Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Αγορά μεσαίας μηχανής

  1. #16
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Επειδη το καβαλησα στατικα και το ειδα να το οδηγουν -ημουνα απο πισω ολη την διαδρομη προς παλαια επιδαυρο την κυριακη που μας περασε-μου αρεσε πολυ ,μτ-07 γιαμαχα.Το τουριστικο με φερινγ ειναι το tracer 700. Ωραιο μηχανακι παναλαφρο με 75 αλογακια,διακοσαριζει για πλακα,και σαν γιαμαχα εχει και την πιο καλη αντιπροσωπεια.Για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα τον ΝΕΟΣΣΟ που το εχει.Αν εχεις το χρημα για καινουργιο παρτο και ασε τα μεταχειρισμενα και τα ευρωπαικα.
    Με 70 km/h το πήγαινα. Μη νομίζει ο κόσμος ότι έπιανα διακοσάρες και μου χαλάσει η φήμη του πιο αργού οδηγού του φόρουμ, που χτίζω τόσα χρόνια.



    Με κύρια χρήση στην πόλη και με ένα ταξίδι το μήνα περί τα 250 χιλιόμετρα, μάλλον είναι καλύτερα να πας σε γυμνό. Αυτά που κοιτάς είναι για κύρια χρήση σε ταξίδια.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Αν σου αρέσει εμφανισιακά το v Strom XT η γνώμη μου κλείνει κ μένα προς αυτό.. Το πιο ολοκληρωμενο..Αξιοπιστο..Πάει παντού.. Στην πόλη άνετο όπως κ στα ταξίδια..Το θέμα είναι ποιο σε κ@υλωνει

  3. #18
    Καραμελωμένο Μέλος Το avatar του/της Translatoras
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    149
    Αν γείρει η ζυγαριά προς το NC, να το πάρεις με DCT............

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2486864
    -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 39 θύματααααα! -Δώσε μια εφημερίδα πιτσιρίκο.-Ορίστε κύριε. -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 40 θύματααααα!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Γεια σου Άρη!
    Γράφεις στο πρώτο post ότι θα προτιμούσες να μην αναλωθούμε στο οικονομικό αλλά δεν μπορώ να μην παρατηρήσω ότι η f750 gs κοστίζει κοντά στα 13 χιλιάρικα(κάτι αντίστοιχο ισχύει και για το Tiger 800) ενώ τα γιαπωνέζικα που σου αρέσουν κοντά στα 8-9, είναι μια σημαντική διαφορά!
    Προσωπικά δε θα έδινα αυτά τα χρήματα για τη συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα.Aν είναι να φτάσεις εκεί, κοιτάζεις και KTM 790 Adv, Tracer GT, Vstrom 1000, Versys 1000, Crossrunner, Africa.
    Μεταξύ των γιαπωνέζικων της λίστας σου, όποιο και να διαλέξεις θα σε ικανοποιήσει και πιθανότατα θα σε συντροφέψει απροβλημάτιστα για αρκετά χρόνια.Είναι όλα εμπορικά μοντέλα και προτείνω να πας να τα οδηγήσεις, να πάρεις προσφορές και να αποφασίσεις ποιο σου ταιριάζει καλύτερα.
    Όσο για το μικρό χοντάκι, θα μπορούσες να το αφήσεις ως τελευταία επιλογή αφού υπάρχει η δυνατότητα για κάτι μεγαλύτερο

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Εγώ αυτό θα έπαιρνα:


    Φυσικά ανάλογα με την χρήση ενδείκνυνται και ανάλογες μηχανές. Best of both worlds το triumph πιστεύω, close second το yamaha imho.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2017
    Μηνύματα
    51
    Συμφωνώ με τον Λεωνιδα από πάνω αν είναι να φτασεις στα 13.000 πάρε το tracer gt.... τώρα σαν κάτοχος tracer 700 δεν θα μπορουσα να είμαι πιο ευχαριστημένος για την χρήση που κάνω... δηλαδή μέσα στην πόλη καθημερινά τις Κυριακές έξω από την πόλη και που και που κανα ταξίδι. Ελαφρύ δεν μου έλειψε ποτέ η ροπή και η ταχύτητα και από κατανάλωση περίπου 260 με 300 χλμ

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2019
    Μηνύματα
    7
    Ευχαριστώ πολύ που μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε! Να 'στε καλά!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Συμβουλές για αγορά πρώτης μηχανής στον νέο?
    από pontifikas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 13:57
  2. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 08:19
  3. Αγορα καινουριας μηχανης
    από Kawa-Z στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 00:41
  4. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  5. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF