, ναι;
    -εγώ: δώσε τώρα 20 ευρώ να πάρω σωστές μπαταρίες απο τον Γερμανό
    Ακόμα κλαίνε από τα γέλια στο γραφείο..... (ο Χάρης Χ ξέρει για ποιον λέω )
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Ο ίδιος...πρωταγωνιστής (διευθυντής τμήματος επαγγελματικών οχημάτων....)
    -Διευθυντής: πάρε το αμάξι μου σε παρακαλώ και πηγαινε να φυσήξεις το φίλτρο αέρος (ένα ρενό μεγκαν)
    -Εγώ: όκ, πάω...... (το πάω, το βγάζω, το φυσάω, πεντακάθαρο το βρίσκω) μια χαρά αφεντικό το φίλτρο, σου κάνει τίποτα νούμερα το αμάξι;
    -Διευθυντής: Να, βρωμάει κάπως μέσα στην καμπίνα.....
    -Εγώ; τι σχέση έχει το φίλτρο αέρος με την μυρωδιά στην καμπίνα;
    -Διευθυντής: Α; δεν έχει;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #8
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Αφού πιάσαμε τα αφεντικά.

    Σηκώνω τηλ και είναι στη γραμμή Κρητικός πελάτης που φωνάζει και οδυρεται ότι το προϊόν που του πούλησε (1500 ευρώ) το ίδιο το αφεντικό δεν κάνει ούτε το 1/10 από αυτά που του έταξε.
    Ελέγχω στη βάση δεδομένων και όντος ο Κρητικός έχει δίκιο!
    Καλώ στο γραφείο του αφεντικού
    -είναι ο τάδε στην γραμμή και έτσι και έτσι...
    Αφεντικό μετά από μισό λεπτό σιγής.
    - Μάκη Μάκη παιδί μου πες του... Πες του... Πες του. ξέρω εγω? Πες του οτιδήποτε και τα λοιπά! Και κλείνει την γραμμή και μένω με τον Κρητικό....
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    δούλευα παλιά σε pet shop γνωστή αλυσίδα. σκαει πελάτισσα 35αρα με γατιά.
    πελάτισσα: θελω μια τροφή για την γατα μου, τις εχω παρει διάφορες και δεν τις τρώει
    εγω: αυτη την μαρκα την εχετε δοκιμάσει? εχει και αρκετές γεύσεις οποτε σίγουρα κατι θα του αρεσει.
    πελάτισσα: ναι δεν ξερω ομως ειναι ωραίες , ειναι νόστιμες?
    εγω: μισο λεπτο... Πάρη!!! ρε συ ελα εδω λιγο εσυ δεν ειχες δοκιμάσει απο αυτες τι έλεγαν καλες ειναι?
    Παρης: με το κοτόπουλο να παρετε ο τονος δεν τους εχει πετύχει και το μοσχαρι ειναι λιγο αλμυρό!!

    κόκκαλο η πελάτισσα εγω με τον Παρη σοβαροί να την κοιταμε οποτε γυρναω και της λεω με ενθουσιασμό "κοτόπουλο τελικά ε?!?!"

    2 βδομάδες μετα και αφου ειναι να φύγω γιατι ηταν για σφαλιάρες σε ολα τα επίπεδα ερχετε ο υπεύθυνος καταστημάτων εκείνου του τομέα. Ξέρετε αυτο ο τύπος που ειναι ο ποιο άσχετος με το ειδος που εμπορευετε το κατάστημα αλλα εχει ενα στανταρ τροπο και ιδεα για το μαρκετινγκ απο τσιμπιδάκια μεχρι διαστημόπλοια, εχει σπουδάσει κατι και νομιζει οτι παει σε ολλα τα είδη και για να δικαιολογεί τον μισθο του λεει μαλακιες, αυτος που τον αντιπαθούν ολοι, αυτος που ειναι ποιο μαλακας και απο το αφεντικό τις περισσότερες φορες. καταλαβατε.

    κάνω διαλημα στις 6 ωρες γιατι ειχαμε μεχρι τοτε κοσμο, που δουλεύω 12ωρο και με ασφαλίζουν 4ωρο. και ερχετε στο μαγαζί, και εχει την απαίτηση να σταματήσω το διαλημα μου να σταματήσω το φαγητό μου και να βγω στους διαδρόμους ετσι, γιατι ηρθε αυτος. οποτε με φωνάζουν πανικόβλητοι γιατι ηρθε η αυτου μεγαλειότης και να τρεξω, κοιτάω αραχτός με το σαντουιτσακι μου και λεω δεν μπορω, ας ερθει εδω να με δει.(διπλα μου εχω κονσέρβα που εχει χτυπηθεί και ανοίξει και ειναι να την δώσω σε αδέσποτα φεύγοντας ) ερχετε λοιπον και μου αρχίζει την ζαλουρα, και και και "και τι κάνεις εδω?" παίρνω την κονσέρβα τσιμπαω λιγο με το χερι και του λεω ψύχραιμα " ηρθε πελάτισσα και εκανε παράπονα οτι δεν άρεσε στον σκύλο της οποτε δοκιμάζω λιγο να δω τι συμβαίνει για δοκίμασε λιγο να μου πεις και εσυ!!!" έφυγε ξεφυσώντας και μουρμουραγε, βεβαια δεν με ένοιαζε τι έλεγε γιατι τοτε ειχαμε το παλιο το πασοκ το ορθόδοξο και υπήρχαν και δουλειες και λεφτα και 2 μερες μετα παραιτηθηκα

  10. #10
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    πριν χρονια οταν διαχειριζομουν το υποκαταστημα του μαγαζιου που δουλευα, στα στρατιωτικα πρατηρια στον καρεα.
    πελατης μου παραγγελενει λαστιχα αλλα απαιτει να ειναι παραγωγης νεοτερα του 6μηνου γιατι μετα "πολυμεριζονται και χαλανε"...
    καθεται η πουτ@@@η τυχη και παραλαμβανω λαστιχα με dot ενος μηνα.. και με ρωταει ενω του τα τοποθετω...
    -και ποτε πρεπει να τα ξαναλλαξω αυτα?
    -τι μηνα εχουμε τωρα νοεμβριο?? εε! κατα τον μαιο ειναι καλα..
    -γιατι τοσο νωρις? για 4 χρονια δεν ειναι τα λαστιχα?
    -οχι κυριε μου.. αν ενα ολοκαινουργιο λαστιχο 6 μηνων στο ραφι πολυμεριζεται και χαλαει, φανταστειτε τι παθαινει οταν ειναι πανω στ'αμαξι και δουλευει...


    ιδια φαση σκαει πελατης με το owner's manual στο χερι και μου ζηταει διασταυρωση ελαστικων ακριβως οπως γραφει το βιβλιο.. (περιπου οπως τη φωτο)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5-rotation.jpg 
Προβολές:	655 
Μέγεθος:	10,8 KB 
ID:	403569

    του εξηγω οτι αυτο που ζηταει δε γινεται για πολλους λογους οπως πχ εκδοση με εκδοση μοντελου μπορει να διαφερει ανα χωρα και πιθανον να εχει και διαφορετικη ρεζερβα το μοντελο του (στη συγκεκριμενη περιπτωση ειχε τη στενη αναγκης) και το καλυτερο ειναι να γινουν μπρος πισω απο τις ιδιες πλευρες χωρις χρηση ρεζερβας..
    η απαντηση του ηταν οτι αποκλειεται εγω ενας ταπεινος λαστιχας να γνωριζω καλυτερα απο τον κατασκευαστη ο οποιος για να γραφει ετσι στο βιβλιο σιγουρα το εχει μελετησει το θεμα περισσοτερο απο εμενα (σημειωτεον ολα τα owner's manual στην αρχη η στο τελος τους εχου προειδοποιηση οτι καποιες πληροφοριες μπορει να διαφερουν ανα χωρα η εκδοση μοντελου και γι αυτο το λογο οι κατοχοι πρεπει να συμβουλευονται εξειδικευμενο προσωπικο)
    τες πα καταλαβα οτι εχα να κανω με μαλακα, οποτε μου αφηνει το αμαξι παει σουπερμαρκετ και ερχεται και το βρισκει ετοιμο με τη στενη ρεζερβα πισω δεξια
    - ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?
    - η εργασια που μου ζητησατε....
    - και ειναι σωστο αυτο τωρα?
    - φυσικα.. αφου ετσι το γραφει στο βιβλιο, κατι ξερει ο κατασκευαστης παραπανω...
    - οχι οχι δε παιζει, φτιαχτο οπως ειπες εσυ..
    - ξερετε κυριε μου οτι γι αυτο εφ'οσον δεν ειναι δικο μου λαθος, φυσικα δεν ισχυει η τιμη που συμφωνησαμε και θα εχει εξτρα χρεωση, ναι?
    μοκο ο κυριος... και πληρωαε και εξτρα..

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Πίσω αριστερά έπρεπε να την βάλεις την στενή ρεζέρβα Μικέ.. κακώς πλήρωσε έξτρα λάθος του τα έβαλες

  12. #12
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Πίσω αριστερά έπρεπε να την βάλεις την στενή ρεζέρβα Μικέ.. κακώς πλήρωσε έξτρα λάθος του τα έβαλες
    οχι ρε συ, στο δικο του βιβλιο την εδινε δεξια... αφου ειπαμε ΑΚΡΙΒΩΣ οπως οριζει ο κατασκευαστης..

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Καινούργιες κοπέλες εκπαιδεύονται αεροσυνοδες. Πάνε στο αεροσκάφος για να τους δείξει η εκπαιδεύτρια τα σωστικά το σύστημα ενδοεπικοινωνίας κλπ. Την στιγμή που είναι στην μπροστινή πόρτα μπαίνουμε από την πίσω σηκώνουμε το ακουστικό ενδοεπικοινωνίας χωρίς να μας δουν. Πατάμε το κουμπί που καλεί το μπροστινό ακουστικό . Το σηκώνει κάποια από τις καινούργιες και ακούει : καλησπέρα σας . Μπορώ να μιλήσω με τον Μητσο? Απάντηση : ε κύριε εδώ που έχετε πάρει τηλέφωνο είναι αεροπλάνο . Ακόμα γελάμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Πελατης στο σουπερ μαρκετ:Το νερο το κοροπι το εχετε?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Πελατης στο σουπερ μαρκετ:Το νερο το κοροπι το εχετε?
    του Καματερού έχουμε

    Σε άκουσα να μου λες καλέ μου φίλε: "όποιος δεν έχει μυαλό έχει χόντα" στο άκουσμα του cbX.

    Αλλά ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι έχω μυαλό
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Άμα ξαναπάω σε μάστορα να με χέσετε ...
    από catmaster στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2009, 16:54
  2. Πήγα σε καφετζού να μάθω αν θα πάρω αύξηση φέτος!
    από felter στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2009, 08:25
  3. Πολιτικός Λόγος & Η τέχνη του πως να λες τίποτα
    από byron στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2006, 21:13
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 23:22
  5. Καλημερα Σε Ολουσ Να Το Φτιαξω
    από TEO.VFR στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 13:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF