Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 142

Θέμα: Αγορα Super Motard τι να επιλεξω;

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Περισσέυει χρόνος και για 2o μηχανάκι ,για σούζες? Για αυτόν τον λόγο και μόνο θα επέλεγα κάτι οικονομικό,Aς ήταν και xt
    Δε το παιρνω για καγκουριλικια απλα μου αρεσει το στυλ μοταρντ και θελω να το μαθω. Το παιρνω για να πηγαινω απο το σπιτι στη δουλεια και το αντιθετο και για καμια βολτα με τη δικια μου εντος πολης. Εχω και φιλους που εχουν μηχανες αρα θα πηγαινουμε και καμια κοντονη βολτα 5-15 χμ εδω τριγυρω.. τωρα με το παπι δεν μπορω να παω μαζι τους

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Δε το παιρνω για καγκουριλικια 1 απλα μου αρεσει το στυλ μοταρντ και θελω να το μαθω. Το παιρνω για να πηγαινω απο το σπιτι στη δουλεια και το αντιθετο και για 2 καμια βολτα με τη δικια μου εντος πολης. 3 Εχω και φιλους που εχουν μηχανες αρα θα πηγαινουμε και καμια κοντονη βολτα 5-15 χμ εδω τριγυρω.. τωρα με το παπι δεν μπορω να παω μαζι τους
    Μαζί σου είμαι ότι και αν επιλέξεις.
    1 xt
    2 ktm δαγκωτό !
    3 Εξαρτάται τι έχουν οι κολλητοί και τι προτείνουν

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Μαζί σου είμαι ότι και αν επιλέξεις.
    1 xt
    2 ktm δαγκωτό !
    3 Εξαρτάται τι έχουν οι κολλητοί και τι προτείνουν
    3 εχουν σκουτερ μεγαλα ο ενας το χτ το παλιο και ο αλλος χαγιαμπουσα

  4. #34
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Δε το παιρνω για καγκουριλικια απλα μου αρεσει το στυλ μοταρντ και θελω να το μαθω. Το παιρνω για να πηγαινω απο το σπιτι στη δουλεια και το αντιθετο και για καμια βολτα με τη δικια μου εντος πολης. Εχω και φιλους που εχουν μηχανες αρα θα πηγαινουμε και καμια κοντονη βολτα 5-15 χμ εδω τριγυρω.. τωρα με το παπι δεν μπορω να παω μαζι τους
    Εσύ μπορείνα μην το παίρνεις για καγκουριλικια αυτό όμως θα σε καγκουρέψει αυτό δεν είναι κατ' ανάγκη κακό, κακό θα είναι αν σε κουρέψει....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εσύ μπορείνα μην το παίρνεις για καγκουριλικια αυτό όμως θα σε καγκουρέψει αυτό δεν είναι κατ' ανάγκη κακό, κακό θα είναι αν σε κουρέψει....
    Κουρεμα τυπου μοικανα η κατι αλλο; χαχαχα

  6. #36
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    3 εχουν σκουτερ μεγαλα ο ενας το χτ το παλιο και ο αλλος χαγιαμπουσα
    Μην πάρεις ΚΤΜ. Είναι κρίμα να'χει σοβαρό μηχανάκι η παρέα. Μη χαλάς τη φάση.

  7. #37
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μην πάρεις ΚΤΜ. Είναι κρίμα να'χει σοβαρό μηχανάκι η παρέα. Μη χαλάς τη φάση.
    Για αυτο θα παρω κτμ! χαχα

    Πηγα ειδα το χτ παιδια, το εργαλειο ειναι πολυ καλο, ανετο καταρχας και στιβαρο. απο δυναμη δε καταλαβα διαφορα γιατι δε το πιεσα ουτε αυτο, πολυ μεγαλο μου φενεται για μοταρντ παντως και ασηκωτο αμα θες να κανεις καμοα οπισθεν. Το κτμ απο εμφανιση πιο πολυ μαρεσε παντως.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Αφού έχεις και παπάκι και αμάξι πάρε το ΚΤΜ αν είναι αξιόπιστο (δεν είχα ποτέ αν και έχω οδηγήσει όλα τα ντιουκ από το πρώτο μέχρι το 3ο - το 4ο δεν μετράει). Αν το μοναδικό σου όχημα θα ήταν η μοτοσικλέτα αυτή θα έλεγα να δεις σοβαρα το ΧΤ.

    Από αυτά που γράφεις εγώ καταλαβαίνω πως θέλεις κάτι που θα το γουστάρεις πέραν από το πήγαινε-ελα στην δουλειά. Μην φοβάσαι την δύναμη του δεν είναι και τέρατα, λίγο σεβασμό στο γκάζι και προσοχη στην αρχή και θα είσαι μια χαρά.

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από drade Προβολή μηνύματος
    Αφού έχεις και παπάκι και αμάξι πάρε το ΚΤΜ αν είναι αξιόπιστο (δεν είχα ποτέ αν και έχω οδηγήσει όλα τα ντιουκ από το πρώτο μέχρι το 3ο - το 4ο δεν μετράει). Αν το μοναδικό σου όχημα θα ήταν η μοτοσικλέτα αυτή θα έλεγα να δεις σοβαρα το ΧΤ.

    Από αυτά που γράφεις εγώ καταλαβαίνω πως θέλεις κάτι που θα το γουστάρεις πέραν από το πήγαινε-ελα στην δουλειά. Μην φοβάσαι την δύναμη του δεν είναι και τέρατα, λίγο σεβασμό στο γκάζι και προσοχη στην αρχή και θα είσαι μια χαρά.
    Αυτο ακριβως φιλε μου θελω κατι που θα το γουσταρω χωρις να με ενδιαφερει και τοσο το κοστος σερβις και η καταναλωση, αλλωστε για ποιον λογο δουλευουμε εαν δε μπορουμε να επιλεξουμε τουλαχιστον ενα μηχανακι που να γουσταρουμε. Αξιζουν τα 1000 ευρω παραπανω για το smc ? Ποιες ειναι οι διαφορες απο το SmR που ειδα εγω;

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.020
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Αυτο ακριβως φιλε μου θελω κατι που θα το γουσταρω χωρις να με ενδιαφερει και τοσο το κοστος σερβις και η καταναλωση, αλλωστε για ποιον λογο δουλευουμε εαν δε μπορουμε να επιλεξουμε τουλαχιστον ενα μηχανακι που να γουσταρουμε. Αξιζουν τα 1000 ευρω παραπανω για το smc ? Ποιες ειναι οι διαφορες απο το SmR που ειδα εγω;
    και το xt τοτε που κολλάει?

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    και το xt τοτε που κολλάει?
    Μαρεσει και το χτ αλλα προτιμησα το κτμ αφου τα οδηγησα και τα ειδα απο κοντα.

    τωρα μενει να μαθω για διαφορες smc /smr

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Τα χιλιόμετρα που έχεις γράψει σε παπί ως ντιλιβερας δεν έχουν σχέση με την οδήγηση και το γκάζι από ένα KTM ή το husvarna.
    Είχα το KTM 640 03' έβγαζε ζημιές, όλο από κάποια φλάντζα έχανε λίγο λάδι, όταν την έφτιαχνα άρχιζε άλλη, μέχρι που ράγισε κεφαλή, ευτυχώς μέσα στην εγγύηση. Τα επόμενα έμαθα ήταν πιο αξιόπιστα αλλά δεν έχω εικόνα.
    Γκάζι, ανάρτηση, φρένα, στήσιμο πάνω στον δρόμο απλά τέλειο. Το πρόβλημα που είναι, μόλις αναπτύξεις λίγη ταχύτητα παραπάνω, πράγμα που γίνεται πολύ εύκολα, σε μικρό χρονικό διάστημα και πολύ μικρή απόσταση, τα φρένα δεν είναι για να σταματήσεις. Η μηχανή είναι γρήγορη, ελαφριά, με τέτοια γεωμετρία που τα τέλεια φρένα και η σούπερ ανάρτηση είναι για να το στήσεις για την είσοδο στην επόμενη στροφή, η μηχανή σέρνεται δεν σταματάει. Δεν είναι κατάλληλη για Αθήνα ειδικά στα χέρια αρχάριου. Εγώ το είχα επαρχία 2 χρόνια και ήταν η 3η μηχανή που είχα. Φυσικά τα λάστιχα με γρήγορη οδήγηση είναι για 6-8 μήνες, και μην σκεφτείς να το αφήσεις χωρίς λάστιχα. Μιλάμε για 55 άλογα μαμά χωρίς παρεμβάσεις και είναι το πιο αδύνατο από τα μοταρντ που γράφεις.

    Γνώμη μου , XTX 660 και βγάζεις γούστα.

  13. #43
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από raccoon Προβολή μηνύματος
    Τα χιλιόμετρα που έχεις γράψει σε παπί ως ντιλιβερας δεν έχουν σχέση με την οδήγηση και το γκάζι από ένα KTM ή το husvarna.
    Είχα το KTM 640 03' έβγαζε ζημιές, όλο από κάποια φλάντζα έχανε λίγο λάδι, όταν την έφτιαχνα άρχιζε άλλη, μέχρι που ράγισε κεφαλή, ευτυχώς μέσα στην εγγύηση. Τα επόμενα έμαθα ήταν πιο αξιόπιστα αλλά δεν έχω εικόνα.
    Γκάζι, ανάρτηση, φρένα, στήσιμο πάνω στον δρόμο απλά τέλειο. Το πρόβλημα που είναι, μόλις αναπτύξεις λίγη ταχύτητα παραπάνω, πράγμα που γίνεται πολύ εύκολα, σε μικρό χρονικό διάστημα και πολύ μικρή απόσταση, τα φρένα δεν είναι για να σταματήσεις. Η μηχανή είναι γρήγορη, ελαφριά, με τέτοια γεωμετρία που τα τέλεια φρένα και η σούπερ ανάρτηση είναι για να το στήσεις για την είσοδο στην επόμενη στροφή, η μηχανή σέρνεται δεν σταματάει. Δεν είναι κατάλληλη για Αθήνα ειδικά στα χέρια αρχάριου. Εγώ το είχα επαρχία 2 χρόνια και ήταν η 3η μηχανή που είχα. Φυσικά τα λάστιχα με γρήγορη οδήγηση είναι για 6-8 μήνες, και μην σκεφτείς να το αφήσεις χωρίς λάστιχα. Μιλάμε για 55 άλογα μαμά χωρίς παρεμβάσεις και είναι το πιο αδύνατο από τα μοταρντ που γράφεις.

    Γνώμη μου , XTX 660 και βγάζεις γούστα.
    Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση,προφανως θα ειναι σε αψογη κατασταση ολα τα περιφερειακα οταν θα το οδηγαω. Νομιζω εχει μεγαλη διαφορα το αρχαριος γενικα και το αρχαριοσ πανω σε συγκεκριμενη μηχανη. Οταν εχω γραψει 150.000 χμ μονο στο παπι που εχω τωρα χωρισ να μετραω αυτα που ειχα πριν νομιζω οτι εχω πολυ εμπειρια απο τους δρομους και πως να χειριζομαι καταστασεις, σιγουρα πολυ περισσοτερη εμπειρια απο το μεγαλυτερο ποσοστο οδηγων μεγαλης μηχανης μεσα σε πολη. Αυτος ειναι και ο λογος που θελω να κανω τη μεταβαση, θελω να εχω εμπειρια σε κατι μεγαλυτερο και δυνατοτερο ετσι ωστε να γινω καλυτερος οδηγος. Το παπι οπως θα ξερεις ουτε αναρτησεις εχει ουτε φρενα εχει, και με 60 να πηγαινεις δε ξερεις αν θα σταματησει, για αυτο νομιζω δε πρεπει να υπαρχει συγκριση ασφαλειας μεταξυ παπιου και καποιου συγχρονου μοταρντ. Το παπι για μενα ειναι οτι πιο επικινδυνο υπαρχει γιατι ολα τα ατυχηματα γινονται πανω σε αυτα.

    Εχω να σου πω για περιπτωσεις κοντινων μου ανθρωπων και ντελιβεραδων που εχουν ακομα σιδερα μεσα στα ποδια λογω του παπιου. Το επικινδυνο το κανω ειδη, ειμαι στο δρομο ολη μερα με ενα οχημα που δεν εχει ουτε παθητικη ουτε ενεργητικη ασφαλεια. Δε νομιζω οτι αγοραζοντας μια μεγαλη μηχανη θα εχω λιγοτερη ασφαλεια. Το παιρνω για τη βολτα μου οχι για να ειμαι συνεχεια πανω της με πιεση χρονου οπως στη δουλεια.

    Χωρις παρεξηγηση παντα και εαν κανω λαθος ζηταω συγνωμη.
    Τελευταία τροποποίηση από Traveler01; 15/02/2019 στις 10:57.

  14. #44
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    A, αμα το θες οπως λες για να πηγαινεις στη δουλεια και καμια βολτα με το ετερον ημισυ, καλυτερα το XT τοτε.
    Νομιζα οτι επειδη ειχες αμαξι και παπι το ηθελες μονο για βολτες και καγκουριες (με την καλη εννοια).
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #45
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    A, αμα το θες οπως λες για να πηγαινεις στη δουλεια και καμια βολτα με το ετερον ημισυ, καλυτερα το XT τοτε.
    Νομιζα οτι επειδη ειχες αμαξι και παπι το ηθελες μονο για βολτες και καγκουριες (με την καλη εννοια).
    Καγκουριες ουτε καν. Κατα κυριο λογο θελω μοταρντ γιατι μου αρεσει αυτο το στυλ, εχω κατσει πχ στο χαγιαμπουσα του φιλου μου και δε μπορω να με φανταστω να το οδηγαω. Το χτχ660 το μονο που δε μαρεσει ειναι οτι ειναι βαρυ και οτι ολοι οδηγανε αυτο, δεν ειναι καθολου ιδιαιτερο..

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια... τι να επιλεξω???
    από gskrekos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2007, 01:09
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2007, 21:54
  3. fazer kai f650 gs - τι να επιλέξω;
    από stavro στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 13:42
  4. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2006, 22:20
  5. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 10:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF