Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 78

Θέμα: Καλή Οδική Βοήθεια

  1. #46
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.090
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    Ποια αντιπροσωπεία;
    Ford.

    Life begins at 45°.

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ford.

    Σε φόρουμ μοτοσυκλέτας είσαι αδερφέ!!!! χαχαχαχα

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Α σορι, δεν καταλαβα πως μιλουσες κι εσυ για europ assistance.

    Δεν ξερω, εγω ξανα με ιντερνετικες δεν μπλεκω σιγουρα. Η ευκολια του να σηκωνεις το τηλεφωνο και να μιλας με το ασφαλιστη σου ή απλα να του στελνεις ενα μνμ στο viber για μενα ειναι αναντικαταστατη.

    Καθεναν ο,τι τον βολευει I guess.
    Δεν μας ξεκαθάρισε ακόμα αν μιλάει για europ assistance. Πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Υπέθεσα ότι είναι φθηνότερη η οδική για μικρότερο μηχανάκι, αφού είναι φθηνότερο και το συμβόλαιο της ασφάλειας. Δε γνωρίζω συγκεκριμένα, αλλά για το ΜΤ δεν έδινα πάνω από 30€/έτος έξτρα.

    Κατά τ'άλλα εγώ έχω Interlife με όλες τις δυνατές καλύψεις, εκτός οδικής, αφού οδική μου προσφέρει η αντιπροσωπεία σε πολύ καλή τιμή, αν κάνω σέρβις εκεί κάθε χρόνο.
    Και εγώ σε Interlife και μάλλον θα πάω στα 30 ευρώ οδική με εξόφληση 15 ευρώ ανα εξάμηνο(Europ Assistance) εκτός αν τα παιδιά εδώ μας πούνε πως χτυπήσανε 11ευρώ την εξαμηνιαία οδική... Περιμένω απαντήσεις ώστε να μπουν σε μια σειρά τα δεδομένα διότι μπερδευτήκαμε....
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 18/02/2019 στις 23:52.

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Στην Interlife πάντως πληρώνω το χρόνο 65.83ευρώ για μια Honda CB125F του 2017. Αν σε αυτό το ποσό βάλω και το συμβόλαιο 30ευρώ της Europ Assistance τότε η σούμα βγαίνει στα 95.83ευρώ ετησίος. Και ρωτάω λοιπόν εδώ, πως μπορώ να μειώσω το συνολικό κοστολόγιο...Θέλω αξιόπιστη ασφάλεια και οδική στην χαμηλότερη δυνατή τιμή της αγοράς ως σύνολο(είτε είναι δύο συμβόλαια είτε ένα).Περιμένω γνώμες... Αύριο πάντως θα ρωτήσω Intersalonika και Europ-Assistance.... Καληνύχτες.
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 18/02/2019 στις 23:53.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Ενημερωσε, γιατι ενδιαφερομαι και εγω για οδικη απο Ιντερσαλονικα. Μιας και τα χαλκιδικη - Θεσ/νικη τωρα το καλοκαιρι θα ειναι εβδομαδιαιο προγραμμα στο εξοχικο και ποτε δεν ξερεις...
    Ποια τα κριτηρια τους για δικυκλο αραγε;
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Οδικη ΚΑΛΗ σε νησι για 125αρι του 17... Πιο πεταμενα λεφτα και απο τις γαρδενιες στα μπουζούκια. Αντε πες θελεις οδικη, βαλε αυτη που πιστευεις οτι ειναι καλη και τελος. αν γλυτώσεις 5 ευρω το χρονο τι θα αλλαξει? Οι διαφορες ειναι αστειες.

  8. #53
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Αν εχεις συμβολαιο οδικης βοηθειας σε ενα πακετο μαζι με την ασφαλεια σ ειτε εχεις ξεχωριστο συμβολαιο για οδικη βοηθεια.οταν τους καλεσεις ερχονται οπου και αν εισαι οτι βλαβη και να εχεις..Εχουν ερθει και για βενζινη (με φορτωσε το παιδι και με πηγε στο κοντινοτερο βενζιναδικο) εχουν ερθει και για μπαταρια (ηρθε με το μπουστερ μ εδωσε ρευμα και τελος)..το καλο το εχω για το τελος...Αρχες Σεπμπτεμβρη κυριακη παω σε ενα φαραγγι σε ενα χωριο το Γρεβενων..απο το χωριο μεχρι το φαραγγι κατεβασμα 10χλμ χωματοδρομος γκραν γρουν το πιστας κατεβαινω.παω να φυγω το λαστιχο τερμα κατω.παιρνω τηλ τους λεω ετσι και ετσι..με παιρνει πισω το παιδι που ηταν να ερθει μ λεει φιλε το φορτηγο δν κατεβαινει εκει ασε και να κατεβει που να κανω αναστροφη να γυρισω..Στην τελικη ο τυπος που ηταν να ερθει ηρθε με ενα jimny που ειχαν του ειχα πει αγορασε ενα φυτιλι και ενα κατσαβιδι απο ενα βενζιναδικο τα πηρε του τα πληρωσα και τελος..
    Μπινια!!!!

  9. #54
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Ενημερωσε, γιατι ενδιαφερομαι και εγω για οδικη απο Ιντερσαλονικα. Μιας και τα χαλκιδικη - Θεσ/νικη τωρα το καλοκαιρι θα ειναι εβδομαδιαιο προγραμμα στο εξοχικο και ποτε δεν ξερεις...
    Ποια τα κριτηρια τους για δικυκλο αραγε;
    Γνωμη μ να βαλεις express service ή intersalonika ειναι πολυ μαχημες σε χρονο εξυπηρετησης κατι αλλες που εχουν τα ασφαλιστικα συμβολαια μεσα και δν τις ξερει ουτε η μανα τους κανουν 2 και 3 ωρες να ερθουν για αστεια πραγματα...μια φορα ειχα ασφαλεια και μεσα στο συμβολαιο ειχε και οδικη @@@ εμεινα μια φορα απο τζινα μεσα στο πανεπιστημια των Ιωαννινων στις εστιες,1-2 χλμ απ τα Γιαννενα ζητημα να ειναι και εκαναν να ερθουν 2 ωρες.με τα ποδια να πηγαινα να παρω τζινα και να γυρνουσα θα εχανα λιγοτερο χρονο..Μια αλλη φορα παλι με το ιδιο κολοσυμβολαιο τους χρειστηκα σε ενα parking μεσα στην εγνατια καπου 20χλμ απ τα Γρεβενα απ οπου θα ερχοταν το φορτηγο να με παρει.τον περιμενα σχεδον 3 ωρες.Αλλα μια φορα μεσα στην Βεροια expess service ειχα με γραφουν για διπλωμα και η μηχανη στο τμημα και δν φευγει την αν δν ερθει ατομο με διπλωμα να την παρει.καλω οδικη σε 10 λεπτα ειχε ερθει!!
    Μπινια!!!!

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Αν εχεις συμβολαιο οδικης βοηθειας σε ενα πακετο μαζι με την ασφαλεια σ ειτε εχεις ξεχωριστο συμβολαιο για οδικη βοηθεια.οταν τους καλεσεις ερχονται οπου και αν εισαι οτι βλαβη και να εχεις..Εχουν ερθει και για βενζινη (με φορτωσε το παιδι και με πηγε στο κοντινοτερο βενζιναδικο) εχουν ερθει και για μπαταρια (ηρθε με το μπουστερ μ εδωσε ρευμα και τελος)..το καλο το εχω για το τελος...Αρχες Σεπμπτεμβρη κυριακη παω σε ενα φαραγγι σε ενα χωριο το Γρεβενων..απο το χωριο μεχρι το φαραγγι κατεβασμα 10χλμ χωματοδρομος γκραν γρουν το πιστας κατεβαινω.παω να φυγω το λαστιχο τερμα κατω.παιρνω τηλ τους λεω ετσι και ετσι..με παιρνει πισω το παιδι που ηταν να ερθει μ λεει φιλε το φορτηγο δν κατεβαινει εκει ασε και να κατεβει που να κανω αναστροφη να γυρισω..Στην τελικη ο τυπος που ηταν να ερθει ηρθε με ενα jimny που ειχαν του ειχα πει αγορασε ενα φυτιλι και ενα κατσαβιδι απο ενα βενζιναδικο τα πηρε του τα πληρωσα και τελος..
    Το ανατιναξατε επιτόπου?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Οδικη ΚΑΛΗ σε νησι για 125αρι του 17... Πιο πεταμενα λεφτα και απο τις γαρδενιες στα μπουζούκια. Αντε πες θελεις οδικη, βαλε αυτη που πιστευεις οτι ειναι καλη και τελος. αν γλυτώσεις 5 ευρω το χρονο τι θα αλλαξει? Οι διαφορες ειναι αστειες.
    ...όταν σε αφήσει σε νησί καλοκαίρι η μοτοσυκλέτα μέσα στα σκοτάδια με το γκομενάκι, πάρε με τηλέφωνο να γελάσουμε μαζί... Τώρα σχετικά με το τι θα γλιτώσεις τον χρόνο; Προσωπικά δεν μου περισσεύει ούτε μισό ευρώ... Το ψάχνω επίσης διότι είμαι της best possible λύσης ως φιλοσοφία... Και γιατί όχι εφόσον μπορώ...
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 19/02/2019 στις 07:39.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Γνωμη μ να βαλεις express service ή intersalonika ειναι πολυ μαχημες σε χρονο εξυπηρετησης κατι αλλες που εχουν τα ασφαλιστικα συμβολαια μεσα και δν τις ξερει ουτε η μανα τους κανουν 2 και 3 ωρες να ερθουν για αστεια πραγματα...μια φορα ειχα ασφαλεια και μεσα στο συμβολαιο ειχε και οδικη @@@ εμεινα μια φορα απο τζινα μεσα στο πανεπιστημια των Ιωαννινων στις εστιες,1-2 χλμ απ τα Γιαννενα ζητημα να ειναι και εκαναν να ερθουν 2 ωρες.με τα ποδια να πηγαινα να παρω τζινα και να γυρνουσα θα εχανα λιγοτερο χρονο..Μια αλλη φορα παλι με το ιδιο κολοσυμβολαιο τους χρειστηκα σε ενα parking μεσα στην εγνατια καπου 20χλμ απ τα Γρεβενα απ οπου θα ερχοταν το φορτηγο να με παρει.τον περιμενα σχεδον 3 ωρες.Αλλα μια φορα μεσα στην Βεροια expess service ειχα με γραφουν για διπλωμα και η μηχανη στο τμημα και δν φευγει την αν δν ερθει ατομο με διπλωμα να την παρει.καλω οδικη σε 10 λεπτα ειχε ερθει!!
    Και η Europ εδώ σε Ρόδο είναι μάχιμη διότι ο ασφαλιστής είναι και αυτός που προσφέρει την βοήθεια... Για Express Service με την καμμία, λόγω κόστους(110ευρώ το έτος) αλλά για Intersalonika παίζει!!! 30 ευρώ τον χρόνο η Intersalonika, σε ευχαριστώ για το σχόλιο πως είναι μάχιμη!!!!Δεν το γνώριζα. Vroooooooooooooommmmm...
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 19/02/2019 στις 07:43.

  13. #58
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Γιατί δεν σε καλύπτει η οδική βοήθεια που προσφέρεται με το ασφαλιστήριο συμβόλαιο είπαμε;

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    ...ψάχνομαι για να αγοράσω πρόγραμμα οδικής βοήθειας(δεν αναφέρομαι σε ασφάλεια) και θα ήθελα να μου προτείνετε μια αξιόπιστη
    λύση. Θεωρώ πως η λύση της Εxpress Service για μοτοσυκλέτα είναι κάπως ακριβή και θα ήθελα να πάρω και άλλες γνώμες. Ίσως υπάρχει και συνδυαστικό πακέτο ασφάλειας + οδική βοήθεια που να συμφέρει περισσότερο από το να αγοράσω την κάθε υπηρεσία μεμονωμένα. Οδηγώ ένα CB125F Honda... Please Help.
    Για να το πάρουμε από την αρχή:

    Βάσει της δικής μου εμπειρίας όλα αυτά τα χρόνια, η εξπρές πράγματι είναι η καλύτερη σε χρόνους. Σε 20' έρχονται όπου και αν είσαι, οπότε πληρώνεις (πανάκριβη) ποιότητα υπηρεσιών.

    Εδώ και κάποια χρόνια χρησιμοποιώ την Interpartner assistance με κόστος 42€ το χρόνο. Είτε σε αμάξι είτε σε μηχανάκι η αναμονή ήταν το λιγότερο 40' έως και πάνω από ώρα.

    Σίγουρα αν η οδική συμπεριλαμβάνεται στην ασφάλειά σου θα είναι φθηνότερη και επειδή έχω δοκιμάσει και άλλες οδικές, πάνω - κάτω τα ίδια είναι όλες σε χρόνους πλην της εξπρές.

    Για εμένα δεν αξίζει να πληρώνεις 3 πλάσια τιμή για να μην περιμένεις 1 ώρα παραπάνω σε κάτι που θα χρειαστείς 1 φορά το χρόνο και αν.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Το ιδανικότερο θα ήταν να ασφαλιζαν τον οδηγό (και ασφάλεια και οδικη) και όχι το όχημα.....
    Όσον αφορά την οδική οι επιλογές είναι πολλές. Οι ποιοτικές επιλογές λίγες. Για τα νησιά είναι περιορισμένες οι επιλογές. Το πρόβλημα της αναμονής είναι η διαθεσιμότητα σε οχήματα της οδικής και η τοποθεσία που θα σε αφήσει το όχημα.
    Και τι όχημα οδηγείς είναι μια ακόμα παράμετρος όπως και σε τι κατάσταση είναι το εν λόγω όχημα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. οδική βοήθεια
    από BELZEBOYLIS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2006, 13:58
  2. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 23:09
  3. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 10:51
  4. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 13:05
  5. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF