Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Μετωπική σε video

  1. #1
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168

    Μετωπική σε video

    Δείτε το Video και αναρωτηθείτε....

    http://media.putfile.com/CRAZY-MOTERCYCLE-CRASH

    Εγώ προσωπικά έχω στο ενεργητικό μου παρόμοια περίπτωση, ευτυχώς είχα κόψει, και την γλύτωσα φτηνά.
    Σ αυτή την περίπτωση ο αναβάτης πηγαίνει γρήγορα για τις συνθήκες, και μάλλον δεν προσέχει και πολύ, αφού δεν πάτησε καν φρένα.

    Βεβαίως το αυτοκίνητο φταίει, αλλά όπως όλοι ξέρουμε, εμείς την πληρώνουμε πάντα......

    Αναρωτηθείτε λοιπόν, πως αποφεύγονται τέτοιες καταστάσεις.

    http://media.putfile.com/CRAZY-MOTERCYCLE-CRASH
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #2
    Φρίκη...


  3. #3
    Πως μπορούμε να αποθηκεύσουμε το βίντεο, γιατί με αυτό το buffering έχω πρόβλημα και κολλάει
    Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KnT
    Πως μπορούμε να αποθηκεύσουμε το βίντεο, γιατί με αυτό το buffering έχω πρόβλημα και κολλάει
    http://x402.putfile.com/videos/a1-30705422215.wmv

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
    http://x402.putfile.com/videos/a1-30705422215.wmv
    Thanks

    Εγώ προσωπικά έχω στο ενεργητικό μου παρόμοια περίπτωση, ευτυχώς είχα κόψει, και την γλύτωσα φτηνά.
    Σ αυτή την περίπτωση ο αναβάτης πηγαίνει γρήγορα για τις συνθήκες, και μάλλον δεν προσέχει και πολύ, αφού δεν πάτησε καν φρένα.

    Βεβαίως το αυτοκίνητο φταίει, αλλά όπως όλοι ξέρουμε, εμείς την πληρώνουμε πάντα......

    Αναρωτηθείτε λοιπόν, πως αποφεύγονται τέτοιες καταστάσεις.

    Συμφωνώ απολύτως ..

    Στη δική σου περίπτωση, μπορούσες να το αποφύγεις τελείως ; Η δεν τράκαρες καθόλου και κατάλαβα λάθος;
    Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

  6. #6
    Κι εγώ πρίν 1 μήνα είδα στα πέντε (5) μέτρα απόσταση από μένα ένα παρόμοιο τρακάρισμα με TDM 850 αλλά με λιγότερα χ.α.ω.

    Δεν πίστευα στα μάτια μου, να το βλέπεις να πάει να γίνει το ατύχημα, να πλησιάζει και τελικά να γίνεται. Ευτυχώς δεν υπήρξε σοβαρός τραυματισμός, μόνο λαμαρίνες στράβοσαν και το καλύτερο είναι ότι πρίν προλάβω να μιλήσω/να σηκώσουν το τηλέφωνο στο E.K.A.B. είχε έρθει το ασθενοφόρο. Για Ξάνθη μιλάω, το παλικάρι τελικά ήταν μια χαρά διότι φορούσε κράνος, σπαστό αλλά το είχε σαν full face, μου είπε μετά πως αν το είχε ανοιχτό θα τραυματιζόταν πιο πολύ. Το TDM έχασε όλο το μπροστινό του.

    Ά ρε παιδιά, πολύ εντυποσιακά άσχημο θέαμα και αίσθημα. Αν και μου έχουν τύχει 1-2 αντίστοιχα μικροπεριστατικά με πάπια, με μηχανή είναι πάντα αλλιώς.

    Καλά χιλιόμετρα σε όλους και πάντα όρθιοι.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  7. #7
    sto binteaki οι τρεις πούστηδες που ήταν πίσω απο το αυτοκίνητο που συμμετείχε την κάνανε κανονικότατα, ενώ θα μπορούσαν να θεωρηθούν μάρτηρες...


    το παιδί με το μηχανάκι πρέπει να ήταν αφηρημένος , δεν έκοψε καθόλου...

    ίσως όμως και καλύτερα διότη πολύ πιθανών να έχανε τον έλεχ\γχο και να εγκλωβιζόταν μεταξύ του αυτοκινήτου και της μοτοσυκλέτας ...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    ki emena mou tyxainei afto k prepei na plakonomai sta frena.oi odigoi auto dn upologizoun sosta tin taxitita me tin opoia tous plisiazoume.

  9. #9
    Kouklaki mou omorfo Το avatar του/της johnpagr
    Εγγραφή
    09/05/2004
    Μηνύματα
    936

    Thumbs down

    Καλά τα έγραφε το Manual ...

    Twra exoume alou eidous ma8hmata !!!!!!!! Εκπ/ση Γιου σε μαθηματα ισορροπίας σε ποδήλατο

    Κίτρινο Mamouni (βάνδαλοι θα σας σκήσω)

  10. #10
    Απλως το ατομο που θα οδηγουσε δεν θα ηξερε ουτε που πηγαινε!
    Τωρα θα μου πειτε τι σημασια εχει αυτο, ειδικα κατοπιν τρακαρισματος!

    Εχει στο οτι δεν πρεπει να λαμβανουμε τιποτα ως δεδομενο!

    ΟΛΟΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑΠΑΝΩ ΜΑΣ!

    Να σκεφτεστε οτι ο απεναντι/διπλα/πισω θα κανει την λακαμια, για να ειστε σε ετοιμοτητα

    (δεν ξερω τη καταληξη του μοτοσυκλετιστη στο βιντεο, αλλα το οτι δεν εγινε αποσβεση πανω στο αυτοκινητο, ειναι θετικο)

  11. #11
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Ειχα δει μετωπικη μοτο με αμαξι live στα πεντε μετρα μπροστα μου στην γνωστη καντινα. Μολις ειχαμε φτασει με ενα φιλο μου, κατεβενουμε απ'της μηχανες και ακουμε το XX να ερχεται με χιλια δικαβαλο. Οταν το βλεπουμε να βγαινει στην αντιθετη ξαπλωμενο καταπανω σε ενα διερχομενο ΙΧ, γυρισαμε και οι δυο να μη το δουμε, ξεραμε τι θα επακολουθησει.... Δεν θυμαμαι ποιοι ηταν τα παιδια αλλα καποιοι απο εδω θα το θυμουνται Απο τοτε εχω να πατησω στα λιμανακια..

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    pantos o motosykletistis isos na exei pleonektima se metopiki me polla km.ksero gia enan pou itan stin ethniki kai apo to antitheto reuma tou karfothike mia mercedes (xoris fota itan nyxta kai dn tin eide).ennoeitai forouse eksoplismo.petaxtike k epese pio pera anaisthitos kai tou spase to podi alla oi typoi sto amaksi,pou itan kai methysmenoi,eglobismenoi ekei mesa skotothikan.

  13. #13
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KnT
    Thanks




    Συμφωνώ απολύτως ..

    Στη δική σου περίπτωση, μπορούσες να το αποφύγεις τελείως ; Η δεν τράκαρες καθόλου και κατάλαβα λάθος;
    Τράκαρα αλλά είχα ήδη κόψει αρκετά ώστε να μην χτυπήσουμε και πολύ...είχα την γυναίκα μου συνεπιβάτη. Ηταν από τις περιπτώσεις που δεν αποφεύγεται με τίποτα...

    Εγινε ως εξής.
    Κατεβαίνω την Πεντέλης (1998) και στο φανάρι που δεξιά πήγαινε για ρέμα (δεν πάει πια) βλέπω κουτί από την άνοδο, να είναι σε θέση που μάλλον θέλει να στριψει προς το ρεμα, δηλαδή να διασχίσει την κάθοδο. Δεν έχει φλας κλπ αλλά φαίνεται η δουλειά. Ωρα απόγευμα με φώς ακόμα, εγώ με φώτα και φυσικά έχω πράσινο.
    Κόβω πλησιάζοντας την διαστάυρωση (περίπου στα 50-60 χαω) και στο σημείο ακριβώς που λές 'αποκλειεται να βγει' δηάδή όταν είμαι στα 10 μέτρα, στρίβει ΑΚΡΙΒΩΣ μπροστά μου και σταματάει στην μέση του δρόμου, κλείνοντας όλες τι διόδους διαφυγής. Ελιγμός στο άλλο ρεύμα δεν παίζει, θα τρώγαμε μετωπική.
    Φρενάροντας ακόμα, και με το πίσω ελαφρά διπλωμένο την κάρφωσα στον πίσω δεξιο τροχό. Αν προχωρούσε έστω και λίγο θα την γλύτωνα......
    Αφού σηκωθήκαμε κατάλαβα ότι την είχε κοπανήσει κιόλας κι ειχε στρίψει στο πρωτο στενό.
    Την βρήκα από ταξιτζή που πήρε τον αριθμό.....(προσεξτε το 'την', είχε και μικρό παιδάκι μέσα).

    Αποτέλεσμα, έφαγε 6 μήνες με 3 ετή αναστολή που μεταφράζεται σε 300.000 δρχ και της πήραν το δίπλωμα για 6 μήνες. Κι αυτό μετά από 4 χρόνια δικαστήρια.
    Για τραυματισμό 2 ατόμων ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ.
    Αν το έκανε σε Αγγλία, Γερμανί ακλπ θα πηγαινε φυλακή ΜΕΣΑ. Γι αυτό κάνουν όλοι ότι να ναι, γιατι δεν τρέχει και τίποτα.......
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #14
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Αποτέλεσμα, έφαγε 6 μήνες με 3 ετή αναστολή που μεταφράζεται σε 300.000 δρχ και της πήραν το δίπλωμα για 6 μήνες. Κι αυτό μετά από 4 χρόνια δικαστήρια.
    Για τραυματισμό 2 ατόμων ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ.
    Αν το έκανε σε Αγγλία, Γερμανία κλπ θα πηγαινε φυλακή ΜΕΣΑ. Γι αυτό κάνουν όλοι ότι να ναι, γιατι δεν τρέχει και τίποτα.......
    Και έτσι δεν το κυνηγάνε πολλοι συμπεριλαμβανομένου και εμένα (στο παρελθόν->δεν ήξερα , δεν ρώταγα?) που με έχει χτυπήσει ταξιτζής και με έχει εγκαταλήψει , (ήταν το πρώτο μου με μηχανή) κράτησα αριθμό και με τρόμαξε ο αστυνομικός τότε όταν πήγα στην τροχαία να κάνω μήνυση για εγκατάλειψη (μιας και βαριόταν να γράψει μάλλον...) , μιας και μπορούσα λέει να πάω να το κάνω όποτε θέλω και να το ξανασκεφτώ γιατί δεν μπορώ ννα την πάρω πίσω.... και κανένας και απο αυτους που το δαν δεν θέλαν να έρθουν μάρτυρες.... και το λαμόγιο έλεγε ότι ήταν αεροδρόμιο εκείνη την στιγμή....

    νοοτροπία που δεχόμαστε να καλιεργείται δίπλα μας...

    ΚΥΝΗΓΙ παντού και πάντα! αλλά και εμείς που το λέμε να είμαστε αντίστοιχα ποιο υπεύθυνοι, προσεκτικοί.

  15. #15
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Τράκαρα αλλά είχα ήδη κόψει αρκετά ώστε να μην χτυπήσουμε και πολύ...είχα την γυναίκα μου συνεπιβάτη. Ηταν από τις περιπτώσεις που δεν αποφεύγεται με τίποτα...

    Εγινε ως εξής.
    Κατεβαίνω την Πεντέλης (1998) και στο φανάρι που δεξιά πήγαινε για ρέμα (δεν πάει πια) βλέπω κουτί από την άνοδο, να είναι σε θέση που μάλλον θέλει να στριψει προς το ρεμα, δηλαδή να διασχίσει την κάθοδο. Δεν έχει φλας κλπ αλλά φαίνεται η δουλειά. Ωρα απόγευμα με φώς ακόμα, εγώ με φώτα και φυσικά έχω πράσινο.
    Κόβω πλησιάζοντας την διαστάυρωση (περίπου στα 50-60 χαω) και στο σημείο ακριβώς που λές 'αποκλειεται να βγει' δηάδή όταν είμαι στα 10 μέτρα, στρίβει ΑΚΡΙΒΩΣ μπροστά μου και σταματάει στην μέση του δρόμου, κλείνοντας όλες τι διόδους διαφυγής. Ελιγμός στο άλλο ρεύμα δεν παίζει, θα τρώγαμε μετωπική.
    Φρενάροντας ακόμα, και με το πίσω ελαφρά διπλωμένο την κάρφωσα στον πίσω δεξιο τροχό. Αν προχωρούσε έστω και λίγο θα την γλύτωνα......
    Αφού σηκωθήκαμε κατάλαβα ότι την είχε κοπανήσει κιόλας κι ειχε στρίψει στο πρωτο στενό.
    Την βρήκα από ταξιτζή που πήρε τον αριθμό.....(προσεξτε το 'την', είχε και μικρό παιδάκι μέσα).

    Αποτέλεσμα, έφαγε 6 μήνες με 3 ετή αναστολή που μεταφράζεται σε 300.000 δρχ και της πήραν το δίπλωμα για 6 μήνες. Κι αυτό μετά από 4 χρόνια δικαστήρια.
    Για τραυματισμό 2 ατόμων ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ.
    Αν το έκανε σε Αγγλία, Γερμανί ακλπ θα πηγαινε φυλακή ΜΕΣΑ. Γι αυτό κάνουν όλοι ότι να ναι, γιατι δεν τρέχει και τίποτα.......

    Και μετα με βριζουν κατι φιλοι που βριζω αυτην την χωρα. Φιλε παλι καλα δεν επαθες τιποτα. Ευχομαι πολλα και ασφαλη χιλιομετρα.

    Δηλαδη σας εριξε εφυγε και πληρωσε 300.000 και ολα καλα. Τοσο σας κοστολογησαν τα λαμογια, που να το βρουν απο τον θεο τον ιδιο οι πουστ.....ες.

    Ιδιο περιστατικο σε φιλο μου πριν χρονια. Τους εριξε επιτιδες με ξαφνικο κοψιμο αριστερα του τιμονιου και στο δικαστιριο ελεγε οτι ο οδηγος και ο συνοδηγος επιναν μπυρες πανω στην μηχανη.

    Την γλυτωσαν εννοειται.

    Ποτε δεν θα γινουμε χωρα. ΠΟΤΕ ΛΕΜΕ.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απίστευτο video σε slowmotion
    από cosgili στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 26/12/2011, 15:49
  2. Οι καλύτερες ταξιδ/κές φώτο. σε 2 video
    από AKIS BUSA στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2011, 14:02
  3. ΚΑΠΟΙΟ Video ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΗ ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΕ ΟΜΑΔΑ
    από sea_dweller στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2010, 21:00
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2006, 17:22
  5. O αγωνας του Estoril ful video σε Real Player format.
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2005, 22:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF