Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 81

Θέμα: Crypton x Προβλήματα ....!!!

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Το πρόβλημα δεν μπορεί να λυθεί σε εξουσιοδοτημένο ώστε να επιστρέψει το μηχανάκι στις αρχικές του ρυθμίσεις;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #17
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα δεν μπορεί να λυθεί σε εξουσιοδοτημένο ώστε να επιστρέψει το μηχανάκι στις αρχικές του ρυθμίσεις;
    Αυτό είναι το πρώτο βήμα που πρέπει να κάνει. Αν μπορεί να γίνει επαναφορά κανείς από εμάς δεν το ξέρει, ανάλογα τι έχει πειραχτεί. Και αυτό που είπα εγώ μια υπόθεση είναι, δεν σημαίνει πως είναι σωστή, μπορεί να έχει πειράξει tps ή χίλια δυο άλλα πράγματα. Να πάει σε ένα εξουσιοδοτημένο να το βάλει σε διαγνωστικό να του πει τι και πως.

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2016
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι το πρώτο βήμα που πρέπει να κάνει. Αν μπορεί να γίνει επαναφορά κανείς από εμάς δεν το ξέρει, ανάλογα τι έχει πειραχτεί. Και αυτό που είπα εγώ μια υπόθεση είναι, δεν σημαίνει πως είναι σωστή, μπορεί να έχει πειράξει tps ή χίλια δυο άλλα πράγματα. Να πάει σε ένα εξουσιοδοτημένο να το βάλει σε διαγνωστικό να του πει τι και πως.
    Αυτό θα πάω σε ένα εξουσιοδοτημένο να μου το βάλουν σε διαγνωστικό να δούμε τι παίζει

  4. #19
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Βασικά σταμάτα να σκορπάς τα λεφτά σου άσκοπα.
    Φάτα στις πουτάνες, πιες τα σε νερά, κάντα ηλιόσπορο αλατισμένο, δώστα στο χαμόγελο του παιδιού τελος πάντων.

    Εμένα έτσι οπως τα γράφεις μου κάνει ότι σε έκανε μεροκάματο ο τυπος γιατί το ζήταγε ο οργανισμός σου.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2016
    Μηνύματα
    46
    Καλησπέρα,επειδή γνωρίζω για το συγκεκριμένο μηχανάκι,θα πρέπει να πας σε ένα εξουσιοδοτημενο συνεργείο,ώστε να σου ρυθμίσουν ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΉ τον εγκέφαλο του παπιού σου,στα injection μέχρι και φίλτρο να αλλάξεις ,πρέπει να ρυθμιστεί ώστε να πάρει τα σωστά μείγματα,π.χ.τώρα που έβαλες το φίλτρο και την εξάτμιση,ο αισθητήρας ΛΆΜΔΑ διαβάζει ότι νάναι από την εξαγωγή.

  6. #21
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    ρε σεις, μη τα αμολάτε έτσι...
    Εσύ ρε φίλε που...γνωρίζεις κιόλας, έτσι απλά ρυθμίζεται ένα μηχανάκι;;;
    Σιγά μην του πείραξε τα μείγματα (μιας και βλέπω να εχει γίνει καραμέλα) ο μάστορας.

    Οταν κάνεις του κεφαλιού και δεν γνωρίζεις, τότε θα πληρώσεις.
    Δυστυχώς δεν υπάρχει (καταπως φαίνεται) άλλος τρόπος να μάθεις.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2016
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ρε σεις, μη τα αμολάτε έτσι...
    Εσύ ρε φίλε που...γνωρίζεις κιόλας, έτσι απλά ρυθμίζεται ένα μηχανάκι;;;
    Σιγά μην του πείραξε τα μείγματα (μιας και βλέπω να εχει γίνει καραμέλα) ο μάστορας.

    Οταν κάνεις του κεφαλιού και δεν γνωρίζεις, τότε θα πληρώσεις.
    Δυστυχώς δεν υπάρχει (καταπως φαίνεται) άλλος τρόπος να μάθεις.
    Οι απαντήσεις σου να είναι τέτοιες ώστε να βοηθήσεις και όχι απλά να κάνεις τον έξυπνο.... Γιατί και οι δύο απαντήσεις που έδωσες ήταν ανούσιες ...!!

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Κριμα να σου τρωνε τζαμπα τα χρηματα που με κοπο βγαζεις!
    πηγαινε θα σου πω και εγω σε εξουσιοδοτημενο..πες τους τι εχει γινει..και πιστευω θα βγαλεις ακρη !
    παντως εγω ποτε δεν σκαλισα κανενα παπι απ'αυτα που περασαν απο τα χερια μου...στο φιναλε τι να κερδισω ?
    σκεψου λιγο?
    οτι αλλαζει ο θορυβος δεν παει να πει οτι ειναι και καλυτερα !

  9. #24
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από safari13 Προβολή μηνύματος
    Οι απαντήσεις σου να είναι τέτοιες ώστε να βοηθήσεις και όχι απλά να κάνεις τον έξυπνο.... Γιατί και οι δύο απαντήσεις που έδωσες ήταν ανούσιες ...!!
    Καταλαβαίνω την ξενερα που χεις φαει με το μηχανακι.
    Δεν καταλαβαίνω ομως,πως νέο παιδί και δεν νογαει απο χιουμορ.
    Γιατι το 1ο μου ποστ προς εσένα,νομίζα ήταν προφανές οτι περι χιουμορ πρόκειται.
    Κατάπιε λοιπον τους χαζοεγωισμους και δωσε λιγο βάση στο τι σου λενε.

    Και επειδη εσυ νομιζεις οτι εγω κανω απλα τον εξυπνο, ρωτα και μαθε να σου πουν πως ρυθμίζονται τα μείγματα στα μοτορια και ελα παλι τοτε να μου πεις αν αδικώ τον δεύτερο φιλο που νομίζει οτι ξέρει.

    Τα λεφτα δεν στα εφαγα εγω παιχταρα μου οπότε μη φωναηζ
    Εγώ το μονο που εκανα ήταν να επισημάνω με χιουμορ κατι που ισχύει σχεδον καθολικα. Το 'αν δεν παθεις,δε θα μάθεις'
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2016
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Καταλαβαίνω την ξενερα που χεις φαει με το μηχανακι.
    Δεν καταλαβαίνω ομως,πως νέο παιδί και δεν νογαει απο χιουμορ.
    Γιατι το 1ο μου ποστ προς εσένα,νομίζα ήταν προφανές οτι περι χιουμορ πρόκειται.
    Κατάπιε λοιπον τους χαζοεγωισμους και δωσε λιγο βάση στο τι σου λενε.

    Και επειδη εσυ νομιζεις οτι εγω κανω απλα τον εξυπνο, ρωτα και μαθε να σου πουν πως ρυθμίζονται τα μείγματα στα μοτορια και ελα παλι τοτε να μου πεις αν αδικώ τον δεύτερο φιλο που νομίζει οτι ξέρει.

    Τα λεφτα δεν στα εφαγα εγω παιχταρα μου οπότε μη φωναηζ
    Εγώ το μονο που εκανα ήταν να επισημάνω με χιουμορ κατι που ισχύει σχεδον καθολικα. Το 'αν δεν παθεις,δε θα μάθεις'
    Αν είναι χιούμορ το δέχομαι και ζηταω συγγνώμη γιατί το παρεξήγησα απλά μου φάνηκαν κάπως ειρωνικές και οι δύο απαντήσεις σου και στο εξέθεσα όσο πιο ευγενικά μπορούσα ...

  11. #26
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από safari13 Προβολή μηνύματος
    Αν είναι χιούμορ το δέχομαι και ζηταω συγγνώμη γιατί το παρεξήγησα απλά μου φάνηκαν κάπως ειρωνικές και οι δύο απαντήσεις σου και στο εξέθεσα όσο πιο ευγενικά μπορούσα ...
    Είσαι τυχερός που στα είπε ο γαύρος και όχι ένας περίεργος παλιογερος που βόσκει εδώ γύρω, εκεί να έβλεπες "ειρωνια"
    Μην ψαρώνεις, νέος, όλοι όσοι ξέρουμε κάποια πραγματάκια παραπάνω (και ειδικά ο παλιογερος aka Oldman) τα ψιλοπαίρνουν κάπως όταν διαβάζουν ότι να'ναι....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #27
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Είσαι τυχερός που στα είπε ο γαύρος και όχι ένας περίεργος παλιογερος που βόσκει εδώ γύρω, εκεί να έβλεπες "ειρωνια"
    Μην ψαρώνεις, νέος, όλοι όσοι ξέρουμε κάποια πραγματάκια παραπάνω (και ειδικά ο παλιογερος aka Oldman) τα ψιλοπαίρνουν κάπως όταν διαβάζουν ότι να'ναι....
    πλακίτσα στην πλακίτσα το αφήνουμε και συμβαίνει, κακώς όμως συμβαίνει αυτό, μπορεί, αν τόσο πολύ πια δεν την παλεύει με τις "ανόητες" ερωτησεις-απαντήσεις <<ο εκάστοτε>> να κάνει ενα ignore απο το να πετάξει την λαλακία του
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    540
    @Doctora είναι καλό ότι υπάρχει και λίγο χιούμορ στο φόρουμ γιατι αλλιώς δεν θα μπορούσαμε να το διαβασουμε.... Το κλειδί βρίσκεται στην ισορροπία.

    @safari επειδή έχω βρεθεί στην θέση σου δηλαδή να έχω κάνει ένα λάθος (το δικό μου ήταν ότι είχα ανοίξει κινητήρα ...το δικό σου ότι πειράζεις χωρίς λόγο το αξιόλογο μηχανάκι σου) και μετά έμπαινα εδώ μέσα να ζητήσω βοήθεια και κατηγορούσα τον κόσμο επειδή δεν έπαιρνα λυση...θα σου έλεγα ότι ένα φόρουμ κάποιες φορές δεν μπορεί με τίποτα να υποκαταστήσει μια επίσκεψη σε ένα εξουσιοδοτημένο ή σε ένα καλό συνεργείο.
    Θα πρέπει επίσης να θυμασαι ότι ένα παπάκι θα πρέπει να χρησιμοποιείτε ,να συντηρείται και να έχει τα αξεσουάρ που είναι σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσεως του δικύκλου από τον κατασκευαστή. Οτιδήποτε άλλο εμπεριέχει ρίσκο στην λειτουργία του και στην τσέπη σου.

  14. #29
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    @Doctora είναι καλό ότι υπάρχει και λίγο χιούμορ στο φόρουμ γιατι αλλιώς δεν θα μπορούσαμε να το διαβασουμε.... Το κλειδί βρίσκεται στην ισορροπία.

    @safari επειδή έχω βρεθεί στην θέση σου δηλαδή να έχω κάνει ένα λάθος (το δικό μου ήταν ότι είχα ανοίξει κινητήρα ...το δικό σου ότι πειράζεις χωρίς λόγο το αξιόλογο μηχανάκι σου) και μετά έμπαινα εδώ μέσα να ζητήσω βοήθεια και κατηγορούσα τον κόσμο επειδή δεν έπαιρνα λυση...θα σου έλεγα ότι ένα φόρουμ κάποιες φορές δεν μπορεί με τίποτα να υποκαταστήσει μια επίσκεψη σε ένα εξουσιοδοτημένο ή σε ένα καλό συνεργείο.
    Θα πρέπει επίσης να θυμασαι ότι ένα παπάκι θα πρέπει να χρησιμοποιείτε ,να συντηρείται και να έχει τα αξεσουάρ που είναι σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσεως του δικύκλου από τον κατασκευαστή. Οτιδήποτε άλλο εμπεριέχει ρίσκο στην λειτουργία του και στην τσέπη σου.
    Ορθότατα.Το παπί είναι ένας ακούραστος εργάτης να σε εξυπηρετεί οικονομικά και να σε πηγαίνει στις δουλειές σου και στις βόλτες σου.Όσο και να το φτιάχνεις ΠΑΠΙ θα μείνει με τις ευκολίες του και τα μείον του,και όσα και να του χώνεις από ένα σημείο και μετά θα πηγαίνουν τσάμπα,οπότε να θυμάσαι αυτό:
    Κράτα το μαμά να ζήσει γιατί η τσέπη θα τρυπήσει... (έκανα και ρίμα χαχαχα)

    Οι παλιοί μηχανόβιοι δε τα πολυκαταδεχόντουσαν,ενώ περιέργως είχαν σε εκτίμηση όλα τα δίχρονα mopeds της εποχής...Μάλιστα όταν άκουγαν ή πέρναγε κάνα παπί φτιαγμένο κούναγαν το κεφάλι με αποδοκιμασία και έλεγαν: "αυτά είναι να πηγαίνεις στη δουλειά σου και για κάνα έξτρα μεροκάματο μετά,άντε και τις Κυριακές να παίρνεις τσιγάρα/εφημερίδα,όχι να τα σκίζεις..."
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  15. #30
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nassosxlvbros Προβολή μηνύματος
    Οι παλιοί μηχανόβιοι δε τα πολυκαταδεχόντουσαν,ενώ περιέργως είχαν σε εκτίμηση όλα τα δίχρονα mopeds της εποχής.."
    Μην το λες,εγώ τα γούσταρα τα φτιαγμένα παπάκια,ένα από τα αγαπημένα μου hobby ήταν να παίρνω το mbx 125(''ψιλοφτιαγμένο '' ) και να κάνω κόντρες με πιτσιρικάδες με πειραγμένα παπάκια-σκουτεράκια ,είχαν κάτι δίχρονα F1z ,Z,κάτι Typhhon τότε υπερκυβισμένα με malossi κτλ,δεν είχε ακόμα δυνατά τετράχρονα.Παιρνούσα ωραία με τους πιτσιρικάδες,όλοι ορκιζόμασταν ότι είναι μανίσια κυβικά ,110,125 κτλ,όλα ήταν 150+ χαχαχα
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 02/03/2019 στις 10:16.
    porca miseria.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Transalp Προβλήματα
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2004, 14:24
  2. Eurosprt & Προβλήματα
    από jimbar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2004, 15:42
  3. Eurosprt & Προβλήματα
    από jimbar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2004, 15:41
  4. Μακροχρόνιο παρκινγκ και προβλήματα...
    από nauko στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 19:08
  5. Προβλήματα Login και Μηνύματα “not register”
    από Julius στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 09:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF