Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: BMW με πανω απο 100.000 χλμ

  1. #1
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040

    BMW με πανω απο 100.000 χλμ

    Επειδη τωρα στα γεραματα αρχιζει ο νους και ρεταρει, και μπορει να παλιμπαιδιζει, και να επανερχεται σε πραγματα που παλια τα αγαπουσε ,αργοτερα τα απερριπτε μετα βδελυγμιας,και προσφατως τα ξανααγαπαει,θα ηθελα την γνωμη σας -χωρις πολυ δουλεμα παρακαλω-γιατι τελευταια, και επειδη θελω να αλλαξω κατηγορια να ανεβω λιγακι παραπανω απο ΕR-5,χωρις να δωσω πολλα χρηματα,μεσα σ αυτες τις μηχανες που κοιταω ειναι και οι boxer της BMW.
    To ΘΕΜΑ και ΠΡΟΒΛΗΜΑ μου ειναι οτι η τσεπη μου αντεχει μηχανες χαμηλοτερης τιμης που ολες εχουν απο 100.000 χιλιομετρα και πανω.
    Ερωτω λοιπον γνωστες κατοχους και μη τι πρεπει να προσεξει κανεις, για μια τετοια αγορα ,τι να υπολογιζει για σερβις και ανταλλακτικα,και τι γενικως να περιμενει.
    Ενδιαφερομαι για τις σειρες r 850 gs r1100gs,r1150gs, r850r,r1100r,r1150rt κλπ της σειρας R .
    Oxi πολυ BULLING παρακαλω
    Θελω στοργη και προδερμ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #2
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Μια χαρά σκεπτικό και επιλογή θα έλεγα. Γιατί να φας bullying;
    Τώρα δεν ξέρω να σου πω τι και πως για τα συγκεκριμένα μοντέλα. Πρέπει να είναι κάποια που να μην καταλαβαίνουν τίποτα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τελικά λόγω του budget σου. Πόσα σκοπεύεις να δώσεις; Μήπως σε βοηθήσουν άλλα μέλη καλύτερα.
    Επικροτώ τη σκέψη
    Φύγαμε...

  3. #3
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Aν η τσέπη σου είναι ίσα ίσα για να το πάρεις άστο καλύτερα, χρειάζεσαι extra budget μόνο για αλλαγή δίσκου.
    Αν σε παίρνει κανε ενα μια βόλτα να δείς αν σου κάνει το telelever κατ αρχήν.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #4
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Νομίζω το βασικό τους πρόβλημα δεν είναι ο κινητήρας, αλλά το πολύ ακριβό διαφορικό, που θα έχει φθαρεί στα 100.000 χιλιόμετρα, ειδικά με μη προσεγμένη χρήση και το επίσης πολύ ακριβό ABS. Όπως είχαμε πει και σε άλλο νήμα, που έλεγες να κάνεις το παξιμάδι σου σκατό (ή το ανάποδο, δε θυμάμαι) για αγοράσεις παλαιά μοτοσυκλέτα μεγάλου κυβισμού, η συντήρηση θα σε γονατίσει οικονομικά και πρακτικά δε θα χρησιμοποιείς το μοτοσακό, δε θα το χαίρεσαι. Σκοπός είναι να σου μένουν χρήματα για να μη σκέφτεσαι τα έξοδα για βόλτες. Χίλιες φορές κυριακάτικες και καθημερινές βόλτες με το ER-5, παρά να έχεις σταθμευμένο ένα R1150R και να ψάχνεις να βρεις από πού θα κόψεις για να το επισκευάσεις και να το κυκλοφορήσεις κάποια στιγμή.

    Ελπίζω να αλλάξουν τα πράγματα και κάποια στιγμή να μας πεις ότι αγόρασες τοις μετρητοίς ένα ολοκαίνουριο R1250GS.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #5
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Αν μπορείς να βρεις σε καλη κατάσταση r1150gs/rt με τυπικο σε συντηρήσεις αναβατη χτυπα το, μαλλον rt εχεις περισσότερες πιθανοτητες να βρεις προσεγμένο, όμως θελουν καλο ελεγχο σε ειδικο μαστορι με bmw μηχανακια.

  6. #6
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Εξαρταται τη χρηση... Φιλος εχει 1200gs με 150κ χλμ που εκανε καθε μερα 60χλμ ανοιχτο επαρχιακο δρομολογιο... Με στοκ δισκο και χωρις σημαδια αλλαγης. Αν καποιος το εχει αθηνα και το λιωνει στις παντες θα ειναι σε ποκυ χειροτερη κατασταση με το 1/3 των χιλιομετρων. Οποτε τα χιλιομετρα ειναι απλα ενα νουμερο, η κατασταση ειναι που μετραει

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Νομίζω το βασικό τους πρόβλημα δεν είναι ο κινητήρας, αλλά το πολύ ακριβό διαφορικό, που θα έχει φθαρεί στα 100.000 χιλιόμετρα, ειδικά με μη προσεγμένη χρήση και το επίσης πολύ ακριβό ABS. )
    Νέε μου, κανένα από αυτά τα μοντέλα δεν έχει πρόβλημα με άξονα. (Aσε που κάνα δύο που ξέρω δεν έχουν και ABS)
    ανανήψαντας

  8. #8
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Αν θέλεις r850r υπάρχει ενα στη Καλαμάτα με λίγα χλμ και με ιδιοκτητη πιο ψειρα πεθαίνεις.Τη δίνει γιατί έκανε οικογενεια και δεν βολτάρει πλέον.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Χάάάιντε πάλι, ανακαλύφθηκαν μοτοσυκλέτες με ΕΝΑ κινητήριο τροχό και ''διαφορικό''....
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/11/2018
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Αν θέλεις r850r υπάρχει ενα στη Καλαμάτα με λίγα χλμ και με ιδιοκτητη πιο ψειρα πεθαίνεις.Τη δίνει γιατί έκανε οικογενεια και δεν βολτάρει πλέον.
    Είναι κάπου αυτό να το δούμε?

  11. #11
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από denialofservice Προβολή μηνύματος
    Είναι κάπου αυτό να το δούμε?
    Δεν το έχει στο car αλλά σε ένα μαγαζί εδώ για να του το πουλήσει.Αν θες σου δίνω τηλ για να τα πειτε κατ ιδίαν.

Παρόμοια θέματα

  1. 1 χρόνος ή 11.000 χλμ με το Aprilia Pegaso Trail
    από road spirit στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 17:01
  2. Vstromaki με πάνω από 40000km?
    από BIG BLACK στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2006, 15:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF