Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 142

Θέμα: Αγορα Super Motard τι να επιλεξω;

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48

    Αγορα Super Motard τι να επιλεξω;

    Καλησπερα στην παρεα

    θα ηθελα να με βοηθησετε να επιλεξω καποιο SM πολης. Κατα κυριο λογο για μεσα στη πολη, βασικα κατα 99,9%.

    Με ενδιαφερει να ειναι ομορφο καταρχας, να ειναι ασφαλες απο φρενα αναρτησεις κλπ, να εχει και λιγο εως αρκετο γκαζι. Η καταναλωση δε με ενδιαφερει και τοσο.

    Ειμαι αναμεσα σε Xtx660, Ktm sm640/duke, huqsvarna 610, Ktm sm690.

    Να πω οτι θελω να ξοδεψω οσο λιγοτερα γινεται χωρις να παρω μαπα μηχανακι φυσικα, για αυτο θελω να μου πειτε εαν αξιζει να δωσω κατι παραπανω πχ για ενα Sm690 απο ενα πιο φθηνο μοντελο.

    Το μπατζετ ειναι εως 4000 ευρω και το ξαναλεω εαν μπορω να εχω ενα σωστο μοταρντ με λιγοτερα χρηματα θα το προτιμησω, φυσικα μονο εαν δε χανω σε ασφαλεια φρενα αναρτησεις γκαζι κλπ.

    Ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Προηγουμενη εμπειρια; Θα ειναι η πρωτη μεγαλη σου μηχανη;

    Θα ειναι το μονο σου μεσο; Ή υπαρχει και κανα παπι πχ να εξυπηρετηθεις αν το μηχανακι ειναι στο συνεργειο;

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Θα ειναι η πρωτη μεγαλη μηχανη μου, ειχαμε παλιοτερα ενα 400αρι σκουτερ και εγω εκτως απο 2 σκουτερακια και ενα 125αρι cb εχω αλλαξει αρκετα παπακια γιατι τα δουλευα και στο ντελιβερι.

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Προηγουμενη εμπειρια; Θα ειναι η πρωτη μεγαλη σου μηχανη;

    Θα ειναι το μονο σου μεσο; Ή υπαρχει και κανα παπι πχ να εξυπηρετηθεις αν το μηχανακι ειναι στο συνεργειο;
    Εχω ενα παπι και αμαξι

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Ως πρωτη μηχανη, απο μενα ψηφο στο ΧT.

    Φιλικο, δε θα σε ζορισει στο ξεκινημα σου. Δε θα σου φυγουν πολλα λεφτα (ουτε για αγορα, ουτε σε σερβις). Και αν καποτε νοιωσεις ετοιμος για κατι πιο δυνατο θα φυγει σχετικα ευκολα.

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Προηγουμενη εμπειρια; Θα ειναι η πρωτη μεγαλη σου μηχανη;

    Θα ειναι το μονο σου μεσο; Ή υπαρχει και κανα παπι πχ να εξυπηρετηθεις αν το μηχανακι ειναι στο συνεργειο;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ως πρωτη μηχανη, απο μενα ψηφο στο ΧT.
    Το xt ειναι ομορφουτσικο αλλα δεν ειναι λιγο μεγαλο και βαρυ για μοταρντ; Υπαρχει καποιος λογος που το προτεινεις;

  7. #7
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Εχω ενα παπι και αμαξι
    690 θα ελεγα οποτε αλλα ο "μυρμηγκοφαγος" δεν βλεπεται και το smc ξεφευγει απο το μπατζετ σου. Οποτε, γνωμη μου, παρε, μετα απο ενδελεχες ψαξιμο, το απλο, παλιο, καλο 640 να το ευχαριστηθεις! οσο θα δουλευει
    Ενδελεχες ομως ψαξιμο. Τα πας και σε εναν και σε δυο και σε τρεις μηχανικους και ζητας βιβλια σερβις, τιμολογια, κτεο, βρισκεις και κατασκοπευεις ολους τους προηγουμενους ιδιοκτητες να δεις τι κανουν , εννοειται αποφευγεις οποιοδηποτε κατω απο 35 χρονων, οποιοδηποτε καγκουρα ανεξαρτητου ηλικιας κλπ κλπ κλπ...
    Με λιγα λογια υπομονη..

    εΔιτ: Ασε που το smc δεν κανει και για πρωτη μεγαλη μηχανη, πολυ ωμο.
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Το xt ειναι ομορφουτσικο αλλα δεν ειναι λιγο μεγαλο και βαρυ για μοταρντ; Υπαρχει καποιος λογος που το προτεινεις;
    Δεν ειναι τοσο οτι ειναι κατι ξεχωριστο το ΧΤ, απλα για μενα τα υπολοιπα μοντελα που αναφερεις ειναι ακαταλληλα για πρωτη μηχανη. Προφανως αλλοι θα διαφωνησουν, εγω τη γνωμη μου λεω. Επισης υπαρχει και το ΜΤ-03 (660) που ειναι μια πιο street εκδοχη του ΧΤ. Ομορφο μηχανακι κι αυτο και λιγο πιο μαζεμενο.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Προηγουμενη εμπειρια; Θα ειναι η πρωτη μεγαλη σου μηχανη;

    Θα ειναι το μονο σου μεσο; Ή υπαρχει και κανα παπι πχ να εξυπηρετηθεις αν το μηχανακι ειναι στο συνεργειο;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    690 θα ελεγα οποτε αλλα ο "μυρμηγκοφαγος" δεν βλεπεται και το smc ξεφευγει απο το μπατζετ σου. Οποτε, γνωμη μου, παρε, μετα απο ενδελεχες ψαξιμο, το απλο, παλιο, καλο 640 να το ευχαριστηθεις! οσο θα δουλευει
    Ενδελεχες ομως ψαξιμο. Τα πας και σε εναν και σε δυο και σε τρεις μηχανικους και ζητας βιβλια σερβις, τιμολογια, κτεο, βρισκεις και κατασκοπευεις ολους τους προηγουμενους ιδιοκτητες να δεις τι κανουν , εννοειται αποφευγεις οποιοδηποτε κατω απο 35 χρονων, οποιοδηποτε καγκουρα ανεξαρτητου ηλικιας κλπ κλπ κλπ...
    Με λιγα λογια υπομονη..

    εΔιτ: Ασε που το smc δεν κανει και για πρωτη μεγαλη μηχανη, πολυ ωμο.
    Εμενα ισα ισα το SM690 μου αρεσει σαν σχεδιο, αλλα ποια ειναι η διαφορα του απο το Smc690? εχουν ενα χιλιαρικο διαφορα τιμης και μου φαινεται οτι ειναι το ιδιο μοτερ;;

    Γιατι ειναι ακαταλληλα τα αλλα μοντελα που ανεφερα; Πολυ γκαζι; Κακα περιφερειακα; Γενικα ειμαι χαλαρος οδηγος και εχω γραψει πολλα χιλιομετρα με μηχανακια, προφανως οχι με μεγαλη μηχανη ομως.

  10. #10
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Εμενα ισα ισα το SM690 μου αρεσει σαν σχεδιο, αλλα ποια ειναι η διαφορα του απο το Smc690? εχουν ενα χιλιαρικο διαφορα τιμης και μου φαινεται οτι ειναι το ιδιο μοτερ;;

    Γιατι ειναι ακαταλληλα τα αλλα μοντελα που ανεφερα; Πολυ γκαζι; Κακα περιφερειακα; Γενικα ειμαι χαλαρος οδηγος και εχω γραψει πολλα χιλιομετρα με μηχανακια, προφανως οχι με μεγαλη μηχανη ομως.
    Το γκάζι που έχουν αυτά όπως σου είπαν πιο πάνω, είναι ωμό, ήτοι, θέλει εμπειρία και χέρια...σε φέρνει καπάκι για πλάκα κάτι Όχι και τόσο ευχάριστο... Και πίστεψε με, και να θες δεν τα πας χαλαρά αυτά, αυτά σε πάνε άγρια! Περιφερειακά πολύ καλά έως άριστα. Κάπως ακριβά σέρβις και ανταλλακτικά και θέλει και να ασχολείσαι μαζί τους. Κι εγώ για χτ θα σου έλεγα για πρώτο και βλέπεις μετά
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Οκ καταλαβα, το χτ660 παιζει στα 3000 για ενα καλο απο οτι βλεπω, τωρα που εψαξα λιγο βλρπω οτι τα κτμ εχουν πολυ καλυτερα φρενα και αναρτησεις ομως . Ξερει κανεις τις διαφορες sm690 vs Smc690? Λεω να κοιταξω αυτα τα 3 απο κοντα και να παρω οποιο μου κανει η οποιο βρω σε καλυτερη κατασταση με μια προτεραιοτητα στο χτ660

    Επισης να ρωτησω τι παιζει με το κτμ640; Ειναι πιο φθηνο καπως και ακουω καλα λογια γενικα, εχουν θεματα αξιοπηστιας;

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Περπατημένος φαίνεσαι, ζύγισέ τα.Θυσιάζεις αξιοπιστία για γκάζια και στήσιμο/καλύτερα περιφερειακά ή πας ασφαλώς στο xt,που μεταξύ μας, θες 1-2 χρονάκια να το φτάσεις στα όρια του. Εγώ 640 δεν θα έπαιρνα καν βόλτα, όχι να το αγοράσω. Μεταξύ xt και στο πολύ συμπαθητικό 610 θα διχαζομουν εγώ.

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Το 610 ειμαι ομορφο, ξερουμε απο αξιοπιςτια και ανταλλακτικα τι παιζει; Δεν το βλεπω σχεδον καθολου στο δρομο. Οποιο και αν επιλεξω να κοιταξω κατι με αφτερ μαρκετ εξατμισεις; Βλεπω οτι ειναι ακριβη η αγορα τους εαν παρω κατι με μανησιες και θελησω αργοτερα να βαλω κατι πιο μουρατο ας πουμε.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Το 610 ειμαι ομορφο, ξερουμε απο αξιοπιςτια και ανταλλακτικα τι παιζει; Δεν το βλεπω σχεδον καθολου στο δρομο. Οποιο και αν επιλεξω να κοιταξω κατι με αφτερ μαρκετ εξατμισεις; Βλεπω οτι ειναι ακριβη η αγορα τους εαν παρω κατι με μανησιες και θελησω αργοτερα να βαλω κατι πιο μουρατο ας πουμε.
    Δεν γνωρίζω για αξιοπιστία του husky. Όλοι στο εξωτερικό λένε τα καλύτερα,αλλά στην Ελλάδα δεν θα βρεις πολλούς κατόχους δυστυχώς. Ένα παλικάρι πρόσφατα ή εδώ ή σε γειτονικό φόρουμ είχε πάρει ένα μεταχειρο και είχε ένα θεματακι η μίζα και τον ταλαιπωρησε λίγο,αλλά τίποτα το πανάκριβο ή δυσεύρετο. Εφόσον έχεις και παπί και αμάξι βουρ στο husky κατά την άποψή μου. Και ένα ανταλλακτικό να μην βρεις από εδώ το φέρνεις από ebay γειτονικών χωρών χωρίς καν τελωνείο. Όπως σου είπα, είναι προσωπικό ζύγισμα καθαρά.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Suzuki DRZ
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια... τι να επιλεξω???
    από gskrekos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2007, 01:09
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2007, 21:54
  3. fazer kai f650 gs - τι να επιλέξω;
    από stavro στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 13:42
  4. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2006, 22:20
  5. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 10:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF