Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 55

Θέμα: Πρόβλημα με ρεύματα. Cbr600rr

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2019
    Μηνύματα
    26

    Πρόβλημα με ρεύματα. Cbr600rr

    Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και κάποιες μέρες έχω ένα θέμα με το cbaraki μου μοντέλο 2006 600rr.Το θέμα ξεκίνησε από ένα πλύσιμο που έκανα. Δεν γνωρίζω που πήρε νερά και τι έκανε αλλά μου έσβησε 2 φορές στο δρόμο με το που πήγαινα από νεκρά να αφήσω συμπλέκτη για πρώτη. Σταματώ λοιπόν να βάλω βενζίνη σε ένα βενζινάδικο και αυτό ήταν. Μετά δεν ξαναπήρε η μίζα ήταν ξεψυχησμενη. Το μηχανάκι το έφερα σπίτι αφού κάποιος με αυτοκίνητο μου έδωσε ρεύμα και πήρε και πήγαινα όλη την ώρα με 3 4 χιλιάδες στροφές για να μην μου σβήσει. Με το που φτάνω σπίτι και αφήνω ρελαντί ξαναεαβησε. Εδώ να πω πως όταν το αφήνω ρελαντί βγάζει λαμπάκι από λάδι και όταν στροφαρω λίγο σβήνει(προφανω ρελαντί δεν φορτίζει κάνει λάθος μετρήσεις και με τις στροφές περνει λίγο ρεύμα) Συνεχίζουμε την άλλη μέρα το πρωί λέω κάτσε να το βάλω μπροστά να δούμε αν θα πάρει. Πήρε με την πρώτη και έμεινα μ.... ς. Το φέρνω μια βόλτα ζεστενεται λίγο και πάλι όταν σταματάω ανάβει η ένδειξη για λάδι όταν στροφαρω σβήνει. Και αφού σβήσω τελείως την μηχανή δεν ξαναπερνει η μίζα ξεψυχάει. Παρειγγειλα μπαταρία έκατσα μέτρησα τα ρεύματα στο μηχανάκι με την καινούργια μπαταρία πάνω μου έδειχνε 13.7 ρελαντί 13.9 στις 5 χιλιάδες στροφές. (Η παλιά μπαταρία μου έδειχνε 12.1 βολτ οπότε λέω μάλλον μπαταρία είναι και παράγγειλα την καινούργια.) Σήμερα κάνω μια βόλτα πάλι ξανά τα ίδια μόλις σταματάω ξανά ανάβει ενδείξη για λάδι και άμα μαρσαρω σβήνει.(δεν είχα εκείνη την στιγμή πολυμετρο να ξαναμετρισω.Θα το δοκιμάσω πάλι από Δευτέρα) Τι νομίζετε ότι είναι ρε παιδιά? Να είναι τίποτα ανορθωτης η πηνεια? Τον ανορθωτη που τον έπιασα ζεστενεται κανονικά αλλά και πάλι γιατί το κάνει αυτό μόνο όταν ζεστενεται και όχι κρύα? Άμα το αφήσω το μηχανάκι να κρυώσει κανένα μισάωρο ξαναπερνει μπρος.Για πείτε καμία γνώμη όσοι ξέρετε.


    *Καλώς σας βρήκα.

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2019
    Μηνύματα
    26
    Παιδιά καλημέρα. Επανέρχομαι στο θέμα. Βάζω μπροστά σήμερα το πρωί 13.8 ρελαντί και με στροφές δεν έφτανε 14 μέχρι 13.97 κάπου εκεί. Όσο ζεστενοταν η μηχανή και μετά ειδικά τους 80 βαθμούς η τάση άρχισε να πέφτει πήγε 13.1 12.9 ώσπου το έσβησα μην μου χαλάσει και την καινούργια μπαταρία γιατί μυρίστηκα την δουλειά (στο τέλος δεν φορτίζει καθόλου και πίνει το ελάχιστο της μπαταρίας.)

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mpampis Προβολή μηνύματος
    Το θέμα ξεκίνησε από ένα πλύσιμο που έκανα. Δεν γνωρίζω που πήρε νερά

    *Καλώς σας βρήκα.

    Δεν δοκιμάζεις για αρχή να ρίξεις λίγο καθαριστικό επαφών ή έστω να φυσήξεις τις φίσες ? Του ανορθωτή κλπ?

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2019
    Μηνύματα
    26
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυριο που έχω ρεπό θα κοιτάξω να ασχοληθώ περισσότερο αν και μακάρι να είναι κάτι στις φισες αν και δεν τον βλέπω.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2019
    Μηνύματα
    26
    Και κάτι ακόμα για όσους γνωρίζουν. Εάν είναι ανορθωτης κάποιοι μου είπανε να βάλω από μπούσα για να μην ξανασχοληθω. (μάλλον της Honda είναι προβληματικόι?) Εάν λοιπόν είναι ανορθωτης για το δικό μου μοντέλο που είναι cbr600rr 2006 τι χρονολογίας μπούσα πρέπει να κοιτάω για ανορθωτή ώστε να τεριαζουν?

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Εαν το πολυμετρο σου ειναι εστω και λιγο ποιοτικο για αρχη θα ελεγα να προσεγγισεις διαφορετικα το προβλημα.
    Αρχικα, ξεφισωσέ τον τοσο απο την εξοδο του προς το κυκλωμα της μηχανης, αλλα και απο την εισοδο του - πηνια.

    Θα ζορισεις λιγο τη μπαταρια σου, αλλα ειναι για καλο σκοπο.

    Αρχικα θα μετρησεις εαν κλεινει κυκλωμα μεταξυ οποιασδηποτε απο τις τρεις φασεις των πηνιων και το σασι.
    Εαν βρεις κυκλωμα, τοτε τα πηνια εχουν βραχυκυκλωσει....

    Εαν οχι, προχωρα και βαλε μπρος αφηνοντας να ζεσταθει η μηχανη αρκετα.

    Το πολυμετρο σε AC και μετρας σε ρελαντι ζευγος των φασεων 2 με 1, 2 με 3 και 1 με 3 ... τοσο σε ρελαντι, οσο και σε 5000rpm ας πουμε το ρευμα θα πρεπει να ειναι σχεδον το ιδιο σε καθε ζευγος.
    Δεν ξερω ποσα VAC λεει η χοντα για το δικο σου, αλλα μπορεις να ψαξεις το Manual.

    Εαν τα πηνια ειναι ενταξει, τοτε προχωρας συνδεοντας τον ανορθωτη, ΜΟΝΟ στην εισοδο του.

    Στη φισα της εξοδου του, συνδεεις απευθειας πολυμετρο και μετρας ποσα Volt δινει.
    Αφησε τον να ζεσταθει ωστε να παρακολουθησεις εαν αποδιδει σταθερα.
    Εαν στο ρελαντι δινει παραπανω απ'οτι με στροφες, τοτε ειναι 100% για τα σκουπιδια.
    Εαν δινει χαμηλα στο ρελαντι και δεν ξεπερναει τα 13,6v ακομα και με στροφες, ειναι στα τελευταια του... γιατι ακομα και με φορτιο δε θα μπορει να ανταπεξελθει.

    Μπορεις να ψαξεις και στο youtube με ποιο τροπο μπορεις να ελεγξεις τις διοδους του, αλλα δεν ξερω τι πολυμετρο εχεις.


    Ξεκινα απο τα πηνια για αρχη, ωστε να μην βρεθεις προ εκπληξεως, μετα συνεχισε με απευθειας μετρηση στον ανορθωτη ωστε να βεβαιωθεις οτι η πλεξουδα δεν εχει καποιο βραχυκυκλωμα που να εμποδιζει τη σωστη φορτιση και θα καταληξεις στο προβλημα με σιγουρια, γιατι ειναι κριμα να πεταξεις λεφτα για ανορθωτη εχοντας κι αλλα προβληματα στη μεση!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος

    Το πολυμετρο σε AC και μετρας σε ρελαντι ζευγος των φασεων 2 με 1, 2 με 3 και 1 με 3 ... τοσο σε ρελαντι, οσο και σε 5000rpm ας πουμε το ρευμα θα πρεπει να ειναι σχεδον το ιδιο σε καθε ζευγος.
    Δεν ξερω ποσα VAC λεει η χοντα για το δικο σου, αλλα μπορεις να ψαξεις το Manual.

    Εαν τα πηνια ειναι ενταξει, τοτε προχωρας συνδεοντας τον ανορθωτη, ΜΟΝΟ στην εισοδο του.

    Στη φισα της εξοδου του, συνδεεις απευθειας πολυμετρο και μετρας ποσα Volt δινει.
    Αφησε τον να ζεσταθει ωστε να παρακολουθησεις εαν αποδιδει σταθερα.
    Εαν στο ρελαντι δινει παραπανω απ'οτι με στροφες, τοτε ειναι 100% για τα σκουπιδια.

    Του λες να βάλει μέτρηση AC για την γεννήτρια, και μετά λες την λέξη ''ρευμα''; ΤΑΣΗ AC μετράμε στην γεννήτρια, VOLT δλδ, όχι ρεύμα. Στις 5000rpm τα Honda συνήθως δίνουν 55-60Volt AC ως σωστή τιμή.

    Μετά λες για ασύνδετη έξοδο ανορθωτή, και εννοείς να μετρήσει εκεί; Ο ανορθωτής εκ της διάταξης του, αν δεν έχει τίποτα συνδεδεμένο στην έξοδό του, δεν βγάζει τάση ή μπορεί να μετρήσει διάφορες παρασιτικές τύπου <1 volt. Αν ο άνθρωπος κάνει αυτό που λες, θα δει 0-1volt και θα βγάλει παντελώς εσφαλμένο συμπέρασμα ότι ο ανορθωτής του είναι καμένος. Το τι βγάζει ο ανορθωτής το μετράμε ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ και αν γίνεται με φώτα αναμένα η μηχανή.

    Γενικά, πρόσεχε λίγο να είσαι ακριβής σε ότι περιγράφεις, ο άλλος που δεν είναι στο μυαλό σου, εσύ τα ξέρεις σαν εικόνα, ο άλλος όχι, και δεν τα καταλαβαίνει άμα τα λες λάθος&μισά.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mpampis Προβολή μηνύματος
    Το θέμα ξεκίνησε από ένα πλύσιμο που έκανα
    Αν είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι το θέμα προέκυψε στο πλύσιμο, και είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι πριν δεν το είχες καθόλου, ε το λογικό κι επόμενο, είναι ότι το νερό του πλυσίματος πήγε κάπου που δεν έπρεπε, και κάτι κακό έκανε. Υπάρχει και η πιθανότητα, να είναι σύμπτωση, ή το πλύσιμο να ξεκίνησε μια ακολουθία πραγμάτων που σου χάλασε κάτι αλλά δεν είναι το ίδιο το πλύσιμο η βλάβη, ΑΛΛΑ πρώτα πας στα πιο πιθανά και εύκολα, και μετά στα πιο απίθανα και δύσκολα.

    Έχεις απότι περιγράφεις συμπτώματα αφορτισίας του κυκλώματος φόρτισης. Αφού το έπλυνες. Ε τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια, βγάλε πλαστικά, φτάσε στις καλωδιώσεις και κοίτα τα φις που σχετίζονται με γεννήτρια, ανορθωτή και μπαταρία, για σημάδια βραχυκυκλώματος από νερό. Καψαλισμένες επαφές στα φις, σκουριά στις επαφές (ο χαλκός κάνει ΠΡΑΣΙΝΗ σκουριά, ο σίδηρος ΚΑΦΕ σκουριά), νερό που ακόμα δεν έχει στεγνώσει, ότι τέτοιο βρεις, εξηγεί γιατί δεν φτάνει σωστά ο ηλεκτρισμός, αφού έκανες το πλύσιμο.

    Αν τα βρεις έτσι, καθαρίζεις-γυαλίζεις-τρίβεις. Και ψέκασμα με σπρέι επαφών, βοηθάει, και στο καθάρισμα, και στο να μην ξαναβρωμίσουν.

    Τσέκαρε επίσης για άλατα-οξειδώσεις εκεί που συνδέεται το καλώδιο γείωσης στο σασί της μοτοσυκλέτας, τους πόλους της μπαταρίας, και τσέκαρε και αγωγιμότητες στην πλεξούδα. Από εκεί που φεύγει το κόκκινο του ανορθωτή στην πλεξούδα, μέχρι το + πόλο της μπαταρίας, είναι σχεδόν μηδέν η αντίσταση ή σου βγάζει ωμική αντίσταση π.χ. 10Ω, δείγμα ότι έχει το καλώδιο πρόβλημα; (το μηδέν του κάθε οργάνου μπορεί π.χ. να είναι 0.3Ω, δεν λέμε για αυτό).

    Γενικά, πριν πάμε στα πιο σύνθετα, τσέκαρε ότι δεν έχεις οξείδωση - αλατα - κακή επαφή κάπου από το πλύσιμο, και αν δεν βρεις τπτ, εδώ είμαστε.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2019
    Μηνύματα
    26
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ξεκίνησα σήμερα βγάζοντας πλαστικά και το πρώτο πράγμα που κοίταξα ήταν για διαρροές. Ξεκινάω από την μπαταρία βγάζοντας τον έναν πόλο και μετρώντας τα μΑ που μου έβγαζε ήταν ελάχιστα αν θυμάμαι καλά 0.02 κάτι τέτοιο οπότε θέμα διαρροής δεν υπάρχει. Πρωχωραω παρακάτω ξεφισωνοντας το καλώδιο του ανορθωτή που πάει προς της μπαταρία και μετράω όπως λέει ο φίλος από πάνω ότι δεν πρέπει να υπάρχει καθόλου αντίσταση μεταξύ του καλωδίου και του πόλου της μπαταρίας. Πράγματι δεν υπήρχε και έχει καμία αντίσταση. Ξεφισωνο το Πηνειό από τον ανορθωτή. Μετράω την φισα από το πηνειο όπως λέει ο φίλος pew και στα 3 ποδαράκια έδινε το ίδιο ρεύμα 16.5 κάπου εκεί γιατί δεν θυμάμαι και καλά ρελαντί και 60 61 στις 5.000 στροφές. Διαρροή στο πηνειο έψαξα δεν έβρισκα κύκλωμα οπότε διαρροή δεν υπάρχει. Να ΤΟΝΊΣΩ σε αυτό το σημείο ότι το τρίτο ποδαράκι της φισας που πηνίου που ενώνει με τον ανορθωτή είναι καμένο το πλαστικό. Το καθάρισα το έτριψα έριξα σπρευ επαφών και πάλι τίποτα. (αυτό γιατί πήρε να καει δεν έκανε καλή επαφή?) Ανορθωτή δεν πρόλαβα να μετρήσω. Την πλεξούδα την κοίταξα πολύ καλά δεν υπάρχει σημείο που να έχει κάτι το περίεργο.Πως σας φενονται οι παραπάνω τιμές για το Πηνιο? Ανορθωτή πως μετράμε βάζουμε το πολυμετρο σε ομμ και μετράμε το κάθε πόδι του με γείωση η με το +του καλωδίου που πήγαινε προς την μπαταρία από τον ανορθωτή?

  10. #10
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Συνεργείο??ηλεκτρολόγος??όχι ε??
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    To καψαλισμένο πλαστικό στο φις, είναι κακό σημάδι. Συνήθως ένα καψαλισμένο φις, μαρτυράει οτι από αυτό ή δεν έχει καλή επαφή και σπινθηρίζει ή έχει καλη επαφή αλλά περνάει πολύ ρεύμα και για αυτό ζεσταίνεται.

    Για να περνάει πολύ ρεύμα και να καψαλίζεται το φις, ΣΥΝΗΘΩΣ, αυτό μαρτυράει βλάβη στο κύκλωμα του ανορθωτή στην φάση αυτή.

    Πάμε τώρα, στο πως μετράμε τον ανορθωτή. Για κάθε ανορθωτή, δίνει ο κατασκευαστής του, ένα πίνακα, τι αντιστάσεις να μετρήσεις στο πολύμετρο, ανάλογα τον συνδυασμό.

    Έχεις 3 φάσεις, ένα - και ένα +. Για δυο μύτες στο πολύμετρο, μια κόκκινη (+) και μια μαύρη (-), αυτό σου δίνει κάποιους συνδυασμούς. Π.χ. με (-) πολύμετρου στο (-) της ανόρθωσης, περνάς το (+) του πολύμετρου σε κάθε άλλο καλώδιο, και μετράς αντίσταση που δίνει. Μετά με (+) του πολύμετρου στο (-) της ανόρθωσης, μετράς το (-) του πολύμετρου σε κάθε άλλη επαφή.

    Τα καταγράφεις όλα αυτά, και ΑΝ έχεις τις τιμές του κατασκευαστή συγκρίνεις. Απόκλιση από τις τιμές=πρόβλημα.

    Αλλά και να μην έχεις τις τιμές του κατασκευαστή, πάλι μπορείς να διακρίνεις ΚΑΠΟΙΕΣ περιπτώσεις προβλήματος (όχι όμως όλες).

    Έτσι, αν με - πολύμετρου στο - της ανόρθωσης, και + πολύμετρου στην φάση 1 έχεις π.χ. 10Ω, στην φάση 2 έχεις πάλι 10Ω και ω του θαύματος στην 3η φάση έχεις 1Ω, ε νάτο, η ανόρθωση δεν λειτουργεί συμμετρικά ως προς τις φάσεις. Άλλο παράδειγμα, ανάποδα με + πολύμετρου στο - της ανόρθωσης, ας πούμε η φάση 1 σου βγάζει μη-αγωγιμότητα, η 2 το ίδιο, και η 3 βγάζει αγωγιμότητα, άρα πρόβλημα. Άλλο παράδειγμα - του πολύμετρου στο + της ανόρθωσης και μετράς φάσεις με το + του πολύμετρου, και τελευταίο + του πολύμετρου στο + της ανόρθωσης και μετράς φάσεις με το - του πολύμετρου.

    Γενικά δλδ, αν μετρώντας αντιστάσεις, η ανόρθωση δεν βγάζει ΣΥΜΜΕΤΡΙΚΑ πράγματα στις φάσεις, τότε έχει πρόβλημα στην φάση που διαφέρει.

    Όλα αυτά τα μετράς με την ανόρθωση στον αέρα, πλήρως αποσυνδεδεμένη δλδ.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2019
    Μηνύματα
    26
    Φίλε μου το έκανα και αυτό αλλά θα το ξαναδοκιμάσω να δω να είμαι σίγουρος οι 2 πρώτες μου βγαζαν κοντά στα 6ωμ και η τριτη που ήταν καψαλισμενη έβγαζε 4 κάτι αλλά θα το ξαναδοκιμάσω για σιγουριά μην θυμάμαι λάθος.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Επισης στον αερα, μπορεις να ελεγξεις τις διοδους ..


    Eαν το πολυμετρο σου μπορει να το κανει, κανε και αυτο τον ελεγχο.

    https://www.youtube.com/watch?v=9LwDPHvzH90
    pew pew pew pew pew pew !!!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Mpampis, πάρε μια ιδέα πως μετράμε τον ανορθωτή. Ο πίνακας αυτός είναι για VFR400R-NC30 μαμά ανορθωτή γιατί δεν βρήκα τον δικό σου, αλλά παίρνεις μια ιδέα πως πρέπει να μετρήσεις και τον δικό σου.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	anorthosi.jpg 
Προβολές:	218 
Μέγεθος:	55,1 KB 
ID:	403674

    Τα νούμερα στο δικό σου, παίζει να διαφέρουν όπως προείπαμε, αλλά η λογική είναι η ίδια. Probe + και Probe - στον πίνακα εννοεί τις μύτες του πολύμετρου. Ανάλογα με το που τα έχεις ακουμπήσει, κοιτάς στην τομή στήλης και γραμμής του πίνακα.

    Πρόσεξε ότι σε κάποιους συνδυασμούς δίνει άπειρη αντίσταση και στις ''συμμετρικές'' μετρήσεις φάσεων ίσο νούμερο. Έτσι πρέπει να είναι και στο δικό σου, αν βρεις συνδυασμό που δεν έπρεπε να δίνει αγωγιμότητα, να έχει, ή σημαντική διαφοροποίηση στις μετρήσεις των φάσεων με κάτι άλλο, σημαίνει πρόβλημα στην ανόρθωση
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2019
    Μηνύματα
    26
    Παιδία τελικά ξαναμετρησα και μαλλον είναι πηνία. Ρελαντί μου βγάζουν 15 και κάτι αλλά όταν η μηχανή πιάνει πάνω από 80 βαθμούς (κάτι που δεν είχα δεν την προηγούμενη φορά) πέφτει στα 8 volt).Οπότε λοιπόν μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα. Ξέρει κάποιος στη Θεσσαλία να ασχολείτε με περιλιξεις γιατί καινούργια είναι πανάκριβα?

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Xt600e πρόβλημα με ρεύματα
    από 2stroker στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2017, 15:15
  2. Πρόβλημα με immobilizer
    από parji στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2004, 17:18
  3. Πρόβλημα με Transalp
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:57
  4. Bοήθεια πρόβλημα με xt.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 10:27
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF