Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 68 από 68

Θέμα: No-name stabilizer steering damper

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Και CNC και με ηλεκτροχημική-ανοδίωση βαφή-φινίρισμα. Αυτό που το βάζεις;

    Λογική εμπόρων&εταιριών: ''Τι έχουν αυτοί, μοτοσυκλέτες;;; Δώστα τους όλα 400% πάνω, μαλάκες είναι, ψώνια είναι, θα τα πάρουν και θα καμαρώνουν κιόλλας.''
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  2. #62
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Και CNC και με ηλεκτροχημική-ανοδίωση βαφή-φινίρισμα. Αυτό που το βάζεις;

    Λογική εμπόρων&εταιριών: ''Τι έχουν αυτοί, μοτοσυκλέτες;;; Δώστα τους όλα 400% πάνω, μαλάκες είναι, ψώνια είναι, θα τα πάρουν και θα καμαρώνουν κιόλλας.''
    Εντάξει, ΟΚ, και οι μηχανές οι ίδιες δεν μπορεί να κοστίζουν 20-25.000 οπότε να μην αγοράσουμε ποτέ ξανά, να τις βάλουν στον πάτο τους, και όταν τις πουλάνε 5-6 χιλιάρικα, θα τους κάνουμε την τιμή να πετάξουμε το ποδήλατο (αν δεν ειναι κι αυτό ακριβό και κυκλοφορουμε με τα ΜΜΜ) και να την πάρουμε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Συμφωνούμε σε όλα και δεν είμαι παρεξηγιαρης. Δεν παρεξηγήθηκα πουθενά. Πίστεψα ότι μίλησες πρωσοπικα, ενώ εγώ μιλούσα γενικά, και σου απάντησα για το αν χαίρεται κάποιος το ss του χωρίς το “ohlins” των 500ων.
    Κάποια στιγμή βέβαια εγώ αυτό θα βάλω... δεν χρειάζεται και βάση μπαίνει κατευθείαν...

    Τέλος παντων αν δεν έχει κάποιος τα λεφτά και δεν έχει άλλη εναλλακτική μπορεί να δοκιμάσει κινεζικό. Να το κλείσουμε εδώ;

  4. #64
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος

    Τέλος παντων αν δεν έχει κάποιος τα λεφτά και δεν έχει άλλη εναλλακτική μπορεί να δοκιμάσει κινεζικό. Να το κλείσουμε εδώ;
    Παντα υπάρχει η εναλλακτική του μεταχειρισμένου καλού stabilizer.
    Του κάνεις ενα service κι είναι σαν καινούριο. Αυτη είναι και η πιο ενδεδειγμένη λύση κατα την γνώμη μου γιατί θα είναι σε σχετικά λογική τιμή, και μετά και το service ξέρεις τι έχεις πανω στην μοτοσυκλέτα σου.
    Κινέζικο δεν θα έβαζα ποτέ και δεν είναι μόνο το stab αυτό καθεαυτό που δεν εμπιστεύομαι, αλλά και η βάση που είναι επίσης σημαντική.

    Τωρα ναι, μπορούμε να το κλείσουμε.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #65
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    για να επανέλθουμε

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Τα σταμπ είναι ίδια στη λειτουργία τους, αυτό που κοστίζει είναι η βάση τοποθέτησης στην κάθε μηχανή.
    η ποιο συμφέρουσα οικονομικά λύση συμπερασματικα ειναι να πάρεις brand μτχ και να το επισκευάσεις, βάσεις ψιλο βρίσκει ο καθένας για το μηχανάκι του. ή εστω με μικρη πατεντα. αλλα μην λετε για υλικα υπαρχει εναν σκασμος κοσμος που πηγε και εκοψε πλακακι αλουμινιου στο κυρ μητσο της γειτονιας του και εβαλε oversize δαγκανα η φρενα απο κατι καλύτερο.

    οσο για τις βασεις ακομα και τα brand stabilaizer στο μηχανακι μου στερεώνονται σε κατι γελιες βιδουλες που κρατανε το τεποζιτο μου στο πανω μερος , αν κατι με φοβιζει απο την ΔΥΝΑΜΗ και την ΟΡΜΗ του τανκ σλαπ δεν ειναι μην δεν αντεξει ο κινεζος stabilizer αλλα οτι δεν θα αντεξουν αυτες οι 2 κακομοιρες βιδες!

  6. #66
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    για να επανέλθουμε



    η ποιο συμφέρουσα οικονομικά λύση συμπερασματικα ειναι να πάρεις brand μτχ και να το επισκευάσεις, βάσεις ψιλο βρίσκει ο καθένας για το μηχανάκι του. ή εστω με μικρη πατεντα. αλλα μην λετε για υλικα υπαρχει εναν σκασμος κοσμος που πηγε και εκοψε πλακακι αλουμινιου στο κυρ μητσο της γειτονιας του και εβαλε oversize δαγκανα η φρενα απο κατι καλύτερο.

    οσο για τις βασεις ακομα και τα brand stabilaizer στο μηχανακι μου στερεώνονται σε κατι γελιες βιδουλες που κρατανε το τεποζιτο μου στο πανω μερος , αν κατι με φοβιζει απο την ΔΥΝΑΜΗ και την ΟΡΜΗ του τανκ σλαπ δεν ειναι μην δεν αντεξει ο κινεζος stabilizer αλλα οτι δεν θα αντεξουν αυτες οι 2 κακομοιρες βιδες!
    Οι βιδες αυτες αν ειναι της προκοπής ο σχεδιασμος του σταμπ δε νιωθουν ντιπ......και μενα εκει επιανε στο cbr
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος

    οσο για τις βασεις ακομα και τα brand stabilaizer στο μηχανακι μου στερεώνονται σε κατι γελιες βιδουλες που κρατανε το τεποζιτο μου στο πανω μερος , αν κατι με φοβιζει απο την ΔΥΝΑΜΗ και την ΟΡΜΗ του τανκ σλαπ δεν ειναι μην δεν αντεξει ο κινεζος stabilizer αλλα οτι δεν θα αντεξουν αυτες οι 2 κακομοιρες βιδες!
    Αν σε φοβηζουνε αυτες που εχει τις μετρας και πας και παιρνεις τιτανιου ή 10.9 ατσαλι και δεν εχεις κανενα προβλημα. Μονο και μονο για το ψυχολογικο...

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mc21-tt-f3-chassis-8.jpg 
Προβολές:	85 
Μέγεθος:	38,3 KB 
ID:	404491 το 92 έπαιρνες μόνο την βάση στο πλαίσιο με την τρύπα και το σπειρωμα.
    Με καστερ= 23,15μοιρες , trail= 87mm, wheelbase=1340 . Βάρος στα 130 κιλά και Κάπος απότομο ροπιασμα.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Bar Scotts steering Damper Mount
    από nikos force στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2007, 13:20
  2. Steering Dampers
    από tifoefs στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2006, 14:54
  3. το «NO NAME» του φίλου Τάκη
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 23:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF