Σελίδα 10 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 242

Θέμα: Τιτιβίσματα Ελλάδος. Γυρνώντας την Ελλάδα με μοτοσυκλέτα.7800 ορεινά χιλιόμετρα σε

  1. #136
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Στα Τζιτζίνα ήπια καφέ, έφαγα ενα κρουασαν, να αναπληρώσω δυνάμεις γιατί και πάλι με εγκατέλειπαν. Περιττό να πω ότι τα μοναδικά οχήματα που υπήρχαν στο χωριό ήταν τζιπάκια και γουρούνες.Ε εκεί που ήταν τι πιο λογικό. Επίσης είχε και πάρα πολλά ορειβατικά μονοπάτια που οδηγούσαν μέσα στο βουνό, αλλά αυτό είναι άλλη μορφή ταξιδιωτικής περιπλάνησης που σίγουρα δεν ήταν για μένα, με πόδια τούμπανο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2NPbHf.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	94,3 KB 
ID:	405438

    Οσο έπινα καφέ είδα και κάτι ορειβάτες να βγαίνουν μέσα από το βουνό, κομμάτια ήταν και αυτή αλλά με πρόσωπα πλημμυρισμένα από ευτυχία

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	s7bZs6.jpg 
Προβολές:	127 
Μέγεθος:	90,2 KB 
ID:	405439

    Φεύγοντας από τη Τζιτζίνα δεν ένιωθα καλά, εκείνα τα μάτια μου. Έψαχνα να βρω κάπου να την πέσω γιατί αν συνέχιζα λίγο ακόμα... θα την έπεφτα μια και καλή. Τι καβάτζες και μαλακ...αν είσαι κομμάτια όλα τα μέρη φαντάζουν ονειρικά .

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ppLyZe.jpg 
Προβολές:	128 
Μέγεθος:	100,8 KB 
ID:	405440

    Ξεράθηκα για κανένα δυώρο κυριολεκτικά στην άκρη του δρόμου. Δεν με ένοιαζε τίποτα, μόνο να κοιμηθώ!

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Η θέα από το μαξιλάρι μου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8RpBbC.jpg 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	94,0 KB 
ID:	405441

    Όταν ξύπνησα για κάποιο λόγο δεν υπια καφέ, μου είχε τελειώσει δεν θυμάμαι και γενικώς ήμουν τσιτωμένος. Οδηγούσα και ξαφνικά βλέπω ένα δρόμο να ανεβαίνει μέσα στο βουνό, προς μοναστήρι Ελεούσα έγραφε, το προσπερνάω διανύω κάποια μέτρα...Να πάω να μην πάω σταματάω το μηχανάκι, αναστροφή...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	UlSkp8.jpg 
Προβολές:	128 
Μέγεθος:	87,2 KB 
ID:	405442

    και φυσικά πήγα ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4hmIBS.jpg 
Προβολές:	126 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	405443

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4A4Eqr.jpg 
Προβολές:	124 
Μέγεθος:	35,6 KB 
ID:	405444

  3. #138
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Δέος...τίποτα άλλο δεν μπορώ να πω

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	KE8KV1.jpg 
Προβολές:	123 
Μέγεθος:	47,3 KB 
ID:	405445

    Σε έπιανε ίλιγγός κοιτώντας πως υψώνονται τα βράχια πάνω από τη μονή

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	HOU0XD.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	93,7 KB 
ID:	405446

    Το μοναστήρια απο το δρόμο φαινόταν σαν να ήταν φυτευτό μέσα στο βουνό

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	wd8pPu.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	96,4 KB 
ID:	405447

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Από το μοναστήρι έφτασα στο Λεωνίδιο να πιω επιτέλους καφέ. Ένας κύριος που με εξυπηρετήσε με το Κ (τι ξεχάσατε την ύπαρξη τουΣτη συζήτηση μας επάνω μου είπε

    - Αν θες να δεις απίστευτη θέα θα πας από πούλιθρα και εκεί που τελειώνει ο ανηφορικός δρόμος θα φτάσεις σ' ένα σημείο που τέτοια θέα δεν έχεις ξαναδεί. Αλλά πρόσεχε κακομοίρη μου γιατί θα σε καταγγείλω! Με το που κάνεις τσιγάρο να απολαύσεις το τοπιο θα το πατήσεις κάτω δεκα φορές. Με ακούσεις τι σου λέω! δεκα φορές. Άντε καλά να περάσεις και θα σε βλέπω ψιλα από τα σύννεφα. Καλό ταξίδι να έχεις..

    Απίστευτος άνθρωπος! Πολύ τον χάρηκα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ncDvMQ.jpg 
Προβολές:	123 
Μέγεθος:	98,1 KB 
ID:	405448

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IRU69C.jpg 
Προβολές:	124 
Μέγεθος:	77,5 KB 
ID:	405449

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	PJ9PG5.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	100,3 KB 
ID:	405450

  5. #140
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	f9USnj.jpg 
Προβολές:	123 
Μέγεθος:	42,1 KB 
ID:	405451

    Βέβαια μέχρι να διανύσω όλη αυτή την απόσταση με έπιασε πάλι η μαύρη νύχτα μέχρι να φτάσω στη Μονεμβασιά, αλλά άξιζε ο κόπος

    Με το που έφτασα στη Μονεμβασιά ανέβηκα καρφί πάνω στο κάστρο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	XvJglH.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	42,6 KB 
ID:	405452

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	LAsiLy.jpg 
Προβολές:	123 
Μέγεθος:	71,8 KB 
ID:	405453

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	b9yq3o.jpg 
Προβολές:	123 
Μέγεθος:	98,2 KB 
ID:	405454

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9C3Wtm.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	65,8 KB 
ID:	405455

    Και από το κάστρο κατηφόρισα στην παραλία για φαγητό

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DEVZkn.jpg 
Προβολές:	121 
Μέγεθος:	34,3 KB 
ID:	405456

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Καλά με το θέμα του Κ είχα φτάσει σε άλλο επίπεδο. Πήγαινα έτρωγα και αφού έτρωγα έλεγα...έχετε κανένα τραπέζι πουθενά μέσα στο μαγαζί που να έχει μπρίζα έτσι ώστε να μη δεσμευτώ και το τραπέζι, αλλά να κάνω και την δουλειά μου. Ήμουν σίγουρα ο πιο βολικός – σπαστικός πελάτης την σεζόν… Μακραν

    Εκει έκανα και το άλλο απίστευτο.Τους ρώτησα αν σερβίρουν καφέ, μόλις μου είπαν όχι,παρήγγειλα νερό έριξα μέσα νεσκαφέ... και στην υγειά μου

    Σε ένα ψιλικατζίδικο που πήγα μετά με έπεισαν να πάω στην Ελαφόνησο... Καλά εδώ πάνε στην Ελαφόνησο από όλο τον κόσμο και εσύ ήρθες εδω και δε θα πας. Ούτε να το σκέφτεσαι! Καλά βρε μη βαράτε, θα πάω.

    Μετά το κράξιμο βρήκα μια παραλία και μόνος αυτή τη φορά, ξέρετε...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	46,5 KB 
ID:	405457

  8. #143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Ημέρα 21 Παρασκευή 22/08/2014

    Ξύπνησα κλασικά πολύ πριν τις εφτά. Κατευθείαν βουτιά στη θάλασσα, ντουζάκι και καφεδάκι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	C0OYTh.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	99,1 KB 
ID:	405479

    Σήμερα είπαμε θα πάω στην Ελαφόνησο. Φτάνω στο λιμάνι, το πλοίο έφθανε σε κανένα εικοσάλεπτο, τι να κάνω... τι να κάνω... δε κάνω μια βουτιά

    Μετά το μπάνιο ανέβηκα στο πλοίο και κάλο μου ταξίδι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	STuLXT.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	95,6 KB 
ID:	405480

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7XHMXE.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	83,4 KB 
ID:	405481

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	jwZKJb.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	82,1 KB 
ID:	405482

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ZUqHPE.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	91,9 KB 
ID:	405483

    Στο πλοίο γνώρισα κάτι ευγενέστατατες κυρίες και αφού προθυμοποιήθηκα να τις φωτογραφίσω ζήτησα μία ανάλογη χάρη. Της δίνω το κινητό...Κυρία μου μην το κρατάτε ανάποδα...μα κυρία μου, κλείνετε με το χερι σας το φακό...Κυρία κυρία...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7dxoji.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	38,8 KB 
ID:	405484

    Όχι έτσι σας είπα... Καλά-καλά αφηστε το δεν πειράζει... Δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω ή να βρίσω. Η παραπάνω φωτογραφία ήταν η καλύτερη μου πόζα!

  10. #145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Φτάνω Ελαφόνησο, μετά από μια εξερευνητική - Εξαχνιαστικη βολτα στο χωριό

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Eqa9Fe.jpg 
Προβολές:	100 
Μέγεθος:	100,6 KB 
ID:	405485

    Δεκαπέντε δευτερολέπτων...

    Φεύγω καρφί για την διάσημη παραλία του νησιού. Την Αντίσαμο. (πως τα γραφω ετσι ο μπουρτζόβλαχος απο την θεσσαλονικη και οχι μονο βιάζω της ονομασίες δεν της διορθώνω κιωλας... ΝΑΙ!!! ΕΙΜΑΙ !!) Φτάνω στο πάρκινγκ και ξεκινάω με τα πόδια τώρα,να πάω στη θάλασσα. Εντωμεταξύ βλέπω όλο, μα όλο τον κόσμο να κουβαλάει ψυγείακια, ομπρέλες όλα τα κομφόρ. Εγώ εντωμεταξύ είμαι με την πετσέτα στον ώμο και τίποτα άλλο. Σκεφτόμουν...Θα αράξω στην καφετέρια χαζεύοντας τη θάλασσα, θα κάνω το μπανάκι μου και θα φύγω.Είναι οργανωμένη παραλία, οπότε όλα καλά…

    Καλάθια! Φτάνω εκεί και παθαίνω ένα πατατράκ. Ξαπλώστρες είχε μεν αλλά καφετέρια δεν έιχε δε, οπότε για να πιεις καφέ έπρεπε να νοικιάσεις και ξαπλώστρα. Τους καφέδες που παραγγέλνεις σου τους έφερναν με γουρούνες στην πλαζ. Τώρα άκυρο ο καφές,εφαγα ένα ξενέρωμα. Ήλιος να βαράει από παντού, δεύτερο ξενέρωμα. Και μια ζέστη τι να λέμε τώρα, θανατηφόρα! Επειδή η παραλία είναι προστατευόμενη περιοχή για να μη χαλάσει το φυσικό της κάλλος, δεν υπήρχε τίποτα άλλο από καμιά εκατοστη ξαπλώστρες και όποιος προλάβει

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1jAwoC.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	99,9 KB 
ID:	405486

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SeLVug.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	98,7 KB 
ID:	405487

  11. #146
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	htwsTJ.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	405488

    Το τοπίο ήταν μαγικό! Η θάλασσα απίστευτη! Η αμμουδιά λες και είσαι στις Σεϋχέλλες, αλλά εμένα δε μου αρέσε.Ξενέρωσα για όλους τους λόγους που προανέφερα πιο πάνω. Αν ημουν και εγω με ψηγειακια, ομπρελίτσες και καλή παρέα, θα γούσταρα, αλλά έτσι μόνος και χύμα τι να καταλάβω απο το μέρος ...

    Πως το λένε, μόνος ούτε στον παράδεισο...Ε κάτι θα ξέρουν. Και εγώ στον παράδεισο ήρθα αλλά δεν...Χίλιες φορές θα προτιμούσα να ήμουνα στην κόλαση,να βαράει μουσική και τα κοριτσάκια να χοροπηδάνε πάνω κάτω στους ρυθμούς της. Ε ναι...Τελικά στην κόλαση και μόνος,καλά είναι ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	jGTwqO.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	405489

    Ειλικρινά σας λέω στην καφετέρια που ήταν πάνω στο πάρκινγκ γουστάρα πιο πολύ. Δεν είχε θέα. Δεν είχε κόσμο. Δεν είχε τίποτα παρά μόνο σκιά, γαμάτη μουσική και ένα παγωμένο φραπέ. Τι μπορείς να πεις τώρα για όλα αυτά, παρά μόνο ότι μια ταξιδιωτική απόλαυση δεν ξέρεις ποτέ, από πού και από ποιο μέρος μπορεί να σου δημιουργήθει

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	419qou.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	99,7 KB 
ID:	405490

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Στο καράβι λοιπόν και πάλι με ανάμεικτα όμως συναισθήματα αυτή τη φορά. Άξιζε που πήγα ή όχι και φυσικά άξιζε,γιατί αν δεν πήγαινα πως θα έλεγα ότι τελικά δεν άξιζε...Δεν άξιζε να πάω μόνος, φυσικά όμως με παρέα, θα ήταν μια τελείως διαφορετική ιστορία

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7xYNuE.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	32,0 KB 
ID:	405491

    Έως το Γύθειο δεν θυμάμαι και πολλά. Οπότε ας δούμε μερικές φωτογραφίες

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	MJN7eb.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	101,1 KB 
ID:	405492

    Ο παραπάνω σταύρος ανήκει σε ένα γηροκομείο στο Μαλόι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	wKLyp9.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	99,3 KB 
ID:	405493

  13. #148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	yvhZhV.jpg 
Προβολές:	96 
Μέγεθος:	102,5 KB 
ID:	405494

    Βρήκα ένα τέλειο εκκλησάκι, φυσικά σκέφτηκα να την πέσω αλλά φυσούσε δαιμονισμένα και το άφησα.Περιττό να σας πω ότι τα εκκλησάκια και γενικότερα τα μοναστήρια μου έγιναν εμμονή ιδέα στο ταξίδι. Όποιο συναντούσα, αυτομάτως το έβλεπα ως πιθανή πανσιόν για το βράδυ αλλά και όχι μόνο. Μου είχε γίνει τόση έμμονη ιδέα το όλο θέμα του ύπνου που αφού γυρίσα στη Θεσσαλονίκη για αρκετές μέρες της εκκλησίες της γειτονιάς μου τις έβλεπα με τον ίδιο τρόπο.Εντάξει έκανα πολύ καιρό να συνέλθω. Όχι ότι συνήλθα και τελείως...και αν κρίνεται από όσα διαβάζετέ, ίσως και καθόλου

    Πριν το Γύθειο δεν πίστευα τη αντίκριζαν τα μάτια μου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hfiaXs.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	101,1 KB 
ID:	405495

    Κόλλησα με το μέρος κανένα μισάωρο και βάλε και δεν έλεγα να φύγω. Αυτή ήταν η μεγαλύτερη έκπληξη του ταξιδιού, δεν ήξερα ότι υπάρχει και άλλο ναυάγιο πέρα από το γνωστό.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fZRZ5k.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	86,0 KB 
ID:	405496

  14. #149
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Έφτασα Γύθειο, ηπια καφέ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	wDj0BM.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	99,9 KB 
ID:	405497

    Δίπλα στα καραβάκια

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gSWoff.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	95,4 KB 
ID:	405498

    Για να συνεχίσω και πάλι για Μανη αυτή τη φορά. Εκεί χαζέψα τελείως. Τι ομορφιά ήταν αυτή. Παντού πέτρα, βραχία, ξεραΐλα, άγονος τόπος σκληρός, απίστευτης ομορφιάς

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4N2Xq5.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	94,4 KB 
ID:	405499

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fIMNR8.jpg 
Προβολές:	94 
Μέγεθος:	85,1 KB 
ID:	405500

    Εδώ ειχα πάρει κατι ταξιδιώτικες πληροφορίες απο μια κυρία αλλα δεν θημαμε τι...

    Στο δρόμο είχα ενημερωθεί ότι στο Μαρμάρι έχει μια απίστευτη παραλία. Ωραία λέω παραλία = διανυκτέρευση. Ειναι και στη μύτη του ποδιού, τελεια! Μέχρι να φτάσω κλασικά με είχε πιάσει πάλι νύχτα.Καθώς πλησίαζα το Μαρμάρι έβλεπα κάτι φώτα από μακριά...τι είναι αυτά αναρωτιόμουν και όλο τα πλησίασα, δεν μπορούσα να καταλάβω

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Ly6aWY.jpg 
Προβολές:	94 
Μέγεθος:	19,5 KB 
ID:	405501

    Με το που έφτασα στο Μαρμάρι μου έφυγε η απορία και μου είρθε ταμπλάς. Στο Μαρμάρι δεν υπήρχε τίποτα άλλο από ένα υπέρπολυτελείας ξενοδοχείο. Τα φώτα που έβλεπα από μακριά ήταν του ξενοδοχείου, το οποίο ήταν χτισμένο πάνω στο κόλπο και είχε ιδιωτική όλη την παραλία. Τώρα που θα κοιμηθούμε...

    Και να έχει ένα κρύο,ένα δαιμονισμένο αέρα, ψόφο είχε! Κατευθύνομαι τώρα προς στο ξενοδοχείο και να σκέφτομαι...Ωρέ μάγκα θα με ξυρίσουν εδω... Ποιος ξέρει πόσα θα πληρώσο. Περιττό να πω πως με κοιτούσαν σαν εξωγήινο έτσι όπως κουβαλούσα τα πράγματα μου. Πάω στο μπαρ και ενώ κοιτάω το τιμοκατάλογο, Ε ναι δεν είμαστε για να πληρώνουμε γκουρμέ πιάτα με 20 € την μερίδα χωρίς και να χορτάσω κιόλας. Τους λέω...Συγγνώμη παιδιά αλλά δεν ήξερα που ηρθα.εγώ ηρθα εδώ να βρω ένα παραθεριστικό μέρος και βρήκα μόνο το ξενοδοχείο....Και τι ξενοδοχείο μιλάμε, χλίδα πολλών αστέρων.Ε μιλώντας με τα παιδιά, με το που απέκτησα θάρρος τους τρελάνα...Να φορτίσω το ; Και που έχει μπρίζα; Σήμα δεν έχει εδώ; Ούτε μπρίζες δεν έχετε;Καλά θα πάω μέσα στο σαλονη... Τι ώρα κλείνει η κουζίνα; Και άλλα πολλά. Τους τρελάνα! Πως δεν έκαναν το σταυρό τους θαύμα ήταν.

    Τελικά οι μερίδες ήταν σε λογικά πλαίσια της τάξεως των 10 € και αφού φορτίσω το...Χτύπησα επιτέλους και μια μακαρονάδα με κιμά. Έκατσα πρώτο τραπέζι πίστα και έβλεπα τα κύματα στην φωτισμένη παραλία να σκάνε με φόρα στην ακτή και άκουγα τον αέρα να σφυρίζει. Φορούσα το μπουφάν και κρυώνα. Ρε μάγκα μου, πως θα επιβιώσω σήμερα και προπάντων ΠΟΥ θα διανυκτερεύσω. Έπαθαν πλάκα που ηρθα από τη Θεσσαλονίκη, τους είπα για το ταξίδι μου και πάνω στην συζήτηση το πετάξα

    - Συγνώμη αλλά είμαι υποχρεωμένος να σας ρωτήσω. Μιας και έχετε όλη την παραλία prive, μήπως θα σας πείραζε να κοιμόμουνα στην παραλία το βράδυ;

    - Κοιμήσου δεν υπάρχει πρόβλημα

    Πωπώ μου έφυγε ένα βάρος. Αν μου έλεγαν όχι θα το σέβομουν. Εντάξει άλλο να είσαι χύμα κι άλλο να είσαι καταπατητής ή ακόμα μπορεί και να τους εκθετά ως επιχείρηση. Είπαμε ήταν χλίδα,αλλά εφόσον μου είπαν ναι, άλλο που δεν ήθελα και εγώ

    Ουφ μιας και μου έφυγε το βάρος, δείτε πως έβλεπα το ξενοδοχείο από ψηλά

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	zmmt6d.jpg 
Προβολές:	93 
Μέγεθος:	61,5 KB 
ID:	405502

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fNdSuw.jpg 
Προβολές:	93 
Μέγεθος:	52,8 KB 
ID:	405503

    Φεύγοντας μου κάναν δώρο και ένα κρεμαστό με το μέρος. Έπαθα πλάκα! Τρελάθηκα! Φυσικά αφου τους ευχαρίστησα, ευχήθηκα αύριο να τους ξαναδώ και να μη με βρουν κοκαλωμένο πάνω σε κάποια ξαπλώστρα.

Σελίδα 10 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2015, 20:25
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2012, 18:10
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2008, 10:47
  4. Από την Ελλάδα με αγάπη !
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2006, 08:20
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 19:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF