Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2019
    Μηνύματα
    3

    ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ

    Καλησπερα παιδια.εδω και 5 χρονια εχω ενα παπι honda innova 125i του 2010 και ηρθε να αγορασω το καινουριο μου μηχανακι.αρχικα θελω ενα μηχανακι για να μετακινουμαι στην δουλεια μου (πρπ 15 χιλιομετρα πανε και 15 γυρνα) καθως και μετακινησεις μεσα στην πολη (θεσσαλονικη).Επισης θα ηθελα να μπορω να πηγαινω και κοντινες διαδρομες εως 100 χλμ μακρυα. Ειμαι ανάμεσα στο piaggio beverly 350 police kai sto Ktm Duke 390. θα ηθελα να μου πειτε αν ισχυουν ολα αυτα που λενε για την ΚΤΜ( καθε τριτη μαστορα). Απο την μια το BEVERLy 350 θα ειναι ανετο εντος και εκτος πολης αλλα ειναι σκουτερ (πολλα τα 5500 για σκουτερ) και απο την αλλη εχω ερωτευτει το DUKE 390.Σας παρακαλω πειτε μου την αποψη σας !

  2. #2
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    αυτα που λεγονται για τα ΚΤΜ και αλλα μηχανακια ειναι ανεκδοτα για να πειραζομαστε οι μηχανοβιοι μεταξυ μας... μια χαρα μηχανακι ειναι το 390..
    εννοειται οτι θα παρεις αυτο που ερωτευτηκες...

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    935
    Καλώς ήρθες!
    Μηχανάκι αγοράζουμε με την καρδιά,αν είσαι επιμελής με την συντήρησή του δεν θα έχεις πρόβλημα,προχώρα!

  4. #4
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    είναι αστείο πλέον...
    Κάντε ρε μάγκες μια αναζήτηση...
    μόνο 4 εκατομμύρια παρομοια θρεντ έχουν ανοιχτεί...
    Δε γίνεται ο ΚΑΘΕ νέος να θεωρεί την περίπτωση σου τόσο μοναδική πια!
    Στο θέμα σου τώρα, μας ζητάς να συγκρίνουμε ένα σκούτερ με ένα μικρό μπιστόλι...
    Ε τι θες να σου πούμε ρε παλίκαρε;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλωσόρισες στο forum!
    Δύο εντελώς διαφορετικά δίτροχα...το ένα πιο γρήγορο, πιο στριφτερό, πιο κ@@λωτικό(και μάλλον πιο όμορφο για την πλειοψηφία όσων γράφουν εδώ!) ενώ το άλλο πιο πρακτικό για καθημερινή μετακίνηση και πιο βολικό όσον αφορά τους χώρους, την ανεμοκάλυψη και την κάλυψη του αναβάτη ώστε να φτάνει ''ατσαλάκωτος'' στον προορισμό του
    Έχεις οδηγήσει κάποιο εκ των δύο;

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Το έχω γράψει περίπου 43556 φορές σε αυτό το φόρουμ. Όταν δεν ξέρεις τι να επιλέξεις μεταξύ ΚΤΜ και οποιουδήποτε άλλου, επιλέγεις το άλλο.
    Life begins at 45°.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Το ενα ειναι μοτοσυκλετακι και το αλλο πολυθρονα-παπουδιερα γκαζι-φρενο υπνος...

    Παρε το πρώτο να συνηθιζεις σιγα-σιγα για αργοτερα που θα ωριμασεις ως μοτοσυκλετιστης και θα θες μεγαλύτερο..

    Εχω μια απεχθεια για τα σκούτερ γενικά....τεμπελομηχανακια τα λεω..

  8. #8
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Μα θέλει ερώτημα; Εννοείται το 390!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #9
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Ανα το χεις ερωτευτει το Duke παρτο αλλωστε η μηχανη ταξιδευει το μυαλο! Τωρα αν τη θες για πρακτικοτητα ε ναι παρε σκουτερ. Βρες τι θες μεσα σου και τσιμπα το.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2019
    Μηνύματα
    3
    Γεια σου λεωνιδα. εχω οδηγησει το beverly to 300..μου αρεσε ειχε γκαζακι αλλα σκεφτομαι οτι σε κανα χρονο μπορει να το βαρεθω.απο την αλλη τον δουκα τον βλεπω που κ που στα φαναρια και αρρωσταινω.το θεμα ειναι ο δουκας θα ειναι βολικος ?επισης το 2ο ατομο πισω θα την παλευει ?

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2019
    Μηνύματα
    3
    παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις γνωμες! μαλλον τεινω προς τον δουκα γιατι αυτο που θελω ειναι οταν το βλεπω και το καβαλαω να το γουσταρω...επισης θελω να ρωτησω το 2ο ατομο πισω στον δουκα την παλευει η μπα ?

  12. #12
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Το Beverly είναι πολύ πιο άνετο για το πίσω άτομο. Είναι λίγες οι μοτοσυκλέτες naked που έχουν άνετη θέση για τον πισινό του ...πισινού.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #13
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Το benelli bn 302 διαθέτει την μεγαλύτερη σελα συνεπιβάτη και το μεγαλύτερο μεταξόνιο
    (1410)

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    εχεις κλειστό parking για να το παρκάρεις το βράδυ για ασφάλεια η θα το αφήνεις απλά στο δρόμο στο πεζοδρόμιο κλπ ...γιατί πρέπει
    να ξέρεις οτι ειναι απο τα πιό σταμπαρισμένα μοτο για κλέψιμο κ ειδικά τα ktm ... αν το πάρεις να κάνεις απαραίτητα ασφάλεια κλοπής σε καλή ασφαλιστική ομως ...
    πολύ φίλος μου δικηγόρος με μεγάλη πείρα σε δικαστήρια κ μηχανόβιος ο ιδιος πολλά χρόνια ,μού ελεγε οτι με το νέο νομοσχέδιο οσον αφορά τίς ποινές για κλοπές σε σπίτια - αυτοκινήτων - μοτο κλπ ,θα ειναι πολύ αστείες με αυτές πού ισχύουν εως τώρα... και φοβάται οτι ακόμα κ σταματημένος σε κόκκινο φανάρι να εισαι θα ερχεται ο αλλος κ θα σε πετάει κάτω κ θα την κλέβει ανετα κ ωραία κ θα ειναι πλέον σύνηθες αυτο το κλέψιμο μοτο....συνέβη πρόσφατα σε γειτονά μου ερχόμενος απο λαγονήσι οπου εχει εξοχικό στο φανάρι εξω απο το ribas πρίν 1 μήνα 23.30 το βράδυ καθημερινή ...κ μιλάμε για 1.95 υψος ατομο 100 κιλά πολύ γυμνασμένο αλλά στην θέα τού οπλου εκανε τήν κότα μπροστά σε 3 ατομα με οπλο κ σιδερολοστούς ...κ ευτυχώς που εκανε την κότα κ αυτός κ η γυναίκα του κ σήμερα τουλάχιστον ειναι μαζί με τα 2 παιδιά τους ...

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΠΡΩΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
    από iouliosptimper στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2012, 18:17
  2. ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
    από spicar76 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2009, 22:46
  3. ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ On Line. Help!
    από giannisf στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2008, 15:37
  4. ΑΓΟΡΑ ΝΕΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
    από steliosret στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2008, 16:24
  5. Γιορτη Μοτοσυκλετασ Και Μοτοσυκλετισμου
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF