Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 80 από 80

Θέμα: Καθαρισμός γυαλιού στάθμης λαδιού

  1. #76
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Αδικό δεν έχεις αλλά το πρόβλημα μου είναι πως δεν μπορώ να το τρίψω κάπως . Δεν έχω πρόσβαση . Οπότε σκέτο μούλιασμα σε βενζίνη δεν ξέρω κατά πόσο θα βοήθαγε . Αυτό φαίνεται να έχει κάνει σώμα εκεί πάνω .
    Πιστεύω ότι το μούλιασμα σε τόση ποσότητα για κάποια ΛΙΓΗ ώρα και με ταρακούνημα θα καθαρίσει αρκετά έως τελείως .

    Φυσικά εάν δεν υπάρχει κίνδυνος να προκαλέσει κάπου αλλού βλάβη, πχ σε τσιμούχες ή φλάτζες

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Να ρωτησω κ εγω κτ ακομα. Στην Λαρισα που μενω εν τελη δεν το βρηκα καπου το σκευασμα(το συγκεκριμενο που βαλατε της λικουι μολι). Απο Αθηνα στο σκρουτζ βγαινει αρκετα περισσοτερα λογω μεταφορικων και αντικαταβολης. Υπαρχει καποιος που να το πηρε στη Θεσ/νικη γτ σε μερικες μερες θα ανεβω λογω δουλειας αν ειναι να περασω να το παρω απο εκει?

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Εν τέλη σμρ ήρθε το ματζούνι (παραγγελία απο μαγαζί με λάδια στα 8,5 ευρό). Βέβαια μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Αν και για το παπί που προορίζεται στα 70-80 ml δεν πειράζει. Αν θέλω να το ρίξω όλο (σε μηχανή ας πούμε) πρέπει να αφαιρέσω 250 ml πρώτα?
    Πάτα το 0

  4. #79
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Εν τέλη σμρ ήρθε το ματζούνι (παραγγελία απο μαγαζί με λάδια στα 8,5 ευρό). Βέβαια μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Αν και για το παπί που προορίζεται στα 70-80 ml δεν πειράζει. Αν θέλω να το ρίξω όλο (σε μηχανή ας πούμε) πρέπει να αφαιρέσω 250 ml πρώτα?
    Έχω γράψει πιο πίσω για την αναλογία .Προφανώς και να δουλέψει το μηχανάκι σου με 250 ml επιπλέον λάδι για δέκα λεπτά δεν είναι το τέλος του κόσμου . Αλλά δεν έχει και νόημα . Βάλε όπως έκανα και εγώ το μισό και το άλλο μισό την επόμενη φορά .
    Modenas Kriss 125

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Έχω γράψει πιο πίσω για την αναλογία .Προφανώς και να δουλέψει το μηχανάκι σου με 250 ml επιπλέον λάδι για δέκα λεπτά δεν είναι το τέλος του κόσμου . Αλλά δεν έχει και νόημα . Βάλε όπως έκανα και εγώ το μισό και το άλλο μισό την επόμενη φορά .
    Την αναλογία την διάβασα σε προηγούμενο ποστ ναι. Απλά μου δημιουργήθηκε η απορία γτ στη συζήτηση που είχα με τον πωλητή μου είπε να αφαιρέσω πρώτα λίγο λάδι πριν ρίξω το σκεύασμα. Και σκέφτηκα οτι δεν έχει αναφερθεί οπότε είπα να ρωτήσω πριν το βάλω.
    Πάτα το 0

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Καθαρισμος ψυγειου λαδιου
    από Λευκάδιος στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2014, 22:22
  2. μετρηση σταθμης λαδιου.
    από GiannisBlessed στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2012, 16:41
  3. Μέτρηση στάθμης λαδιού
    από COSTAGIO στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2011, 11:28
  4. προειδοπιηση σταθμης λαδιου
    από nik7119 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2008, 20:34
  5. Μέτρηση στάθμης λαδιού
    από downhill στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2005, 18:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF