Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 78

Θέμα: Καλή Οδική Βοήθεια

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Και εγώ το έχω στο συμβόλαιο με 11€ το 6μηνο. Ποτέ ξανά συμβόλαιο ασφάλισης χωρίς οδική βοήθεια, μια φορά έμεινα και μου ζητούσανε 250€ για απόσταση 60χιλιομέτρων. Από τότε πάντα έβαζα οδική στα συμβόλαια όπου και πέρυσι μου χρειάστηκε 2 φορές που έμεινα στο δρόμο.
    Και τώρα ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει...........Μικρό μου Pony μικρό μου pony.

  2. #32
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.094
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    ...καταρχήν, η οδική βοήθεια είναι και αυτή ασφάλεια αλλά όχι η υποχρεωτική(είναι επικουρική). Αν τώρα εννοείς πως υπάρχει πακέτο δύο σε ένα, ναι είναι πιθανόν να είναι φθηνότερο ως σύνολο αν αγοραστούν μαζί(δύο συμβόλαια)... Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει πακέτο που να εμπεριέχει τα πάντα(οδική βοήθεια + ασφάλεια ατυχήματος) ως ένα συμβόλαιο...
    Όταν κάνεις ασφάλεια, σου δίνεται η επιλογή να έχεις στο συμβόλαιό σου και οδική βοήθεια, νομική προστασία και διάφορες άλλες καλύψεις. Η φροντίδα ατυχήματος είναι στάνταρ.
    Life begins at 45°.

  3. #33
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.685
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    Και για βενζίνη έρχονται φίλε αλλά και για λάστιχο(αναφέρομαι σε οδική ασφάλεια,όχι στην ασφάλεια ατυχήματος)...
    Κατι εχεις μπερδέψει...

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όταν κάνεις ασφάλεια, σου δίνεται η επιλογή να έχεις στο συμβόλαιό σου και οδική βοήθεια, νομική προστασία και διάφορες άλλες καλύψεις. Η φροντίδα ατυχήματος είναι στάνταρ.
    Δεν εχουν ολες οι ασφαλιστικες την επιλογη για οδικη.
    Επισης αυτο που ειπες οτι για το cbf125 θα ειναι πιο φτηνη η οδικη δε νομιζω πως ισχυει. Εγω τουλαχιστον ιδια χρεωση εχω και για τα δυο (850 & 250).

    Στην περιπτωση μου (επειδη οικονομικα το ειχα ψαξει) η πιο συμφερουσα τιμη ηταν interlife (που δεν εχει επιλογη για οδικη στην ασφαλεια της) συν η προαναφερθεισα οδικη ως εξτρα συμβολαιο. Ετσι οπως το λες ηταν στην anytime που εκανα παλιοτερα. Μεχρι που μια φορα που τους χρειαστηκα εμεινα στην αναμονη του τηλεφωνικου τους κεντρου για εικοσι λεπτα και απο τοτε επιλεγω μονο μεσω ασφαλιστη.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Εγώ που κάνω μέσω insurancemarket και να μην έχει η ασφαλιστική σου βρίσκει και σου βγάζει η ίδια η εταιρεία (insurancemarket.gr) και σου τα στέλνει πακέτο 2 συμβόλαια.
    Και τώρα ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει...........Μικρό μου Pony μικρό μου pony.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    Εγώ που κάνω μέσω insurancemarket και να μην έχει η ασφαλιστική σου βρίσκει και σου βγάζει η ίδια η εταιρεία (insurancemarket.gr) και σου τα στέλνει πακέτο 2 συμβόλαια.
    Το ιδιο πραγμα λεμε. Κι εμενα ο ασφαλιστης το ιδιο μου κανει.
    Το θεμα ειναι οτι αφου δεν ειναι εξτρα επιλογη της ασφαλιστικης ουσιαστικα αγοραζεις ενα συμβολαιο ασφαλειας και ενα οδικης. Δεν εχεις δηλαδη καποια εκπτωση στην οδικη σε σχεση με τον Ανιχνευτη που θα παει να κανει μονο οδικη αυριο μεθαυριο.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    11€ το 6μηνο ενώ ο άλλος πιο πάνω βρήκε τη φθηνότερη στα 15€, φυσικά και έχεις έκπτωση.
    Και τώρα ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει...........Μικρό μου Pony μικρό μου pony.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    11€ το 6μηνο ενώ ο άλλος πιο πάνω βρήκε τη φθηνότερη στα 15€, φυσικά και έχεις έκπτωση.
    Α σορι, δεν καταλαβα πως μιλουσες κι εσυ για europ assistance.

    Δεν ξερω, εγω ξανα με ιντερνετικες δεν μπλεκω σιγουρα. Η ευκολια του να σηκωνεις το τηλεφωνο και να μιλας με το ασφαλιστη σου ή απλα να του στελνεις ενα μνμ στο viber για μενα ειναι αναντικαταστατη.

    Καθεναν ο,τι τον βολευει I guess.

  9. #39
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.094
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Δεν εχουν ολες οι ασφαλιστικες την επιλογη για οδικη.
    Επισης αυτο που ειπες οτι για το cbf125 θα ειναι πιο φτηνη η οδικη δε νομιζω πως ισχυει. Εγω τουλαχιστον ιδια χρεωση εχω και για τα δυο (850 & 250).

    Στην περιπτωση μου (επειδη οικονομικα το ειχα ψαξει) η πιο συμφερουσα τιμη ηταν interlife (που δεν εχει επιλογη για οδικη στην ασφαλεια της) συν η προαναφερθεισα οδικη ως εξτρα συμβολαιο. Ετσι οπως το λες ηταν στην anytime που εκανα παλιοτερα. Μεχρι που μια φορα που τους χρειαστηκα εμεινα στην αναμονη του τηλεφωνικου τους κεντρου για εικοσι λεπτα και απο τοτε επιλεγω μονο μεσω ασφαλιστη.
    Υπέθεσα ότι είναι φθηνότερη η οδική για μικρότερο μηχανάκι, αφού είναι φθηνότερο και το συμβόλαιο της ασφάλειας. Δε γνωρίζω συγκεκριμένα, αλλά για το ΜΤ δεν έδινα πάνω από 30€/έτος έξτρα.

    Κατά τ'άλλα εγώ έχω Interlife με όλες τις δυνατές καλύψεις, εκτός οδικής, αφού οδική μου προσφέρει η αντιπροσωπεία σε πολύ καλή τιμή, αν κάνω σέρβις εκεί κάθε χρόνο.
    Life begins at 45°.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.254
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Υπέθεσα ότι είναι φθηνότερη η οδική για μικρότερο μηχανάκι, αφού είναι φθηνότερο και το συμβόλαιο της ασφάλειας. Δε γνωρίζω συγκεκριμένα, αλλά για το ΜΤ δεν έδινα πάνω από 30€/έτος έξτρα.

    Κατά τ'άλλα εγώ έχω Interlife με όλες τις δυνατές καλύψεις, εκτός οδικής, αφού οδική μου προσφέρει η αντιπροσωπεία σε πολύ καλή τιμή, αν κάνω σέρβις εκεί κάθε χρόνο.
    Να τος γύρισε ,δεν εχώ ιδέα γιατι λέτε απλα γράφω γιατί ειμαι χαρούμενος , σημερα με εκλεισε ενας μπαρμπας καθετα και τη γλίτωσαBtw 20 ευρώ μου βγαίνει ετησίως η οδική για κάθε μηχανάκι
    Τελευταία τροποποίηση από rainmike; 18/02/2019 στις 21:32.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Κατι εχεις μπερδέψει...
    ...όπως; Στο παρακάτω Link θα διαβάσεις πως σου φέρνουν βενζίνη,σου φέρνουν τα δεύτερα κλειδιά σου και έρχονται ακόμα και για λάστιχο!

    http://https://www.interamerican.gr/proionta-yphresies/idiwtes/autokinito/odikh-voitheia

    Αυτά επίσης από τους όρους της οδικής βοήθειας της Interlife(Interamerican):

    Παροχές εντός Ελλάδας
    Άρθρο 1. Επιτόπου εξυπηρέτηση
    Αν το καλυπτόμενο όχημα ακινητοποιηθεί από βλάβη ή ατύχημα, η Εταιρία θα φροντίσει να στείλει κινητό συνεργείο στον τόπο του περιστατικού για την αποκατάσταση της βλάβης. Η αποστολή του συνεργείου γίνεται μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα, ανάλογα με την απόσταση και τις συνθήκες που επικρατούν.
    Αν η βλάβη δεν μπορεί να αποκατασταθεί επιτόπου σε μικρό χρονικό διάστημα, με τα μέσα που διαθέτει το κινητό συνεργείο, τότε το αυτοκίνητο μεταφέρεται σε τοπικό συνεργείο, όπως περιγράφεται στο Άρθρο 2 που ακολουθεί. Αν για την επιτόπου αποκατάσταση της βλάβης χρειάζεται τοποθέτηση ανταλλακτικών που δε διαθέτει το κινητό συνεργείο εκείνη τη στιγμή μαζί του, η αξία τους επιβαρύνει τον Ασφαλισμένο. Στην επιτόπου αποκατάσταση βλάβης, συμπεριλαμβάνεται και η αντικατάσταση κατεστραμμένου ελαστικού.

    Άρθρο 6. Ακινητοποίηση από απώλεια κλειδιών
    Αν ο Ασφαλισμένος αφήσει κατά λάθος τα κλειδιά μέσα στο καλυπτόμενο όχημα ή τα χάσει, η Εταιρία αναλαμβάνει να τον βοηθήσει με έναν από τους παρακάτω τρόπους:
     Με την αποστολή εφεδρικών κλειδιών στο σημείο του συμβάντος και με την προϋπόθεση ότι τα εφεδρικά κλειδιά βρίσκονται σε απόσταση 25 χιλιομέτρων από το σημείο που συνέβη το περιστατικό
     Με την παροχή πληροφοριών στον Ασφαλισμένο για την εύρεση κλειδαρά. Ο Ασφαλισμένος επιβαρύνεται με τα έξοδα αμοιβής του κλειδαρά
     Με τη μεταφορά του οχήματος σε κοντινό συνεργείο, εφόσον αυτή είναι τεχνικά εφικτή με το όχημα κλειδωμένο. Η μεταφορά του οχήματος γίνεται με την αποκλειστική ευθύνη του Ασφαλισμένου και η Εταιρία δε φέρει καμία ευθύνη αν προκληθεί οποιαδήποτε ζημιά σε αυτό

    Άρθρο 7. Ακινητοποίηση από έλλειψη καυσίμων
    Αν κατά τη διάρκεια μετακίνησης, το καλυπτόμενο όχημα ακινητοποιηθεί από έλλειψη καυσίμων, η Εταιρία θα φροντίσει για τη μεταφορά τους στο σημείο ακινητοποίησής του, ενώ ο Ασφαλισμένος αναλαμβάνει να καλύψει το κόστος τους. Αν για οποιοδήποτε λόγο η μεταφορά καυσίμων δεν είναι εφικτή, η Εταιρία θα μεταφέρει το ακινητοποιημένο καλυπτόμενο όχημα στο κοντινότερο ανοιχτό πρατήριο καυσίμων.

    Σε κάλυψα; Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο, φαντάζομαι πως δεν είναι το ίδιο εξυπηρετικές όλες οι οδικές βοήθειες.... Μπορεί ας πούμε κάποιες να μην σου φέρνουν βενζίνη ή τα δεύτερα κλειδιά.... Τι να σου πω κιόλας...Δε γνωρίζω.
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 18/02/2019 στις 23:49.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    11€ το 6μηνο ενώ ο άλλος πιο πάνω βρήκε τη φθηνότερη στα 15€, φυσικά και έχεις έκπτωση.
    Από 15 στα 11 σε Europ Assistance; Σε ποια εταιρεία; Αγόρασες οδική βοήθεια και ασφάλεια μαζί; Ως ένα συμβόλαιο ή δύο συμβόλαιο ξεχωριστά;
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 18/02/2019 στις 23:20.

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Να τος γύρισε ,δεν εχώ ιδέα γιατι λέτε απλα γράφω γιατί ειμαι χαρούμενος , σημερα με εκλεισε ενας μπαρμπας καθετα και τη γλίτωσαBtw 20 ευρώ μου βγαίνει ετησίως η οδική για κάθε μηχανάκι
    Σε ποια εταιρεία είσαι; Αγόρασες οδική και ασφάλεια μαζί;

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Υπέθεσα ότι είναι φθηνότερη η οδική για μικρότερο μηχανάκι, αφού είναι φθηνότερο και το συμβόλαιο της ασφάλειας. Δε γνωρίζω συγκεκριμένα, αλλά για το ΜΤ δεν έδινα πάνω από 30€/έτος έξτρα.

    Κατά τ'άλλα εγώ έχω Interlife με όλες τις δυνατές καλύψεις, εκτός οδικής, αφού οδική μου προσφέρει η αντιπροσωπεία σε πολύ καλή τιμή, αν κάνω σέρβις εκεί κάθε χρόνο.
    Ποια αντιπροσωπεία;

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Δεν εχουν ολες οι ασφαλιστικες την επιλογη για οδικη.
    Επισης αυτο που ειπες οτι για το cbf125 θα ειναι πιο φτηνη η οδικη δε νομιζω πως ισχυει. Εγω τουλαχιστον ιδια χρεωση εχω και για τα δυο (850 & 250).

    Στην περιπτωση μου (επειδη οικονομικα το ειχα ψαξει) η πιο συμφερουσα τιμη ηταν interlife (που δεν εχει επιλογη για οδικη στην ασφαλεια της) συν η προαναφερθεισα οδικη ως εξτρα συμβολαιο. Ετσι οπως το λες ηταν στην anytime που εκανα παλιοτερα. Μεχρι που μια φορα που τους χρειαστηκα εμεινα στην αναμονη του τηλεφωνικου τους κεντρου για εικοσι λεπτα και απο τοτε επιλεγω μονο μεσω ασφαλιστη.
    Προαναφερθήσα οδική; Αναφέρεσαι σε Europ-Assistance έτσι;

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. οδική βοήθεια
    από BELZEBOYLIS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2006, 13:58
  2. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 23:09
  3. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 10:51
  4. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 13:05
  5. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF