Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 142

Θέμα: Αγορα Super Motard τι να επιλεξω;

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Σαν κατοχος του ΤΕ 610 θα σου πρωτεινα να παρεις το χτακι.Οπως και τα υπολοιπα ετσι και το 610 δεν κανει για πρωτο.Συμφωνω με τον ptc.

    Τωρα απο την αλλη να περνεις ενα μηχανακι,να σκας 3 χηνες με σκοπο να το ξανααλαξεις του χρονου...Ειναι του ματς για καποιους(οχι για μενα).

    Παρε οποιο σου αρεσει αλλα να προσεχεις και να φορας παντα εξοπλισμο και το νου σου στις σουζες ε
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #17
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Suzuki DRZ
    +1.0
    RIDE MORE TALK LESS

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    +1.0
    Ίσως από τις καλύτερες επιλογές αλλά άντε βρες το και αν το βρεις, πως θα είναι..
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #19
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Οι έννοιες 'μοτάρντ' και 'πόλη' είναι εκ φύσεως αντικρουόμενες,ή θα πάρεις s/m για πίστα-καγκουριλίκια κλπ ή θα πάρεις μοταρντοειδές για 99,9% πόλη.Επειδή όμως δεν έχεις μεγάλη εμπειρία απ' αυτά πάρε το ΧΤΧ που σου είπε ο Πέτρος ptc και μην σε προβληματίζουν τα 180 κιλά του.Θα σε βολέψει αφάνταστα στην πόλη,παπί σκέτο,οικονομικότατο και χωρίς γκάζι που να τρομάζει.Και το drz είναι καλή επιλογή αρκεί να βρεις καλοσυντηρημένο!

  5. #20
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.433
    Κολλητός μου είχε το ΤΕ 610 (sm) κάπου πίσω στο 2003-2004.Το είχε πάρει ακόμα πιο βελτιωμένο σε περιφερειακά.Το μηχανάκι ήταν δυναμίτης σε γκάζι κράτημα εμφάνιση.(Φυσικά για αυτό σακατεύτηκε μια φορά).Σε σχέση με το ΧΤ600 μου η μέρα με την νύχτα στα πάντα.
    Αυτό που θυμάμαι όμως με σιγουριά,κάποια στιγμή του είχε ραγίσει καπάκι βολάν,έφαγε μεγάλη ταλαιπωρία για να βρει άλλο,το κόλλησε 2-3 φορές όσο περίμενε,τελικά είχε βρει από εξωτερικό κάπου
    .Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι σε αυτό το θέμα ,αντιπροσωπείας δηλαδή και εύρεσης ανταλλακτικών από τότε.
    Επίσης κάτι άλλο που θυμάμαι από το συγκεκριμένο είναι ότι δεν το εμπιστευόταν σε μεγάλες βόλτες 100+ χλμ. ( Η δεν ήθελε να τραβηχτεί και μου έλεγε αυτή την δικαιολογία )
    Παρόλα αυτά όταν αλλάζαμε μηχανές για καμιά βόλτα πάντα κατέβαινα με ένα τεράστιο χαμόγελο.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 14/02/2019 στις 09:40.
    porca miseria.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Μεταπωληση σε xtx660 ktm sm 690 ? Εαν παρω ενα απο τα 2 θα μπορεσω να τα πουλησω σχετικα ευκολα; Το 610 δε το κοιταζω αλλο μιας και βλεπω οτι ισως υπαρξει θεμα νε ανταλλακτικα.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Σαν κατοχος του ΤΕ 610 θα σου πρωτεινα να παρεις το χτακι.Οπως και τα υπολοιπα ετσι και το 610 δεν κανει για πρωτο.Συμφωνω με τον ptc.

    Τωρα απο την αλλη να περνεις ενα μηχανακι,να σκας 3 χηνες με σκοπο να το ξανααλαξεις του χρονου...Ειναι του ματς για καποιους(οχι για μενα).

    Παρε οποιο σου αρεσει αλλα να προσεχεις και να φορας παντα εξοπλισμο και το νου σου στις σουζες ε
    Χωρις κρανος δεν οδηγαω δε μου καθεται σωστα νοιωθω περιεργα, μπουφαν φοραω στα κρυα. Παντελονι μποτες δεν φοραω ειναι του ματς για μεσα στη πολη. Γαντακι παντα ακομα και το καλοκαιρι ενα λεπτο με προστασια.

    Σουζα φανταζομαι σηκωνει με τη μια αλλα εφοσον εχω πισω φρενο δε νομιζω να εχω θεμα, δεν ειμαι καγκουρας.


    Οδηγησα ενα Sm690 σημερα το οποιο βρηκα απο αγγελια στη περιοχη μου και το μηχανακι ειναι πανεμορφο και ευκολο στην οδηγηση, δεν το πιεσα ομως αρα δε ξερω τα ορια του. Σε συγκριση με το χτ660 τι εχετε να πειτε;

    Ευχαριστω για τις απαντησεις

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    H συνέχεια την Παρασκευή
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Οδηγησα ενα Sm690 σημερα... ,δεν το πιεσα ομως αρα δε ξερω τα ορια του
    Και να το "πιεζες" δε θα τα ηξερες τα ορια του. Το πολυ πολυ να βρει εκεινο τα δικα σου.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Χωρις κρανος δεν οδηγαω δε μου καθεται σωστα νοιωθω περιεργα, μπουφαν φοραω στα κρυα. Παντελονι μποτες δεν φοραω ειναι του ματς για μεσα στη πολη. Γαντακι παντα ακομα και το καλοκαιρι ενα λεπτο με προστασια.

    Σουζα φανταζομαι σηκωνει με τη μια αλλα εφοσον εχω πισω φρενο δε νομιζω να εχω θεμα, δεν ειμαι καγκουρας.


    Οδηγησα ενα Sm690 σημερα το οποιο βρηκα απο αγγελια στη περιοχη μου και το μηχανακι ειναι πανεμορφο και ευκολο στην οδηγηση, δεν το πιεσα ομως αρα δε ξερω τα ορια του. Σε συγκριση με το χτ660 τι εχετε να πειτε;

    Ευχαριστω για τις απαντησεις
    Εχεις αγνοια στο θεμα προστασια και ειναι κριμα..

    Και στο θεμα "σουζα"..

    Καμια σχεση δεν εχουν.

    Παρε ενα ΧΤ. Ελπιζω να μην χρειαστει ποτε να μαθεις γιατι χρειαζεσαι εξοπλισμο ΚΑΙ μεσα στην πολη.

    Καλους δρομους.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Εχεις αγνοια στο θεμα προστασια και ειναι κριμα..

    Και στο θεμα "σουζα"..

    Καμια σχεση δεν εχουν.

    Παρε ενα ΧΤ. Ελπιζω να μην χρειαστει ποτε να μαθεις γιατι χρειαζεσαι εξοπλισμο ΚΑΙ μεσα στην πολη.

    Καλους δρομους.
    Δεκτο φιλε μου, ισως εχει να κανει με το οτι εχω μαθει απο μικρος στο ντελιβερι και ειναι μια δουλεια που δεν μπορεις να φορας εξοπλισμο παντα, ειδικα το καλοκαιρι μονο κρανος και αυτο καλοκαιρινο γιατι δεν υποφερεται να εισαι 12 ωρες πανω στο μηχανακι μες τη ζεστη. Για αυτο ελπιζω οταν παρω με το καλο να γινω ακομα καλυτερος οδηγος, δε με τρομαζει ο δρομος μιας και εχω γραψει πολλα χιλιομετρα σαν "ντελιβερας" αλλα σιγουρα με τρομαζει λιγο η οδηγηση ενος οχηματος με τοση δυναμη. Ελπιζω αυτα που λεμε να τα διαβαζει και κανενας πιτσιρικας για να μη κανει τα καθη που καναμε εμεις στα 16 μας. Να σαι καλα

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Και να το "πιεζες" δε θα τα ηξερες τα ορια του. Το πολυ πολυ να βρει εκεινο τα δικα σου.
    Δικιο εχεις, χαχα

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    αυτα τα αντίγραφα sm η αλλίως μοταρντοειδή που ειπε ο karellen ειναι έυκολα μηχανάκια στην οδηγηση και κάποια λίγο πιο γουστόζικα απο άλλα. το xt ειναι ενα χλιαρο μηχανάκι τα-κανω-ολα-και-συμφερω χωρις όμως να πλησιάζει το 690. κάπου ανάμεσα ειναι το 610. τα παλαιοτερα 640 δεν τα γνωριζω αλλα υποθέτω θα ειναι λιγο πιο "άγρια". Το drz400 ειναι δυσέβρετο σε καλή κατάσταση αν και το γκάζι του ειναι οτι πρεπει για πολή. ωραιο μηχανάκι αλλα ξεπερασμένο πλεον. ολα αυτα παντως ειναι ευκολα ακομη και για αρχάριους οποτε δεν θα εχεις θέμα. το 660smc δεν παιζει στα λεφτα σου?
    θέλει πολύ ψαξιμο πάντως οποιοδήποτε εκτος απο τα xt, παιζουν πολλα κατεστραμένα μηχανάκια στο καρ δυστυχως. ειδικα σε αυτη την κατηγορία.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Δ ισως εχει να κανει με το οτι εχω μαθει απο μικρος στο ντελιβερι και ειναι μια δουλεια που δεν μπορεις να φορας εξοπλισμο παντα, ειδικα το καλοκαιρι μονο κρανος και αυτο καλοκαιρινο γιατι δεν υποφερεται να εισαι 12 ωρες πανω στο μηχανακι μες τη ζεστη.
    Περισσέυει χρόνος και για 2o μηχανάκι ,για σούζες? Για αυτόν τον λόγο και μόνο θα επέλεγα κάτι οικονομικό,Aς ήταν και xt

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Δεν το ειχα σκεφτει το 660 της κτμ αλλα βλεπω εχει το ιδιο καλουπι με το 640 και παιζει στα 2500-3000 και εχει πολυ λιγα στο καρ και κανενα στη περιοχη μου.

    Κανονισα να δω ενα χτχ660 σημερα και θα ενημερωσω, ειναι στις 3000 και το βρηκα απο φιλο φιλου

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια... τι να επιλεξω???
    από gskrekos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2007, 01:09
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2007, 21:54
  3. fazer kai f650 gs - τι να επιλέξω;
    από stavro στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 13:42
  4. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2006, 22:20
  5. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 10:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF