Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 61

Θέμα: Σοβαρο λαθος στην αδεια κυκλοφοριας

  1. #16
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    @bros400pgm Και ΚΤΕΟ πως περνάς;
    Δεν το πέρασα ποτέ κτεο το ΧΤ,έχω παραδώσει τις πινακίδες εδώ και 2 χρόνια.Ραβασάκι δεν ήρθε ακόμα.
    porca miseria.

  2. #17
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Πέραν της απίστευτης μπανανοσύνης που διακατέχει αυτή τη χώρα, ίσως ο πρακτικότερος τρόπος να γίνει η διόρθωση είναι κατά τη διάρκεια της μεταβίβασης, κατόπιν συνεννοήσεως με κάποιον υπάλληλο της υπηρεσίας (ή, στη χειρότερη, διεκπεραιωτή). Ούτως ή άλλως θα εκδοθεί νέα άδεια, ευκαιρία να γίνουν τότε οι αλλαγές αντί να χαθεί διπλάσιος χρόνος. Μικρό ρίσκο, αν πουν όχι δεν προχωράς.

    Λογικά και ευχαριστώ θα πούνε που θα καλύψουν τη γκασμαδιά του προηγούμενου υπαλλήλου σε διαδικασία ρουτίνας.
    Σόρι που σπάω τη φούσκα σου, αλλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση, σε κανένα σύμπαν, δημόσιος υπάλληλος στην Ελλάδα να πάρει τέτοια ευθύνη. Αν δεν είναι στη λίστα με τις 2 λειτουργίες του, δε γίνεται.
    Life begins at 45°.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σόρι που σπάω τη φούσκα σου, αλλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση, σε κανένα σύμπαν, δημόσιος υπάλληλος στην Ελλάδα να πάρει τέτοια ευθύνη. Αν δεν είναι στη λίστα με τις 2 λειτουργίες του, δε γίνεται.
    Πλακα πλακα, googlαρα το ονοματεπωνυμο του τυπα που εβαλε τη τζιφρα και τη σφραγιδα του στην αδεια κυκλοφοριας.
    Ναι, ειναι ακομα διευθυντης!!

    Σε τετοιες περιπτωσεις μια καταγγελια στο συνηγορο του πολιτη αραγε του τεντωνει λιγο την επιδερμιδα, εαν δεν συγκινηθει να διορθωσει το γραπτο του;;;
    pew pew pew pew pew pew !!!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Για να κάνεις καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη, πρέπει να έχεις κάνει επίσημα κάποιο αίτημα (να έχεις πάρει έστω ένα αριθμό πρωτοκόλου), και αυτό να μην ικανοποιείται ή να μην εξελίσεται η ενέργεια του κράτους κ.ο.κ.

    Ο συνήγορος του πολίτη στην συνέχεια, παίρνει την αιτήσή σου, και αρχίζει ψάχνει στις σχετικές αρχές, γιατί δεν προχωράει η δουλειά του πολίτη.

    Δεν πάμε δλδ έτσι γενικά κι αόριστα στον συνήγορο και ζητάμε κάτι με τα λόγια.

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση, θα πρέπει να έχετε αιτηθεί (ο πωλητής ή ιδιοκτήτης ή όποιος εξουσιοδοτημένος τέλος πάντων) την διόρθωση των στοιχείων, και η υπηρεσία να σας έχει γράψει στα απαυτά της. ΤΟΤΕ πας στο συνήγορο του πολίτη, και του λες, έχω κάνει αυτήν την αίτηση και η υπηρεσία με έγραψε στα απαυτά της, και ΤΟΤΕ ο συνήγορος αφού μελετήσει τι του δίνεις, θα αρχίσει να τρέχει και να πιέζει την υπηρεσία.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #20
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Σε τετοιες περιπτωσεις μια καταγγελια στο συνηγορο του πολιτη αραγε του τεντωνει λιγο την επιδερμιδα, εαν δεν συγκινηθει να διορθωσει το γραπτο του;;;

    Ο συνήγορος του πολίτη θα σου απαντήσει μετά από κάνα τρίμηνο πώς έστειλε το θέμα σου γιά εξέταση
    στο αρμόδιο υπουργείο-διεύθυνση- νομαρχία κλπ....

    Παθών και μαθών
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  6. #21
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Δεν μου φαίνεται περίεργο.
    Εχώ δεί πάρα πολλές άδειες με λάθη στον αριθμό πλαισίου απο λάθος των υπαλλήλων του υπουργείου.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    815
    Θα συμφωνήσω με τον @sapila racing.
    Πέρσι πήγα να περάσω ένα αυτοκίνητο ΚΤΕΟ, παλιό αυτοκίνητο (μοντέλο 1973) το οποίο είχε περάσει άπειρες φορές ΚΤΕΟ, χωρίς "κανένα" πρόβλημα.
    Σχεδόν ολοκληρώνεται ο έλεγχος και βλέπει ότι υπάρχει διαφορετικός αριθμός πλαισίου από ότι στην άδεια.
    Για την ακρίβεια στην άδεια υπάρχουν 4-5 ψηφία επιπλέον.
    Ψάχνουμε όλους τους αναγραφόμενους αριθμούς, σε όλα τα πιθανά σημεία του αυτοκινήτου, αλλά δεν βρίσκουμε τίποτα που να μας υποδεικνύει που μπορεί να έγινε το λάθος.
    Στο τηλέφωνο στο Μηχανολογικό δεν απαντά κανείς, οπότε μου λεν από το ΚΤΕΟ επανεξέταση σε 1 μήνα και πάνε διόρθωσε το.
    Απαντάνε στο τηλέφωνο στο Μηχανολογικό κάποια στιγμή και μου λένε έλα από δω με το όχημα να δούμε τι συμβαίνει.
    Δεν κατάφερα να πάω μέσα στο μήνα και πάω στο ΚΤΕΟ για νέα παράταση.
    Θάυμα!!!
    Μου λέει ότι το διόρθωσαν μόνοι τους, χωρίς να πάω καν εκεί.
    Γίνεται και ένα τηλ για επιβεβαίωση και εμμέσως πλην σαφώς αφήνουν να εννοηθεί ότι κάπου, κάπως, κάποτε είχαν κάνει παπαριά.

    Ελπίζω πως ίσως τελικά τα πράγματα στην περίπτωση σου να μην είναι τόσο τραγικά, να διαπιστωθεί το λάθος και να διορθωθεί σχετικά εύκολα.
    Τελευταία τροποποίηση από SeniorCanardo; 19/03/2019 στις 10:25.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Με διεκπεραιωτη που μιλησα για να μου δωσει τα φωτα του, ηταν αμφιβολο το ζητημα.
    Σιγουρα λεει επιλυσιμο, αλλα κατα ποσο μπορει να κινηθει ευκολα η διαδικασια, εξαρταται απο τις μερες τους.


    Αυτό που λένε οι δύσκολες μέρες του μήνα; Ελλαδάρα ρε, όταν οι δικοί μας τα ξύνανε οι ξένοι δεν είχαν ακόμα δημόσιο....

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Μετα απο μολις 3 τηλεφωνηματα το προβλημα σχεδον λυθηκε.
    Θα ταξιδεψω για να γινει η μεταβιβαση, στη νεα αδεια κατα τη μεταβιβαση, θα κουμπωθει η αλλαγη που εκαναν απο το συγκοινωνιων στο οποιο βρισκεται ο φακελος του οχηματος και τελος.

    Νεοτερα απο Πεμπτη.


    ΥΓ: Οχι δεν ειναι Vstrom, οποτε θα παραμεινει προς στιγμην και επ αοριστου, αγνωστη η τελικη του.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.855
    Αν δεν δεις ολόσωστη άδεια, μην δώσεις λεφτά.

  11. #26
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Μετα απο μολις 3 τηλεφωνηματα το προβλημα σχεδον λυθηκε.
    Θα ταξιδεψω για να γινει η μεταβιβαση, στη νεα αδεια κατα τη μεταβιβαση, θα κουμπωθει η αλλαγη που εκαναν απο το συγκοινωνιων στο οποιο βρισκεται ο φακελος του οχηματος και τελος.

    Νεοτερα απο Πεμπτη.


    ΥΓ: Οχι δεν ειναι Vstrom, οποτε θα παραμεινει προς στιγμην και επ αοριστου, αγνωστη η τελικη του.
    Αυτό το ” σχεδόν λύθηκε” έχει κάψει σπίτια.... Ξέρεις πόσες ”σχεδόν έγκυες” έχουν κάψει τον κόσμο;

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Να σου πω την αληθεια, οσο σκεπτικος εισαι και εσυ, ημουν και ειμαι ακομα!!
    Η μηχανη ειναι πρακτικα αχρησιμοποιητη κλεισμενη σε γκαραζ λογω ιδιοκτητη που βρισκεται στο εξωτερικο.
    16000χλμ σε 9 χρονια και πραγματικα, δεν υπαρχει ψεγαδι επανω της που να υποδηλωνει καποια ατασθαλια.
    Οι πινελιες σε βιδες του εργοστασιου, υπαρχουν ακομα... δισκοι χωρις καμια φθορα, κεφαλια απο βιδες που δεν μπηκε ποτε χερι κλπ κλπ.
    Καταλαβαινεις τι θελω να πω.
    Ασφαλισμενη, με βιβλιο σερβις, σφραγιδες, βιβλιο ιδιοκτητη με τα στοιχεια του, αριθμο πλαισιου, κωδ. χρωματος, διευθυνση, οδο κλπ...
    Το ταμπελακι αλλα και ο αριθμος πλαισιου καθως ΚΑΙ ο αριθμος κινητηρα, ειναι οπτικα, αναμφιβολα γνησια.


    Ολα αυτα που γραφω, ειναι χωρις να λαβουμε υποψιν την αδεια κυκλοφοριας.


    Ερχομαστε λοιπον στην αδεια.
    Αυτο που βλεπεις στην αδεια, ειναι ο ΣΩΣΤΟΣ αριθμος πλαισιου, που παραπεμπει σε συγκεκριμενο μοντελο!
    Ο αριθμος πλαισιου που βλεπεις στο χαρτι και στη μηχανη, αντικατοπτριζει την ιδια μηχανη στην οποια αναφερεται!

    Μονο η εγκριση τυπου ειναι εσφαλμενη!!!


    Ειναι σαν να σου δειχνει καποιος αδεια ενος Audi A1 με VIN που πιστοποιει ΟΝΤΩΣ το A1 1,4 που βλεπουν τα ματακια σου, αλλα η εγκριση τυπου να αφορα Audi R8 !!!
    Τελειως κουλο....??

    Ακομα και καχυποπτα να θες να το δεις, δεν βγαζει λογικη...


    Εχω στειλει τον ιδιοκτητη, ο οποιος δειχνει ακρως συνεργασιμος, να κανει τα απαραιτητα στο μηχανολογικο απο αυριο, απλα ρωταω και απο εδω για να ξερω αν θα βγει ακρη καθως ο χρονος για τρεχαματα, ειναι περιορισμενος.
    Ρώτα ένα διεκπεραιωτή
    ΑΥτά τα μούτρα ξέρουν τα πάντα όλα και κανονίζουν τα πάντα.
    Δυστυχως
    ανανήψαντας

  13. #28
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σόρι που σπάω τη φούσκα σου, αλλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση, σε κανένα σύμπαν, δημόσιος υπάλληλος στην Ελλάδα να πάρει τέτοια ευθύνη. Αν δεν είναι στη λίστα με τις 2 λειτουργίες του, δε γίνεται.
    Δε διαφωνώ (απεναντίας, δυστυχώς), απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω ότι δίνεται η ευκαιρία στην υπηρεσία να διορθώσει ένα λάθος που μπορεί να τους τρέξει χειρότερα αν κάποιος το κυνηγήσει. Οπότε αν ο/η υπάλληλος λάβει εντολή από πιο πάνω, θα το κάνει. Το ότι το άτομο που υπέγραψε την πρώτη φορά είναι ακόμα διευθυντής κάνει τα πράγματα αρκετά ευκολότερα.

  14. #29
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά επίσης δεν υπάρχει καμία περίπτωση πολίτης να κουνήσει δημόσιο υπάλληλο από τη θέση του, απόδειξη του οποίου αποτελεί και ο ίδιος διευθυντής, οπότε...

    Καλά ξεμπερδέματα, όπως και να'χει, και μακάρι να είναι και εύκολα.
    Life begins at 45°.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Δε διαφωνώ (απεναντίας, δυστυχώς), απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω ότι δίνεται η ευκαιρία στην υπηρεσία να διορθώσει ένα λάθος που μπορεί να τους τρέξει χειρότερα αν κάποιος το κυνηγήσει. Οπότε αν ο/η υπάλληλος λάβει εντολή από πιο πάνω, θα το κάνει. Το ότι το άτομο που υπέγραψε την πρώτη φορά είναι ακόμα διευθυντής κάνει τα πράγματα αρκετά ευκολότερα.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά επίσης δεν υπάρχει καμία περίπτωση πολίτης να κουνήσει δημόσιο υπάλληλο από τη θέση του, απόδειξη του οποίου αποτελεί και ο ίδιος διευθυντής, οπότε...

    Καλά ξεμπερδέματα, όπως και να'χει, και μακάρι να είναι και εύκολα.
    Να πω το εξης πανω σ'αυτο που συζητατε.
    Κατηγγειλα γιατρο κεντρου υγειας στο οποιο εργαζοταν και η μητερα μου...
    Τον εκραξα επισημα και μαλιστα με αποδεικτικα για τη γνωματευση της πουτσας που μου εδωσε, αρνουμενος κατηγοριματικα να με παραπεμπψει για τα περαιτερω.
    Ο ορθοπεδικος απλα ηθελα να κωλοβαρεσει και ο ωχαδερφισμος του, χτυπησε κοκκινο.
    Ελα μωρε, νεος ανθρωπος εισαι η φαση! Κανε ενα ετσι, κανε ενα αλλιως, θα ερθει στα ισια του ο ωμος σου.
    Σωπα ρε μαλακα???
    Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ, μου ελεγε να μην κανω τιποτα, γιατι θα βρει το μπελα της. Εγω απο τε νευρα μου ηθελα να τους εκτελεσω οσους τολμησουν και εναντιωθουν, ετσι κι αλλιως με αποσπαση ηταν!
    Προχωρησα λοιπον απο πανεπιστημιακο με τη γνωματευση και τα περαιτερω, κατηγγειλα εγγραφως στην Διευθυντρια με απειλη να το τραβηξω μεχρι και σε δημοσιευση σε εφημεριδα.

    Ξερεις για ποτε του εδωσαν μεταθεση ΑΡΩΝ ΑΡΩΝ, μολις η Διευθυντρια τα φοβηθηκε για το Image του νοσοκομειου;;;
    Λιγο καιρο μετα εληξε και η αποσπαση της μητερας μου, μεχρι λοιπον να επιστρεψει στην θεση της, ολες οι κλωσσες εκει μεσα "να τον χαιρεστε κυρα Δωρα" και "τι γιος ειναι αυτος" "μπραβο στο παλικαρι σου που υψωσε αναστημα" "μακαρι να ηταν ολοι ετσι θα ειχαμε καλυτερο κεντρο" και λοιπες παπαριες....


    Εχω μεγαλωσει σε σοι δημοσιων υπαλληλων. Θειος, θεια, πατερας, μητερα, ολοι... απο τις παλιες καλες εποχες που το χρημα εμπαινε αυτοματα στο λογαριασμο βρεξει χιονισει χωρις κανενα αγχος περικοπων.
    Που αν βαριοσουν να πας για δουλεια, δηλωνες αδεια την αμεσως προηγουμενη! Που αν στη δουλεια σου δεν απεδιδες (εξαιρουμενου του πατερα μου, γιατι εαν δεν απεδιδε, το α/φος θα ηταν στις ειδησεις την επομενη) ... δεν ανοιγε ρουθουνι.
    Που στην τελικη, στ'αρχιδια σου ρε φιλε.
    ΔΕΝ ηταν ετσι οι δικοι μου ομως και δεν τους ειδα να ειναι ετσι ΠΟΤΕ στη δουλεια τους.

    Η καταγγελια ειναι οφελος του πολιτη, τους πληρωνουμε απο την τσεπη μας για να πληρωνονται. Τοσο απλα.
    Ειναι στην υπηρεσια τους τμηματος που ανηκουν και στην δικη μας υπηρεσια οταν τους χρειαζομαστε.
    Το λαθος στη δικη μου δουλεια, φερνει απολυση. ΤΟ ΛΑΘΟΣ που θα κανω εγω, αν του τιμολογησω 5900 αντι για 3500.... θα το ακουσω σαν ασχημη καμπανα!!! Μπορει να μου κοστισει και τη θεση μου στη δουλεια, εαν μιλαμε για ενα καλο πελατη!
    Το δικο τους λαθος, γιατι να πρεπει να περναει ατιμωρητο???



    Σχετικα με το καλα ξεμπερδεματα, ναι, δεν διαφωνω, αντε βγαλε ακρη εκει μεσα. Αλλα μια αναφορα, θα γινει.
    Ασχετως αν λυθηκε το προβλημα... ας γινει, γιατι ο πωλητης αναγκαστηκε να τρεξει ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ και κανεις ποτε δεν ενδιαφερθηκε εαν ειναι ολα ενταξει.
    Κανεις δεν ανετρεξε να δει εαν ολες οι μηχανες με τον ΤΑΔΕ αριθμο πλαισιου κατα συνεπεια ΤΑΔΕ μοντελο, εχουν το σωστο κινητηρα.

    Αριθμους πλαισιου αν βαλεις σε ταξινομηση σε ενα πινακα του excel, θα δεις καραμπινατο σφαλμα, οτι ολες εχουν τον Χ κινητηρα αλλα μια, δυο, τρεις οσες ειναι λαθος, εχουν ΛΑΘΟΣ μοτερ κουμπωμενο!




    Για να κλεισω το σεντονι να πω τα εξης:
    1) ΠΟΤΕ και για κανενα λογο, δεν αφηνουμε τιποτα στην τυχη.
    2) ΠΟΤΕ και για κανενα λογο, δεν κανουμε πισω η κολωνουμε με το δημοσιο! Τα χαλια μας, ειναι συσσωρευμενα λαθη ... λαθη του υπαλληλου και λαθη δικα μας που δεν απαιτησαμε το ΟΛΟΣΩΣΤΟ!
    3) Δυο φορες χρειαστηκε να βγαλω ακρη με δημοσιο φορεα, ενω φαινομενικα, ολοι ελεγαν, αστο γαμησετο! Και τις δυο φορες πανηγυρικα τους εβαλα γκολακι. Ολα γινονται.

    και σημαντικοτερο...
    4) Ο υπευθυνος γι'αυτη τη μαλακια, ηταν τοσο χεσμενος, που εγω ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΤΟ ΟΧΗΜΑ, δινοντας πινακιδα και μερικα ακομα στοιχεια τον εβαλα στη μπριζα να διορθωσει την παπαρια που εκανε.
    Ο ιδιοκτητης, απλα εκανε μερικα χιλιομετρακια, δεν περιμενε καν σε ουρα και παρελαβε την νεα αδεια ολοσωστη υπογεγραμμενη καταθετοντας την παλια, σε λιγοτερο απο 10 λεπτα αναμονης.


    Καληνυχτα σε ολους, παντα ορθιοι
    pew pew pew pew pew pew !!!

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2018, 14:54
  2. Λάθος στην άδεια κυκλοφορίας
    από kostakisK στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2017, 06:09
  3. Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2009, 19:09
  4. Άδεια κυκλοφορίας
    από arxaios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 19:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF