Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Yamaha Fazer 600 s2

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2013
    Μηνύματα
    61

    Yamaha Fazer 600 s2

    Θα ανοίξω 3 θέματα με μοτοσικλέτες που πέρασαν απο την κατοχή μου ,απλά λίγες πληροφορίες και εμπειρίες για όποιον θέλει να τα αποκτήσει.

    Ξεκινώ με το fazer :
    Την αγόρασα μεταχειρισμένη ,την είχα περίπου 3 χρόνια και έκανα 40.000km απροβληματιστα.

    Η χρήση της ήταν καθημερινή για να πηγαίνω δουλειά , σχολή , κοντινές και μακρινές βόλτες. Από φρένα και αμορτισέρ τα θεωρώ ικανοποιητικά για αυτό που είναι,δεν έχεις κάτι να φοβηθεις, σίγουρα θα μπορούσε να ήταν και καλύτερα.
    Μπορείς να ευχαριστηθεις άνετα βόλτες tour αλλά και σπορ οδήγηση μιας και έχει το παλιό μοτέρ του R6. Μέχρι τις 6000 στροφές δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο νεύρο .στα ψηλά δίνει όλη της την ισχύ.
    Ένα μεγάλο πλεονέκτημα είναι το φερινκ που προστατεύει αρκετά από αέρα .
    Το ύψος μου είναι 1.80 , θεωρώ άνετη την οδήγηση του ,δεν με κούρασε σε αυχένα,χέρια ή πόδια .δεν έχεις τη δυνατότητα να ρυθμίσεις κατι και να θες.Τα πλαστικά δεν θα έλεγα ότι είναι και τα καλύτερα,μετά από καιρό αρχίζουν και τρίζουν λίγο. Από κατανάλωση είναι στον μέσο όρο 7-8 L/100km.

    Αναλλωσημαα και service σε αναλογία με τον ανταγωνισμό τα θεωρώ φτηνά. Αλλαγή λαδιών κάθε 5.000κm. περίπου 3 λιτρα. Και μαζί με λάδια καλό είναι να αλλάζουμε και τα φίλτρα.εγω έτσι έκανα.
    Αν και οι εξατμίσεις είναι κάτω από την σέλα του συνεπιβάτη δεν εχεις ιδιαίτερα προβλήματα με θερμοκρασία. Γενικά έχεις κάποια ανοχή σε θερμοκρασία ολης της μηχανής δεν ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία όπως ένα super sport, δεν είναι και παπάκι , αν μπλέξεις πολύ ώρα σε κίνηση , ναι θα καεις !!!

    Γενικά το Fazer μόνο καλές εντυπώσεις μου άφησε , ήμουν τυπικός στη συντήρηση και στην σωστή λειτουργία του κινητήρα όπως πρέπει να είναι ο καθενας
    Τελευταία τροποποίηση από giannisgr; 21/03/2019 στις 10:40. Αιτία: Κείμενο με παραγράφους και κενά για πιο εύκολη αναγνωση

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    ωραία τα λες σε γενικές γραμμές και δίνεις μια πληροφορία για μια αρχική ενημέρωση. Δεν εχω δει αν έγραψες για τις αλλες 2 μοτο που είχες. Αν ναι, προσπάθησε να τα βάλεις σε παραγράφους/κατηγορίες κλπ για να είναι πιο εύκολο για τον αναγνώστη.

    Ενα κείμενο "τούβλο" δεν σε προδιαθέτει να το διαβάσεις.

    no offense στο ποσταρισμά σου, ισα ισα κάνω πρόταση να γίνει καλύτερο το επόμενο περί πληροφοριών/εμπειριών

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2013
    Μηνύματα
    61
    Έχεις δίκιο , όσο μπορούσα το διόρθωσα

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha Fazer 600 S2 VS Suzuki VStrom 1000
    από 346iason στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2007, 23:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF