Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 55 από 55

Θέμα: Πρόβλημα με ρεύματα. Cbr600rr

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mpampis Προβολή μηνύματος
    Φις universal δεν μπορώ να βρω στην περιοχή μου. Αν το κάνω με κλεμα και το περάσω με μονοτικη από πάνω θα υπάρχει θέμα?
    Το προβλημα με την κλεμα, ειναι πως δεν υπαρχει καμια αδιαβροχοποιηση. Εαν οι φισες δεν ειναι αδιαβροχες μια φορα, η κλεμα δεν ειναι δεκα! Τα χαλκινα καλωδια θα οξειδωθουν πιο γρηγορα... σε βαθος χρονου θα εχεις θεμα
    Οσο για τη μονωση στις ενωσεις, απο τη μια ειναι καλο να υπαρχει, απο την αλλη, οση υγρασια ή χημικα εισχωρουν... παραμενουν εκει για περισσοτερο

    Προσωρινα ναι, βαλε κλεμα... βρες ομως καλες φισες για να κουμπωσεις με την 1η ευκαιρια!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2019
    Μηνύματα
    26
    Παιδία καλησπέρα. Επανέρχομαι στο θέμα νομίζωντας πως έχω βρει την λύση. Κοίταξα σήμερα μιας και την ημέρα πριν το πλύσιμο είχα αλλάξει και τεντωτηρα από αυτόματο σε μηχανικό. Λέω ας ρίξω μια ματιά μπας και. Είναι πολύ σφυγμενος και δεν μπορεί να γυρίσει όταν ζεσταθεί η μηχανή. Όντως με το που τον χαλάρωσα έβλεπα τα βολτ της μπαταρίας να ανεβενουν. Φτάσανε και ακόμα και 14.20 σταθερά. Και με γκάζι στις 200 στροφές 14.5 και 14.6 αλλά με πιο πολύ γκάζι αρχίζουν και πέφτουν. Τέλος πάντων νομίζω το θέμα πως είναι αυτό αλλά τώρα που ξεσφιξα τον τεντωτηρα η καδενα χτυπάει και στο ρελαντί κάνει κρακ κρακ κρακ και ειδικά όταν αφήνω το γκάζι γκρρρρρρρρρρρρρ σαν να έχω Ducati. Λογικά θα φτάει η καδενα η γλυστρες κάτι τέτοιο λογικά.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Δεν εχει καμια σχεση η καδενα με τα ηλεκτρικα.

  4. #49
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    προσεχε τι κανεις με τον τεντωτηρα μη σου πηδηξει δοντια και γινει ζημια.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mpampis Προβολή μηνύματος
    Παιδία καλησπέρα. Επανέρχομαι στο θέμα νομίζωντας πως έχω βρει την λύση. Κοίταξα σήμερα μιας και την ημέρα πριν το πλύσιμο είχα αλλάξει και τεντωτηρα από αυτόματο σε μηχανικό. Λέω ας ρίξω μια ματιά μπας και. Είναι πολύ σφυγμενος και δεν μπορεί να γυρίσει όταν ζεσταθεί η μηχανή. Όντως με το που τον χαλάρωσα έβλεπα τα βολτ της μπαταρίας να ανεβενουν. Φτάσανε και ακόμα και 14.20 σταθερά. Και με γκάζι στις 200 στροφές 14.5 και 14.6 αλλά με πιο πολύ γκάζι αρχίζουν και πέφτουν. Τέλος πάντων νομίζω το θέμα πως είναι αυτό αλλά τώρα που ξεσφιξα τον τεντωτηρα η καδενα χτυπάει και στο ρελαντί κάνει κρακ κρακ κρακ και ειδικά όταν αφήνω το γκάζι γκρρρρρρρρρρρρρ σαν να έχω Ducati. Λογικά θα φτάει η καδενα η γλυστρες κάτι τέτοιο λογικά.
    Επομένως ηλεκτρονική!!

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2019
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Επομένως ηλεκτρονική!!
    Αφού η καδενα ακούγεται πως χτυπάει τι σχέση έχει η ηλεκτρονική? Φίλε pew και όμως πως συμβενει αυτό?

  7. #52
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Πολυ σοβαρα πλεον.......πας σελιδα 1 και κοιτας ποστ Νο10...
    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #53
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Έχω ένα παρόμοιο θέμα με τη μπαταρία που ξεφορτίζει τώρα τελευταία....Θες η ακινησία,θες η φύσσα που είναι και αυτή λίγο μαυρισμένη με βάζουν σε υποψίες....Ανορθωτή δεν έχω αλλάξει ακόμα,και λέω το Σ/Κ να αρχίσω το μέτρημα και το ψάξιμο.....
    Stay tuned....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mpampis Προβολή μηνύματος
    Αφού η καδενα ακούγεται πως χτυπάει τι σχέση έχει η ηλεκτρονική? Φίλε pew και όμως πως συμβενει αυτό?
    ¨Οτι σχέση έχει και η κλέμα με τον τεντωτήρα.To πρόβλημά σου είναι μάλλον ηλεκτρικό. Εντελώς ενημερωτικά ,αν και απο τίς κλέμες κουζίνας έχουμε φτάσει στον τεντωτήρα, έτσι ,χωρίς λόγο, θα είχες Και άλλα συμπτώματα από έναν πολύ σφιχτό τεντωτήρα. . https://www.600riders.com/forum/fz6-...ow-what-2.html Κι αν υπάρχει πρόβλημα φόρτισης από την όποια μικρορύθμιση του τεντωτήρα, μάλλον επιδεινωθηκε απότομα από ένα ήδη προβληματικό ηλεκτρικό σύστημα.
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 22/02/2019 στις 03:11.

  10. #55
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2019
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    ¨Οτι σχέση έχει και η κλέμα με τον τεντωτήρα.To πρόβλημά σου είναι μάλλον ηλεκτρικό. Εντελώς ενημερωτικά ,αν και απο τίς κλέμες κουζίνας έχουμε φτάσει στον τεντωτήρα, έτσι ,χωρίς λόγο, θα είχες Και άλλα συμπτώματα από έναν πολύ σφιχτό τεντωτήρα. . https://www.600riders.com/forum/fz6-...ow-what-2.html Κι αν υπάρχει πρόβλημα φόρτισης από την όποια μικρορύθμιση του τεντωτήρα, μάλλον επιδεινωθηκε απότομα από ένα ήδη προβληματικό ηλεκτρικό σύστημα.
    Το προβλημα λυθηκε.Το ρελαντι ηταν στις 1200 στροφες στον αερα ο τεντωτηρας χωρις καν να ακουμπαει καδενα.με το σφυξιμο του τεντωτηρα το ρελαντι επεφτε ακομα λιγο κοντα στις 1100 και για αυτο η μπαταρια δεν φορτιζε γιατι το ρευμα που εβγενε απο τα πηνια δεν εφτανε.Ανεβηκε το ρελαντι στις 1300 και ολα ρολοι.Problem Solved.Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και ειδικα τον φιλο teleganos που ηταν κατατοπιστικοτατος στις απαντησεις του.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Xt600e πρόβλημα με ρεύματα
    από 2stroker στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2017, 15:15
  2. Πρόβλημα με immobilizer
    από parji στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2004, 17:18
  3. Πρόβλημα με Transalp
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:57
  4. Bοήθεια πρόβλημα με xt.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 10:27
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF