Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 78

Θέμα: Καλή Οδική Βοήθεια

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Το ιδανικότερο θα ήταν να ασφαλιζαν τον οδηγό (και ασφάλεια και οδικη) και όχι το όχημα.....
    Αυτο γίνεται στην χώρα που ζω για την οδική απο κατι σαν την ΕΛΠΑ, ή οπως θα έπρεπε να ειναι η ΕΛΠΑ.

    Με 80€ το ετος ειμαι ασφαλισμενος για Ευρώπη και εχω κανει καταχώρηση τα οχηματα μου.

    Σε προσφατο τρακάρισμα που τους χρειάστηκα τους κάλεσα μεσα απο την εφαρμογή του κινητού και ετσι γνωρίζαν και το σημειο που είμαι για να στείλουν τον συνεργαζόμενο γερανό (καλα ο Βελγος χαθηκε λίγο μεχρι να με βρει αλλα το έχουν οι γαλλόφωνοι να μην μπορούν να συννενοηθούν μεταξύ τους ).

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Αυτο γίνεται στην χώρα που ζω για την οδική απο κατι σαν την ΕΛΠΑ, ή οπως θα έπρεπε να ειναι η ΕΛΠΑ.

    Με 80€ το ετος ειμαι ασφαλισμενος για Ευρώπη και εχω κανει καταχώρηση τα οχηματα μου.

    Σε προσφατο τρακάρισμα που τους χρειάστηκα τους κάλεσα μεσα απο την εφαρμογή του κινητού και ετσι γνωρίζαν και το σημειο που είμαι για να στείλουν τον συνεργαζόμενο γερανό (καλα ο Βελγος χαθηκε λίγο μεχρι να με βρει αλλα το έχουν οι γαλλόφωνοι να μην μπορούν να συννενοηθούν μεταξύ τους ).
    Εσύ ζεις σε ευρωπαϊκή χώρα....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #63
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Το ιδανικότερο θα ήταν να ασφαλιζαν τον οδηγό (και ασφάλεια και οδικη) και όχι το όχημα.....
    Όσον αφορά την οδική οι επιλογές είναι πολλές. Οι ποιοτικές επιλογές λίγες. Για τα νησιά είναι περιορισμένες οι επιλογές. Το πρόβλημα της αναμονής είναι η διαθεσιμότητα σε οχήματα της οδικής και η τοποθεσία που θα σε αφήσει το όχημα.
    Και τι όχημα οδηγείς είναι μια ακόμα παράμετρος όπως και σε τι κατάσταση είναι το εν λόγω όχημα
    Γιώργο αυτό είναι το καλύτερο, το κάνει η ADAC

    Όταν είχα ADAC δεν έβαζα οδική βοήθεια σε κανένα συμβόλαιο ασφάλισης αυτοκινήτου και μοτοσυκλέτας για εμένα και την σύζυγο καθώς κάλυπτε και αυτήν για οποιοδήποτε όχημα οδηγούσαμε (ακόμα και ξένο)...
    Μετά για κάποιο λόγω μου έκοψαν το plus και δεν είχε νόημα.
    Τότε γύρισα στις οδικές βοήθειες των συμβολαίων ασφάλισης από τις οποίες ποτέ δεν χρειάστηκα κάτι παραπάνω από ό,τι προσέφεραν

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Γιώργο αυτό είναι το καλύτερο, το κάνει η ADAC

    Όταν είχα ADAC δεν έβαζα οδική βοήθεια σε κανένα συμβόλαιο ασφάλισης αυτοκινήτου και μοτοσυκλέτας για εμένα και την σύζυγο καθώς κάλυπτε και αυτήν για οποιοδήποτε όχημα οδηγούσαμε (ακόμα και ξένο)...
    Μετά για κάποιο λόγω μου έκοψαν το plus και δεν είχε νόημα.
    Τότε γύρισα στις οδικές βοήθειες των συμβολαίων ασφάλισης από τις οποίες ποτέ δεν χρειάστηκα κάτι παραπάνω από ό,τι προσέφεραν
    Σωστό Χάρη. Η Adac όχι μόνο προσφέρει πανευρωπαϊκή οδική βοήθεια καλύπτει και σε κάποιες περιπτώσεις αερομεταφορά του οδηγού σε περίπτωση ατυχήματος
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Γιώργο αυτό είναι το καλύτερο, το κάνει η ADAC
    To ίδιο ίσχυε (και λογικά ισχύει) και με την ΑΑ στην Αγγλία. Ίσως είναι πάγια τακτική των ευρωπαϊκών εταιριών (την οποία βρίσκω εξαιρετική ).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    Και εγώ σε Interlife και μάλλον θα πάω στα 30 ευρώ οδική με εξόφληση 15 ευρώ ανα εξάμηνο(Europ Assistance) εκτός αν τα παιδιά εδώ μας πούνε πως χτυπήσανε 11ευρώ την εξαμηνιαία οδική... Περιμένω απαντήσεις ώστε να μπουν σε μια σειρά τα δεδομένα διότι μπερδευτήκαμε....
    Αγόρι τις πληροφορίες τις έδωσα πιο πάνω, μπες στο insurancemarket συμπλήρωσε την φόρμα βάλε οδική και δες τι προσφορές σου βγάζει.
    Προσωπικά έχω με 22€ το χρόνο οδική βοήθεια στο αμάξι MPFRE ASISTENCIA και 11€ στη μηχανή το 6μηνο.
    Και τώρα ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει...........Μικρό μου Pony μικρό μου pony.

  7. #67
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Γνώμη μου, να ακούσετε τον dalton.
    Η εμπειρία του είναι πολύτιμη.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #68
    εγω εχω μεσω της ασφαλειας (ατλαντικη ενωση) οδικη και ταξιδιωτικη βοηθεια της mondial στα 9ευρω στην μηχανη και 5ευρω το αμαξι, καθαρα ασφαλιστρα το εξαμηνο.δεν ξερω αν βγαινει τοσο γιατι πληρωνω πολλα στην ιδια την ατλαντικη ή ειμαι χρονια εκει, παντως ριξε μια ματια να δεις ποσο παει σκετη, μαζι με δικαιωμα κτλ.
    το αμαξι πηρε την εκπτωση επειδη ειχε μπει η μηχανη δευτερη, οπως μου ειχε πει ο ασφαλιστης τοτε, την ειχε ιντερσαλονικα πριν.
    με το αμαξι, 2 φορες που τους χρησιμοποιησα ηταν γρηγοροι και εξυπηρετικοτατοι, και τις δυο φορες σε ταξιδι επαρχια και εκτος νομου, οπου χρειαστηκε επαναπατρισμος.
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Γιατί δεν σε καλύπτει η οδική βοήθεια που προσφέρεται με το ασφαλιστήριο συμβόλαιο είπαμε;
    Αδερφέ, στα έγραψα όλα αναλυτικά. Ολοκλήρωσε την σκέψη σου και ρώτα ποιο
    συγκεκριμένα ώστε να καταλάβω την ερώτηση σου.

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    Αγόρι τις πληροφορίες τις έδωσα πιο πάνω, μπες στο insurancemarket συμπλήρωσε την φόρμα βάλε οδική και δες τι προσφορές σου βγάζει.
    Προσωπικά έχω με 22€ το χρόνο οδική βοήθεια στο αμάξι MPFRE ASISTENCIA και 11€ στη μηχανή το 6μηνο.
    Μπα, δεν έδωσες. Για αυτό ρώτησα. Το insurancemarket.gr είναι ασφαλιστικό γραφείο και όχι επωνυμία ασφάλειας. Μη μπερδεύεσαι. Μια απλή ερώτηση σου έκανα... Τι οδική βοήθεια έχεις στην μηχανή; Ακόμα να γίνεις ξεκάθαρος! Λέγε τρελό αγόρι! Εκτός αν ντρέπεσαι...
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 19/02/2019 στις 13:32.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    Μπα, δεν έδωσες. Για αυτό ρώτησα. Το insurancemarket.gr είναι ασφαλιστικό γραφείο και όχι επωνυμία ασφάλειας. Μη μπερδεύεσαι. Μια απλή ερώτηση σου έκανα... Τι οδική βοήθεια έχεις στην μηχανή; Ακόμα να γίνεις ξεκάθαρος!

    Boy έγραψες; Για κάνε μια μετάφραση παρακαλώ σε παρακαλώ τρελέ μου. Δεν έχω κάνει Οξφόρδη.
    Ανιχνευτή μπες στο insurance market.gr και κάτω κάτω έχει επικοινωνία. Τους παίρνεις τηλέφωνο και τους λες τι θέλεις. Α και είναι στα ελληνικά
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Τη Mapfre έχω και εγώ...η ασφάλεια είναι στην Interlife με την οποία συνεργάζεται.

  13. #73
    Μερικά edits ακόμα και παίζει να τη βγάλεις καθαρός..
    safety doesn't happen by accident

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ανιχνευτή μπες στο insurance market.gr και κάτω κάτω έχει επικοινωνία. Τους παίρνεις τηλέφωνο και τους λες τι θέλεις. Α και είναι στα ελληνικά
    Να τους ρωτήσω τι; Τι ασφάλεια έχει ο Live2ride; Δεν σε πιάνω. Είπα εγώ πως δεν μιλάω Αγγλικά πουθενά;

    Μας είπε πως πλερώνει έντεκα ευρώ και ζήτησα να μάθω τι συμβόλαιο οδικής έχει... Όπου ακούς πολλά κεράσια...

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    Να τους ρωτήσω τι; Τι ασφάλεια έχει ο Live2ride; Δεν σε πιάνω. Είπα εγώ πως δεν μιλάω Αγγλικά πουθενά;

    Μας είπε πως πλερώνει έντεκα ευρώ και ζήτησα να μάθω τι συμβόλαιο οδικής έχει... Όπου ακούς πολλά κεράσια...
    Καλησπέρα σας . Πώς μπορώ να σας βοηθήσω? Καλησπέρα. Έχω ένα CB125F και θέλω να κάνω οδική βοήθεια. Πολύ καλά. Τι μάρκα είναι η μοτοσυκλέτα σας. Honda κυρία μου . Μα αυτά δεν σπάνε δεν χαλάνε. Έτσι δεν είναι? Τι να την κάνετε την οδική? Την χρειάζομαι σε περίπτωση που μείνω από βενζίνη λάστιχο και είναι και η γκομενιτσα μαζί. Α τότε αλλάζει το πράγμα. Θα σας πω τι επιλογές έχετε και αποφασίζετε.

    Κάπως έτσι
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. οδική βοήθεια
    από BELZEBOYLIS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2006, 13:58
  2. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 23:09
  3. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 10:51
  4. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 13:05
  5. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF