Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 142

Θέμα: Αγορα Super Motard τι να επιλεξω;

  1. #46
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παντως αν ειναι να πας προς xtx κοιτα και το xr 650 το οποιο ειναι υπεροπλο και για μενα πιο ομορφο και ιδιαιτερο απ το xtx που το οδηγαει ολη η ελλαδα

  2. #47
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Παντως αν ειναι να πας προς xtx κοιτα και το xr 650 το οποιο ειναι υπεροπλο και για μενα πιο ομορφο και ιδιαιτερο απ το xtx που το οδηγαει ολη η ελλαδα
    Yπεροπλο, ναι αλλα, λαδια καθε 1000km και βαλβιδες ελεγχο εξισου συντομα (αν και δεν χρειαζονται ρυθμισμα συνηθως αν το κανεις βολτες μονο), δεν κλειδωνει καν το ρεζερβουαρ, στο δικαβαλο παει στανταρ για χωρισμο μετα απο πολυ παντοφλα, μανιβελα μονο (εκτος αν βρει το τελευταιο της Dalara με τη μιζα που συνηθως χαλαγε ουτως ή αλλως), κραδασμοι και φουλ old school ωμοτητα.
    Μονο για μερακληδες το συγκεκριμενο και μονο για βολτες μονος ή/και πιστα. Aλλα ειναι το ατιμο φοβερο μοτορι! Μεγαλη αλητεια!
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Κατι σαν να μου λέει ότι έχεις καταλήξει και θέλεις μόνο την επιβεβαίωση μας. Πάρε αυτό που γουστάρεις, αυτό που θέλεις. Εμείς σου λέμε να φοράς τον εξοπλισμό σου, και να προσέχεις. Πηγαίνεις σε άλλη κατηγορία, θέλει άλλη οδήγηση, άλλη προσοχή, έχει άλλες απαιτήσεις.
    Καλές βόλτες ότι και να πάρεις.

  4. #49
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Yπεροπλο, ναι αλλα, λαδια καθε 1000km και βαλβιδες ελεγχο εξισου συντομα (αν και δεν χρειαζονται ρυθμισμα συνηθως αν το κανεις βολτες μονο), δεν κλειδωνει καν το ρεζερβουαρ, στο δικαβαλο παει στανταρ για χωρισμο μετα απο πολυ παντοφλα, μανιβελα μονο (εκτος αν βρει το τελευταιο της Dalara με τη μιζα που συνηθως χαλαγε ουτως ή αλλως), κραδασμοι και φουλ old school ωμοτητα.
    Μονο για μερακληδες το συγκεκριμενο και μονο για βολτες μονος ή/και πιστα. Aλλα ειναι το ατιμο φοβερο μοτορι! Μεγαλη αλητεια!
    Εχεις δικιο φιλε μου απλα απτο xt το προτιμουσα μονο και μονο επειδη ειναι διαφορετικο

  5. #50
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Με τα θέματα που έχουν ανοίξει τελευταία με τα super motard, που οι περισσότεροι τα εκθειάζουν, έχω αρχίσει να το σκέφτομαι...
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Με τα θέματα που έχουν ανοίξει τελευταία με τα super motard, που οι περισσότεροι τα εκθειάζουν, έχω αρχίσει να το σκέφτομαι...
    Πρωτα να μαθεις καλη σουζα στο δικο σου.

  7. #52
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Πρωτα να μαθεις καλη σουζα στο δικο σου.
    Δε μουσικώνεται.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #53
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παιδια εχω βρει ενα ακομη Κτμ690 το οποιο ειναι η εκδοση SmR ξερει κανεις να μου πει την διαφορα απο το σκετο SM? Βλεπω φορανε διαφορετικες ζαντες, εχει καμια αλλη διαφορα;

  9. #54
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Παιδια εχω βρει ενα ακομη Κτμ690 το οποιο ειναι η εκδοση SmR ξερει κανεις να μου πει την διαφορα απο το σκετο SM? Βλεπω φορανε διαφορετικες ζαντες, εχει καμια αλλη διαφορα;
    690 enduro με μοταρντ ζαντολάστιχα και φρένα.Κατά τα άλλα 80% ίδια μηχανάκια
    Το SM έχει άλλα πλαστικά,μούρη και φώτα(εάν δε με απατά η μνήμη μου)
    Άμα έχεις 690 βρεί,ούτε να το σκεφτείς για ΧΤΧ.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Παιδια εχω βρει ενα ακομη Κτμ690 το οποιο ειναι η εκδοση SmR ξερει κανεις να μου πει την διαφορα απο το σκετο SM? Βλεπω φορανε διαφορετικες ζαντες, εχει καμια αλλη διαφορα;
    Αν τα θυμαμαι καλα, γιατι τα εψαχνα κι εγω σχετικα προσφατα...
    Το SMR εχει εξτρα σε σχεση με το απλο SM:
    Ζαντες Marchesini
    Ρυθμιζομενες αναρτησεις
    Ακτινικη τρομπα φρενου / συμπλεκτη
    Καλυτερο μπροστινο φρενο
    Τα SMR εχουν πορτοκαλι σκελετο, τα SM μαυρο.

    Καλυτερο συνολο σιγουρα, αλλα για τη χρηση που λες οτι θα κανεις δεν ξερω αν αξιζει να δωσεις τα παραπανω λεφτα. Στη βολτα παρεα με τα σκουτερ των φιλων σου δε θα καταλαβεις και καμια διαφορα.

  11. #56
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αν τα θυμαμαι καλα, γιατι τα εψαχνα κι εγω σχετικα προσφατα...
    Το SMR εχει εξτρα σε σχεση με το απλο SM:
    Ζαντες Marchesini
    Ρυθμιζομενες αναρτησεις
    Ακτινικη τρομπα φρενου / συμπλεκτη
    Καλυτερο μπροστινο φρενο
    Τα SMR εχουν πορτοκαλι σκελετο, τα SM μαυρο.

    Καλυτερο συνολο σιγουρα, αλλα για τη χρηση που λες οτι θα κανεις δεν ξερω αν αξιζει να δωσεις τα παραπανω λεφτα. Στη βολτα παρεα με τα σκουτερ των φιλων σου δε θα καταλαβεις και καμια διαφορα.
    Οκ σε ευχαριστω, δεν εχουν μεγαλη διαφορα τιμης και το Smr φαινεται πολυ πιο προσεγμενο απο το αλλο το sm που ειχα δει. Εχει περισσοτερα χιλιομετρα αλλα φαινεται οτι αυτος που το ειχε το συντηρουσε καλα γιατι εχει και το βιβλιο σερβις απο την αντιπροσωπια με ολα τα σερβις που εχουν γινει. Δευτερα θα το παω σε μαστορα να το δουμε.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Οκ σε ευχαριστω, δεν εχουν μεγαλη διαφορα τιμης και το Smr φαινεται πολυ πιο προσεγμενο απο το αλλο το sm που ειχα δει. Εχει περισσοτερα χιλιομετρα αλλα φαινεται οτι αυτος που το ειχε το συντηρουσε καλα γιατι εχει και το βιβλιο σερβις απο την αντιπροσωπια με ολα τα σερβις που εχουν γινει. Δευτερα θα το παω σε μαστορα να το δουμε.
    Αν δεν υπαρχει σοβαρη διαφορα τοτε ασυζητητι πας για το SMR. Συνηθως τα δυο εχουν καμια πεντακοσαρα διαφορα γι'αυτο το ειπα.

  13. #58
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αν δεν υπαρχει σοβαρη διαφορα τοτε ασυζητητι πας για το SMR. Συνηθως τα δυο εχουν καμια πεντακοσαρα διαφορα γι'αυτο το ειπα.
    Κατι αλλο, το smr φοραει ολοσωμη ακραποβιτς με τα δυο τελικα , το απλο SM φοραει τελικο ακρα με πατεντα και εχει και τις μανησιες εξατμισεις. Τι να προτιμησω; Εχουν μεγαλη διαφορα τιμης οι εξατμισεις;

  14. #59
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    SMR δαγκωτο!!!
    Παρ'το να το ευχαριστηθεις! Αλλα commuting κανε με το παπι! Ειναι κριμα να το φωρτωνεις τοσα τσαμπα χιλιομετρα και να το πνιγεις στην κινηση το ΚΤΜ. Αλλωστε το παπι δεν παιζεται σε αυτη τη δουλεια, εγω δεν το αλλαζω με τιποτα.

    Υ.Γ. Καλο ελεγχο σε εξειδικευμενο μηχανικο ΚΤΜ. Μην το αμελησεις και βρεθεις προ ακριβων εκπληξεων. Ο "κυρ Μητσος" ο μαστορας της γειτονιας δεν ξερει απο τετοια μηχανακια.
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #60
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Καλησπερα παιδια, τελικα μετα απο πολη σκεψη λεω να παω σε κατι πιο στριτ η εστω πιο ξεκουραστο. Και πιο φθηνο. Ισως να φανει λιγο περιεργο αλλα μιλησα και με τη γυναικα και για αυτο κατεληξα σε κατι πιο νορμαλ. Για να μηνα ανοιγω νεο θεμα εχουμε καμια αποψη για mt03 και aprilia pegaso?

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια... τι να επιλεξω???
    από gskrekos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2007, 02:09
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2007, 22:54
  3. fazer kai f650 gs - τι να επιλέξω;
    από stavro στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 14:42
  4. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2006, 23:20
  5. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 11:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF