Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 38 από 38

Θέμα: bmw με ABS ή οχι?

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Τιποτα απο τα 2 παρε αυτοκινητο ΔΕΝ μπορω να βλεπω ανθρωπο να ρωτα αν ειναι να παρει μηχανη με ABS η χωρις λες και αν δεν ξερει να οδηγα θα τον σωσει αυτο!

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Τιποτα απο τα 2 παρε αυτοκινητο ΔΕΝ μπορω να βλεπω ανθρωπο να ρωτα αν ειναι να παρει μηχανη με ABS η χωρις λες και αν δεν ξερει να οδηγα θα τον σωσει αυτο!
    Αν δεν ξέρει πως να φρενάρει Ναι θα τον σώσει
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #33
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Τιποτα απο τα 2 παρε αυτοκινητο ΔΕΝ μπορω να βλεπω ανθρωπο να ρωτα αν ειναι να παρει μηχανη με ABS η χωρις λες και αν δεν ξερει να οδηγα θα τον σωσει αυτο!
    Φιλε επειδη μαλλον εισαι νεος στο φορουμ και δεν με εχεις παρακολουθησει απο παλαιοτερα σε πληροφορω οτι εχω αυτοκινητο και μηχανη χωρις ΑBS και ειμαι υπερμαχος του ΑΒS και στα δυο.Υποστηριζω δε ,οτι οσο και εμπειρια να εχεις-που εχω γιατι οδηγω 45 χρονια δικυκλο στη ΑΘΗΝΑ-δεν μπορεις να ξεπερασεις οταν θα σου τυχει η στραβη, το ΑΒS.Η ερωτηση μου ηταν διοτι μη μπορωντας λογω οικονομικων να αγορασω bmw με telelever με ABS,ηθελα να πληροφορηθω απο ΙΔΙΟKΤΗΤΕΣ γνωστες την συμπεριφορα των συγκεκριμενων μοτοσυκλετων ΧΩΡΙΣ ABS.Νομιζω λοιπον οτι γενικα κρινει καλυτερα ο ιδιοκτητης, και λιγωτερο καλα ολοι οι υπολοιποι.Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος,Οσο για την γνωμη που εκφραζεις, ΝΑΙ αν δεν ξερει να οδηγει ο οποιοσδηποτε οδηγος σιγουρα θα τον βοηθησει το ABS περισσοτερο απο καποιον που ξερει.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #34
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Τιποτα απο τα 2 παρε αυτοκινητο ΔΕΝ μπορω να βλεπω ανθρωπο να ρωτα αν ειναι να παρει μηχανη με ABS η χωρις λες και αν δεν ξερει να οδηγα θα τον σωσει αυτο!


    Ανωμαλες αδερφες... Τι να πεις... Οχι οπως παλια που ειχαμε τα ταμπουρα και το να εχεις φρενο θεωρουυαν ντροπη, γιατι ως γνωστον τα φρενα ειναι για τους δειλους... Μερικοι φορανε και κρανος, εκει καταντήσαμε

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Η ερωτηση μου ηταν διοτι μη μπορωντας λογω οικονομικων να αγορασω bmw με telelever με ABS,ηθελα να πληροφορηθω απο ΙΔΙΟKΤΗΤΕΣ γνωστες την συμπεριφορα των συγκεκριμενων μοτοσυκλετων ΧΩΡΙΣ ABS.
    Υπάρχει ουσιαστική διαφορά στην τιμή μέ, και χωρίς abs;
    Το abs αυτών των μοντέλων είναι απαρχαιωμένο πλέον. Το μπροστινό δεν μου έχει ενεργοποιηθεί ποτέ. Το πίσω ενεργοποιήται για πλάκα και τότε εύχεσαι να μην υπηρχε.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Ανωμαλες αδερφες... Τι να πεις... Οχι οπως παλια που ειχαμε τα ταμπουρα και το να εχεις φρενο θεωρουυαν ντροπη, γιατι ως γνωστον τα φρενα ειναι για τους δειλους... Μερικοι φορανε και κρανος, εκει καταντήσαμε
    Οτι ημουν ετοιμος να γραψω και αλλο μηνυμα τα ειπες ολα εσυ ομως

    Οκ panavour οντως δεν σε εχω παρακολουθησει εγω εκφρασα κατι αλλο ομως.
    Ειπα οτι αν δεν ξερει καποιος να οδηγα απλα οτι και να εχει θα πεσει και το ειπα γιατι θεωρο οτι καποιος που ρωτα για το αν πρεπει να παρει μια μηχανη με ABS η οχι την εχει την τουμπα στο τσεπακι του αυτη ειναι η γνωμη μου παντα ξαναλεω.
    Το ABS ειναι μετρο προστασιας για καποιον απειρο η εμπειρο αναβατη δεν διαφωνω σε αυτο.
    Αλλα θεωρο και αυτη ειναι η γνωμη μου
    οτι οποιος αγοραζει μηχανη με κακη συμπεριφορα πχ και ψαχνει αν θα τον σωσει το ABS η ΟΧΙ δεν τον βλεπω καλα
    Βεβαια εσυ θες να μαθεις αν εχει η μηχανη ασχημη συμπεριφορα βασικα νομιζω ομως οτι αν οντως εχει ενα ABS απλα δεν αρκει τεσπα ισως διατυπωνω λαθος αυτο που θελω να πω!
    Να εισαι παντα καλα και ορθιος
    Τελευταία τροποποίηση από Andreasnemea; 28/03/2019 στις 03:28.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Οτι ημουν ετοιμος να γραψω και αλλο μηνυμα τα ειπες ολα εσυ ομως

    Οκ panavour οντως δεν σε εχω παρακολουθησει εγω εκφρασα κατι αλλο ομως.
    Ειπα οτι αν δεν ξερει καποιος να οδηγα απλα οτι και να εχει θα πεσει και το ειπα γιατι θεωρο οτι καποιος που ρωτα για το αν πρεπει να παρει μια μηχανη με ABS η οχι την εχει την τουμπα στο τσεπακι του αυτη ειναι η γνωμη μου παντα ξαναλεω.
    Το ABS ειναι μετρο προστασιας για καποιον απειρο η εμπειρο αναβατη δεν διαφωνω σε αυτο.
    Αλλα θεωρο και αυτη ειναι η γνωμη μου
    οτι οποιος αγοραζει μηχανη με κακη συμπεριφορα πχ και ψαχνει αν θα τον σωσει το ABS η ΟΧΙ δεν τον βλεπω καλα
    Βεβαια εσυ θες να μαθεις αν εχει η μηχανη ασχημη συμπεριφορα βασικα νομιζω ομως οτι αν οντως εχει ενα ABS απλα δεν αρκει τεσπα ισως διατυπωνω λαθος αυτο που θελω να πω!
    Να εισαι παντα καλα και ορθιος
    Το ABS είναι μέτρο προστασίας για όλους.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #38
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Οτι ημουν ετοιμος να γραψω και αλλο μηνυμα τα ειπες ολα εσυ ομως

    Οκ panavour οντως δεν σε εχω παρακολουθησει εγω εκφρασα κατι αλλο ομως.
    Ειπα οτι αν δεν ξερει καποιος να οδηγα απλα οτι και να εχει θα πεσει και το ειπα γιατι θεωρο οτι καποιος που ρωτα για το αν πρεπει να παρει μια μηχανη με ABS η οχι την εχει την τουμπα στο τσεπακι του αυτη ειναι η γνωμη μου παντα ξαναλεω.
    Το ABS ειναι μετρο προστασιας για καποιον απειρο η εμπειρο αναβατη δεν διαφωνω σε αυτο.
    Αλλα θεωρο και αυτη ειναι η γνωμη μου
    οτι οποιος αγοραζει μηχανη με κακη συμπεριφορα πχ και ψαχνει αν θα τον σωσει το ABS η ΟΧΙ δεν τον βλεπω καλα
    Βεβαια εσυ θες να μαθεις αν εχει η μηχανη ασχημη συμπεριφορα βασικα νομιζω ομως οτι αν οντως εχει ενα ABS απλα δεν αρκει τεσπα ισως διατυπωνω λαθος αυτο που θελω να πω!
    Να εισαι παντα καλα και ορθιος
    τα μπεμβε με το τελελεβερ εχουν ολα πολυ καλη οδικη συμπεριφορα, απλα ειναι ιδιαιτερη ταυτοχρονα διοτι δεν παρεχουν αρκετη πληροφοριση. Το προβλημα δημιουργειται κυριως διοτι ολοι οι αναβατες εχουν συνηθησει σε διαφορετικο ειδος πληροφορισης οποτε το τελελεβερ ειναι παντα κατι καινουριο...

    στα του αβσ ειναι παντα καλο να υπαρχει. Αμα εισαι εμπειρος μπορει να σε σωσει, αμα εισαι απειρος ΘΑ σε σωσει. Ειναι win win situation και ο μονος λογος να μη θες αβς ειναι ειτε επειδη κανεις χωμα ειτε επειδη εχεις καποιο παλιο και πραγματικα πολυ κακο αβς που ακομα και στο φρεναρισμα σου σημιουργει προβλημα. Αλλα στην περιπτωση των μπεμβε ειναι κατι που σιγουρα μπορεις να ζησεις χωρις αυτο, οι περισσοτεροι οπως εγραψα πριν οταν χαλαει απλα το καταργουν μιας και η επισκευη του στοιχιζει πολυ

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Vfr με Abs ή όχι?
    από kostasdirt στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2009, 21:06
  2. V-strom 650 με ABS ή όχι
    από antonismar στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2007, 14:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF