Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 242

Θέμα: Τιτιβίσματα Ελλάδος. Γυρνώντας την Ελλάδα με μοτοσυκλέτα.7800 ορεινά χιλιόμετρα σε

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Η φάση είναι ότι μερικά χρονιά αργότερα πήγαμε με το αμάξι και την άνθη στο ίδιο μέρος να την δείξω την θεά και τη λέτε να έγινε...

    ΜΠΛΌΚΟ!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_1500.jpg 
Προβολές:	236 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	404694

    Μέχρι και μέσα στο βρακί μου έψαξε....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_1502.jpg 
Προβολές:	233 
Μέγεθος:	85,5 KB 
ID:	404693

    ΚΑΙ ΜΕ ΓΛΩΣΣΑ... ΝΑΙ.... ας γυρίσουμε καλύτερα στο ταξιδιώτικα μας... ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΝΑΙ!!!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Στρεσαρισμένος ακόμα από τον έλεγχο, πήγα να απολαύσω το τοπίο.(και που να ήξερα το μελλον τι με επηφηλασει...)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kOQvQJ.jpg 
Προβολές:	233 
Μέγεθος:	104,8 KB 
ID:	404695

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	coKNIu.jpg 
Προβολές:	234 
Μέγεθος:	99,8 KB 
ID:	404696

    Ενώ περπατούσα πάνω στο στενό μονοπάτι και φωτογραφίζα το φαράγγι, ήρθε ένα ζευγαράκι για να θαυμάσουν με τη σειρά τους και αυτοί την θέα. Η γυναίκα ήταν άνετη και απολαμβάνε το τοπίο, ενώ ο άνδρας είχε χλομιάσει,στεκοταν κοκαλωμένος σε μια γωνία χωρίς να μπορεί να κάνει βήμα. Είχε υψοφοβία και εκεί θυμήθηκα ότι και εγώ έχω, η μάλλον ειχα υψοφοβια.

    Αφού να φανταστείτε κάποτέ που είχα πάει στο Πύργο του Άιφελ δεν ανέβηκα μέχρι πάνω, αλλά μέχρι το πρώτο διάζωμα. Τόσο χάλια και ξαφνικά θεραπευτικά. Φυσικά αυτή η εσωτερική διαπίστωση για τον εαυτό μου επισκίασε ως εντύπωση, ακόμα και το ίδιο το φαράγγι.

    Φτάνοντας το μηχανάκι ξεκίνησα προς τα πίσω για να δω αυτήν την φορά το βικο από το μοναστήρι της Αγίας Παρασκευής. Παρκάρω και ξεκινάω την κάθοδο με τα πόδια. Και εδώ είχε κατηφόρα θανάτου μέχρι να φτάσω στο μοναστήρι, πιο εύκολη βέβαια από τους καταρράκτες Ηλιοχωρίου αλλά εξίσου απαιτητική.

    Με το που έκανα τα πρώτα μέτρα ένας παππούς που καθόταν σε ένα πεζουλακι με ρωτάει.

    - Ποιου είσαι εσύ;

    - Κανενός, τουρίστας είμαι.

    - Τουρίστας; Από που;

    -Από Θεσσαλονίκη

    Ήταν κάτι μαστόρια παραδίπλα που κάναν κάτι δουλειές, με το που με άκουσαν πεθάναν στο γέλιο...Τουρίστας από τη Θεσσαλονίκη αχαχαχ... Και εγώ προσθέτω ότι θα σκέφτηκαν...Σιγά ρε μεγάλε μη σκίσεις κανένα καλσόν. Από Θεσσαλονίκη πως ήρθες στα μέρη μας από τόσο μακριά...Ασχολίαστο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IYkoUS.jpg 
Προβολές:	235 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	404697

    Υψοφοβία λαστ γεαρ...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ZbkMqH.jpg 
Προβολές:	232 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	404698

    Φτάνοντας στο τέλος από το μονοπάτι, ρωτάω μια οικογένεια αν συνεχίζει ο δρόμος και πιο πέρα...ναι μου λένε...και εγώ συνέχισα, μόνο που από εκεί που πήγα δεν είχε δρόμο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	UreECI.jpg 
Προβολές:	231 
Μέγεθος:	103,1 KB 
ID:	404699

    Είπαμε ήμουνα χαρούμενος που ξεπέρασα την υψοφοβια αλλά ας σιγουρευτούμε κιόλας. Διέσχισα τον δρόμο,που θεός να τον κάνει δρόμο και έφτασα μέχρι το τέρμα από εκεί και πέρα μόνο με σκοινιά συνέχιζες ...

    Φτάνοντας το μηχανάκι βλέπω ένα Transalp φορτωμένο. Τον ποιανω συζήτηση ώστε να πάρω και μια ανάσα. Ήταν από την Ιταλία και όταν τον ρώτησα πως του φαίνονται τα ελληνικά βουνά σε σχέση με τις Άλπεις, δεν τον είδα και πολύ ενθουσιασμένο και δεν τον αδικω,εσείς;

    Φύγαμε για άριστη.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ODIOAB.jpg 
Προβολές:	232 
Μέγεθος:	100,6 KB 
ID:	404700

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Μεχρι που...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Ywtyn8.jpg 
Προβολές:	233 
Μέγεθος:	101,0 KB 
ID:	404701

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	oOwvrJ.jpg 
Προβολές:	233 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	404702

    Ένας σύλλογος είχε ναυλώσει εταιρεία να κάνουν ραφτινκ. Αφού τους έκαναν εικοσάλεπτη εκπαίδευση, τους είδα να σαλπάρουν.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	j1YC9j.jpg 
Προβολές:	234 
Μέγεθος:	102,6 KB 
ID:	404703

    Εκεί ηταν ένα ζευγαράκι που πολεμούσαν να βουτήξουν στο ποτάμι. Είχα μάθει από τα παιδιά που γνώρισα στο Ηλιοχώρι,ότι ίσως είναι τα πιο κρύα νερά στην Ελλάδα και βάζοντας τα πέλματα μου μέσα στο νερό το διαπίστωσα. Μεταξύ των άλλων χαζευα και το ζευγαράκι, όταν ξαφνικά βλέπω τη γυναίκα να κάνει ένα μακροβούτι στα παγωμένα νερά του ποταμού και εμένα,αλλα και το αγόρι της να κοιτάμε σα χαζή

    χιλια μπράβο από μένα. Το αγόρι της μετά κόπων και βασάνων την ακολούθησε και εγω στο να βουτήξω... τις φτέρνες μου στα νερά.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Πάμε για Πάπιγκο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	uIVXY3.jpg 
Προβολές:	227 
Μέγεθος:	99,6 KB 
ID:	404704

    Ο δρόμος από μακριά φαντάζει εντυπωσιακός

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	agmSCr.jpg 
Προβολές:	229 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	404705

    Εντάξει ήμουν κουρασμένος. Τις προηγούμενες τρεις μέρες δε κοιμήθηκα παραπάνω από 10 ώρες. Αυτό έχει ως αντίκτυπο να παίρνω και λάθος απόφαση στο ταξίδι,όπως το ότι δεν έβγαλα ούτε μια φωτογραφία από το χωριό, αλλά το πιο σημαντικό ότι χοθηκα μέσα στα στενα του επειδή βαριόμουν να περπατήσω και ήθελα απελπισμένα να πιω καφέ. Με αποτέλεσμα να εγκλωβιστώ εκεί μέσα και να κάνω μια ανάστροφη θανατηφόρα υπο κλιση. Τα είδα όλα, αλλά δυστυχώς όχι εσείς αφού όπως είπα δεν έβγαλα φωτογραφίες.

    Μετά την φρική πάμε Βοϊδοκοιλιά για χαλάρωση...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xcsh6H.jpg 
Προβολές:	231 
Μέγεθος:	99,6 KB 
ID:	404706

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	G8ZSMZ.jpg 
Προβολές:	224 
Μέγεθος:	100,3 KB 
ID:	404707

    Ηγουμενίτσα για έναν ονειρεμένο ύπνο...


    Είχα και ένα άλλο θέμα, την φόρτιση του κινητού. Αλλά επειδή ημουν μόνος και δεν ήθελα να δεσμεύω το τραπέζι για τουλάχιστο μιάμιση ώρα μέχρι να φορτίσει, περιμένα να περάσει η ώρα να πάει τουλαχιστον 11 ώστε να αδειάσει το μαγαζί για να μη νιώθω άσχημα για την κατάληψη του χώρου .

    Όμως έτσι μια γιατί πεινούσα και ήμουνα κομμάτια μία γιατί δεν είχε καθόλου μπαταρία στο κινητό δεν έβγαζα φωτογραφίες από βραδινούς μου προορισμούς, μέγα λάθος. Φωτογραφίζα μόνο σε ότι έπεφτα πάνω και αυτό όχι με πολύ μεγάλη θέληση. Είπαμε ήμουν ένας πεινασμένος, διαλυμένος, μα τρισευτυχισμένος ταξιδιώτης.

    Όταν παρήγγειλα τρία σάντουιτς, η σερβιτόρα με κοιτούσε περίεργα...σίγουρα μου λέει...σίγουροτατα...δεν ήξερα το μέγεθος, και ναι κυρίες και κύριοι αν πεινάς το μέγεθος μετράει. Καλύτερα να περισσέψει παρά να μη φτάσει, άσχετα που το μόνο που περίσσεψε τελικά ήταν οι χαρτοπετσέτες.

    Ντερλυκομένει από ενέργεια το κινητό και εγώ φτάνουμε στο καμπινκ της Ηγουμενίτσας. Προπληρώνο αυτή τη φορά την διανυκτέρευση μου και πάω να την πέσω.

    Εκεί ξεκίνησε η οδύσσειά μου. Από τη μία πλευρά του καμπινκ ήταν η ανταρσια που είχε καβατζώση το χώρο και είχαν φυσικά πάρτι, βαρούσε μουσική. Από την άλλη ήταν το club του καμπινκ βαρουσε άλλη μουσική, και στη μέση εγώ με τη συντροφιά 100.000 κουνουπιών να μπαίνουν στη μύτη στα μάτια στο στόμα μου και όπου βρουν. Να με τσιμπάνε αλύπητα και εγώ σε κατάσταση αμόκ να προσπαθώ να κοιμηθώ. Σαν να μην έφτανε αυτό μετά από κάποια ώρα άρχισε να βαραει και μια σειρήνα ανα κάποια δευτερόλεπτα. Μια ομορφιά Με τα πολλά κοιμήθηκα δεν κοιμήθηκα μιάμιση ώρα και πριν τις έξι το πρωί εξαφανίστηκα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4.jpg 
Προβολές:	224 
Μέγεθος:	71,4 KB 
ID:	404708

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Ημέρα 5 Τετάρτη 06/08/2014

    Συνήθως τα ζόμπι περπατάνε με τεντωμένα τα χέρια τους, εγώ οδηγούσα με τεντωμένα χέρια μιας και εγώ ζόμπι ήμουν… Βρίσκω μια ωραία καφετέρια μπας και ξυπνήσω. Με το κινητό είχα και άλλο μπελα, όχι μόνο φωτογράφιζα και επικοινωνούσα με τον έξω κόσμο αλλά ανα μια, άντε το πολύ δύο μέρες, έπρεπε να ανεβάζω φωτογραφίες στο ίντερνετ για να της σβήσω από το κινητό ωστε να ξαναχορέσω άλλες. Άλλο μανίκι τούτο. Οπότε αδειάζε η μπαταρία γρήγορα και εγώ έπρεπε να την ξαναφορτίσω. Απλά τα πράγματα…

    Βέβαια μπορώ να πω ότι με όλη αυτήν την διαδικασία όλες τις ημέρες των διακοπών μου, έχασα απίστευτο χρόνο. Αλλά κάνοντας στο τώρα ένα απολογισμό,δεν το μετάνιωσα καθόλου. Πολύ απλά γιατί ξεκουραζόμουν και δεν ξέρω πως θα κατέληγαν τα πράγματα αν τελικά είχα την φόρτιση του κινητού ανά πάσα ώρα και στιγμή μέσω του συστήματος που είχα τοποθετήσει στο φειζερ. Ζορισα πολύ τον εαυτό μου σε αυτές τις διακοπές και ήμουν διατεθειμένος να τον ζορισω ακόμα περισσότερο. Δόξα τω Θεώ πήγαν όλα καλά. Βέβαια ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις, αλλά το πιστεύω ότι τελικά όλοι αυτοί η ταλαιπωρία με βγήκε σε καλό. Άσχετα που στο τότε έβριζα…

    Πως το λένε τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια, μέχρι να ανεβάσω και να σβήσω τις φωτογραφίες από το κινητό αυτό έχει αδειάσει ήδη. Κόντευε οκτώμισι πάω και εγώ με άνεση μέσα στην καφετέρια σίγουρος, ότι θα επιτύχω το στόχο μου και τους λέω

    - Να σας πληρώσω και να σας ζητήσω μια χάρη. Έπειδή ταξιδεύω με μηχανή και έχω πρόβλημα με το κινητό, να το αφήσω εδώ, να πάω να κάνω κάτι δουλειές που έχω και σε καμιά ωρίτσα να έρθω να το πάρ...

    - Φίλε λυπάμαι δεν μπορώ να αναλάβω την ευθύνη

    - Μα δεν είναι θέμα...

    - Όχι όχι ούτε να το συζητάς. Δεν έχω ελεύθερη μπρίζα στην κουζίνα παρά μόνο εκεί, σε εκείνο το τραπέζι στην άκρη. Δεν μπορώ λυπάμαι.

    - ...Καλά σ' ευχαριστώ...Έμεινα μα...και έφυγα. Τώρα;

    Κοιτάω τριγύρω μου όλα κλειστά, παρά μόνο ένα μαγαζί ακριβώς δίπλα από την καφετέρια που ήμουν.Πουλούσε θερμοσίφωνες. Μπαίνω μέσα διστακτικά, ήταν μια κυρία και την λέω... να ξέρετε...μπλα μπλα...να σου ζητήσω μια χάρη...μπλα μπλα...

    - Μα φυσικά και το ρωτάς

    - χίλια ευχαριστώ, θα γυρίσω σε καμιά ώρα

    Αρχικά πήγα στην τράπεζα να βγάλω λεφτά και μετέπειτα στην Honda. Ο μηχανικός μου στη Θεσσαλονίκη, μου είχε πει ότι μάλλον η αλυσίδα θα θέλει τέντωμα μετά από 1000 km μιας και είναι καινούργια. Εγώ καλή την έβλεπα αλλα ενας μηχανικός πάντα ξέρει καλύτερα...Όχι μου λέει...μια χαρά είναι...για την ιστορία τελικά την αλυσιδα τη τέντωσα μετά από 5000 + χιλιόμετρα... και αφού πήγα σε ένα φούρνο να αγοράσω κάτι τυροπιτάκια, ξαναγυρίζω στο κινητό.

    - Γεια σας

    - Καλώς τον μισό λεπτό να στο φέρω...

    Μου φέρνει το κινητό και εγώ τις προσφέρω τα τυροπιτάκια.

    - Αυτά από μένα για το ευχαριστώ.

    - Μα δεν ήταν τίποτα.

    - Το ξέρω ότι δεν ήταν τίποτα αλλά, ζητάω να φορτίσω το κινητό σε μαγαζιά που καταναλώνω και κάτι,από σας όμως τη να αγορασω…; Αυτό είναι το λιγότερο που μπορώ να σας προσφέρω.

    Με ευχαρίστησε και έφυγα, ακόμα δεν είχε πάει δεκα εγώ όμως νύσταζα.

    Καλά περιττό να πω Το πόσες φορές χάθηκα. Μια το ότι οι σημανσης στο επαρχιακό δίκτυο είναι λίγο ότιναναι. Μια το ότι ήμουν μηχανοκίνητο ζομπι, σε αυτά άμα προσθέσεις το ότι επειδή ρωτουσα από εδώ και απο κει για το πως θα πάω,όλοι στην προσπάθειά τους να με βοηθήσουν μου τα 'λεγαν και λίγο διαφορετικά. Συν το ότι έχω γενικώς πρόβλημα με το προσανατολισμό μου. Καταλαβαίνετε το τι γινόταν, η κατάσταση ήταν μεταξύ γέλιων και δακρύων. Για να βρω ας πούμε το μοναστήρι Γηρομερίου μου βγήκε η ψυχή, τώρα ήταν εύκολο, ήταν δύσκολο να το βρεις δεν ξέρω, πάντως εγώ μάτωσα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	RXAb8K.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	99,6 KB 
ID:	404711

    Πήγαινε 12 και εγώ είχα αρχίσει να σκουντουφλάω. Κατευθείαν πίνω καφέ μπας και συνέλθω,αλλά που...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1QLJBP.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	100,1 KB 
ID:	404712

    Μετά από κάποια χιλιόμετρα βρίσκω ένα τέλειο μέρος για να αράξω

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hZnrDB.jpg 
Προβολές:	223 
Μέγεθος:	100,8 KB 
ID:	404713

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Ευκαιρία για το τρίτο καφέ της ημέρας.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SF8FW3.jpg 
Προβολές:	221 
Μέγεθος:	105,2 KB 
ID:	404714

    Παρόλο όμως τους καφέδες ένιωθα τον εαυτό μου σιγά-σιγά να μεταμορφώνεται από ζόμπι σε μουμιά, πράγμα πολύ επικίνδυνο όταν οδηγάς. Αφού τα ζόμπι, τι και αν είναι κλινικά νεκρά ακόμα περπατάνε όμως τις μουμιες,ότι και να τις κάνεις, παραμένουν τέζα…

    Έπρεπε επειγόντως να βρω μια σαρκοφάγο… Ε ένα μέρος να κοιμηθώ.μετά από κάποια χιλιόμετρα πάνω στο δρόμο είχε μια παράκαμψη που μετά από λίγα μέτρα κατέληγε σε μια πετρόχτιστη βρύση ενώ τριγύρω είχε δέντρα, τέλεια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	0XlzG4.jpg 
Προβολές:	220 
Μέγεθος:	103,8 KB 
ID:	404715

    Πήρα το υπόστρωμα, αυτό το υπόστρωμα ήταν ίσως η πιο σοφή επιλογή του ταξιδιού. Φουσκώνε μόνο του, το μόνο που έκανες εσυ ήταν να ανοίγεις την βαλβίδα και αυτό φούσκωνε. Αν την εκλεινες διατηρούσε τον αέρα και όταν την ξανα άνοιγες ξεφουσκώνε... Τελειότητα. Εντάξει δεν ήταν και πολύ άνετο αλλά παραήταν βολικό. Πήρα το τανκ μπανκ για μαξιλάρι και ενταφιάστηκα… για ένα τρίωρο.

    Με το που ξύπνησα ήπια καφεδάκι από γάργαρο νερό

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7lKMq7.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	404716

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Στο δρόμο και πάλι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	t9gdYT.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	100,9 KB 
ID:	404717

    Έως ότου έφτασα σε ένα ποτάμι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6uezI2.jpg 
Προβολές:	221 
Μέγεθος:	105,2 KB 
ID:	404718

    Με πολλούς μικρούς καταρράκτες. Κατά τη γνώμη μου ήταν ιδανικό για πικνίκ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	VAyGe5.jpg 
Προβολές:	218 
Μέγεθος:	103,8 KB 
ID:	404719

    Αλλά όχι για την περίπτωση μου γιατί αφενός, δεν κουβαλούσα τίποτα μαζί μου πέρα από καφέ και αφετέρου μπουμπουνίζε και ετοιμαζόταν να ρίξει καρέκλες. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να απολαύσω το μέρος και έφυγα άρον άρον.

    Δεν πέρασαν πέντε λεπτάκια και έγινε ο κατακλυσμός με εμένα τον τρόμπα, να μη προνοήσω φορώντας από πριν τα αδιάβροχα, οχι το σκέφτηκα διαφορετικά… ας γίνω μούσκεμα τώρα μέχρι να βρω κάπου να καβατζωθώ ωσότου να περάσει η μπόρα και μετά να βγάλω τα βρεγμένα ρούχα για να φορέσω τα στεγνά αδιάβροχα. Καλοκαίρι είναι μωρέ σιγά. Έλα μου όμως που μετά από δευτερόλεπτα η βροχή μετατράπηκε σε χαλάζι και ο δρόμος να έχει κοτρώνια από τις κατολισθήσεις τις βροχής. Εγώ να έχω μηδενική ορατότητα και να μη βρίσκω πουθενά ένα μέρος για να προστατευτώ.

    Τότε βλέπω μια πινακίδα που έλεγε προς κάτω Λάβδανη σε 4 km, παρεκκλίνω τι πορεία μου για να κατευθυνθώ προς τα εκεί… Περιττό να πω ότι για να κάνω αυτά τα 4 km μπορεί να έκανα και είκοσι λεπτά . Καθώς οδηγούσα με 5 km/h το σκεφτόμουν... στις μέχρι τώρα διαδρομές μου τις ημέρες που πέρασαν, διέσχισα και κάποια χωριά που είχαν μόνο δυο τρια σπίτια και τίποτα άλλο. Αν η κάτω Λάβδανη είναι ένα τέτοιο χωριό τι κάνουμε; Τη γ...άντε να μην πω

    Μετά απ' όλα αυτά φτάνω στην κάτω Λάβδανη( Η για να είμαι ακριβής στην πινακίδα κάτω Λάβδανη) και συνεχίζω να οδηγάω πάνω στο κεντρικό δρόμο με τα κοτρώνια. Δεξιά μου είδα δυο τρια σπίτια διάσπαρτα στο βουνό αλλά σκέφτηκα, καλύτερα να μην παρακλινώ τι πορεία μου. Μετά από λίγο ενώ είπαμε γινόταν χαλασμός κυρίου βλέπω πινακίδα... κάτω Λάβδανη τέλος.... Τι αυτό ήταν; Και όμως ναι!

    Μόλις διέσχισα το χωριό μέσω θεομηνίας με τα αορατα σπίτια. Ούτε σε μυθιστόρημα του Στίβεν Κινγκ να πρωταγωνιστούσα. Το καλύτερο όμως ήταν άλλο, μόλις διέσχιζες την κάτω Λάβδανη έφτανες σε μια διασταύρωση που αν ήθελες πήγαινες στην Ανω Λαβδανη ...Ναστε καλά, ευχαριστώ άλλα όχι!

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Ενώ στάζω ολόκληρος κοιτάζω τριγύρω και τότε το βλέπω, μια πομόνα ήταν στη μέση του πουθενά.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Gee6E4.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	95,8 KB 
ID:	404720

    Πομονες είναι μικρά ποτιστικά σπιτάκια. Σε ένα τέτοιο είχα να βρεθώ από τότε που ήμουνα φαντάρος στον Έβρο το μακρινό 1997. Ορε αναμνήσεις...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	giPtha.jpg 
Προβολές:	219 
Μέγεθος:	68,9 KB 
ID:	404721

    Είπαμε έριχνε και εδώ είχε κοπάσει κιόλας

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mZjowL.jpg 
Προβολές:	222 
Μέγεθος:	62,9 KB 
ID:	404722

    Όλα τα άπλυτα ή μάλλον τα βρεγμένα στη φορά.

    Έκατσα καμιά ώρα μέχρι να σταματήσει η βροχή.Αφού άλλαξα όλα μου τα ρούχα. Αυτά είναι τα καλά να κουβαλάς όλο το βιώσου μαζί σου. Έφυγα φτερωτά γιατί κάπου από τον ορίζοντα και πάλι ακουγόταν μπουμπουνητά.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Αφου ξεκινησα 0 δρόμος με τα κοτρόνια κατεληξε σε γαλήνη του ταξιδιού

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IwjPrW.jpg 
Προβολές:	220 
Μέγεθος:	73,7 KB 
ID:	404728

    Απίστευτες εναλλαγές εικόνων και συναισθημάτων μέσα σε μόνο λίγες ώρες. Είχα την εντύπωση με τα όσα είδα κι οσα εζησα αυτές τις πρώτες πέντε μέρες του ταξιδιού ότι έλειπα ήδη βδομάδες από το σπίτι.

    Για Ηγουμενίτσα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	BNTCt6.jpg 
Προβολές:	219 
Μέγεθος:	99,7 KB 
ID:	404729

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	EC45yR.jpg 
Προβολές:	219 
Μέγεθος:	101,1 KB 
ID:	404730

    Στην Ηγουμενίτσα έφτασα βράδυ. Πάω στο σαντουιτσάδικο που έφαγα εχθές να αφήσω το κινητό για να το πάρω μετά που θα έτρωγα. Μάλλον θα έπρεπε να μετανομασω το ταξιδιωτικό...στο κινητό μου και εγώ...αλλά τι να κάνω, ότι με απασχολούσε το αναφέρω είτε είναι ενδιαφέρον είτε ανιαρό για τους αναγνώστες μου. Ένας υπεύθυνός εκεί στο σαντουιτσάδικο βλέποντας με να έχω την κλασική πλέον συζήτηση με τη σερβιτόρα μου λεει .

    - Κάτσε όπου θες

    - Όχι...του λέω...είναι κρίμα να δεσμεύσω το τραπέζι σας τώρα εν ώρα αιχμής.Μιας και ειμαι μόνος θα έρθω πιο μετά

    Έμεινε παγωτό. Επίσης να πω ότι τις ημέρες που διανυκτέρευσα δύο βράδυα συνεχόμενα στον ίδιο προορισμό έτρωγα στο ίδιο μαγαζί. Αφού είχα μείνει ευχαριστημένος ποιος ο λόγος να το ρισκάρω. Ήταν θέμα επιβίωσης όχι αστεία.


    Και ξεκινάω κυριολεκτικά handsfree για την βόλτα μου.


    Κοντά στην αποβάθρα του λιμανιού βλέπω ένα ktm αντβέντσουρ φορτωμένο. Βασικά μου έκανε τρελή εντύπωση ότι πάνω από την κεντρική του βαλίτσα είχε περάσει κρίκο και μέσα από το κρίκο αλυσίδα δένοντας εκεί επάνω από σάκο του. Ενώ χάζευα, τρεις ταξιδιώτες δύο άντρες και μια γυναίκα ήρθα προς το μέρος μου. Ήταν Σερβοι. Το ktm ταξιδεύετε δυκάβαλο και ένα Vstrom σόλο, πιάσαμε συζήτηση.

    Ήδη ταξίδευαν μια βδομάδα γίρνοντας όλη την Αλβανία. Το ζευγαράκι με το ktm θα κάναν σε ενα μηνα το γύρο της Ελλάδος ξεκινώντας από την Κέρκυρα, ενώ ο φίλος τους θα γυρνούσε στην πατρίδα του. Του είπα φυσικά για την πατέντα του...μου λεει...αυτό το πρόσεξες.Πάνω από την υποδοχή για το GPS που είχε στο τιμόνι είχε τοποθετήσει ένα πλαστικό κουτί που γύριζε στο εσωτερικό του με μια ροδέλα. Εκεί είχε γράψει όλο το πρόγραμμα του ταξιδιού του. Από το να κοιτάει συνέχεια το χαρτί τα είχε όλα έτοιμα και οταν προσπερνούσε ένα προορισμό γυρνούσε την ροδέλα και πήγαινε παρακάτω. Τέλειο...Routeplanner μου είπε. Πάντως εγώ πρώτη φορά το είδα.

    Του είπα οτι γυρνάω την Ελλάδα μέσα από τα βουνά, για να διασχίσω 350 km που είναι η απόσταση Θεσσαλονίκης Ηγουμενίτσας μέσα από τα βουνά ήδη είχα ξεπεράσει τα 1500 σε πέντε μέρες. Και αυτή θα έμεναν σε κάμπινγκ και χύμα. Τους είπα για το χθεσινό μου μαρτύριο με τα 100.000 κουνούπια...Α...Δε μασάμε έχουμε αουτάν για 100.000 κουνούπια... Πόσο τρόμπας είμαι,εγώ δεν είχα ούτε για ένα… Τελοσπάντων αυτός ήταν το ακριβώς αντίθετο από εμένα οργανομένος φουλ ,ενώ εγώ...άστο καλύτερα

    Χαιρετηθήκαμε και πήγα να φάω και για το κ...δεν το λέω εντάξει

    Τώρα που να κοιμηθούμε. Μήπως στο κάμπινγκ, μπα εκεί δε πηγαίνω και να με πληρώνουν. Ας πάω προς τα Σάββατα και βλέπουμε. Πολύ ωραίο μέρος. Είμαι σίγουρος ότι τραβήξα φωτογραφίες αλλά εξαφανίστηκαν,ποιος ξέρει μπορεί να κάνουν παρέα... στα σπίτια από την κάτω Λαβδάνη αφού και αυτά, εξαφανισμένα ήταν.

    Ήταν κατά πολύ περασμένα μεσάνυχτα και εγώ οδηγούσα, η μάλλον εξερευνούσα το άγνωστο αυτό για εμένα μέρος, μπας και ανακαλύψω καμιά παραλία για να κοιμηθώ. Δεν άργησα και πολύ, παραθαλάσσιο μέρος ήταν, Ελλάδα είναι, οι ξένοι μόλις ακούνε τη λέξη Ελλάδα τη σκέφτονται, παραλία,θάλασσα,μπιτς μπαρ ε...κάτι θα ξέρουν. Η έλληνες μόλις ακούνε τη λέξη Ελλάδα τη σκέφτονται, ανεργία καλοπέραση πως να τη βγάλουμε τσαμπανταν και τα λοιπά, ε... κάτι θα ξέρουν. Ο συνδυασμός και των δύο αντιλήψεων ήμουνα εγώ, αυτό το πρώτο βράδυ που το πέρασα στο απέραντο γαλάζιο. Made in Greece διακοπές όνομα και πράγμα.

    Η παραλία είχε δύο μπιτς μπαρ το ένα δίπλα στο άλλο...χα...είχα πολλαπλές επιλογές για το που θα κοιμηθώ. Φυσικά δεν είχε ψυχή, το απόλυτο σκοτάδι. Μόνο το φεγγάρι και τα αστέρια δειναν λάμψη στήν θάλασσα.

    Μέχρι να παρκάρω τη μηχανή άκουγα γαβγίσματα σκυλιών, δεν τα έβλεπα όμως,παρά μόνο τα άκουγα και δεν ήξερα τι θα αντιμετωπίσω, ούτε από που θα μου έρθει. ΩΡε θα μας φάνε ζωντανούς και χαμπάρι δεν θα πάρουμε... Κατευθύνομαι προς το πρώτο beach bar, τα γαβγίσματα με πλησιάζαν. Ώπα λέω δεν είμαστε για εδώ. Πάω προς το δεύτερο ησυχία. Τα σκυλιά ανήκαν στο πρώτο μπιτς μπαρ, τι τους ένοιαζε για τον άλλον. Αυτό είναι που λένε… μακριά από κώλο μας κι όπου θέλει ας πέσει. Αμ πως...
    Τελευταία τροποποίηση από NIKANTHI; 24/03/2019 στις 23:43.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Αφού ξάπλωσα και απολαμβάνα το τοπίο κουκουλωμένος με το sleeping bag, ακούω ένα αμάξι να φτάνει στην παραλία. Να παρκάρει, ώπα λέω μας πιάσανε. Τα σκυλιά να γαβγίζουν και πάλι σα τρέλα. Άρχισα να πλέκω σενάρια στο μυαλό μου με ακρωτηριασμούς και εμπόριο οργάνων, για το Φειζερ δεν πολύ ανησυχούσα... αφού εγώ είχα τα κλειδιά...αλλά τελικά τίποτα δεν έγινε. Τα σκυλιά μετά από λίγο ησύχασαν. Μα φυσικά αφού πάρκαρε μακριά από το κολ...ε...το μπιτς μπαρ τους,μιας και αυτός,έκανε διακοπές made in Greece όπως και γω.

    Μόλις καταστάλαξαν οι σκέψεις μου έριξα έναν από τους καλύτερους ολιγοωρους υπνους στη ζωή μου.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5.jpg 
Προβολές:	219 
Μέγεθος:	84,9 KB 
ID:	404731
    Τελευταία τροποποίηση από NIKANTHI; 24/03/2019 στις 23:44.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Ημέρα 6 Πέμπτη 07/08/2014

    Μας ζάλισες τον έρωτα ρε φιλαράκο, πολύ μπλα μπλα και καθόλου ουσία. Θα βάλεις καμία φωτογραφία η θα μας πεις τι χρώμα, τι ράτσα ήταν τα σκυλιά και πόση μπαταρία έχε το κι...άντε να μη πω. Ε...ναι, έπειδή δήλαδή ήσουν μόνος σαν το μαγκούφη και δεν είχε σε κανέναν να μιλήσεις θα πρέπει να ζαλίσεις τα δικά μας τα...λυπήσου μας, υπάρχει και θεός.

    Καλά καλά σας νιώθω...

    Η θέα το πρωί από το ξενοδοχείο η αύρα της θάλασσας

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	OLRAMC.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	48,7 KB 
ID:	404742

    Με το που παράγγειλα καφέ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	NqU6YC.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	52,6 KB 
ID:	404743

    Εκεί που καθόμουν μετά από λίγο ήρθε ένας κύριος – τουρίστας,στοπ. Μου είπε ότι οι πηγές του Αχέροντα είναι σούπερ,στοπ.Μαύρα Πιτσιλωτά σε στυλ τσοπανόσκυλό,στοπ.Πήγα να κάνω μπάνιο αλλά το δάγκωσα, στοπ.83 τοις 100 φόρτιση στοπ. Καλά καλά εντάξει κάπου θα βρω τη μέση λύση, θα προσπαθήσω να είμαι πιο αναλυτι...ε...συνοπτικώς ήθελα να πω,στοπ.

    Λέω να πάω για Λευκάδα πλευρά, καλά τα βουνά και τα φαράγγια αλλά ήθελα να δω την θάλασσά από ψηλά,. Όχι ότι από χαμηλά με χαλούσε αλλά, λέμε τώρα.

    Αρχικά φτάνω Πάργα. Κάνω μια γύρα με το μηχανάκι, όντως είναι πανέμορφο μέρος, αλλά έχω ένα ψυχολογικό πρόβλημα ( Ναταν μόνο ένα πάλι καλά ) Όταν βλέπω καφετέριες – εστιατόρια με με μπαμπού καθίσματα με πιάνει ρίγος και η Πάργα ήταν γεμάτη. Ούτε που κατέβηκα από το μηχανάκι, αναστροφή και πίσω, πάω σε μια καφετέρια με τα γνωστά ελληνικά στάνταρ. Βρίσκω τραπέζι με πρίζα για ευνόητους λόγους και πίνω το δεύτερο καφέ της ημέρας. Αφού πρώτα...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mwUY7P.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	93,8 KB 
ID:	404744

    Άπλωσα τη μπουγάδα μου.


    Μίλησα με τη γυναίκα στο τηλέφωνο.


    - Που είσαι;

    - Στην Πάργα

    -Α...Κουφάλα καλά περνάς, που σκοπεύεις να πας τώρα.

    - Λέω να πάω Λευκάδα, σε πειράζει;

    - Όχι ρε συ γιατί;

    - Να γιατί λέγαμε να πάμε μαζί αλλά τελικά καταλήξαμε στην Εύβοια και όταν με το καλό κάποτε ξαναπάμε...Ε πάμε, δεν θα είναι κάτι πρωτόγνωρο και για τους δυο μας ...( Πιο ωραία δεν είναι πας, κάπου με το ταίρι σου μαζί για πρώτη φορά παρα εσύ να έχεις ξαναπαει, η κανό λάθος )


    - Να πας αλλά να προσέχεις...

    - Ζουζούνα μου εσυ ...

    Μετά την απαιτούμενη άδεια του διοικητή του τάγματος ( Άμεσως να κακολογήσετε εσείς, μη νομίζετε σας νιώθω ) Μα φυσικά αυτό το διάστημα η γυναίκα μου ήταν διοικητής του τάγματος – σπίτι. Αφού εγώ ήμουν σε εκστρατεία.

    Ξεκίνησα για Λευκάδα αφού όμως πρώτα πήγα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	nHVmQU.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	106,3 KB 
ID:	404745

    Στις πηγές του Αχέροντα

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	twgxSf.jpg 
Προβολές:	196 
Μέγεθος:	102,8 KB 
ID:	404746

    Περπάτησα αρκετά στις όχθες του ποταμού αλλά μία, το ότι το τοπίο ήταν περίπου πανομοιότυπο. Μία το ότι ήθελα να πάω στην Λευκάδα μην προλάβει να έρθει κανένα τελεσίγραφο από το διοικητή, αναίρεσης αδειοδότησης ( Πλάκα κανω αμαν ) Γύρισα στο μηχανάκι και ξαναβρέθηκα στο δρόμο.

    Πλήρωσα τα πρώτα μου διόδια, 0,90 € και αφού πέρασα την παντόφλα – πλοίο – γέφυρα που ενώνει την Λευκάδα με την Στερεά Ελλάδα έφτασα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	F9dnJV.jpg 
Προβολές:	195 
Μέγεθος:	100,3 KB 
ID:	404747

    Ένας λογικός άνθρωπος και όχι τόσο ανισόρροπος όσο εγώ, με το που εφτάνε στο νησί, ή θα κοιτούσε να βρει κατάλυμα αν δεν είχε κλείσει ήδη, ή θα πήγαινε για μια βουτιά. Θα ρωτούσε, ας πούμε προς τα που είναι το Πόρτο Κατσίκι για να ξεκινήσει τις διακοπές του στο μέρος όσο το δυνατόν πιο εντυπωσιακά. Εγώ όμως αντί για τις παραλίες ρωτούσα για τα βουνά. Πώς θα ανέβω τέρμα πάνω να δω τη θάλασσα από ψηλά. Έβλεπα κάτι συννεφάκια στον ουρανό,τελεια μπας και μπορέσω να βγάλω καλές φωτογραφίες. Η φωτογραφική μηχανή – Κ... ξέρετε ήταν low μπάτζετ και με τον ήλιο δεν

    Αφού ρώτησα μπερδεύτηκα και ξαναρώτησα, ξεκίνησα μέσω Εξανθείων για το προφήτη Ηλία και τέλος για την αεροπορική βάση. Με αεροπλάνα και βαπόρια ένα πράγμα άσχετα που εγώ ηρθα στο νησί οδηγώντας...Όμως αντι να δω την θάλασσα που ψηλά είδα ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vZXTb6.jpg 
Προβολές:	197 
Μέγεθος:	53,2 KB 
ID:	404748

    Τα σύννεφα από χαμηλά.

    Θα ήθελα να αναφέρω μια θεωρία συνωμοσίας για το παραπάνω συμβάν. Μήπως λέω μήπως με το που έμαθε η γυναίκα μου το πηγαιμό μου στη Λευκάδα, δημιουργήθηκε βαρομετρική ανισορροπία στον ουρανό. Βέβαια τα σύννεφα δεν ταξιδεύουμε την ταχύτητα του ήχου όπως και ανακοινώθηκαν τα μαντάτα στην κυρά,αλλά μόνο με την πνοή του Αιόλου, μα γι αυτό άργησαν να με τυλίξουν. Αλλά ένα ήταν το μόνο σίγουρο ότι πλέον σωτήρια για μένα δεν υπήρχε.

    Αμέσως την πήρα τηλέφωνο και άρχισα τα ζουζουνολογα. Φυσικά τα αποτελέσματα δεν άργησαν να φανούν

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	aXHiPO.jpg 
Προβολές:	197 
Μέγεθος:	73,5 KB 
ID:	404749

    Αλλά μέχρι να φανούν, έσκασα.Ε ναι ήρθα να δω θάλασσα όχι ομίχλη. Ομίχλη ήθελαν να δω στα Ζαγοροχώρια, οχι στη Λευκάδα και επειδή αύριο θα έφευγα, ότι διέσχιζα κάτω από το Πέπλο των σύννεφων δεν θα το ξαναέβλεπα, οπότε άραξα και εγώ για τουλάχιστον 1 ωρα μέχρι να πιάσουν τόπο τα σιροπιαστά μου ζουζουνόλογα.

    Περιμένοντας.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5rbxSM.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	98,6 KB 
ID:	404750

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NIKANTHI
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    1.170
    Επιτέλους είδα θάλασσα στο νησί.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	GzQI7G.jpg 
Προβολές:	197 
Μέγεθος:	85,7 KB 
ID:	404751

    Στην αεροπορική βάση απαγορευόταν κλασικά οι είσοδος και φυσικά οι φωτογραφίες. Αλλά εγώ σαν κλασσικός έλληνας έβγαλα Καποιες στη ζούλα. Στο γυρισμό συναντήθηκα με ένα αμάξι που προφανώς δεν θα ήταν τουρίστες με κοίταξαν λίγο περίεργα και συνέχισαν το δρόμο τους. Αφού δεν με μπουζούριασαν τυχερος ήμουν

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Da3Ov7.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	100,0 KB 
ID:	404752

    Το τοπίο πάντως εκεί πάνω ήταν εξωπραγματικό.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IHh5UU.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	100,0 KB 
ID:	404753

    Πηγαίνοντας για Νυδρί ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DKx0RI.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	99,6 KB 
ID:	404754

Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2015, 20:25
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2012, 18:10
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2008, 10:47
  4. Από την Ελλάδα με αγάπη !
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2006, 08:20
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 19:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF