Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: CRF 250L γνώμες

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της myt.jim
    Εγγραφή
    08/07/2013
    Μηνύματα
    16

    CRF 250L γνώμες

    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το CRF250L. Η χρήση του θα είναι διπλή για μέσα στην πόλη και για οδήγηση σε χώμα ( χωματόδρομο ) όπου θα κάνει γύρω στα 250χιλιομετρα τον μήνα στον χωματόδρομο όπου πάω στην δουλειά μου. Δεν με ενδιαφέρει τι επιδόσεις έχει καθώς τώρα οδηγάω XT125R και δεν με απασχολεί η ταχύτητα. Σίγουρα πιο άνετο το CRF250L στο δρόμο και σαφώς καλύτερα φρένα . Το έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις , θετικά και αρνητικά? Ευχαριστώ

  2. #2
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Δεν το εχω ουτε και το εχω οδηγησει αλλα η χρηση που περιγραφεις ειναι ο λογος για τον οποιο σχεδιαστηκε και κατασκευαστηκε το συγκεκριμενο μηχανακι. Θα το επαιρνα με κλειστα ματια.
    Υπαρχει και το KLX 250 στα ιδια λεφτα.
    Δεν ξερω πιο θα επελεγα απο τα δυο. Στα specs νομιζω το Kawasaki ειναι λιγο καλυτερο.
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #3
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Μεγάλο ευτύχημα να κάνεις 250 χιλιόμετρα το μήνα σε χώμα για να πηγαίνεις στη δουλειά σου.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της myt.jim
    Εγγραφή
    08/07/2013
    Μηνύματα
    16
    Και όχι μόνο αυτό ... Αλλά και η διαδρομή είναι απίστευτη.. μέσα από ελαιώνες , πευκοδάσος και καστανιωνα όπου υπάρχουν αγριογούρουνα και ελάφια στην διαδρομή ( δεν τα βλέπεις κάθε φορά αλλά αρκετά συχνά )

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της myt.jim
    Εγγραφή
    08/07/2013
    Μηνύματα
    16
    Σε σύγκριση με το klx 250 το μόνο που μου αρέσει είναι το made in japan σε σχέση με το crf250l και ότι έχει πολλές ρυθμίσεις για την οδήγηση. Δεν έχει όμως abs που έχει το crf250l όπου έχει την δυνατότητα να το ενεργοποιεις οπότε θες

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    935
    Το klx έρχεται φιμωμένο στους 18 ίππους , θέλει μόντα για να ζωντανέψει και η ποιότητα των πλαστικών είναι πολύ χάλια,το έχει φίλος και το βλέπω καθημερινά,αναρτήσεις πολύ καλές και μοτέρ διαμάντι,μιλάμε πάντα για το ψεκαστό.

  7. #7
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Αν μπορεις να πας για καινούργιο πήγαινε για το ραλι crf ειναι πιο μαματο

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της myt.jim
    Εγγραφή
    08/07/2013
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Αν μπορεις να πας για καινούργιο πήγαινε για το ραλι crf ειναι πιο μαματο
    Είναι πιο ογκώδες το rally και πιο ταξιδιαρικο. Εγώ το θέλω πιο ευέλικτο και πιο χωμάτινο

  9. #9
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Είχα την εντύπωση ότι φτιαχνεται στην Ταϊλάνδη.Πάντως μικρή σημασία έχει το που φτιάχνεται καθώς είναι μια χαρά μηχανάκι για αυτό που θέλεις να κάνεις.
    RIDE MORE TALK LESS

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Συγχαρητηρια....καλοριζικο !!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    παρτο φίλε...το χει φίλος στο gym και το χρησιμοποιεί για παρόμοια κατάσταση που περιγράφεις...καθε μέρα commuting εδω Αθήνα και ΣΚ πάει αξω απο την Αθήνα σε χωμάτινη διαδρομή 50 χλμ για κάτι μελίσσια και ζαρζαβατικά που έχει σε ιδιόκτητο χώρο.

    To χω καβαλήσει στατικά και είναι μια χαρά, δείχνει ποιοτικό και οπτικά σε σχέση με το klx (το ψεκαστο) ένα κλικ πάνω σε όλα, και είναι κάπως ψηλό να ξέρεις.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    παρτο φίλε...το χει φίλος στο gym και το χρησιμοποιεί για παρόμοια κατάσταση που περιγράφεις...καθε μέρα commuting εδω Αθήνα και ΣΚ πάει αξω απο την Αθήνα σε χωμάτινη διαδρομή 50 χλμ για κάτι μελίσσια και ζαρζαβατικά που έχει σε ιδιόκτητο χώρο.

    To χω καβαλήσει στατικά και είναι μια χαρά, δείχνει ποιοτικό και οπτικά σε σχέση με το klx (το ψεκαστο) ένα κλικ πάνω σε όλα, και είναι κάπως ψηλό να ξέρεις.
    =================================
    ΔΕΝ συμφωνω...
    Δεν εχει καμια σχεση το KLX...
    το καβα ειναι καλυτερο..παντου και σε ολα...αποδεδειγμενα...ειναι japan...
    το περνεις οπως ειναι και πας αγωνα !
    φιλικα παντα

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Δράκε..για το οπτικό εννοώ πάντα έτσι;

    τα πλαστικά του klx είναι εντελώς γτπ.

    μοτέρ δεν ξέρω δεν μιλάω...

    επίσης ειχα την εντύπωση οτι το klx το δυομισαρι το ψεκαστο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ japan

    αντιγράφω από σαϊτ εξωτερικου απο συγκριτικό του χονδα και του καβα

    Now the KLX has returned with fuel injection. The main point to the bike is the price. It’s $5349 for the standard green one and $5549 for the Matrix Camo edition, which has different graphics and a blacked-out frame and motor. That falls right in line with the wildly popular Honda CRF250L, which sells for $5149. Both are manufactured in Southeast Asia rather than Japan to keep the price low. It’s interesting to note that the KLX was once made in Japan and that its quality survived the transition flawlessly.

    επίσης αν και ο ενδιαφερόμενος δεν έχει θέσει τέτοιες απαιτήσεις, θα το ρωτήσω..

    σε τι αγώνα πάς που δεν πας με το crf;

    μην νομίζεις ότι έχω κανα θέμα με την καβασακι ή κανα κόλλημα με τη χοντα..

    τα τελευταία 4 χρόνια κάνω μοτοκρος-εντουρο με ένα klx450r..(το οποίο είναι japan και φαίνεται)..
    Τελευταία τροποποίηση από Kickstart; 02/04/2019 στις 10:13.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Δράκε..για το οπτικό εννοώ πάντα έτσι;

    τα πλαστικά του klx είναι εντελώς γτπ.

    μοτέρ δεν ξέρω δεν μιλάω...

    επίσης ειχα την εντύπωση οτι το klx το δυομισαρι το ψεκαστο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ japan

    αντιγράφω από σαϊτ εξωτερικου απο συγκριτικό του χονδα και του καβα

    Now the KLX has returned with fuel injection. The main point to the bike is the price. It’s $5349 for the standard green one and $5549 for the Matrix Camo edition, which has different graphics and a blacked-out frame and motor. That falls right in line with the wildly popular Honda CRF250L, which sells for $5149. Both are manufactured in Southeast Asia rather than Japan to keep the price low. It’s interesting to note that the KLX was once made in Japan and that its quality survived the transition flawlessly.

    επίσης αν και ο ενδιαφερόμενος δεν έχει θέσει τέτοιες απαιτήσεις, θα το ρωτήσω..

    σε τι αγώνα πάς που δεν πας με το crf;

    μην νομίζεις ότι έχω κανα θέμα με την καβασακι ή κανα κόλλημα με τη χοντα..

    τα τελευταία 4 χρόνια κάνω μοτοκρος-εντουρο με ένα klx450r..(το οποίο είναι japan και φαίνεται)..
    =================================
    δεν γνωριζα οτι σταματησε να βγαινει στην μαμα ιαπωνια ειχα την εντυπωση οτι συνεχιζε μεχρι το 16 τουλαχιστον !
    λεω για αγωνες εντουρο....Kawasaki KX 125 πλαισιο ειχε τοτε (ακομη το ιδιο εχει νομιζω)..πλαστικο ρεζερβουαρ(τωρα μεταλικο)...λιτο και απεριτο απο κλειδαριες..και πηγαινε τελεια!

  15. #15
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Δρακονετ μιλαμε για το καινουργιο ψεκαστο KLX250, το οποιο σε αγωνα enduro θα σκορπιζε σε ολο το βουνο και εχει το μισο γκαζι απο τα καθαροαιμα 250. Οπως αλλωστε και το crf 250L.
    MADE IN JAPAN 日本製

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. honda cbr 125cc (γνώμες)
    από KyleKatarn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2008, 11:04
  2. Ktm 950 Γνωμες!
    από picramenos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2004, 12:13
  3. Θέλω γνώμες παιδιά!!!!
    από periklisk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 118
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2004, 22:24
  4. Aκούω γνώμες.....
    από ctpanoramix στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 17:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF