Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 30

Θέμα: Εκκεντροφορος ΧΤ 600

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    ΟΚ Γιωργο ευχαριστω για τις απαντησεις.Μαλλον μπερδευτηκες αναποδα τα ειπες ο χ4 ειναι ο κανιβαλος νομιζω ο χ10 ειναι για γρηγορη χρηση δρομου συμφωνα με τον καταλογο, τον φοραει γνωστος ειναι πολυ ευχαριστημενος με ελατηρια βεβαια κι αυτος.Βαλβιδες οποτε αν χρειαστω κανονικες,δεν παω για μεγαλυτερες.Ροικη υποτιθεται οτι εχει η κεφαλη,την ειχε στειλει να του κανουν ο προηγουμενος ιδιοκτητης που ναι φιλος,τωρα τι κανανε και αν ειναι σωστη δεν ξερω,ισως κανανε γυαλισμα απλα,οι αυλοι εισαγωγης εξαγωγης φαινονται σκαλισμενοι παντως.Αν θελεις στειλε μου σε πμ για ρεπροφαηλ που ελεγες για οταν ερθει η ωρα.Απ οτι ξερω 2 κανουν ρηπροφαηλ σε εκκεντροφορους ο ενας αρκετα ποιο τσουχτερος στην τιμη.
    Να σαι καλα!
    Παρακαλώ! Μπορείς να μου στείλεις link με τον κατάλογο, γιατί νομίζω ο Χ10 είναι ο dragster. Οι εισαγωγές στην κεφαλή σου κανονικά είναι 32 χιλιοστά. Αν έχουν κάνει σωστά την δουλειά θα πρέπει να είναι 35.

    Τώρα θα μου πεις σιγά μην κάτσω να μετρήσω... Αν υπάρχουν επάνω οι εργοστασιακές εισαγωγές προφανώς δεν είναι. Διαφορετικά πρέπει να έχεις εισαγωγές αλουμινίου.

    Θα σου στείλω πμ όταν μπω από υπολογιστή.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Ευχαριστω και σενα Πανο για τις απαντησεις.Εισασταν και οι 2 κατατοπιστικοτατοι!Να στε καλα!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    https://www.megacyclecams.com/catalog/catalog.pdf Εδω ειναι το λινκ Γιωργο.Αρκετα προς το τελος ειναι για το ΧΤ.Συμφωνα με τον καταλογο ο χ4 ειναι ο κανιμπαλ.Ωραια θα μετρησω με το παχυμετρο και θα σου πω,αλλα εχει πανω μανισιες εισαγωγες.Και μιας και το αναφερες,τα FCR λογικα δεν μπαινουν στις μανισιες νομιζω.Μπαινουν στην δεξια αλλα οχι στην αριστερη.Θα χρειαστω αλουμινιες ε?

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    https://www.megacyclecams.com/catalog/catalog.pdf Εδω ειναι το λινκ Γιωργο.Αρκετα προς το τελος ειναι για το ΧΤ.Συμφωνα με τον καταλογο ο χ4 ειναι ο κανιμπαλ.Ωραια θα μετρησω με το παχυμετρο και θα σου πω,αλλα εχει πανω μανισιες εισαγωγες.Και μιας και το αναφερες,τα FCR λογικα δεν μπαινουν στις μανισιες νομιζω.Μπαινουν στην δεξια αλλα οχι στην αριστερη.Θα χρειαστω αλουμινιες ε?
    O X10 είναι ο Top End της σειράς. Κρατάει τις βαλβίδες πιο πολλές μοίρες ανοιχτές και έχει μεγαλύτερο βύθισμα από τον Χ4. Μην με μπερδεύεις. Είπαμε γέρασα αλλά όχι και τόσο

    Για να πάρεις το μέγιστο από το καρμπ σου πρέπει οι εισαγωγές να μεγαλώσουν, όπως επίσης και η χωρητικότητα των αυλών.
    Τελευταία τροποποίηση από ΓιώργοςΤΤ; 29/04/2020 στις 10:59.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    παντως τα μοτερ που φτιαχνονται ακραια ψηλα στην κεφαλη καταληγουν να χτυπανε χαμηλα στον στροφαλο

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Toyar δεν θελω κατι ακραιο δλδ το οριο αλλιως θα το κανα 102 τερμα οσο παει χιτωνιο τσιγαροχαρτο.Θελω απλα μια καλη βελτιωση για τα χιλιοστα που θα κανω να παρω οτι μπορω περισσοτερο απο αποδοση χωρις να χασω ας πουμε τον βολταδικο χαρακτηρα του δεν θελω δλδ μηχανακι για 0-400

  7. #22
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    πρωτο σταδιο εκκεντροφορου και ενα πιστονι υψηλης ειναι το περισσοτερο που μπορεις να κανεις αν θες να εχεις ενα μηχανακι για βολτες...επισης επειδη ειπες οτι εχεις φσρ, καλα θα κανεις να βρεις καποιον να στα ρυθμισει σωστα γιατι αν εχει τις λαθος βελονες, ακομα και στο τερμα να παιζει καλα, θα παιζει σκατα παντου...ενα τελεια ρυθμισμενο καρμπ θα σου δωσει αυτα που θες...απο κει και περα αν δεν εισαι ικανοποιημενος πας σε αλλο μηχανακι

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    απλα να ξερεις οτι οι μετατροπες σε εκκεντροφορους εισαγωγες κλπ στοχευουν σε αυξηση ιπποδυναμης μεσω στροφαρισματος κατι που στροφαλος μπιελα και ρουλεμαν σε μονοκυλινδρο τοσων κυβικων δεν το πολυγουσταρουν

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    P@nos εχω πιστονι υψηλης fcr35 γενικα εχω αρκετα πραγματα για το μοτερ αλλα τπτ δεν ειναι φορεμενο,το μηχανακι ειναι εντελως κομματια γιατι το κανω αναπαλαιωση,οσο και οτι μπορω μονος μου και καποιες μετατροπες οπως usd αλλη αναρτηση πισω και αλλο ψαλιδι.Να παρω αλο μηχανακι δεν παιζει καθοτι το εχω παρει αποφαση οτι αυτο το μηχανακι θα το φτιαξω και θα το κρατησω θα το παντρευτω που λενε.Εχω ριξει πολλα λεφτα στο μηχανακι οταν με τα μισα απο αυτα τα λεφτα θα επερνα πχ ενα ΚΤΜ ετοιμο με 50 αλογα θα βαζα μπρος και θα κανα την καυλα μου.Ειναι η ολη διαδικασια ομως της αναπαλαιωσης και του να ασχοληθω οσο γινεται μονος μου η οποια μου αρεσει.

  10. #25
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    περα απο αυτα δε μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα, εστιασε στην σωστη ρυθμιση των καρμπ και τελος

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Τουαρ ναι τα γνωριζω αυτα,δεν ειναι τετοιας φιλοσοφιας μοτερ το ΧΤ για στροφαρισματα και τετοια ειναι αρχαιολογια.Εχει και μεγαλη διαδρομη κατι που παλι δεν ευνοει το στροφαρισμα.Κραδασμους με το κιλο κτλ..Δεν θελω το τοπ που μπορει να παει το μοτερ με οτι αυτο συνεπαγεται,50 αλογα αν βγαλει δλδ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος το οποιο ειναι πολυ μεγαλη αυξηση εχω δει Χτ με 60+

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    καλη επιτυχια και καλες βολτες

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    ευχαριστω παιδια για την βοηθεια καλες βολτες και σε σας εγω θα αργησω σκελετος ειναι το μηχανακι

  14. #29
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Φίλε το παιδί που μιλάμε και fb με το ΧΤ το παλιό Ε;; με μπροστινά και ψαλίδι από Wrf που θες να βάλεις;

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Ναι Σωτηρη αυτος ειμαι

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Φιλος ψάχνει για ΧΤ 600
    από psaroulis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2005, 14:55
  2. ΨΑΛΙΔΙ ΓΙΑ ΧΤ 600
    από MISKIN στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 03:24
  3. Ρύθμιση βαλβίδων στο χτ-600
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2004, 16:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF