Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 60

Θέμα: Περιεργες Ιστοριες

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2019
    Μηνύματα
    22
    Ακόμα και εκεί είναι ζούγκλα έχω δει άπειρα βιντεάκια απλά εδώ από που να ξεκινησεις και που να τελειώσεις, από τους δρόμους; Που ούτε μεθυσμένος δεν τραβάει τέτοιες λωρίδες , από γονείς (είχα φίλο 1 γυμνασίου να του λέει ο πατέρας του πάρε το παπάκι 125cc και κανε μια σούζα να σε δουν οι φίλοι σου), από την τροχαία; Είναι παρά μα παρά πολλά απλά είναι μέχρι να ξεκινήσουν να γράφουν οι μπάτσοι τα πάντα και μέχρι το σύστημα να ξυπνήσει και με το που κανείς μια παραβιάσει να σου έρχεται την ίδια μέρα η κλήση όχι μετά απο5 χρόνια όπως γίνεται εδώ.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Όλα λύνονται αν οδηγείς ένα LADA NIVA
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    καλα εδω ο αλλος πηγε στο χωριο και ειδε οτι κλέβουν ρευμα απο το σπιτι της μανας του και οταν πηγε να ζητήσει τον λόγο κατέληξε στα θυμαράκια !!!

  4. #49
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Η περίεργη ιστορια που ειναι??
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από roympos1994 Προβολή μηνύματος
    Δεν έχετε άδικο αλλά μέχρι ποτε θα κάνουν ότι γουστάρουν δηλαδή....

    μεχρι να πάρουμε τα όπλα και να πυροβολούμε οποίον κανει μαλακια. βεβαία αμα κάνουμε εμεις μαλακια την πατήσαμε.. οποτε μαλλον δεν ειναι λυση αυτο
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Εμ έτσι όμως δε θέλει και πολύ να γίνουμε Σικάγο.

    Απλά αναρωτιέμαι τι το διαφορετικό έχει η Αγγλία ή Γερμανία πχ όπου εκεί δεν κουνιέται (σχεδόν) φύλλο (είτε είναι αλλοδαπός είτε ημεδαπός).
    νομοθεσία και έλεγχος και επιβολή του νόμου. εδω έχουμε 1 @ και μισο. και το βλέπουμε καθε μερα να γίνονται χαζομάρες μπροστά απο διας πχ και αφου δεν ειναι στην αρμοδιότητα τους δεν ασχολούνται.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    εχω εναν φιλο που δουλεψε μια δεκαετια ταξι βραδυνη βαρδια
    μου ελεγε οτι στο πρωτο εξαμηνο ηταν ετοιμος να σκοτωσει η να σκοτωθει στο δρομο απο νευρα και τσαμπουκαδες
    μετα αποφασισε οτι αν ηθελε να συνεχισει αυτη τη δουλεια να γινει η μεγαλυτερη κοτα που υπαρχει
    μονο αυτο δουλευει οταν εισαι ωρες στον δρομο

  7. #52
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εχω εναν φιλο που δουλεψε μια δεκαετια ταξι βραδυνη βαρδια
    μου ελεγε οτι στο πρωτο εξαμηνο ηταν ετοιμος να σκοτωσει η να σκοτωθει στο δρομο απο νευρα και τσαμπουκαδες
    μετα αποφασισε οτι αν ηθελε να συνεχισει αυτη τη δουλεια να γινει η μεγαλυτερη κοτα που υπαρχει
    μονο αυτο δουλευει οταν εισαι ωρες στον δρομο με κουτι....
    Για να σε διορθώσω...

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    εννοεις οτι με μηχανη μπορεις να εισαι καουμποις τιμωρος εκδικητης;

  9. #54
    Τρικύλινδρος Διφάναρος
    Εγγραφή
    16/09/2014
    Μηνύματα
    196
    Παιδιά χαλαρώστε και βάλτε λίγο ΖΕΝ στη ζωή σας.

    Πρέπει να καταλάβετε οτι δεν μπορείτε να αλλάξετε τον κόσμο παριστάνοντας τους δασκάλους και τους τιμωρούς στο δρόμο. Οι ηλίθιοι και οι άσχετοι θα παραμείνουν για πάντα ηλίθιοι και άσχετοι. Με το να πεις σε κάποιον "Τι κάνεις ρε μ....!!!" πιστεύει κανείς οτι θα σκεφτεί διαφορετικά την επόμενη φορά? Ολα είναι θέμα παιδείας και από αυτο πάσχουμε πάρα πολύ στην Ελλάδα. Οταν (σχεδον) κανείς δεν μαθάινει στα παιδιά του οτι πρέπει να σεβόμαστε τους κανόνες και τους νόμους απλά επειδή υπάρχουν και όχι λόγω πιθανής τιμωρίας, δεν υπάρχει ελπίδα.


    Αυτό που μπορείτε να αλλάξετε είναι να μειώσετε τα επεισόδια που γίνονται στο δρόμο, δίνοντας τόπο στην οργή και αποχωρώντας. Αποδεχτείτε το και θα νιώσετε πολύ καλύτερα. Θα σώσετε και την ψυχική σας κυρίως αλλά πιθανώς και τη σωματική σας υγεία. Με τα χρόνια το συνειδητοποίησα κι εγώ και όλα είναι πολύ καλύτερα πλέον.

    Καλούς δρόμους σε όλους και πάντα όρθιοι!!!
    The road less travelled, is less travelled for a reason...

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Αρχικά,οι ταρίφες δεν έχουν πια επαγγελματικό δίπλωμα οδήγησης.Θεωρούνται λοιπόν απλοί οδηγοί αυτοκινήτου κλείνοντας έως και 15ωρα πίσω απ'το τιμόνι.Τους βλέπω με αχανή βλέμματα κοιτώντας μόνο μπροστά και απαξιώντας για κάθε τι που γίνεται γύρω τους.Είτε κάνουν είτε τους κάνουν μ@λακία στον δρόμο μένουν παγερά αδιάφοροι.Με φοβίζουν εμένα τέτοιοι άνθρωποι.

    Το μόνο που μπορεί να πάρει κάποιος απ'την ιστορία σου είναι ότι στην Ελλάδα του 2019 ακόμα και δίκιο να'χεις με τον κάθε τρελό πρέπει να 'χεις τα @@ να το διεκδικήσεις.Ο (ας πούμε ελάχιστα) νοήμων ταξιτζής θα καταλάβαινε την μ@λακία του,θα έσκυβε το κεφάλι και θα συνέχιζε την βάρδιά του.Εσύ πέτυχες τον ψυχάκια προφανώς.

  11. #56
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εννοεις οτι με μηχανη μπορεις να εισαι καουμποις τιμωρος εκδικητης;
    Aνάλογα τα κέφια και τα κοτσια του καθενος.Στην χειροτερη μπορεις να ρίξεις ενα μπινελικι και να φυγεις σε ανάγκη καβαλωντας πεζοδρομιο και τα λοιπα.
    Δεν επικρινω και δεν καταδικαζω τιποτα...απλά αναφέρω...

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    ο δρομος δεν ειναι καλο μερος για να τεσταρεις κοτσια

  13. #58
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    ο δρομος δεν ειναι καλο μερος για να τεσταρεις κοτσια
    Εκτος και έχει μποτιλιάρισμα και εισαι με 2 ρόδες και ο άλλος με 4....και έχεις αμεση διοδο διαφυγης!

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Εκτος και έχει μποτιλιάρισμα και εισαι με 2 ρόδες και ο άλλος με 4....και έχεις αμεση διοδο διαφυγης!
    Αμα πριν αρχίσεις τον τσαμπουκά σκέφτεσαι την διαφυγή τοτε κλάφτα χαράλαμπε

    Ο κανονας λέει, ειτε κατεβαίνεις και δίνεις την 1η χωρίς πολλά πολλά και με σκοπό να μην ξανασηκωθεί/ μπορει να αντιδράσει ή δεν κατεβαίνεις και κάνεις το π@πι

    Προσωπικά δεν κατεβαίνω μιας και ακομα και να με παιρνει δεν θελω τρεξίματα μιας και εχω υποχρεώσεις και ατομα που εξαρτώνται απο εμενα για να το παιζω καουμπόης.
    Εχω φίλο νεότερο που αν κατέβει κανει οτι περιέγραψα αλλα μεγαλώνει και το κόβει σιγά σιγα


    ΑΣΧΕΤΟ - Σχετικό, είμαστε στο 1998 εγω απο τον πύργο τον Αθηνών, σταματάει Land Rover και απο πίσω ταρίφας που αρχίζει τα γαμωσταυρίδια και τις κόρνες.
    Κατεβαίνει λοιπόν τύπος απο το Land Rover - ευσωμος, τρυχωτός με rolex και πούρο στο στόμα - παει στον ταρίφα (ανοιχτο το παραθυρο ενεκα ανοιξη) τον βουτάει απο τον γιακά και ενω τον εχει βγάλει σχετικά έξω του παίζει 2 εποικά μπουκέτα !!!
    Χωρίς να πει τιποτα γυρνάει και μπαίνει μεσα στο Land Rover και φευγει με την ησυχία του ενω ο ταρίφας ακομα αναρωτιέται τι έγινε

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από roympos1994 Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα, χθες το βραδυ καθως ημουνα στον δρομο λεωφορος βουλιαγμενης προς ανδρεα παπανδρεου που εχει μια μικρη στροφη ετσι οπως μπαινω στην στροφη στην δεξια λοριδα ειχε σταματησει ενα ταξιτζης χωρις αλαρμ,φλας τιποτα απλα ηταν σταματημενος πανω στην στροφη εγω δεν μπορουσα να παω στην αλλη λοριδα επειδη ερχοταν καποιος, του λεω καλα ρε μαμακα μεσα στην μεση σταματησες; αλλα δεν σταματησα και απλα εφυγα. Τρελαμενος αυτος οταν αφησε τον πελατη αρχισε να μου παιζει τα φωτα και να μου κορναρει.. αλλα τον αγνοισα και προχωρουσα στην κατευθυνση μου και το εκανε για περιπου 1 λεπτο συνεχομενα μεχρι που με προσπερασε (μπηκε στην αντιθετη λωριδα και πηγε να κανει ενα αποτυχημενο Drift μπροστα μου για να με σταματησει) κατι που εγινε βγηκε τρελαμενος αρχισε να ωρύεται και να μου λεει "ΡΕ ΠΟΙΟΝ ΕΙΠΕΣ ΜΑΜΑΚΑ!!!! ΚΑΤΕΒΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΣΕ ΠΛΑΚΩΣΩ!!!" του λεω φυγε απο εδω που ψαχνεσαι κιολας.. και καπου στο λεπτο που ουρλιαζε και αρχισε να βριζει σβηνω την μηχανη κατεβαινω κατω και καπου εκει χεστηκε λιγο πανω του, του λεω εισαι μεσα στην μεση δεν εχει βγαλει αλαρμ ή φλας και αντι να πεις ενα συγγνωμη πουλας και μουρη; Μου λεει εγω ημουν στην ακρη... του λεω πια ακρη ρε ασχετε που δεν ξερεις ουτε να οδηγας... αν ηθελες να εισαι στην ακρη να βρεις ενα μερος να μπεις και να μην εισαι πανω στον δρομο σταματημενος εισαι και "επαγγελματιας οδηγος" και εκει τα πηρε πολυ ασχημα και ηρθε να μου κολλησει το κεφαλι του στο κρανος μου. τον σπρώχνω και του λεω ελα μπες στο αμαξι και σηκω φυγε!! μετα απο λιγο αυτο εγινε. Θελω να μου πειτε την γνωμη σας για το συγκεκριμενο περιστατικο (ξερω οτι εκανα λαθος που τον ειπα μαλακα στην αρχη αλλα ρε φιλε αυτοι οι ταριφες μου την σπανε πολυ ασχημα νομιζουν οτι ο δρομος τους ανηκει και κανουν οτι γουσταρουν οπως και οι λεωφορειατζηδες).
    Τα χαρακτηριστικά του Νεοέλληνα
    Αγενής
    Ξερόλας
    Έχει πάντα δίκιο
    Απαίδευτος
    Εγωιστής
    Δημοκράτης,για να έχει το δικαίωμα να σε απειλεί
    Μιλά για δικαιώματα και ποτέ για υποχρεώσεις
    Να συνεχίσω;;;;
    Να δίνεις τόπο στην οργή γιατί κυκλοφορούν πολλοί μακάκες κομπλεξικοί,που προσπαθούν να δείξουν πόσο μάγκες είναι,στους σηματοδότες,στις πίστες των μπουζουκιών και στα ποτήρια του φραπέ
    Μεταξύ μας,σε θαυμάζω που κρατήθηκες και δεν του πέταξες το κράνος στο ξεροκέφαλο του
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Περιεργες Συμπτωσεις
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2005, 12:02
  2. αστειες ιστοριες
    από death_stv στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2005, 10:38
  3. Ιστορίες από τα παλιά του afrotwin
    από afrotwin στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 14:19
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2004, 11:11
  5. Μαθήματα Επιβίωσης - 3 μικρές ιστορίες...
    από wizard στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF