Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 88 από 88

Θέμα: C50 Restoring No2

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Μια φορα το κανεις αυτο στην αρχη που μονταρεις και μετα κατα διαστηματα.Ετσι ελεγχεις αν λειτουργει η τρομπα και αν. Και τα 2 τα καναλια ειναι ανοιχτα και δεν εχει πιασει μακα καμια τρυπουλα και δεν περναει λαδακι και στροφαλος γιοκ

  2. #77
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2012
    Μηνύματα
    105
    Μια πληροφορία που δεν ήξερα καθόλου και σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Θα κάνω άμεσα τον έλεγχο για την ροή του λαδιού και τα υπόλοιπα σε λίγο καιρό με την αλλαγή στα 1000!!

  3. #78
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2012
    Μηνύματα
    105
    Παιδιά καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε όλους!! Αφού κάναμε το πρώτο μας σέρβις μετά από 1000 χλμ σε στρώσιμο, είχαμε καλή ποσότητα λαδιού και ευτυχώς είναι και καθαρά, όλα δούλευαν μια χαρά μέχρι που μια μέρα άρχισε να κοπανάει σαν τρακτέρ η καμπάνα. Το αποτέλεσμα όταν λύθηκε ήταν αυτό
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20191205_120451.jpg 
Προβολές:	405 
Μέγεθος:	74,9 KB 
ID:	413662Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20191205_120239.jpg 
Προβολές:	405 
Μέγεθος:	76,1 KB 
ID:	413663
    Κόπηκε ο στρόφαλος από αστοχία υλικού είπε ο γιατρός και ούτε αυτός ούτε το παλικάρι στα ανταλλακτικά το πίστευαν. Με τις υγείες μας λοιπόν και καλό χειμώνα!!!!

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis.m Προβολή μηνύματος
    Παιδιά καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε όλους!! Αφού κάναμε το πρώτο μας σέρβις μετά από 1000 χλμ σε στρώσιμο, είχαμε καλή ποσότητα λαδιού και ευτυχώς είναι και καθαρά, όλα δούλευαν μια χαρά μέχρι που μια μέρα άρχισε να κοπανάει σαν τρακτέρ η καμπάνα. Το αποτέλεσμα όταν λύθηκε ήταν αυτό
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20191205_120451.jpg 
Προβολές:	405 
Μέγεθος:	74,9 KB 
ID:	413662Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20191205_120239.jpg 
Προβολές:	405 
Μέγεθος:	76,1 KB 
ID:	413663
    Κόπηκε ο στρόφαλος από αστοχία υλικού είπε ο γιατρός και ούτε αυτός ούτε το παλικάρι στα ανταλλακτικά το πίστευαν. Με τις υγείες μας λοιπόν και καλό χειμώνα!!!!
    Καλό χειμώνα.

    Αν αποφασισεις να το φτιάξεις βάλε ένα καλύτερο στρόφαλο,να δώσεις γύρω στο 80αρι,έχει κάτι αρκετά καλους.

    Καλές επισκευες

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2012
    Μηνύματα
    105
    Καλά Χριστούγεννα με υγεία!! Στρόφαλος θα μπει aasa 54mm όχι τριγωνικός στα 120€. Ήδη με τα εργατικά του μάστορα και με κάτι τζιτζιμπλικια από honda μεριά έχει ανέβει λίγο το κόστος και το κακό είναι πως δεν ήταν καθόλου προγραμματισμένο οπότε το βλέπω στην καλύτερη περίπτωση να κυκλοφορήσει πάλι από Μάρτιο.

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis.m Προβολή μηνύματος
    Καλά Χριστούγεννα με υγεία!! Στρόφαλος θα μπει aasa 54mm όχι τριγωνικός στα 120€. Ήδη με τα εργατικά του μάστορα και με κάτι τζιτζιμπλικια από honda μεριά έχει ανέβει λίγο το κόστος και το κακό είναι πως δεν ήταν καθόλου προγραμματισμένο οπότε το βλέπω στην καλύτερη περίπτωση να κυκλοφορήσει πάλι από Μάρτιο.
    Καλά Χριστούγεννα!

    Βγαίνει στρογγυλος αασα για μονοκαμπανο ?, νόμιζα μόνο τρίγωνος.Καλες επισκευές, δεν πειράζει μη στεναχωριεσαι,θα περιμένουμε τα νέα σου.

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2012
    Μηνύματα
    105
    Αν δεν βγάζει στρογγυλό 54 θα κοιτάξω για 50. Αν δεν βγάζει καθόλου στρογγυλό για μονοκαμπανο θα κοιτάξω άλλη μάρκα. Δεν θέλω τριγωνικό γιατί έχει περισσότερους κραδασμούς από όσο ξέρω και δεν μου χρειάζεται αυτή η ελάχιστη διαφορά στη ροπή σε αντιστοιχία με την αξιοπιστία του συνόλου.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ore
    Εγγραφή
    09/12/2017
    Μηνύματα
    151
    Στρογγυλο ο aasa βγαζει μονο 56

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2012
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ore Προβολή μηνύματος
    Στρογγυλο ο aasa βγαζει μονο 56
    Δεν γνωρίζω, δεν έχω ασχοληθεί ακόμα καθόλου. Όταν έρθει η ώρα και το χρήμα με το καλό τότε θα ψάξω καλύτερα να δω τι θα βάλω. Λέγαμε μήπως βαζαμε γνήσιο μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση αλλά δεν βρήκαμε κάπου... To be continued.............

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    εχω γνησιο κομμενο στο ιδιο σημειο,τον θες??

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2012
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreaspetr Προβολή μηνύματος
    εχω γνησιο κομμενο στο ιδιο σημειο,τον θες??
    Ωραίος μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!!!

  12. #87
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/01/2020
    Μηνύματα
    5
    καλησπερα είμαι καινούριος στο moto.gr ως μελος μετα απο πολα χρονια που ειχα παρατιμενο το μηχανακι μου honda glx 50c (72c ) ειπα να το φτιαξω μιας και δουλευει ακομα εκ θαυματος με καπιους φυσιολογικους θορυβους λογο ακινησιας. λογο οτι εχω σχεδον τα ιδια τεχνικα θεματα με τον θεματοθετη θα ηταν περιττο να ανοιξω καινουργιο θεμα στο φορουμ. το μηχανακι μου εχει 3αρι σασμαν λογο οτι ειναι πειραγμενο 72cc ειχε βαρεσει μπιελα σε βαθμο που ειχε χαλασι το κυλινδροπιστονο το ειχα φτιαξει ρεκτιφιε κλπ πριν το παρατησω. το μηχανακι θελω να αλαξω το κυλινδροπιστονο βαζοντας ξανα 47mm. για να βαλω 4αρι σασμαν στο ιδιο καρτερ ειναι εφικτο η θα πρεπει να αλαξω και τα δυο καρτερ ? ευχαριστω εκ των προτερων

  13. #88
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2012
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Hrist983 Προβολή μηνύματος
    καλησπερα είμαι καινούριος στο moto.gr ως μελος μετα απο πολα χρονια που ειχα παρατιμενο το μηχανακι μου honda glx 50c (72c ) ειπα να το φτιαξω μιας και δουλευει ακομα εκ θαυματος με καπιους φυσιολογικους θορυβους λογο ακινησιας. λογο οτι εχω σχεδον τα ιδια τεχνικα θεματα με τον θεματοθετη θα ηταν περιττο να ανοιξω καινουργιο θεμα στο φορουμ. το μηχανακι μου εχει 3αρι σασμαν λογο οτι ειναι πειραγμενο 72cc ειχε βαρεσει μπιελα σε βαθμο που ειχε χαλασι το κυλινδροπιστονο το ειχα φτιαξει ρεκτιφιε κλπ πριν το παρατησω. το μηχανακι θελω να αλαξω το κυλινδροπιστονο βαζοντας ξανα 47mm. για να βαλω 4αρι σασμαν στο ιδιο καρτερ ειναι εφικτο η θα πρεπει να αλαξω και τα δυο καρτερ ? ευχαριστω εκ των προτερων
    Καλώς ήρθες φίλε μου και καλη αρχή στην επισκευή σου. Στροφαλους κυλίνδρους και πιστόνια έχεις παρά πολλές επιλογές ανάλογα με την τσέπη και τις απαιτήσεις σου. Όσον αναφορά το σασμάν γίνεται να αντικαταστήσεις το 3αρι με 4αρι και αναλόγως τον τύπο του καρτερ που έχεις γίνεται και η ανάλογη δουλειά ΑΛΛΑ να έχεις καλό μάστορα εκεί. Αν έχεις Κάρτερ με κωδικό gbk4 νομίζω πως μπαίνει χωρίς κάποια μετατροπή, αν αντιθέτως έχεις το gb4 όπως εγώ γίνεται μια μετατροπουλα αλλά μην φανταστείς κάτι το ιδιαίτερο. Αυτα από εμένα καλή αρχή και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Honda c50 6v restoring...
    από lspiros στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 1703
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2019, 10:32
  2. honda c50 6v restore απο το 0
    από supraman στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2015, 21:07
  3. restoring και βελτιωση Honda C50
    από captaincarnaval στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2015, 06:55
  4. Honda C50 6v restoring
    από tom kissas στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2013, 20:52
  5. Scooter-C50
    από George-3- στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2004, 19:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF