Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 81

Θέμα: Crypton x Προβλήματα ....!!!

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Εγω σαν καινουριο μελος οσον αφορα την ειρωνια ηθελα να επισημανω το εξης. Λογω του οτι στον γραπτο λογο χανεται το υφος της προτασης νομιζω οτι αυτο παρεξηγιεται. Λυση σε αυτο δεν υπαρχει οποτε και γινονται τετοιες παρεξηγησεις.
    ΟΜΩΣ στα + ειναι οτι το παλικαρι πηρε την απαντηση στο τι επρεπε να κανει οποτε βγηκε κερδισμενος σ αυτο που ζητησε.

  2. #47
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    Επειδή λέγε λέγε στο τέλος συνήθως μένει η λάσπη να θέσουμε κάποια πραγματάκια εκ νέου στη βαση τους.
    Δεν ειναι κανόνας η ειρωνεία .
    Δεν ειναι πανάκεια ότι τα νεα μέλη θα περάσουν "καψονια".
    Ενα ηλεκτρονικό μοτοκαφενειο ειναι το τσαρδί (με μια τεράστια βαση τεχνικών δεδομένων ) όπου πανω κάτω ισχύει οτι ισχύει και σε καθε παρεα εκει εξω.
    Αν ρωτήσεις μαλακια,ολο και καποιος θα βρεθεί να σε πάρει στο ψιλό.
    Αυτο δε σημαίνει οτι δε θα σε βοηθήσουν όμως.
    Αν κάποιοι ειναι τοσο μυγιαγγιχτοι και αυτο δεν μπορούν να το καταλάβουν/ασπαστουν/ακολουθήσουν, τότε ναι σαφώς και υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές.
    Οι παλαιοτεροι θα έχετε βαρεθει να το διαβαζετε αυτο καθε ματωμενο φεγγαρι αλλα καταπως φαινεται πρεπει ενιοτε να εξηγουνται αυτα που θα επρεπε να ειναι αυτονοητα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #48
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Αν και συμφωνώ με τα περισσότερα που γράφει ο γαύρος από πάνω, προσωπικά θεωρώ ότι μερικοί το παρακάνουν με το δούλεμα. Δεν εννοώ τα αστειάκια μεταξύ γνωστών, αλλά συνεχή πειράγματα που στο γραπτό λόγο μπορούν δικαιολογημένα θεωρηθούν προσβλητικά. Ειδικά όταν κάποιος είναι καιρό στο φόρουμ και έχει φανεί ότι είναι "εντάξει", δεν καταλαβαίνω το λόγο να τον κοροϊδεύουν. Την υπομονή μερικών στο δούλεμα μάλιστα τη θαυμάζω, οποιοσδήποτε λιγότερο καλοπροαίρετος θα είχε ρίξει ένα γαμοσταυρίδι και θα είχε φύγει.

    Το δε καψόνι στους καινούργιους είναι σχετικά σύνηθες και αρκετά άτσαλο όταν μιλάμε για άτομο που έχει πρόβλημα, συνήθως δεν έχει πολλές γνώσεις ή/και χρήματα, και ζητάει *βοήθεια* και όχι να τον τραμπουκίσουν δυο-τρεις "παλιοί". Αυτό γίνεται ακόμα και σε άτομα που ρωτάνε ευγενικά και δεν αρπάζονται και αυτό με ενοχλεί περισσότερο. Αντί να πάρουμε τους πιτσιρικάδες με το μαλακό μπας και μάθουν κάτι από εδώ μέσα, τους δουλεύουμε γιατί δεν έχουν την ωριμότητα των μεγάλων. Κάποιων μεγάλων που αντί να φάνε ένα λεπτό δίνοντας συμβουλή, προτιμάνε φάνε δύο ρίχνοντας δούλεμα. Οκ, οι εννέα στους δέκα και απάντηση να πάρουν δε θα ξαναπατήσουν, αλλά μερικοί (ευτυχώς λίγοι) προσπαθούν να διώξουν και τον δέκατο.

  4. #49
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    Σκέψου να διαφωνούσες κιόλας δηλαδή
    Ρε συ, γιατι να μη το δούμε λίγο πιο χαλαρά;
    Καποιος νωρίτερα έγραψε ότι χρειάζεται και το χιούμορ για να μπορούμε να διαβάζουμε εδώ. Δεν είμαστε αποστειρωμένη βιβλιοθήκη.
    θα δώσω κι άλλο παράδειγμα με κάποιον που δεν είναι νέος χρήστης.
    ο Μπάκλης. τονε πάνε αίμα ορισμένοι παλιοχαρακτήρες για εκείνο το καναρινί σίχαμα...εεεε συγγνώμη επίτευγμα ήθελα να πω.
    Το αντιμετωπίζει ο άνθρωπος με χιούμορ.
    φαντάζομαι και να τον τσιγκλήσει κάποιο ποστ παραπάνω, θα του δώσει τη δέουσα σημασία (γράψιμο εκει που δεν πιανει μελάνι δηλαδή) και θα συνεχίσει.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #50
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Είναι και κάποια πολύ καλά παιδιά που δυστυχώς έχουν BMW για να μην πω αυτούς που έχουν TDM και όλοι τους φτύνουν. Αυτούς δεν τους αναφέρεις μάστορα και αιστάνομαι πολλά άσκημα γιατί και τα απωθημένα σας βγάζετε πάνω μας και δεν λέτε κουβέντα γι' αυτό.
    Να μην πω για κάποιους που μονίμως σε όλες τις βόλτες χάνονται. Άλλη γάγγραινα αυτή.
    Ναταλεμαυτά

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #51
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    να τα λέμε σαφώς,αλλά δεν είπαμε ότι είμαστε και οι Ουρσουλίνες
    άμα κόψουμε το κρα στα μπεμβέ μετά δεν έχει νόημα, σα να το ρίχνουμε στην ξέρα θα είναι
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.343
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Είναι και κάποια πολύ καλά παιδιά που δυστυχώς έχουν BMW για να μην πω αυτούς που έχουν TDM και όλοι τους φτύνουν. Αυτούς δεν τους αναφέρεις μάστορα και αιστάνομαι πολλά άσκημα γιατί και τα απωθημένα σας βγάζετε πάνω μας και δεν λέτε κουβέντα γι' αυτό.
    Να μην πω για κάποιους που μονίμως σε όλες τις βόλτες χάνονται. Άλλη γάγγραινα αυτή.
    Ναταλεμαυτά

    Εσείς με τα μπεμβε και τα τιντιεμ να φτιάξετε δικό σας φόρουμ και πολλοί είστε και θα έχετε πολλα να λέτε









    Για όλους εμάς τους υπόλοιπους
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #53
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Σκέψου να διαφωνούσες κιόλας δηλαδή
    Ρε συ, γιατι να μη το δούμε λίγο πιο χαλαρά;
    Καποιος νωρίτερα έγραψε ότι χρειάζεται και το χιούμορ για να μπορούμε να διαβάζουμε εδώ. Δεν είμαστε αποστειρωμένη βιβλιοθήκη.
    θα δώσω κι άλλο παράδειγμα με κάποιον που δεν είναι νέος χρήστης.
    ο Μπάκλης. τονε πάνε αίμα ορισμένοι παλιοχαρακτήρες για εκείνο το καναρινί σίχαμα...εεεε συγγνώμη επίτευγμα ήθελα να πω.
    Το αντιμετωπίζει ο άνθρωπος με χιούμορ.
    φαντάζομαι και να τον τσιγκλήσει κάποιο ποστ παραπάνω, θα του δώσει τη δέουσα σημασία (γράψιμο εκει που δεν πιανει μελάνι δηλαδή) και θα συνεχίσει.
    Η αντίληψη αυτών που διαβάζει κανείς εδώ μέσα είναι εν μέρει υποκειμενική, οπότε αναγκαστικά αναφέρω πώς το εκλαμβάνω εγώ. Και ίσως είναι λίγο μαλακία μου που παριστάνω τον SJW για άλλους, αφού προσωπικά δε θυμάμαι να έχω αντιμετωπιστεί ποτέ εδώ μέσα με άσχημο τρόπο.

    Στο παράδειγμα του Μπάκλεϋ, ίσως επειδή είναι πιο παλιός και έχει γνώσεις θεωρώ ότι το πείραγμα που υφίσταται είναι γενικά ΟΚ. Εκτός αυτού αφορά κάτι που ουσιαστικά είναι απλά θέμα γούστου (κίτρινες Κατάνες vs the World) και τα σχόλια μου δίνουν την εντύπωση ότι είναι από άτομα που, τουλάχιστον στοιχειωδώς, τον γνωρίζουν και κάνουν καλοπροαίρετη πλάκα - περίπου όπως όταν λέω έναν κολλητό μου σκατοβαζέλα γελώντας.
    Σαν αντιπαράδειγμα θα σου παρέθετα αυτό του Dalt0n που ενώ ήταν καινούργιος στο φόρουμ είχε φάει χοντρό πείραγμα για το τέρας του Φρανκενστάιν που καβαλούσε. Δε λέω ότι δεν υπήρχε λόγος (απεναντίας...), αλλά από ένα σημείο και μετά κατάντησε κουραστικό και δεν ήμουν καν ο αποδέκτης των σχολίων. Άλλο: το συνεχές πείραγμα στον Παπασούζα επειδή είναι ανορθόγραφος (κάτι που εύκολα γίνεται προσβλητικό), ενώ μάλιστα αυτός αντί να αδιαφορήσει όπως οι περισσότεροι, προσπαθεί.

  9. #54
    Είδα κι εγώ 4 σελίδες για τα προβλήματα του κρυπτόν εξ, λέω κατέρρευσε ο μύθος του ασπαστου παπιου..

    Ή λύση στα υπόλοιπα είναι οι συναντήσεις, οι βόλτες και ο χαβαλές

  10. #55
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    Ρε συ ακακιε, εκτός απο τα μακαρόνια μισκο, θυμάσαι καθόλου τι entry έκανε ο νταλτον στο φόρουμ;;;
    Ε μην τρελαθούμε και τελείως.το παιδί ήταν (και παραμένει) στα κεραμίδια.
    Και καλά ξηγιέται.
    όσο δεν βλάπτει άλλους, καπέλο του.
    Ακόμα όμως κι αυτός ομως, βλέπεις ότι έμεινε εδώ.
    προφανώς γιατί κάτι βρίσκει που του κάνει.
    όπως ο καθένας,κάτι διαφορετικό.
    έτσι πάει ρε συ.
    γεμίσαμε γκρινια,μιζέρια και ποζεριλίκι εδώ μέσα τα τελευταία χρόνια.
    Ας χαλαρώσουμε λίγο και να γυρίσουμε επιτελους πάλι στο χαβαλέ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #56
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Γαύρε (ψιλο)θυμάμαι πώς μπήκε και θυμάμαι και τι διάβαζα για τη μηχανή του και δεν πίστευα τα μάτια μου. Γι' αυτό γράφω ότι υπήρχε εξαιρετικός λόγος για δούλεμα, αλλά μετά από κάποιο σημείο μου φάνηκε ότι παράγινε. Ούτως ή άλλως για παράδειγμα τον έφερα, μια αναδυόμενη( ; ) τάση των τελευταίων χρόνων σχολιάζω.

    Βασικά περισσότερες βόλτες χρειαζόμαστε, αλλά τι κάθομαι και γράφω που δεν έχω πλέον καν μηχανή (που να τσουλάει)

    Edit: το ξεχειλώσαμε τόσο που μάλλον πρέπει να το διαχωρίσει κάποιος μοδεράτορ

  12. #57
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.123
    And case closed. Και τώρα περιμένουμε το επόμενο θύμα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #58
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    για να μην πω αυτούς που έχουν TDM και όλοι τους φτύνουν.
    Μα εμείς με τα ντιτιεμ (όπως το λέει ο γέρος μου ) ήμαστε κάγκουρες,φοράμε εξατμίσεις, κάνουμε σούζες και μπαντιλίκια,μόνο εμείς ε
    porca miseria.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.343
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Μα εμείς με τα ντιτιεμ (όπως το λέει ο γέρος μου ) ήμαστε κάγκουρες,φοράμε εξατμίσεις, κάνουμε σούζες και μπαντιλίκια,μόνο εμείς ε
    Είναι Τιντιεμ. Ούτε ορθογραφία δεν ξέρετε.


    Εσείς με τα τιντιεμ
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #60
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/07/2019
    Μηνύματα
    2
    Πηγα την μηχανη μου σε ενα μαστορα στην κασο καθως αντιμετωπισα προβλημα. Δεν ειχε συμπιεση η μανιβελα και ενω ηταν μια απλη διαδικακασια μου κανε ηλεκτροκοληση στο στροφαλο. Δειτε και ακουστε

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Transalp Προβλήματα
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2004, 15:24
  2. Eurosprt & Προβλήματα
    από jimbar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2004, 16:42
  3. Eurosprt & Προβλήματα
    από jimbar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2004, 16:41
  4. Μακροχρόνιο παρκινγκ και προβλήματα...
    από nauko στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 20:08
  5. Προβλήματα Login και Μηνύματα “not register”
    από Julius στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 10:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF