Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 142

Θέμα: Αγορα Super Motard τι να επιλεξω;

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα παιδια, τελικα μετα απο πολη σκεψη λεω να παω σε κατι πιο στριτ η εστω πιο ξεκουραστο. Και πιο φθηνο. Ισως να φανει λιγο περιεργο αλλα μιλησα και με τη γυναικα και για αυτο κατεληξα σε κατι πιο νορμαλ. Για να μηνα ανοιγω νεο θεμα εχουμε καμια αποψη για mt03 και aprilia pegaso?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	damn-i-am-beat-down.jpg 
Προβολές:	251 
Μέγεθος:	88,1 KB 
ID:	404064

  2. #62
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.184
    Migato.

  3. #63
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Τι παιζει με τα απριλια; βλεπω τα του 01/02 ειναι παμφθηνα

  4. #64
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.502
    Τα strada είναι σαν το xt. Κάθεσαι λίγο πιο μέσα στην μηχανή και έχει λιγο καλύτερη κάλυψη από αέρα. Καλη ανάρτηση και πολύ καλό μπροστινό φρένο. Κάνει και ταξίδι με 3 βαλίτσες σταθερά με 130 ~140.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  5. #65
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Το ΜΤ-03 θα αρεσει πιο πολυ σε σενα, το Aprilia θα αρεσει πιο πολυ στη γυναικα σου.

    Τον παλιο Πηγασο μην τον κοιτας για μενα, αλλη ιστορια. Μη σε μπερδευει η κοινη ονομασια, ειναι εντελως διαφορετικο μηχανακι. Σα να λεμε ΧΤ600 και ΧΤ660. Το μοτερ της minarelli (που φορανε και τα Yamaha 660) το εχουν τα μοντελα 2005+ (Strada, Factory, Trail).

    Εγω θα επαιρνα το Yamaha παντως, εχει και πολυ κοντο γραναζωμα που βοηθαει σε καφριλικια.

  6. #66
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Τι καφριλίκια; Είπαμε το μοτοσακό του φίλου πρέπει να έχει καλό WAF (wife acceptance factor). Διαφορετικά δεν...
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #67
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Pegaso strada factory η καλυτερη επιλογη πιστευω. Πολυ καλα περιφεριακα και αξιοπιστο μοτερ. Κανα ηλεκτρικο προβληματακι στα διαφορα τζιτζιρι μιτζιρι μπορει να σου βγαλει, ιταλικο γαρ, αλλα στα σημαντικα ειναι οσο αξιοπιστο ειναι και το αντιστοιχο ΧΤ με τον ιδιο κινητηρα.
    Και ομορφο μηχανακι! Και πολυχρηστικο και η γυναικα θα καθεται ανετα, ειδικα με μπαγαζιερα πισω. Μια χαρα.

    Τωρα, αυτο με τη γυναικα να το προσεχεις, εγω μια φορα μιλησα και κατεληξα να εχω αμαξι!
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #68
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.090
    "Αγορά SM", λέει, και κάπου βλέπω να αναφέρονται γυναίκες. Wat?!
    Life begins at 45°.

  9. #69
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    Ότι είπαν τα παιδιά για τον Πήγασο έχω το strada και δεν το αλλάζω λέμε, ότι καλύτερο για όλες τις δουλειές
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Να απαντήσω καθότι υπήρξα κάτοχος του Aprilia Strada Factory. Καλό μηχανάκι, βολικό, εύκολο. Δεν είναι σουπερμότο σε καμία περίπτωση, παρά είναι βαρύ κατά την άποψη μου (όπως και το ΧΤ 660). Το είχα και με powercommander, acrapovic και πιο κοντό γρανάζι, αλλά και πάλι αυτήν την αγριάδα που έχουν κάτι μηχανάκια σαν το Duke II ουδέποτε πλησίασε.

    Η γυναίκα μου δεν ένιωθε άνετα στην πίσω θέση ενώ στο sh 300 ήταν μια χαρά (απλά το σημειώνω) ωστόσο πιστεύω πως για μοτοσικλέτα είναι άνετη.

    Το καλοκαίρι μου έκανε εντύπωση πόσο έβραζε το μοτέρ μέσα στην πόλη όχι ότι τα άλλα είναι καλύτερα. Για ταξίδι δεν το θεωρώ πολύ καλή επιλογή διότι θα σου λείψει ο 2ος κύλινδρος και άμα το πιέζεις στο ταξίδι καίει. Για μηχανάκι λίγο απ'όλα δεν είναι καθόλου άσχημο και άμα πάρεις το φακτορυ έχει και εξαιρετικό μπροστινό φρένο. Για μένα ανώτερο από ΧΤ το οποίο όμως είναι πιο εμπορικό.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Άρχισε να κοιτάς σκούτερ γιατί για εκεί σε βλέπω
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #72
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.090
    Να αλλάξει ο τίτλος, παρακαλώ, γιατί μπερδευόμαστε. Εδώ μιλάνε για 660 και σκούτερ, όχι SM.
    Life begins at 45°.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Μιά χαρα ειναι τα σκουτερ το Super Market.

  14. #74
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ...Εδώ μιλάνε για 660 και σκούτερ, όχι SM.
    Μωρε το μοτερ μια χαρα ειναι και για sm χρηση, ολα το υπολοιπα στα μηχανακια που το φορανε πασχουν.

    Αλλα ενταξει, περα απο την πλακα, ξερετε πως ειναι η κατασταση. Συμβιβασμους πρεπει να κανουμε ολοι, κυριως για οικονομικους λογους. Αλλιως να λεγαμε στο φιλο που ρωταει, παρε ενα 525 ή κανα Husaberg και κανε την κ@υλα σου..
    Αμα ειχα και εγω σπιτι με γκαραζ, εμενα επαρχια, ειχα μπολικα λεφτα και δεν ειχα και υποχρεωσεις, παιδια, σκυλια, γατια και οτι εχει ο καθενας τεσπα, να δειτε τι ωραια μηχανακια θα ειχα. Ενα κορυφαιο απο καθε κατηγορια (ναι ρε, και τσοπερ!).
    Αλλωστε αν απο το παιδι τρεχαν τα λεφτα απο τα μπατζακια του δεν θα χρειαζοταν να μας ρωτησει καν. Στα παπακια του, θα πηγαινε σε μια αντιπροσωπια να παρει οτι του γυαλιζε και θα εκανε το χαβα του.

    Οποτε βελτιστον και λογικοτερον ειναι να βρισκουμε χρυσες τομες μεταξυ χρηστικοτητας και fun to ride χαρακτηρα σε αυτες τις περιπτωσεις, που ειναι και η συντριπτικη πλειοψηφια.
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Μωρε το μοτερ μια χαρα ειναι και για sm χρηση, ολα το υπολοιπα στα μηχανακια που το φορανε πασχουν.

    Αλλα ενταξει, περα απο την πλακα, ξερετε πως ειναι η κατασταση. Συμβιβασμους πρεπει να κανουμε ολοι, κυριως για οικονομικους λογους. Αλλιως να λεγαμε στο φιλο που ρωταει, παρε ενα 525 ή κανα Husaberg και κανε την κ@υλα σου..
    Αμα ειχα και εγω σπιτι με γκαραζ, εμενα επαρχια, ειχα μπολικα λεφτα και δεν ειχα και υποχρεωσεις, παιδια, σκυλια, γατια και οτι εχει ο καθενας τεσπα, να δειτε τι ωραια μηχανακια θα ειχα. Ενα κορυφαιο απο καθε κατηγορια (ναι ρε, και τσοπερ!).
    Αλλωστε αν απο το παιδι τρεχαν τα λεφτα απο τα μπατζακια του δεν θα χρειαζοταν να μας ρωτησει καν. Στα παπακια του, θα πηγαινε σε μια αντιπροσωπια να παρει οτι του γυαλιζε και θα εκανε το χαβα του.

    Οποτε βελτιστον και λογικοτερον ειναι να βρισκουμε χρυσες τομες μεταξυ χρηστικοτητας και fun to ride χαρακτηρα σε αυτες τις περιπτωσεις, που ειναι και η συντριπτικη πλειοψηφια.
    Ναι αλλά να ρωτάμε την γυναίκα ΠΡΙΝ ανοίξουμε το θρεντ . Να ξέρουμε κι εμείς τι να προτείνουμε.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια... τι να επιλεξω???
    από gskrekos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2007, 01:09
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2007, 21:54
  3. fazer kai f650 gs - τι να επιλέξω;
    από stavro στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 13:42
  4. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2006, 22:20
  5. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 10:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF