Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Να πάρω άλλο η όχι;;;

  1. #16
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kouk Προβολή μηνύματος
    Κοντινέ το και κράτησε το.
    -1 μπροστά και +1 πίσω. Και θα αρπάζει πολύ καλύτερα. Σαν να πήρε την δύναμη που λες ότι του λείπει. Και έχει ξοδέψει βαριά 100 ευρώ.
    Μετά βλέπεις. Αν θες το μακραίνεις η αν θες το κοντινεις και λίγο ακόμα.
    Με -1 εμπρός ήδη θα είναι τόσο κοντό που θα βλαστημάει αν παει ταξίδι, αν βαλει και +1 πίσω θα είναι μόνο για σούζες και τίποτα άλλο.
    Ο άνθρωπος λέει οτι ένα λόγος που ζορίζεται ειναι οτι δεν φορτώνεται καλά, άρα παει και ταξιδάκια.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #17
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexandrosgs Προβολή μηνύματος
    Με το vfr δε θα δεις καμιά σοβαρή διαφορά στο γκάζι.
    Λίγο στη ροπή χαμηλά ίσως.
    Δεν εχει καμια σχεση η ροπη χαμηλα του vfr με το cbr F.
    Μα καμια ομως...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pektis Προβολή μηνύματος
    Δεν εχει καμια σχεση η ροπη χαμηλα του vfr με το cbr F.
    Μα καμια ομως...
    Τι κάθεσαι και απαντάς στα σοβαρά κι εσύ τώρα;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #19
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Τι κάθεσαι και απαντάς στα σοβαρά κι εσύ τώρα;
    Ελα μου ντε;..
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Με -1 εμπρός ήδη θα είναι τόσο κοντό που θα βλαστημάει αν παει ταξίδι, αν βαλει και +1 πίσω θα είναι μόνο για σούζες και τίποτα άλλο.
    Ο άνθρωπος λέει οτι ένα λόγος που ζορίζεται ειναι οτι δεν φορτώνεται καλά, άρα παει και ταξιδάκια.
    Συγνώμη αλλά κοιτάει 675 και gsxr 750.
    Δεν νομίζω ότι τον απασχολεί και τόσο το θέμα ταξιδιού.
    Και το ποσό θα το κοντινει ας το δοκιμάσει. Σαν παράδειγμα το δωσα. Μπορείς να κανεις πολλές δοκιμές με μικρό κόστος. Και ειδικά πίσω αλλάζεις για πλάκα και μόνος.
    Αλλά σαν αίσθηση θα απόκτησει την εντύπωση ότι πήρε τα πάνω του. Με μικρό κόστος θα πετύχει αυτό που θέλει. Απλά η άποψη μου είναι.
    Αν το βαρέθηκε ας αλλάξει. Αν σου καρφωθεί, καντο

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2018
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kouk Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη αλλά κοιτάει 675 και gsxr 750.
    Δεν νομίζω ότι τον απασχολεί και τόσο το θέμα ταξιδιού.
    Και το ποσό θα το κοντινει ας το δοκιμάσει. Σαν παράδειγμα το δωσα. Μπορείς να κανεις πολλές δοκιμές με μικρό κόστος. Και ειδικά πίσω αλλάζεις για πλάκα και μόνος.
    Αλλά σαν αίσθηση θα απόκτησει την εντύπωση ότι πήρε τα πάνω του. Με μικρό κόστος θα πετύχει αυτό που θέλει. Απλά η άποψη μου είναι.
    Αν το βαρέθηκε ας αλλάξει. Αν σου καρφωθεί, καντο
    οσο περιεργα και αν φαινετε το ταξιδι με απασχολει αρκετα , εδω πριν εκανα ταξιδια με cb1 400

    ο λογος που αποριπτω το vfr ειναι λιγο το βαρος , αλλα και κυριως γτ δεν μπορω να το βρω σε μεταχειρισμενο το καινουργιο που εχει βγει και αυτη τη μαλακια το crossruner δεν την ακουμπαω
    και το γραναζωτο ειναι λιγο παλαιο πως να το κανουμε κανω ανακατασκευη το cb1 δε χρειαζομαι δευτερη

    αυτο που θελω βασικα ειναι το δικο ακριβως ωπος ειναι , αλλα με ενα κινητηρα απο 1000 στρετ (προσοχη στρεετ οχι ςς) ΧΟΝΔΑ μακους??? (σιγα μην ακουσει)

    για 675 και να του βαλω μασκακι και κλιπ ον ειναι σχετικα σοβαρα στο μυαλο μου παντως , ωπος και να δοκιμασω να αλλαξω το μπροστα γραναζι που ειναι παμφθηνη και ευκολη λυση να την κανω στο γκαραζ μου

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Εχω GSXR 1000 Κ3 ΚΑΙ VFR 800 Vtec. Αυτό που μου λείπει είναι ενα γκαραζ αφού μπλοκάρει η είσοδος.....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Ξαναμαζί.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	100,5 KB 
ID:	404182

    Όταν είμαι με το Suzuki μου λείπει η άνεση του Honda, όταν είμαι με το Honda μου λείπουν 50 άλογα και η αντίστοιχη ροπή καθώς και οι αναρτήσεις του GSXR. Το ABS του Honda θετικό αμα βρέχει κτλ. Από όλα τα παραπάνω το μόνο που ΙΣΩΣ αντικαθιστούσε και τα δύο θα ήταν το Z 1000 SX αλλά για εμμένα δεν βλέπονται οι εξατμίσεις και δεν ξερω τι παίζει με διπλό σταντ. Είναι και το οικονομικό βέβαια....
    Στην θέση σου δεν θα έπαιζα με γρανάζια αλλά θα οδηγούσα το Ζ και ότι άλλο μπορεις να φανταστείς ότι μπορει να σε καλύψει. Εναλλακτικά - όπως γραφτηκε και παραπάνω- πάρε ενα 675 ή GSXR 750- και κράτα και το χρηστικότατο CBF. Aνάλογα με την διάθεση βγαίνεις βόλτα-δουλειά-ταξίδι με όποιο θες

  8. #23
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Δεν ειπες τι ηλικιας μηχανακια κοιτας και μεχρι ποσα λεφτα... Στην περιγραφη που κανεις παντως κολλανε ταμαμ τα παλιοτερα στ της ντουκατι. Ταξιδευουν στριβουν φορτωνονται και εχουν και γκαζι. Ειναι επισης πολυ φτηνα στην αγορα και η συντηριση τους ειναι πολυ χαμοτερη απο αυτο που οι περισσοτεροι νομιζουν...

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Δεν ειπες τι ηλικιας μηχανακια κοιτας και μεχρι ποσα λεφτα... Στην περιγραφη που κανεις παντως κολλανε ταμαμ τα παλιοτερα στ της ντουκατι. Ταξιδευουν στριβουν φορτωνονται και εχουν και γκαζι. Ειναι επισης πολυ φτηνα στην αγορα και η συντηριση τους ειναι πολυ χαμοτερη απο αυτο που οι περισσοτεροι νομιζουν...
    Αμα πάει από το CBF σε Ducati και μάλιστα μτχ θα πρέπει - μεταξυ άλλων - να πληρώνει εξτρα οδική για μεταφορες όποτε μένει, να βρει καλό ηλεκτρολόγο, να μην κυκλυφορεί με βροχή ή αυξημένη υγρασία και να βρει "μαιευτήρα" για τις γέννες της Ιταλίδας.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από general_nikolai Προβολή μηνύματος
    Το λοιπον

    Εχω ενα cbr600f του 14 το οποιο γενικα με καλυπτει σχεδον σε ολα και δε θα λεγα οτι το χω βαρεθει ιδιαιτερα ακομη , ΑΛΛΑ σα γνησιο χοντα εχεις την αισθηση οτι σου λυπει λιγο γκαζι ακομη

    Τα μονα μειον αυτη τη στιγμη που του προσάπτω ειναι το λιγο εξτρα γκαζι που θες και οτι ε δεν το λες οτι φορτωνεται ιδιαιτερα ικανοποιητικα , και ερχεται τωρα το ερωτημα , αν το εδινα και επαιρνα καποιο αλλο τι θα μπορουσα να παρω ;;; οεο

    Προσπαθω να βρω κτ αλλα δε βρισκω κτ που να υπαρχει αυτη τη στιγμη στην αγορα που να ειναι μεσα στο μπατζετ , αν πουμε οτι πιανει 5-6000 βαρια το cbr και αντε βαζω αλλα 1000 και παμε στα 7000 τι υπαρχει που να καλυπτει τα θελω μου σε αυτα τα λεφτα?

    Πρεπει υποχρεωτικα : Να εχει σκυφτη θεση οδηγησης , βσκ να ειναι κλιπονατο εχω οδηγηση αρκετα ορθια τον τελαιυταιο καιρο (TDM,vstrom,Fazer) και δεν μου αρεσανε καθολου , να μην ειναι σκληροπυρινικο ςς η αληθεια ειναι πως δεν βολευουν ιδιαιτερα για την πιο all around σπορ χρηση που θελω αν και κατα καιρους ζαχαρωνω το 675 και το gixer 750 , απο αναρτησεις και στησιμο φρενα να μην ειναι λες και κανω downgrade οδηγωντας ενα Ζ1000 πρωτης γενιας λατρεψα την δυναμη του μοτερ αλλα το στησιμο του δε μου αρεσε καθολου κτ στο ιδιο η ελαφρως καλυτερο επιπεδο απ το δικο μου θα μου επαρκουσε δεν ειμαι και ο ροσι , στη συντηρηση να μη πουλαω νεφρα με παραπανω κυβικα ειναι λογικο να ανεβουν τα κοστη αλλα δεν θελω κτ σε επιπεδο bmw , να μην ειναι ειναι πολυ βαρυ το cbr στα 205 κιλα δεν ειναι και πουπουλο αλλα δεν ειναι τα 250-270 κιλα των μεγαλων σπορ τουριγκ ειπαμε all around, να ειναι λιγο πιο δυνατο οχι σε επιπεδο 1000ςς αλλα κτ σε επιπεδο 1000 νορμαλ στρεετ βλεπε (cb1000) θα ηταν οτι πρεπει

    Το χω σκεφτει και για κανα μεγαλο σπορ τουριγκ (βλεπε ζουζουρα) αλλα νομιζω πως ειναι λιγο τοο ματς σε ολα του (και δε μαρεσει η μουρη του κυριως)

    Ηρθε η ωρα για αλλαγη ? αυτη τη στιγμη το cbr εχει 44000κμ οποτε οτι λεφτα πιασει ειναι τωρα , υπαρχει κτ καλυτερο να παρω? η να βαλω καμια ολοσωμη με προγραμα και να κατσω ωπος ειμαι?

    Fun fact το καινουργιο ducati supersport 950 θα ηταν αρκετα κοντα σε αυτα που θελω αλλα βγαινει αρκετα εκτος μπατζετ ( καινουργιο γαρ)
    Μήπως ο βασικότερος παράγοντας είναι η εμφάνιση?Γιατί τι διαφορές νομίζεις θα δεις σε ταξίδι με το 675 σε σχέση με το cbr600f που ήδη έχεις?Επιπλέον το ducati supersport 950 δεν κολλάει σε σχέση με το 675 και το gixxer
    Να έλεγες κάνα 899 να σε καταλάβω.Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι έχεις σκοπό να αλλάξεις μηχανάκι και αναφέρεις ποιά μηχανάκια σου αρέσουν εμφανισιακά.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2018
    Μηνύματα
    47
    Παιδιά δεν έχω cbf, cbr 600 έχω

  12. #27
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Αμα πάει από το CBF σε Ducati και μάλιστα μτχ θα πρέπει - μεταξυ άλλων - να πληρώνει εξτρα οδική για μεταφορες όποτε μένει, να βρει καλό ηλεκτρολόγο, να μην κυκλυφορεί με βροχή ή αυξημένη υγρασία και να βρει "μαιευτήρα" για τις γέννες της Ιταλίδας.
    για πες μας ακριβως τις βλαβες που βγαζουν, φαινεται το κατεχεις σε βαθος το θεμα ντουκατι...
    Τελευταία τροποποίηση από p@nos; 02/03/2019 στις 21:37.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Αμα πάει από το CBF σε Ducati και μάλιστα μτχ θα πρέπει - μεταξυ άλλων - να πληρώνει εξτρα οδική για μεταφορες όποτε μένει, να βρει καλό ηλεκτρολόγο, να μην κυκλυφορεί με βροχή ή αυξημένη υγρασία και να βρει "μαιευτήρα" για τις γέννες της Ιταλίδας.
    Υπάρχει μια προκατάληψη με τα ιταλικά αλλά δεν είναι όλα άσπρο μαύρο.
    Έχω ST2 3 χρόνια τώρα. Συντήρηση κάνω μόνος και δεν με έχει αφήσει ποτέ.
    Μιλάς εκ πείρας?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει μια προκατάληψη με τα ιταλικά αλλά δεν είναι όλα άσπρο μαύρο.
    Έχω ST2 3 χρόνια τώρα. Συντήρηση κάνω μόνος και δεν με έχει αφήσει ποτέ.
    Μιλάς εκ πείρας?
    Οχι βεβαια δεν μιλάω εκ πείρας. Οι όποιες σκέψεις για Ιταλικό μηχανάκι κρατησαν δευτερόλεπτα μεχρι να θυμιθώ την ατελείωτη λίστα γνωστών και φίλων που την πάτησαν. Ευτυχώς ...... Πολύ καλά και όμορφα μοτο στις περισότερες περιπτώσεις αλλά όταν τα εχει φίλος/γνωστός

  15. #30
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Οχι βεβαια δεν μιλάω εκ πείρας. Οι όποιες σκέψεις για Ιταλικό μηχανάκι κρατησαν δευτερόλεπτα μεχρι να θυμιθώ την ατελείωτη λίστα γνωστών και φίλων που την πάτησαν. Ευτυχώς ...... Πολύ καλά και όμορφα μοτο στις περισότερες περιπτώσεις αλλά όταν τα εχει φίλος/γνωστός

    Η ερωτηση ηταν ρητορικη... Ολοι καταλαβαμε οτι ηταν απλα η αποψη σου απο ιστοριες για αγριους απο την ξαδερφη του μπατζανακη του θειου απο το χωριο... Οπως επισης και ολοι ξερουμε με τι μοιαζουν οι αποψεις γενικοτερα

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Να πάρω μηχανή η όχι;;
    από Miche στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2019, 23:34
  2. Τι να πάρω;Yamaha Tracer ή κάτι άλλο;
    από filiatrinos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2015, 14:39
  3. Τι να παρω;
    από adam_tsouk στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2007, 19:43
  4. Ποια 600 Να Παρω? Κατι Σαν Hornet H Kατι Αλλο?
    από ALSFA 30 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2006, 00:10
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF