Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: Πρώτη μηχανή..!

  1. #16
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Υπάρχουν 19χρονοι με 5Κ cash;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    παρε κατι απ αυτα για αρχη και μην δωσεις 5000 γιατι γρηγορα θα το βαρε
    θεις
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...=22&model=4032[/QUOTE]

    Αυτό μου ήρθε και μένα στο μυαλό μόλις είπε για ψηλό αναβατη.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Το θεμα ειναι ποιος συνδυασμός 125cc με 1.90 υψος αναβατη θα αρεσει στους αλλους οπτικα..
    ρε φυλε έλεος.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2018
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν 19χρονοι με 5Κ cash;
    Όταν το καλοκαίρι σου φεύγει ο κ@λος να δουλεύεις 12ωρα. Ναι υπάρχουν

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johnakostr Προβολή μηνύματος
    Όταν το καλοκαίρι σου φεύγει ο κ@λος να δουλεύεις 12ωρα. Ναι υπάρχουν
    Η ερωτηση ηταν λογικη απορια. Κανεναν δεν ενδιαφερει που τα βρηκες και πως αλλα σε μια εποχη με τοση ανεχεια ειναι απολυτα λογικο. Και σκεψου οτι οι ανθρωποι που απαντουν στις απορειες σου δεν μπορουν να τα βαλουν ετσι ευκολα στην ακρη γτ εχουν να πληρωσουν πολλα αλλα πραγματα τα οποια εσενα ακομα δεν σου παει το μυαλο. Οποτε μην τρελενεσαι (ειδικα γτ μπορει να μαζεψεις απαντησεις λιγοτερο ηπιες απο τη δικη μου).

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2018
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Η ερωτηση ηταν λογικη απορια. Κανεναν δεν ενδιαφερει που τα βρηκες και πως αλλα σε μια εποχη με τοση ανεχεια ειναι απολυτα λογικο. Και σκεψου οτι οι ανθρωποι που απαντουν στις απορειες σου δεν μπορουν να τα βαλουν ετσι ευκολα στην ακρη γτ εχουν να πληρωσουν πολλα αλλα πραγματα τα οποια εσενα ακομα δεν σου παει το μυαλο. Οποτε μην τρελενεσαι (ειδικα γτ μπορει να μαζεψεις απαντησεις λιγοτερο ηπιες απο τη δικη μου).
    Αδερφέ μου, ας μαζέψω ό,τι απάντηση θέλει ο καθένας να δώσει... Δεν με ενδιαφέρει. Δεν απάντησα στον φίλο sniper για τον λόγο που αναφέρεις.. Καλή σου ημέρα

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλησπέρα φίλε μου!
    Προσωπικά δε θα ξόδευα 5 χιλιάρικα για ένα μοτοσυκλετάκι 125cc. Θα έπαιρνα ένα μεταχειρισμένο εντός των ορίων του Α1 και όταν γινόταν η μετάβαση στο Α2 ή στο απεριόριστο, θα είχα έτοιμο ένα αξιοπρεπές κεφάλαιο να δαπανήσω για ένα δίτροχο που πραγματικά μου αρέσει.
    Αν όμως ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά για καινούριο, κάνε μια βόλτα στους εμπόρους των μοντέλων που σε ενδιαφέρουν για να τα καβαλήσεις έστω στατικά και να δεις πόσο σε βολεύουν.
    Δες και το Suzuki GSX-S 125 .

  8. #23
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Με το ύψος σου μάλλον θα σε βολέψει καλύτερα το motard. Μεταχειρισμένα 125άρια υπάρχουν αρκετά για να διαλέξεις, ειδικά αν προσθέσεις και κάποια εντουράκια. Κι εγώ θα σου πρότεινα να μην πολυξοδευτείς τώρα και να κρατήσεις χρήματα για την επόμενη αγορά σου όταν αποκτήσεις μεγαλύτερο δίπλωμα.


    [Edit: διόρθωση link]
    Τελευταία τροποποίηση από Acacius; 27/03/2019 στις 18:29.

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2018
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φίλε μου!
    Προσωπικά δε θα ξόδευα 5 χιλιάρικα για ένα μοτοσυκλετάκι 125cc. Θα έπαιρνα ένα μεταχειρισμένο εντός των ορίων του Α1 και όταν γινόταν η μετάβαση στο Α2 ή στο απεριόριστο, θα είχα έτοιμο ένα αξιοπρεπές κεφάλαιο να δαπανήσω για ένα δίτροχο που πραγματικά μου αρέσει.
    Αν όμως ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά για καινούριο, κάνε μια βόλτα στους εμπόρους των μοντέλων που σε ενδιαφέρουν για να τα καβαλήσεις έστω στατικά και να δεις πόσο σε βολεύουν.
    Δες και το Suzuki GSX-S 125 .
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Με το ύψος σου μάλλον θα σε βολέψει καλύτερα το motard. Μεταχειρισμένα 125άρια υπάρχουν αρκετά για να διαλέξεις, ειδικά αν προσθέσεις και κάποια εντουράκια. Κι εγώ θα σου πρότεινα να μην πολυξοδευτείς τώρα και να κρατήσεις χρήματα για την επόμενη αγορά σου όταν αποκτήσεις μεγαλύτερο δίπλωμα.

    Ευχαριστώ παιδιά, μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω! Acacius, τι εντουράκι έχεις στο μυαλό σου;

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Υπο καποιες προυποθεσεις αξιζει να δωσεις χοντρα λεφτα. Αν το θες για οχημα και οχι για αξεσουαρ πιθανο ειναι να το χρειαζεσαι ακομα και οταν παρεις την επομενη για τις μετακινησεις σου και να εχεις τη "μεγαλη" για βολτα. Επισης αν θες να πας κατευθειαν στο απεριοριστο εχε στο μυαλο σου οτι πρεπει να περιμενεις μεχρι τα 24. Εκτος αν θες να πας για το ενδιαμεσο στα 20. Αν θες μηχανακι για ενα χρονο μονο τοτε σιγουρα μη δωσεις πανω απο χιλιαρικο θα τα κλαις. Αν ομως περιμενεις μεχρι τα 24 θα το εχεις για τουλαχιστον 5 χρονια. Αν αποφασισεις να περιμενεις (το πιο σωστο πιστευω στη φαση που εισαι) + η χρηση που θες να του κανεις οπως ανεφερα στην αρχη αξιζει να παρεις ενα καινουριο η ενα ελαφρως μεταχειρισμενο (ψηφιζω γιαπωνεζο) το οποιο ανετα θα σε βγαλει μεχρι να παρεις το επομενο διπλωμα και θα μπορεις να το κρατησεις για commuter αργοτερα. Προσωπικα εχω 10 χιλ χιλιομετρα με το ybr εχω παει 75 χλμ διαδρομη χωρις σταση με παει με φερνει παρα τον "ογκο" μου να το πω ευγενικα εχω δει μεχρι 100 στο κοντερ πολυυυ δυσκολα αλλα για μες τη πολη δε σου χρειαζονται κιολας, α και το πηρα 850 ευρω...
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  11. #26
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johnakostr Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ παιδιά, μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω! Acacius, τι εντουράκι έχεις στο μυαλό σου;
    Δε σκεφτόμουν κάτι συγκεκριμένο αλλά έπεσε το μάτι μου σε ένα Derbi Cross City στις αγγελίες και σκέφτηκα ότι αν δε θέλεις οπωσδήποτε motard και 17άρη τροχό, μπορείς να διευρύνεις τις επιλογές σου. Ο όρος εντουράκι που χρησιμοποίησα ήταν ανακριβής, στο μυαλό μου είχα τα λεγόμενα On-Off.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Δε σκεφτόμουν κάτι συγκεκριμένο αλλά έπεσε το μάτι μου σε ένα Derbi Cross City στις αγγελίες και σκέφτηκα ότι αν δε θέλεις οπωσδήποτε motard και 17άρη τροχό, μπορείς να διευρύνεις τις επιλογές σου. Ο όρος εντουράκι που χρησιμοποίησα ήταν ανακριβής, στο μυαλό μου είχα τα λεγόμενα On-Off.
    Και το XR νομίζω κάποτε έβγαζε ένα 125
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #29
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Η ερωτηση ηταν λογικη απορια. Κανεναν δεν ενδιαφερει που τα βρηκες και πως αλλα σε μια εποχη με τοση ανεχεια ειναι απολυτα λογικο. Και σκεψου οτι οι ανθρωποι που απαντουν στις απορειες σου δεν μπορουν να τα βαλουν ετσι ευκολα στην ακρη γτ εχουν να πληρωσουν πολλα αλλα πραγματα τα οποια εσενα ακομα δεν σου παει το μυαλο. Οποτε μην τρελενεσαι (ειδικα γτ μπορει να μαζεψεις απαντησεις λιγοτερο ηπιες απο τη δικη μου).
    Πολυ καλα απαντησε το παιδι στην μαλλον off topic , αδιακριτη και ειρωνικη κατα την ταπεινη μου γνωμη ερωτηση του σνιπερ -για την οποια λυπαμαι αλλα κανεις μοντερατορας δεν κινητοποιηθηκε-
    Οσον αφορα για τα υπολοιπα που λες δεν ξερεις πως τα μαζεψε το παιδι ευκολα ή δυσκολα με τι κοστος κλπ οποτε ακυρος ο γραπτος υπολοιπος λογος σου προς το παιδι.Επισης το παιδι δεν τρελλαθηκε οπως αναφερεις ,απλως απαντησε πολυ σωστα και ρεαλιστικα χωρις καμμια διαθεση ειρωνιας,Αλλου πρεπει να ριξεις τα βελη σου.ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #30
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Κατα την δικιά μου ταπεινή γνώμη δεν υπάρχει κάτι μεμπτό εκτός κι αν κάποιος θέλει να το δει έτσι.
    Θα σε προέτρεπα να σταματήσεις να ψάχνεσαι (δημόσια) γιατι φλερτάρεις τα όρια του μινιμοντινγκ.
    Υπάρχει και το κουμπί της αναφοράς, αν θεωρείς ότι κάτι είναι φάουλ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 08:29
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 10:58
  3. Πρώτη μηχανή...?Δίλλημα...
    από Horhito στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 12:04
  4. πρώτη μηχανή..?
    από Ksames στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 00:56
  5. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF